Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
IggIOffline
Temat postu:   PostWysłany: 16-06-2004 - 09:43
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 30-09-2002

Skąd: Don'tgonearthe Castle!

Status: Offline
Wg. mnie to nie było coś w stylu premedytacji a raczej zbytniego pójścia na łatwiznę. Może autorzy mieli jeszcze jakis projekt na stole i zdecydowali sie skończyc M. jak najprędzej? Nie wiem.


Cytat:
istnieja pewne zastraszajace podobienstwo faktów: mianowicie bohater przegrywa jedna z pierwszych walk tylko po to zeby za pomoca jakies cudownej rzeczy ( księga, zwój itp .) uzyskać nową zdolnosc dzięki której bierze rewanż, zgadza sie nawet liczebność druzyny bohatera, typy charakterów jego towarzyszy , wiek nauczyciela ( i jego problem ze zniekształcona twrzą ) , nieszczęsliwa miłość bohatera itp.

Nie chodzi mi o pokazanie schematu mang dla chłopców, bo to jest jednak szerszy gatunek obejmujacy sporą liczbe tytułów które nie zawsze mają ów szhcemat.


szczerze mówiąc rzuciłem okiem na Harryego Pottera i tam też jest ten schemat powtarzany. Mozna więc smiało uznać to za "archetyp". Natomiast w między Madlaxem i Noir różnica jest naprawde dostatecznie niewielka by sugerować to co napisałem w pierwszym akapicie tego postu.

_________________
Usunięto obrazki - złamanie regulaminu
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
VampirEOffline
Temat postu:   PostWysłany: 16-06-2004 - 15:24
Pisarz
Pisarz


Dołączył/a: 22-03-2004



Status: Offline
Jesli dobrze zrozumiałem to chciałeś przez to powiedzieć że to zupełny przypadek że Madlax i Noir są do siebie podobne.

_________________
Gunery United Nuclear Deuterion Advanced Manuver
Zero Gravity Maneuver Fighter - X42S Destiny Gundam
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
chaos_spawnOffline
Temat postu:   PostWysłany: 16-06-2004 - 18:30
Czytelnik
Czytelnik


Dołączył/a: 29-05-2004

Skąd: KrakĂłw...much much warpstone there

Status: Offline
Chyba raczej chodzi o to ze twórcy Madlaxa skorzystali z udanego (?) pomysłu Noira i postanowili go wykorzystać , aczkolwiek sam nie jestem przekonany co do tego wyjasnienia ... cóż z pewnością wróce do tematu po zobaczeniu obu serii wtedy na pewno będe mógł cos więcej powiedzieć a nie tylko gdybać Wink ...

...choc to moze troche potrwać bo nikt tego nie ma ( wszyscy widzieli ..ale nikt nie ma na płytkach Rolling Eyes Sad )

_________________
"Tylko Bóg wie o co chodzi w niektórych ustawach... a jeśli chodzi o polskie ustawy to nawet bóg nie wie..." prof.S
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
IggIOffline
Temat postu:   PostWysłany: 16-06-2004 - 20:07
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 30-09-2002

Skąd: Don'tgonearthe Castle!

Status: Offline
VampirE napisał/a:
Jesli dobrze zrozumiałem to chciałeś przez to powiedzieć że to zupełny przypadek że Madlax i Noir są do siebie podobne.

Hmmm, tworzenie jakiegokolwiek serialu anime pochłania ogromne zasoby czasu i pieniędzy, więc ciężko tu mówic o zupełnym przypadku. Tym bardziej że to jest tak jakbym napisał dwa razy tą sama prace magisterską i złożył ja 2 różnym profesorom. A potem oburzać się gdy obu postawiłoby mi dwóję, za sama czelnośc robienia ich w konia...


Chaos_spawn napisał/a:
Chyba raczej chodzi o to ze twórcy Madlaxa skorzystali z udanego (?) pomysłu Noira i postanowili go wykorzystać, aczkolwiek sam nie jestem przekonany co do tego wyjasnienia...
Zgadzam sie z tym (?), choć ja bym raczej dodał (sic!) magisterka rzuca sie na mózg sorka. A pozatym, skorzystanie ze sprawdzonego pomysłu to dobry pomysł, ale gdy próbujesz sprzedać dwie takie same rzeczy jako dwie inne to łapki opadają i konczy się jak w przypadku opisanym przeze mnie wyżej... Confused

_________________
Usunięto obrazki - złamanie regulaminu
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Achika-chanOffline
Temat postu:   PostWysłany: 20-06-2004 - 20:06
Czytelnik
Czytelnik


Dołączył/a: 23-11-2003



Status: Offline
Według mnie Matrixa i Noira łączy niezwykle wysoki poziom muzyki i sceny walki, ale przesłanie jest inne... wydaje mi się więc że to jest przypadek. Jednym słowem podobne ciało, ale dusza inna.

_________________
Destiny is something we create on our own by making our decisions.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
chaos_spawnOffline
Temat postu:   PostWysłany: 20-06-2004 - 20:25
Czytelnik
Czytelnik


Dołączył/a: 29-05-2004

Skąd: KrakĂłw...much much warpstone there

Status: Offline
Rolling Eyes my chyba widzieliśmy inne matrixy... (są wogóle jakieś inne ?)

_________________
"Tylko Bóg wie o co chodzi w niektórych ustawach... a jeśli chodzi o polskie ustawy to nawet bóg nie wie..." prof.S
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
IggIOffline
Temat postu:   PostWysłany: 20-06-2004 - 23:29
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 30-09-2002

Skąd: Don'tgonearthe Castle!

Status: Offline
Pwnie koleżanka miała na myśli taki "matrixowy pingpong" było to ostatnio sławne, przez chwilę.
Tam tez było widac że akrobacje wykonywane przez aktorów sa niemożliwe... Laughing
Ale chociaz w "pingpongu" nikt sie z tym nie krył... Twisted Evil

_________________
Usunięto obrazki - złamanie regulaminu
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Herbert WestOffline
Temat postu:   PostWysłany: 13-07-2004 - 12:39
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 29-01-2003

Skąd: KrakĂłw, dawna stolica PolakĂłw!

Status: Offline
Jenda prośba - jeżeli ktoś lubi Noira, to proszę, niech nie czyta poniższego komenta. Wyraziłem w nim tylko swoją opinie, ale prośba pozostaje prośbą :)

Wybaczcie, nie przeczytałem całego działu, nie mam siły za bardzo :( Ale pewnie zaraz zbiorę po łbie od miłośników Noira - nie mogłem powstrzymać wybuchów śmiechu :P Po pierwsze - pierwszy odcinek jest naprawdę niesamowity. Małą słodka dziewczynka rozwalająca setki złych facetów - toż to feminizm w czystej postaci ;P Pewnie ta mała już od dawna nie nosi stanika. Spaliła go jeszcze w kołysce, tak jak Herakles dusił węże :P

Ale nic to. Anime i fantastyka (moje wielkie miłości) rzadzą się swoimi prawami i wiele im wybaczam. Ale - czemu do diabła nie było tam ani kropli krwi? Przypominają mi się stare filmy gdzie nie było takich efektów jak te we współczesnych :P Jak ktoś widział "Umarli nie potrzebuja pledu" to wie o czym mówię, tam się zdrowo nabijają z tekich schematów :P

Co poza tym - ogólnie mnie odrzuciło, ale nie z jakiegoś obrzydzenia czy cuś - nie chcę umrzeć ze śmiechu. Jestem na to za młody :P

_________________
Dynamite, the product of Nitroglycerin and Saltpeter, can be attached to doors and containers of all kinds. Imagine the surprised thief who opens your boudoir and finds that he's strangely missing his hand! Brilliant!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
VegOffline
Temat postu:   PostWysłany: 13-07-2004 - 12:50
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 25-01-2003



Status: Offline
Powiedzmy zemniej wiecej zgadzam sie z powyzszym postem - obejrzalam z Herbertem 1 odcinek, a jako iz wykazuje troche wecej cierpliwosci jesli codzi o anime ;) wzielam i obejrzalam kolejne 3 - ble :P Ale na cos sie przydalo - nie wygralabym nagrody na doji gdybym nie odpowiedziala na jedno pytanie z Noira :P

_________________
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Herbert WestOffline
Temat postu:   PostWysłany: 13-07-2004 - 12:52
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 29-01-2003

Skąd: KrakĂłw, dawna stolica PolakĂłw!

Status: Offline
Veg napisał/a:
Ale na cos sie przydalo - nie wygralabym nagrody na doji gdybym nie odpowiedziala na jedno pytanie z Noira :P


Owszem, owszem :)

MoĹźe w podziece obejĹźymy jeszcze ze 3 odcinki? ;P

_________________
Dynamite, the product of Nitroglycerin and Saltpeter, can be attached to doors and containers of all kinds. Imagine the surprised thief who opens your boudoir and finds that he's strangely missing his hand! Brilliant!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
BunnyOffline
Temat postu:   PostWysłany: 17-07-2004 - 17:56
Czytelnik
Czytelnik


Dołączył/a: 19-10-2003



Status: Offline
widze że dyskusja jakich mało na tym forum Smile

obejrzałem Noir raz i starczy.. najpierw obejrzałem 3 pierwsze odcinki w dość słabej jakości i postanowiłem, że seria z takim początkiem musi być świetna i zaopatrywałem się dłuższy czas w nowe odcinki...
przy okazji dorwałem OST które były po prostu genialne.. ale nadszedł czas aby obejrzeć serie
i tutaj rozczarowanie- było fajnie do odcinka w którym zaczyna się cała ta akcja z Soldatami, Chloe i z tą długowłosą panią [dawno to było] i niestety z każdym odcinkiem narastało rozczarowanie, seria była taka dziecinna i śmieszył mnie sam motyw najlepszych płatnych zabójczyń [ w sumie jednej - Mireiyu Buke, która jak na najlepszą zabójczynie daje się załatwić jak dziecko w większości sytuacji], tak samo jak to na siłe budowanie klimatu tajemnicy, mistyczności itp. Nie będe się więcej rozpisywał, jeden wielki niewypał, nie wspominając o zakończeniu które jest kwintesencją serii która z odcinka na odcinek jest coraz gorsza

jedyne plusy to muzyka i mitsuishi kotono dla której chyba oglądałem cały noir
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer ICQ 
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
kiyubiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 18-07-2004 - 01:05
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 31-01-2004

Skąd: warszawa, polska, europa, świat kuli, droga mleczna, wszechświat, przestrzeń, więcej przestrzeni....

Status: Offline
Herbert West napisał/a:
Jak ktoś widział "Umarli nie potrzebuja pledu" to wie o czym mówię, tam się zdrowo nabijają z tekich schematów Razz


Widziałem, genialny film.
Niestety, nawet jesli w anime humor jest inteligentny i naprawde zabawny, to niechętnie odchodzi się od stereotypów. A to irytuje.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
VampirEOffline
Temat postu:   PostWysłany: 20-07-2004 - 20:57
Pisarz
Pisarz


Dołączył/a: 22-03-2004



Status: Offline
Zauwarzylem że wszystkim skończyly się tematy do rozmów o samym Noir. Proponuje wymyślić coś sensownego albo najlepiej zamknąć temat bo zaraz oftopic się zrobi.

_________________
Gunery United Nuclear Deuterion Advanced Manuver
Zero Gravity Maneuver Fighter - X42S Destiny Gundam
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
KelerisOffline
Temat postu:   PostWysłany: 13-08-2004 - 22:14
Debiutant
Debiutant


Dołączył/a: 13-08-2004

Skąd: Zabrze

Status: Offline
jeśli chodzi o mnie to za dużo z Noir'a nie oglądnołem ale wydał mi się bardzo dobry. Szczegulnie muzyka. Pasuje. Kreska też niczego sobie (choć według mnie lepsza jest w Hellsingu i X)
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
kjabolOffline
Temat postu:   PostWysłany: 14-08-2004 - 15:26
Pisarz
Pisarz


Dołączył/a: 13-05-2004

Skąd: Eternal

Status: Offline
muza w noir rządzi!!!!!!!!!!!

_________________
ZGMF-X20A S-Freedom = ZAFT [ Zodiac Alliance of Freedom Treaty] Generation Unsubdued Nuclear Drive Assault Module Maneuver Fighter - X20A Strike-Freedom


Ostatnio zmieniony przez kjabol dnia 29-08-2004 - 23:26, w całości zmieniany 1 raz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits