Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci Zobacz nastêpny temat
Autor Wiadomo¶æ
KotoroOffline
Temat postu:   PostWys³any: 05-01-2004 - 01:11
Nowicjusz
Nowicjusz


Do³±czy³/a: 30-09-2003



Status: Offline
nika napisa³/a:

acha jeszcze kilka uwag matematycznych: nowe Kawaii kosztuje 5,90 i liczy sobie 52 strony (w tym 8 to plakat) czyli w ciągu dwóch miesięcy otrzymujemy 104 strony za 11,80
Mangazyn kosztuje 9,90 i ma 150 stron a to znaczy, że otrzymujemy więcej za mniej
do tego jeszcze kwestia prenumeraty - do swojej otrzymałam komplet 4 Mangazynów Extra; teraz prenumeratorzy dostają całą serię Arjuny oprócz oczywiście niższej ceny - Kawaii oferuje jedynie niższą cenę


Ale zdajesz sobie sprawe, ze koszt wyprodukowania dwoch gazet po 52 strony jest wiekszy niz jednej ze 100?
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
nika
Temat postu:   PostWys³any: 05-01-2004 - 01:16
Moderator
Moderator


Do³±czy³/a: 26-08-2002

Sk±d: Warszawa

to jednak nie ma znaczenia dla mnie jako czytelnika

_________________
gdyby ktoś przypadkiem chciał czegoś od mnie to mailem proszę - niestety raczej nie będzie mnie już więcej na forum
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
KotoroOffline
Temat postu:   PostWys³any: 05-01-2004 - 01:16
Nowicjusz
Nowicjusz


Do³±czy³/a: 30-09-2003



Status: Offline
raul napisa³/a:
Jest naprawdę dobrze napisana. I nie mówię tego jako wydawca bo z punktu widzenia wydawcy wolałbym pewne zdania pominąć , ale jest obiektywna.


Recka Cutlassa to jest wdzieczny przyklad dla narzekajacych na krotkie teksty. Tam sie nie da nic wiecej napisac bez pakowania w ostre spoilery (co przy jednotomowej opowiesci by ja zarznelo - tak samo jak zbyt rozbudowane opisy postaci) albo pisania pierdolek w stylu co recenzent jadl na sniadanie i innego wodolejstwa. Podobnie jest z Hoshi no Koe.
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
KotoroOffline
Temat postu:   PostWys³any: 05-01-2004 - 01:18
Nowicjusz
Nowicjusz


Do³±czy³/a: 30-09-2003



Status: Offline
nika napisa³/a:
to jednak nie ma znaczenia dla mnie jako czytelnika


To nie wyskakuj z matematyka, bo to smieszne.
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
nika
Temat postu:   PostWys³any: 05-01-2004 - 01:25
Moderator
Moderator


Do³±czy³/a: 26-08-2002

Sk±d: Warszawa

Kotoro napisa³/a:
Okladka w zapowiedziach to okladka w zapowiedziach. Skan gotowej znajdziesz w newsach na Kasumi.

jest rzeczywiście ładniejsza niż ta z zapowiedzi, choć wolę wirtualną idolkę a swoją drogą zabawne, że więcej informacji o nowym numerze można znaleźć na stronie kasumi niż samego Kawaii
a będę wyskakiwać z czym mi się podoba. i wcale nie uważam tego, co napisałam za śmieszne - przedstawiłam jak to wygląda z punktu widzenia klienta czyli NAJWAŻNIEJSZEGO punktu widzenia. skoro grubszy dwumiesięcznik jest tańszy nikt nie broni robienia grubszego dwumiesięcznika.

_________________
gdyby ktoś przypadkiem chciał czegoś od mnie to mailem proszę - niestety raczej nie będzie mnie już więcej na forum
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
KotoroOffline
Temat postu:   PostWys³any: 05-01-2004 - 01:33
Nowicjusz
Nowicjusz


Do³±czy³/a: 30-09-2003



Status: Offline
nika napisa³/a:
Kotoro napisa³/a:
Okladka w zapowiedziach to okladka w zapowiedziach. Skan gotowej znajdziesz w newsach na Kasumi.

jest rzeczywiście ładniejsza niż ta z zapowiedzi, choć wolę wirtualną idolkę a swoją drogą zabawne, że więcej informacji o nowym numerze można znaleźć na stronie kasumi niż samego Kawaii


Bo Raul nie chodzi na urlopy z okazji swiat i nowego roku.

Cytat:
a będę wyskakiwać z czym mi się podoba. i wcale nie uważam tego, co napisałam za śmieszne - przedstawiłam jak to wygląda z punktu widzenia klienta czyli NAJWAŻNIEJSZEGO punktu widzenia. skoro grubszy dwumiesięcznik jest tańszy nikt nie broni robienia grubszego dwumiesięcznika.


Oczywiscie, ze smieszne. Bo bierzesz jedna ceche, ktorej ze wzgledu na specyfike wynikajaca z czestotliwosci ukazywanie nie mozna porownywac i porownujesz. A ile bylo kwekania przez lata, kiedy kawaj bedzie miesiecznikiem.

A dwa cutlassy sa drozsze od jednego GISTa, czemu ten glupi Raul nie wydal GITSa? Smile
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
nika
Temat postu:   PostWys³any: 05-01-2004 - 01:44
Moderator
Moderator


Do³±czy³/a: 26-08-2002

Sk±d: Warszawa

Mnie akurat Kawaii odpowiadało jako dwumiesięcznik.
Wytłumacz mi proszę czego i z jakich względów nie mogę porównywać? Nie mogę porównywać ceny dwóch konkurencyjnych czasopism o tej samej tematyce? Mam swój domowy budżet do rozdysponowania - niestety ograniczony, dlatego muszę dokonywać wyborów albo albo. Albo pismo ładniejsze, tańsze i grubsze rzadziej albo brzydsze, droższe i cieńsze częściej...
Właśnie GITSa nie byłam sobie w stanie kupić, bo jest za drogi i pewnie mangi Saishy też bym sobie nie kupiła gdyby nie względy sentymentalne, ale obie te mangi są o zupełnie innej tematyce - ktoś może nie lubić yaoi, ktoś cyberpunka, ale chcesz mi wmówić, że tak samo jest z wielbicielami miesięczników i dwumiesięczników?!? Sorki! O ile spór czy lepszy jest Cutlass czy Gits nie ma dużego sensu to już porównywanie dwóch różnych tytułów w ramach yaoi wydaje mi się uzasadnione.
co do tych urlopów - wiem trochę jak wygląda praca dziennikarza i z tymi urlopami to różnie bywa, ale można było oddać pismo do druku a strony już nie udało się uaktualnić? ciekawostka

_________________
gdyby ktoś przypadkiem chciał czegoś od mnie to mailem proszę - niestety raczej nie będzie mnie już więcej na forum
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
KotoroOffline
Temat postu:   PostWys³any: 05-01-2004 - 01:51
Nowicjusz
Nowicjusz


Do³±czy³/a: 30-09-2003



Status: Offline
nika napisa³/a:
co do tych urlopów - wiem trochę jak wygląda praca dziennikarza i z tymi urlopami to różnie bywa, ale można było oddać pismo do druku a strony już nie udało się uaktualnić? ciekawostka


A co ma praca dziennikarza do strony? Tym sie zajmuje kto inny.
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
RaulOffline
Temat postu:   PostWys³any: 05-01-2004 - 07:14
Admin Forum
Admin Forum


Do³±czy³/a: 05-01-2002



Status: Offline
nika napisa³/a:
Mam swój domowy budżet do rozdysponowania - niestety ograniczony, dlatego muszę dokonywać wyborów albo albo. Albo pismo ładniejsze, tańsze i grubsze rzadziej albo brzydsze, droższe i cieńsze częściej...

Właśnie , Kotoro Smile. Klient wybiera portfelem i trzeba pomyśleć co zrobić , żeby wybierał jedną gazetę a nie drugą (albo obydwie). Oczywiście, dobrą zachęta byłyby np. recenzje w stylu Hoshi no Koe czy Cutlass'a.
Krótkie, treściwe i na temat.
Ale musi byc to "coś". Jeśli już nawet klient nie kupi to żeby robił to z cieżkim sercem. Smile
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
TIGRAOffline
Temat postu:   PostWys³any: 05-01-2004 - 12:34
Moderator
Moderator


Do³±czy³/a: 16-08-2003

Sk±d: OdchÅ‚aÅ„ duszy

Status: Offline
tak zgadzam siÄ™; zasób pieniÄ™dzy jest ważny, nie każdego stać na kupieni wszystkiego (mang, anime, czaspoism, nakleje, figurek,etc ) . Tak naprawdÄ™ cena jest tu bardzo ważnym czynnikiem, wiÄ™c należy ja brać pod uwagÄ™. A jeżeli za mniej dostajemy wiÄ™cej (no cóż w trochÄ™ dÅ‚€Å¼szym czasnie) to każdy wie co ma zrobić z kasÄ….
Ale już oki, kasa każdego może zostać spożytkowana w inny sposób, w końcu to pieniądze indywidualnej osoby, nio nie Smile

_________________
Każdy ma gorszy dzień...
Mój trwa od roku...
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
nika
Temat postu:   PostWys³any: 05-01-2004 - 12:56
Moderator
Moderator


Do³±czy³/a: 26-08-2002

Sk±d: Warszawa

oczywiście! gdybym miała więcej kasy, na pewno mogłabym kupować Kawaii choćby z tych samych powodów, co Tigra - z sentymentu. pewien czas razem z K. kupowałam Animegaido, bo było ładne i naprawdę tanie. co kto kupuje i co się komu podoba jest sprawą indywidualną. rozumiem ideę nowego wyglądu K., ale zgadzam się w tym punkcie z opinią Ioli, wyrażoną w innym temacie - jestem polską czytelniczką, lubię mangi, ale nie wszystkie tak jak nie wszystkie przejawy japońskiej popkultury muszą mi się podobać - ten akurat nie. ktoś może mieć inne zdanie i ja to szanuję - sama uwielbiam filmy Schumachera im bardziej tandetne tym lepiej. mimo wszystko uważam, że Mangazyn będzie mieć wkrótce więcej zwolenników, może się mylę, zobaczymy

_________________
gdyby ktoś przypadkiem chciał czegoś od mnie to mailem proszę - niestety raczej nie będzie mnie już więcej na forum
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
chobi
Temat postu:   PostWys³any: 05-01-2004 - 17:01
Elita forum
Elita forum


Do³±czy³/a: 14-05-2003

Sk±d: 707

nika napisa³/a:
oczywiście! gdybym miała więcej kasy, na pewno mogłabym kupować Kawaii choćby z tych samych powodów, co Tigra - z sentymentu. pewien czas razem z K. kupowałam Animegaido, bo było ładne i naprawdę tanie.


Zgadzam się z Niką. Nie każdy może sobie pozwolić na szastanie pieniędzmi na prawo i lewo. Kupi czasopismo bardziej odpowiadające jego gustowi i niestety, portfelowi. Kawaii może odpowiadać komuś zasobnemu w pieniądze, który może sobie kupić, nie zważając na jego treść. Ja nie zdecyduję się na Kawaii. Merytoryka artykułów mi nie odpowiada, parę tekstów na krzyż, zaprawione głupimi rysuneczkami strony (nie mówię o obrazkach z mangi/anime!), by dodać "czegoś" tekstom, kolorowe i przesłodzone tła....

Wolę stanowczo wydać te 9,90 na MANGAzyn - dostanę pisemko grube, miłe w dotyku, interesujące, artykuły są baaardzo ciekawe, oryginalne i świeże. Nie ma tego infantylnego natłoku grafiki, która mogła mdlić. Dlatego obstaję przy zdaniu Niki. Cool
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
RaulOffline
Temat postu:   PostWys³any: 24-01-2004 - 22:52
Admin Forum
Admin Forum


Do³±czy³/a: 05-01-2002



Status: Offline
Pozostała część "dyskusji" która pod koniec zaczęła być tylko wyzywaniem się została usunięta. Jeśli ktoś chce merytorycznych dyskusji to sam musi trzymać poziom.

Pozwolę sobie skomentować ostatni numer Kawaii (49).
Na plus w porównani z poprzednim:
Jeszcze lepiej wykonana okładka
Więcej treści
Z życia redakcji (tylko ktos dał plamę - to jest pani doktor a nie pielęgniarka)
Åšwietny plakat!
Lekcja jezyka japonskiego
Komiks

Wtopy:
Fushigi Yuugi a nie Fushigi Yugii (tekst o Inu Yashy, poczÄ…tek).
Kto to jest Kakyu?(chyba Kikyo)
O ile pamietam karze jest od karać = w tekscie o Inu yashy jest "każe".
Wogóle cały artykul o Inu Yashy jest niezredagowany ... wygląda jak napisany na minutę przed oddaniem do druku
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wy¶wietl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci Zobacz nastêpny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits