Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Anime_Maniac
Temat postu: Chrno Crusade  PostWysłany: 18-12-2003 - 23:45
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 10-07-2003

Skąd: Lublin

(Gome, że tak późno to opisuję...)

Historia jest osadzona w latach 20 XX wieku w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Wraz z postępem technologii zaczęły sie pojawiać demony, a zakazane religie rozszeżały swoje wpływy. Do walki z demonami oraz pozbywania sie ich wyznawców został powołany zakon Magdaleny, organizacja religijna szkoląca egzorcystów i posyłająca ich w różne strony świata. Do tej organizacji należy Rosette, siostra wyższego stopnia oraz jej partner Chrno, demon wysokiej rangi, który zawarł z nią pakt(trochę to dziwne, ne? Demon pomaga kościołowi ^_^).

Od momentu zawarcia paktu Chrno został uznany za zdrajcę rasy demonów i Aion, prawdopodobnie najpotężniejszy z demonów wyznaczył za jego główę nagrodę, przez co wsystkie demony wyższego jak również i niższego stopnia poluja na niego oraz Rosette. Jak sie również dowiadujemy na początku serii, Rozette posiada artefakt ograniczający moc Chrno. Dowiadujemy się również, że źródłem mocy Chrno jest dusza osoby, z którą zawarł pakt, a wiąc każde złamanie pieczęci zawartej w aartefakcie i użycie wiekszj mocy akraca życie Rosette o pewien czas, który jest zależny od tego, jak długo pieczęć pozostaje złamana.

Pojawiają sie też apostołowie, ludzie obdarzeni Boskim błogosławieństwem i mogący zbliżyć sie do Boga. Jedną z takcih osób jest Asmaria, młoda dziewczyna, której moc uzdrawiania ludzi przejawia się podczas speiwu psalmów.

_________________
Mou Nido to akirametari wa shinai yo!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
TrofimOffline
Temat postu:   PostWysłany: 20-12-2003 - 22:16
Nowicjusz
Nowicjusz


Dołączył/a: 10-10-2003

Skąd: Rzeszoow

Status: Offline
Qrcze, widziałeś to juz całe czy jak?Wink
ja jestem dopiero w trakcie, teraz mam nareszcie czas poczytać i pooglądać.
Dziwne to połaczenie; demon i zakonnica ale przynajmniej jest zabawnie jak sie kłócą Very Happy czy choćby sam fakt, że zakonnica biega wszedzie ze spluwą . Nie podoba mi sie tylko ta skurduplowaciała postać Chrno, w oryginalnej postaci wyglada dużo lepiej:)
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Anime_Maniac
Temat postu:   PostWysłany: 21-12-2003 - 15:59
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 10-07-2003

Skąd: Lublin

Wszystkiego co tu napisałem dowiedziałem sie z serii ^_^

Jak ktos chce to tu jest jeszcze kilka informacji ^_^
A ponieważ są to OGROMNE SPOILERY wiec czytajcie na własną odpowiedzialność!

Cytat:

Nasi bohaterowie cieszyli sie spokojnymi chwilami, które nastały po uratowaniu Asmarii, gdy doszły do nich bardzo ważne informacje. Osobą, która tak naprawdę wysyłała demony jest Joshua. Jest on młodszym bratem Rosette. Posiada on moc posłannika Boga i przez to wszyscy dookoła niego się go obawiali. Jedyną rzecząjakiej Joshua przagnie jest pokonanie Rosette, ponieważ i ona posiada wielką moc. Aby tego dokonać oddał swoje życie w ręce najpotężniejszego demona - Iona. Po pewnym czasie znów se pojawia aby zmierzyć się z nimi w monastyrze. Rosette pragnac go uratować wyrusza wraz z Chrno i Asmarią na wyprawę, podczas której jako zawodowcy zajmują sie likwidacja demonów aby zarobic pieniądze.
Spotykaja też Stellę, dziewczynę, która myśli, że Chrno może byc demonem, który zabił jej rodziców. Zbliża sie więc ona do nich aby to sprawdzic. Ale się okazuje, że Chrno nic tekiego nigdy nie zrobił, a Stella postanawia się przyłączyć do drużyny aby zebrać informacje na temnat demona, którego ściga.
W tym czasie zabójcy, których wysłał Ion znaleźli naszych bohaterów i oddzielili ich od siebie. Rosette, która została sama, ledwo wygrywa bitwę z wysłannikami Iona i od tej potry musi podróżować już sama.


Jest to krĂłtkie streszczenie tego co sie jeszcze zdarzy ^_^

_________________
Mou Nido to akirametari wa shinai yo!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MagnusOffline
Temat postu:   PostWysłany: 11-01-2004 - 23:09
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 21-10-2002



Status: Offline
czy to jakiś związek z grami Chrono Crossem i triggerem?? bo logo podobne mają??

_________________
Mój "mały" internetowy spis komiksów
My DA
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Anime_Maniac
Temat postu:   PostWysłany: 11-01-2004 - 23:27
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 10-07-2003

Skąd: Lublin

Główny bohater ma troche podobny fryz do Chrono.
O tak związek Ci chodziło?? ^_^

A tak na poważnie, to nie ma żadnego związku.
Dwie zupełnie inne historie.

_________________
Mou Nido to akirametari wa shinai yo!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
TusiaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 26-02-2004 - 12:13
Nowicjusz
Nowicjusz


Dołączył/a: 26-02-2004

Skąd: Zabrze

Status: Offline
Ach, Chrno... Very Happy
Widziałam kilka epizodów i od razu siem zakochałam Very Happy
Nadal staram siem ściągnąć wszystkie... Ale DC jest troche wolne Wink Ale ja i tak wolałabym poczytać...

_________________
Sorry a black cat crossed my path and...
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
DidaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 02-03-2004 - 18:35
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 24-02-2003



Status: Offline
Widziałam pierwszy odcinek. Smile Pomyślałam, znowu bohaterowie, którzy podczas akcji wszystko demolują. Kolejna pozycja z cyklu dziwne wyobrażenia Japończyków o chrześcijaństwie. Czyli nic nowego, ani specjalnie wciągającego. Może to jednak tylko powierzchowny osąd i moje wrażenia zmieniłyby się po obejrzeniu dalszych epizodów. Acha, na plus, Chrono jest słodki. Very Happy I dla niego chciałabym zobaczyć dalsze odcinki.

PS: Jak to w końcu jest, pisze się Chrno, czy Chrono? Think

_________________
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
RaulOffline
Temat postu:   PostWysłany: 02-03-2004 - 18:44
Admin Forum
Admin Forum


Dołączył/a: 05-01-2002



Status: Offline
Dida napisał/a:

PS: Jak to w końcu jest, pisze się Chrno, czy Chrono? Think

Oficjalny tytul japonski to Chrno Crusade. Amerykanie jednak wydadza jako Chrono Crusade.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
TusiaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 02-03-2004 - 19:03
Nowicjusz
Nowicjusz


Dołączył/a: 26-02-2004

Skąd: Zabrze

Status: Offline
Oni zmieniają nazwy, bo czytać nie potrafią Razz
Dla mnie ładniejsze jest "Chrno" Very Happy
*
Ja jestem początkująca i jeszcze nie widziałam zbyt dużo anime- może dlatego Chrno Crusade tak mi siem podoba? Very Happy

_________________
Sorry a black cat crossed my path and...
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
sakura_89Offline
Temat postu:   PostWysłany: 06-11-2006 - 20:08
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 18-02-2006



Status: Offline
Chrno Crusade jest super! Prawie tak dobre jak moje ulubione;FMA...nie wiem czemu, ale tego typu anime podobają mi się najbardziej. A to zakończenie...chodzi mi jeszcze po głowie od kilku dni:D Czytałam w jakiejś recenzji, że w przeciwieństwie do Rossette Chrno to postać beznadziejna (co jest kompletną bzdurą bo on też ma charakter), a jest moim ulubionym bohaterem z tego anime...chyba lubię złe zakończenia w anime:D

_________________
"Pepole cannot gain anything without sacrificing something. You must present something of equal value to gain something."
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Refresh
Temat postu:   PostWysłany: 06-11-2006 - 21:02
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 14-09-2005



Ta, CC jest na prawdę dobre (thx Iggi btw xP). A najlepsze koleżanki Rosetto z Oji-sanem na czele xD
Ale ulubiony bohater serii to i tak Satella Smile

_________________
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Mahado
Temat postu:   PostWysłany: 07-11-2006 - 09:18
Nowicjusz
Nowicjusz


Dołączył/a: 06-11-2006

Skąd: Zabrze

co jak co ale CC jest bardzo ciekawą serią, obejzałem wszystkie odcinki za jednym razem nie odchodząc nawet na moment od kompa xD' ale zakończenie...TT miałem nadzieje ze bedzie troche inne TT

_________________
The light that shines in the face of courage - Brit Silver
The darkness that devours in the face of destruction - Destroy Black
Forcing the road of extinactionin a flash of an instant - Steel Grey
Summon creature ODIN!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Brush
Temat postu:   PostWysłany: 07-11-2006 - 13:52
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 11-10-2002



Zakończenie mogło by być inne, bo takie za smutne jest. Jak to oglądałem to potem przybity cały dzień chodziłem...
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
sakura_89Offline
Temat postu:   PostWysłany: 07-11-2006 - 22:57
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 18-02-2006



Status: Offline
Brush napisał/a:
Zakończenie mogło by być inne, bo takie za smutne jest. Jak to oglądałem to potem przybity cały dzień chodziłem...
Ja tak samo:D Ale myslę,że gdyby byl happy end to raczej szybko bym zapomniała o tym anime...bo koniec jest bardzo ważny

_________________
"Pepole cannot gain anything without sacrificing something. You must present something of equal value to gain something."
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Tai_AkaneOffline
Temat postu:   PostWysłany: 02-11-2008 - 20:16
Nowicjusz
Nowicjusz


Dołączył/a: 03-10-2008



Status: Offline
Ja ogladalam tylko jakies 3 pierwsze odcinki, i od razu przeskoczylam na ostatni (troche mnie zaczely nudzic). I na ostatnim sie poplakalam Smile smutna (Raul: proszę nie zdradzać zakończeń Smile Chrono i tej dziewczyny (sorka, ale nie pamietam imienia) nie wiem jak reszta, ale koncowka byla miodzio Smile)

_________________
"Cierpienie, smutek , radość... być zdolnym do dzielenia się tym z kimś innym...pewnego dnia chcę być komuś potrzebny..."
Gaara
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits