Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
VampirEOffline
Temat postu:   PostWysłany: 16-08-2004 - 14:14
Pisarz
Pisarz


Dołączył/a: 22-03-2004



Status: Offline
Właśnie coś sobie przypomniałem. Miedzwno widziałem Madlax i wcale nie jest take podobne do Noir jak myślałem. No może poza podobieństwem głównych bohaterek tyle że Madlax potrafi strzelać z zamkiętymi oczami. Ale fabuła ma chyba więcej sęsu niz w Noir.

_________________
Gunery United Nuclear Deuterion Advanced Manuver
Zero Gravity Maneuver Fighter - X42S Destiny Gundam
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Herbert WestOffline
Temat postu:   PostWysłany: 20-08-2004 - 11:12
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 29-01-2003

Skąd: KrakĂłw, dawna stolica PolakĂłw!

Status: Offline
Kiyubi - serio widziałeś? :D Kto by pomyślał :D Są jeszcze na świecie tacy zapaleńcy jak ja :D Ale film był świetny, to fakt... :)

_________________
Dynamite, the product of Nitroglycerin and Saltpeter, can be attached to doors and containers of all kinds. Imagine the surprised thief who opens your boudoir and finds that he's strangely missing his hand! Brilliant!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
nadmundoOffline
Temat postu:   PostWysłany: 08-02-2005 - 20:24
Debiutant
Debiutant


Dołączył/a: 08-02-2005

Skąd: KrakĂłw

Status: Offline
Witam serdecznie wszystkich miłośników anime i mangi, jestem tu nowy a to jest mój pierwszy post Very Happy (ciężko jest czasami zacząć a pisanie "prosto z mostu" nie jest moją domeną).

Fascynatem anime jestem od... wczoraj, kiedy to obejrzałem sobie (zupełnie przypadkowo) genialny moim zdaniem film "Appleseed", który wgniótł mnie w fotel i spowodował że z miejsca pokochałem ten gatunek. Jako że nie oglądałem nawet "Ghost In The Shell" (uznawany przecież za największą klasykę anime), postanowiłem natychmiast nadrobić zaległości w anime (a te jak widzę są ogromne i zajmą mi chyba ze 4 lata). Najpierw zacząłem od poszukania polskich stron anime i przejrzałem chyba wszystkie recenzje jakie są po polsku, chciałem sobie znaleźć jakieś dobre anime na początek (najlepiej serial) no i w ten sposób znalazłem właśnie NOIR, które najbardziej mi przypadło do gustu czytając opisy i recenzje. Uwielbiam Francję i Paryż, a moje ulubione filmy to "Nikita" (Bessona oczywiście) i Leon Zawodowiec (też Bessona zresztą). Mam kiepskie, limitowane łącze, więc oprócz pierwszego GITS'a chciałem właśnie ściągnąć i obejrzeć serial o płatnych zabójczyniach.

No i w tym miejscu pojawił się problem, który od kilkunastru godzin dręczy mnie i niesamowicie wkurza ! Znalazłem 2 różne wersje tego serialu, jedną zwykłą (rip z TV, mała objętość) a drugą wypaśną (dvd-rip, ac3, i po 300MB na odcinek). Ściągnąłem sobie na próbę pierwszy odcinek w tej wersji zwykłej, ripowanej z TV, dokładna wielkość pliku z tym pierwszym odcinkiem to 150MB. Problem polega na tym, że nie znalazłem nigdzie napisów do tej wersji. Oczywiście napisów jest dosyć dużo do tego serialu, ale żadne nie pasują do tego co ściągnąłem, a szukałem napisów naprawdę wszędzie, zwłaszcza na stronach z napisami do anime. I tu pojawia się moja OGROMNA PROŚBA do wszystkich posiadaczy tego serialu w wersji divx. Otóż powiedzcie mi jakie wy macie dokładnie wersje, jaką objętość pliku z pierwszym odcinkiem i jakie napisy. Być może ktoś ma tą samą co ja i ma do tego pasujące napisy. Będę niesamowicie szcęścliwy jak pomożecie mi rozwiązać problem bo szczerze mówiąc, krew mnie już zalewa, a jestem uparty i nie popuszcę tego serialu, muszę go obejrzeć jak najszybciej !!!

Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
nika
Temat postu:   PostWysłany: 09-02-2005 - 10:30
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 26-08-2002

Skąd: Warszawa

pierwszy odcinek, z którym miałam styczność ma 189 MB a sub jest Soldats, ale nie napalaj się tak na tę serię, bo jest kiepska i do filmów Bessona jej daleko, oj jak daleko, ale naturalnie kwestia gustu

_________________
gdyby ktoś przypadkiem chciał czegoś od mnie to mailem proszę - niestety raczej nie będzie mnie już więcej na forum
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
IggIOffline
Temat postu:   PostWysłany: 09-02-2005 - 10:50
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 30-09-2002

Skąd: Don'tgonearthe Castle!

Status: Offline
Sprawź resztę tematu zanim coś na nim napiszesz, ziąąąąąm.

Cytat:
a drugą wypaśną (dvd-rip, ac3, i po 300MB na odcinek).


Ekhmmm, po co ludzie robią takie rzeczy naprawdę nigdy nie zrozumiem.
Dodali ponad 100 MB tylko po to by móc dać lepszy dźwięk?
Większośc komputrerów ma karty dźwiękowe oparte o standart SB-16 (lub, rzadziej, -32) a to nie da ci poznać róznicy, pozatym by karta coś dala potrzebny jest kinowy zestaw glośników.

_________________
Usunięto obrazki - złamanie regulaminu
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
SakurciaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 24-02-2005 - 20:24
Nowicjusz
Nowicjusz


Dołączył/a: 24-02-2005



Status: Offline
witam wszystkich, jestem tu nowa forumowiczka a to moj drugi post nyu ^^
jak tylko zobaczylam ten temat musialam tu zajrzec, to anime bardzo wrylo mi sie w pamiec za grafike i cudna muzyke, widzialam je juz dosc dawno ale chcialam pogadac z kims o jego zakonczeniu, co sadzicie o nim, na koncu slychac dwa strzaly zastanawialiscie sie co one oznaczaja...czy to ze Kirika zakonczyla swa droge czy to tylko symbolika dwoch panienek dalej wykonujacych zlecenia u swego boku
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
PrubOffline
Temat postu:   PostWysłany: 24-02-2005 - 21:05
Nowicjusz
Nowicjusz


Dołączył/a: 20-02-2005



Status: Offline
A ja się trochę zawiodlem na Noir. Co prawda Chloe przeszla me najśmielsze oczekiwania (teeeen glosik.... ahh ) i muzyka jest tez swietna (Salva Nos rulez!) ale ogólnie zawiodlem się na nim. Najwazniejszy powód jest (moim zdaniem) zmorą nie tylko Noir ale i wielu innych filmów animowanych (niekoniecznie anime). Chodzi mi konkretnie o bardzo ograniczoną brutalność scen. Dokladnie o brak jakichś poważniejszych obrażeń od strzałów itp. Ja wiem ze często warto ograniczać ilosc krwi lejącej się w filamch, ale momentami wydaje mi się to wręcz chore. W takim kiczowatym (nie ukrywajmy) Mezzo Forte krew leje sie wręcz zbyt często, ale wydaje mi się to bardziej realistyczne niz jakikolwiek brak rany. W większości scen Noir nie uświadczymy krwi (ba, jak sie pojawia to dopiero jest rarytas!), kazda zabita postac pada na ziemię i nic (moze bron w anime jest high tech i nie widac kul i ran Razz) a taka klimatyczna scenka z zabujczynią stojącą nad truchłem obok czerwonej kałuży... ech rozmazylem sie. (Tylko proszę nie zglaszać mojego przypadku do Tworek, juz mnie tam mają dość)
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
SakurciaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 24-02-2005 - 21:25
Nowicjusz
Nowicjusz


Dołączył/a: 24-02-2005



Status: Offline
Prub, nie martw sie ja tez czasami mam takie wymagania, to prawda ze tego raryrasu nie bylo zbyt wiele w tym anime ale mnie na szczescie wystarczylo wiele smialych pomyslow na sposob zabicia np tym pretem od samochodzika w kark...genialne buhahahahahahaha <sakus sie turla w bialym kawtanku>
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
skankaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 25-02-2005 - 02:26
Nowicjusz
Nowicjusz


Dołączył/a: 14-02-2005



Status: Offline
ogladalam ten tytul dosyc dawno temu, swego czasu zasysalam go z sieci przez pryzmat wysokich not na listach w japonii i pochlebnych recenzji na stronach...obejrzalam, zapomnialam. Czegos mi w tej serii brakuje, a przy kolejnym uslyszeniu melogii z zegarka, gdy mireille wracala wspomnieniami do smierci rodzicow mozna bylo dociec co tak naprawde sie stalo. Ba, juz gdy dwie bohaterki zaczely pałac do siebie sympatia wiadomo bylo ze cos zmaci ich spokoj i nie bedzie tak latwo...coz,troche standardowe rozwiazanie. No i oczywisnie, mloda, wspaniala dziewczyna zabojczyni, zdolna, sprytna i prawie nie do pokonania...co tam przeszkody fizyczne, jest wyszkolona od kolebki i tyle :)to czeste w anime i mozna sie przyzwyczaic to takich wybrancow.
wole juz kupic sobie browca i obejrzec kolejna historyjke o superbohaterach latajacych po wszechswiecie i zabijajacych zle,niedobre i żądne krwi potwory.
p.s. Noir kiedys mi sie podobalo, ale wypadlo blado przed innymi seriami.

_________________
brave little toster
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Alex
Temat postu:   PostWysłany: 04-03-2005 - 10:01
Czytelnik
Czytelnik


Dołączył/a: 14-02-2005



Noir ? Genialne. Świetna muzyka - taka niby klasyczna (śpiew) ale żywsza (podkład muzyczny). Podoba mi się.
Postacie fajne. Fabuła fajna. Co tam, że taka młoda dziewczyna (ile Kirika miała lat ?) jest perfekcyjną zabójczynią. Dla człowieka wszystko jest możliwe. I wkońcu było do tego szkolona. Pozatym nie musi mieć super warunków fizycznych, wystarczy wyszkolenie i duża inteligencja i spryt, no i refleks (fizyczny jak i intelektualny).

P.S. Noir ma tylko jedną wadę. A mianowicie tą, że nie nadaje sie do ponownego obejżenia.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
gardienOffline
Temat postu:   PostWysłany: 12-03-2005 - 22:39
Debiutant
Debiutant


Dołączył/a: 13-02-2005



Status: Offline
opowiadasz Wink

Noir da sięobejrzeć kolejny raz tak samo jak wraca się do dobrych filmów - wątek odkrywania Les Soldats to nie jest esenscja tego anime. Fakt barzdo ważna i dodająca smaczku, lecz moim zdaniem to co czyni tę serię unikatową jest relacja pomiędzy obiema bohaterkami + psychologia Kiriki. Jak zdaje sobie sprawę, że zaczyna zabijać przeciwników "mechanicznie" bez rzadnych uczuć ?? Rewelacyjny jest odcinek ze starym oficerem KGB z którym de facto Kirika się zaprzyjaźnia - po raz pierwszy i ostatni w całej serii ! - a później i tak go zabija.

Właśnie ta cała psychologia wokół Kiriki jest kwintesencją Noir, a kwestia tego czy jest dużo krwi czy mało to już kwestia gustu - dla mnie brak krwistych akcji w Noir jest bardzo ważny bo pozwala sięskupić na tym o czym pisałem wcześniej a np, po obejrzeniu pierwszego odcinka Elfen Lied praktycznie już nie tknę te serii, nie ważne jak dobre ma recenzje.

_________________
Ukarzemy każdego heretyka, który odrzuci słowo Boże. Twoimi prochami użyźnimy ziemię. Amen.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MikeOffline
Temat postu:   PostWysłany: 13-03-2005 - 20:20
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 07-01-2005



Status: Offline
Moja opinia o Noirze opisana jest tutaj, w recenzji:
http://www.kki.net.pl/~czytelnik44/Szczepaniak/Noir.htm

Smile Polecam tym ambitnym, tym zafascynowanym oraz tym lubiacym czytac prowokacyjne, kasliwe teksty... Smile

Gdy zobaczylem Noira po raz pierwszy, a bylo to na Bace 2001, bylem pod kosmicznym wrazeniem. Pociagnalem za wszystkie mozliwe sznurki, dotarlem do Billa Gatesa, ajatollaha al-Sistaniego, do gen. Wesley Clarka* i do Jurija Gagarina, no i wreszcie po prawie roku skolowalem sobie i serial i wszystkie trzy OST-y.

Ale w miare ogladania, zapal zaczynal stygnac. Serial jest oparty na swietnym pomysle - ale wykonanie jest monotonne. W zasadzie kazdy odcinek jest podobny do siebie, a nadnaturalne zdolnosci bohaterek sa tak, no, nadnaturalne, ze czlowiek sie momentami zastanawia, czy czasem zza rogu nie wyskoczy Aralka i Dr Slump... Ten serial da sie ogladac tylko wtedy, gdy albo ogladasz nie wiecej niz 10 odcinkow, albo jestes gotow/a na ogromne kompromisy z wszelkim poczuciem rzeczywistosci.

Tym niemniej, trzeba zaznaczyc, ze bohaterki sa inspirujace, i wygladem, i charakterem. Smile Jesli moge, to oto pare obrazkow, jakie wykonalem, inspirowany Kirika... ^_^
http://iss.neostrada.pl/gal/mike/grax10.jpg
http://iss.neostrada.pl/gal/mike/grap8.jpg
http://iss.neostrada.pl/gal/mike/grax11.jpg

*gen. Wesley Clark byl wtedy glownodowodzacym silami NATO

Pozdrawiam,

_________________
Smile or Die!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ciobanOffline
Temat postu:   PostWysłany: 11-01-2006 - 12:12
Pisarz
Pisarz


Dołączył/a: 21-12-2005

Skąd: gdzieś tam koło Warszawy...

Status: Offline
właśnie jestem trakcie oglądania i mi podoba sie bardzo Very Happy
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MikeOffline
Temat postu:   PostWysłany: 11-01-2006 - 12:58
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 07-01-2005



Status: Offline
A cos bardziej konkretnie? Wink

_________________
Smile or Die!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Niebieska_Lain
Temat postu:   PostWysłany: 11-01-2006 - 14:14
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 15-10-2005



Kolejna seria z cyklu "udajemy,że jest realistycznie,ale tą fizykę można by tu podciąć a tu podciągnąc sprawność fizyczną i o,jakie mamy piękne salto bez minimalnego napięcia mięśni i zały czas z tą samą miną no i pięknym lądowankiem na proste nóżki".Jestem dopiero w trakcie,ale niektóre wyczyny mnie drażniły _^_,, No ale ja się tego zawsze czepiam...RazzRazzRazz
Za to bardzo mi się podoba animacja-dopracowana,ładna,przyjemna dla oka.No i muzyka była śliczna-od razu ściągnęłam OSTy ^___^

_________________
Zrób mi jakąś krzywdę!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits