Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj si, by sprawdzi wiadomoci Zobacz nastpny temat
Autor Wiadomo
lady MagmaOffline
Temat postu:   PostWysany: 13-12-2003 - 13:16
Pisarz
Pisarz


Doczy/a: 20-08-2003



Status: Offline
zaraz sie popłaczę
czemu wy macie a ja nie;(

_________________
mori e ikimashou musume san
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
VegOffline
Temat postu:   PostWysany: 13-12-2003 - 13:55
Elita forum
Elita forum


Doczy/a: 25-01-2003



Status: Offline
Ehhh, cierpliwosci!!!! Poczta czasami nawala....

_________________
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
iolaOffline
Temat postu:   PostWysany: 13-12-2003 - 16:25
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Doczy/a: 31-08-2002



Status: Offline
A do mnie przyszło wczoraj Smile
Muszę Cię pochwalić Raul i przyznam że nieźle się spisałeś. Manga od strony technicznej wygląda bardzo dobrze Smile
Równiutko przycięte krawędzie, dobry papier i ładna okładka przeciwkurzowa, plakacik jak dla mnie niepotrzebny, ale może robić za kolorową stronę
Cieszę się też że orginalne onomatopeje zostały wycięte i wstawiono polskie odpowiedniki Smile
Błąd zauważyłam tylko jeden kiedy wyraz nie znalazł się w dymku (no i gdzieś jeszcze wydawało mi się że napis nie jest na swoim miejscu) ale to można wybaczyć Wink
O treści się nie wypowiem, bo nie interesuje mnie za bardzo tematyka shonen-ai

Słabą stroną komiksu jest jego cena, rozumiem że muszą zwrócić Ci sie koszty, no ale ta manga poprostu nie jest warta 23 zł. Ma tylko 160-pare stron, a to znaczy że jest chudsza od zwykłgo przeciętniaka, a do tego 2x droższa. Uważam że wiele osób zostao zniechęconych, do kupna po spojżeniu na cenę(a przecież całość ponoszonego kosztu to 27 zł) Do tego nie wiem jaką masz podpisaną umowę z pocztą, ale 4 zł za przesyłkę to też dużo, moim zdaniem powinieneś się z pocztą potargować (taki jpf na wydania delux, które są cięższe i większe od cutlassa ma umowę na 2 zł, wyjątek "gits", który pomimo swojej opasłości i tak za przesyłkę pobiera 3 zł)

Ale ogólnie rzecz biorąc to twoja pierwsza manga jest bardzo dobrze wydana, a przecież wiadomo że pierwsze zawsze wychodzi najgorzej Wink Ty zaś postawileś na profesjonalizm od pierwszego tytułu Smile
Oby tak dalej Smile

_________________


- Nawet obcym należy się godny pochówek...
- To nie są obcy i zostaną tak jak leżą

-----The last of the Mohicans------
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
RaulOffline
Temat postu:   PostWysany: 13-12-2003 - 16:44
Admin Forum
Admin Forum


Doczy/a: 05-01-2002



Status: Offline
iola napisa/a:

Muszę Cię pochwalić Raul i przyznam że nieźle się spisałeś. Manga od strony technicznej wygląda bardzo dobrze Smile

Miałem nadzieję, że tak wyjdzie.

iola napisa/a:

Równiutko przycięte krawędzie, dobry papier i ładna okładka przeciwkurzowa, plakacik jak dla mnie niepotrzebny, ale może robić za kolorową stronę

Papier 90tka, na 80tce by tak nie wyszlo. Troche drozszy ale jeśli niedaj boże będzie to moja ostatnia manga to chociaż będę z niej dumny Smile

iola napisa/a:

Cieszę się też że orginalne onomatopeje zostały wycięte i wstawiono polskie odpowiedniki Smile

W sumie też się cieszę. Ładnie to wyszło.

iola napisa/a:
Błąd zauważyłam tylko jeden kiedy wyraz nie znalazł się w dymku (no i gdzieś jeszcze wydawało mi się że napis nie jest na swoim miejscu) ale to można wybaczyć Wink

To muszę wyjaśnić gdyż kiedy poprawialiśmy mangę to wszystko było na swoim miejscu. Jak będę wiedział co się stało, to następnym razem tak nie wyjdzie.

iola napisa/a:
O treści się nie wypowiem, bo nie interesuje mnie za bardzo tematyka shonen-ai

Myślę, że nie ma tam nic takiego czego mogłabyś się wstydzić skomentowac Smile

iola napisa/a:
Słabą stroną komiksu jest jego cena, rozumiem że muszą zwrócić Ci sie koszty, no ale ta manga poprostu nie jest warta 23 zł. Ma tylko 160-pare stron, a to znaczy że jest chudsza od zwykłgo przeciętniaka, a do tego 2x droższa.

W sumie 178, ale mangi 168? No tak, ale limitowane edycje JPFu kosztuja 30 zl + koszty przekazu. Plastic chyba nie mial wiecej stron. I wydali 4000 a nie .... jak ja. Smile

iola napisa/a:
Uważam że wiele osób zostao zniechęconych, do kupna po spojżeniu na cenę(a przecież całość ponoszonego kosztu to 27 zł)

To wiem. Postaram się trochę obniżyć cenę ale nie kosztem jakości.

iola napisa/a:
Do tego nie wiem jaką masz podpisaną umowę z pocztą, ale 4 zł za przesyłkę to też dużo, moim zdaniem powinieneś się z pocztą potargować (taki jpf na wydania delux, które są cięższe i większe od cutlassa ma umowę na 2 zł, wyjątek "gits", który pomimo swojej opasłości i tak za przesyłkę pobiera 3 zł)

Nie wiem jak JPF wysyla. Nie kupowalem u nich wysylkowo.
Czy moglabys sprawdzic czy to jest polecony? Bo jednak polecenie daje taki koszt. Nie ma czegoś takiego jak umowa na niższe opłaty z pocztą.

iola napisa/a:
Ale ogólnie rzecz biorąc to twoja pierwsza manga jest bardzo dobrze wydana, a przecież wiadomo że pierwsze zawsze wychodzi najgorzej Wink Ty zaś postawileś na profesjonalizm od pierwszego tytułu Smile Oby tak dalej Smile

Dziękuję Smile Mam nadzieje, ze bede mial szanse wydawac dalej.
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
RaulOffline
Temat postu:   PostWysany: 13-12-2003 - 16:45
Admin Forum
Admin Forum


Doczy/a: 05-01-2002



Status: Offline
lady Magma napisa/a:
zaraz sie popłaczę
czemu wy macie a ja nie;(

Przyslij mi maila, ja sprawdze czy juz wyslane.
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
IthilOffline
Temat postu:   PostWysany: 13-12-2003 - 17:34
Czytelnik
Czytelnik


Doczy/a: 07-12-2002

Skd: Opole

Status: Offline
Do mnie przyszło w czwartek. Mr. Green
Wydanie mi się bardzo podoba, widać, że jest wypieszczone. Nie to co pierwsze komiksy Waneko czy JPFu... Za ten start od razu z bardzo wysokiego pułapu należą się wielkie brawa - choćbym chciała, nie przyczepię się. W sumie wrażenie psuje tylko trochę pojawiająca się gdzieniegdzie "kanciasta" czcionka - na mój gust jest trochę zbyt kanciasta; reszta miodzik. Smile
Sama manga natomiast mi się nie podoba; przepraszam, jeśli kogoś tym urażę, ale wydaje mi się tragicznie infantylna. Inna sprawa, że niczego innego się nie spodziewałam. Razz

if

_________________
Przynoszę pecha...
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
RaulOffline
Temat postu:   PostWysany: 13-12-2003 - 18:39
Admin Forum
Admin Forum


Doczy/a: 05-01-2002



Status: Offline
Ithil napisa/a:
Wydanie mi się bardzo podoba, widać, że jest wypieszczone. Nie to co pierwsze komiksy Waneko czy JPFu...

Broniąc mojej konkurencji powiem, że ich mangi sa tańsze (choć stosunkowo licząc inflację przez te 6 lat - wychodzi prawie na to samo).

Ithil napisa/a:
Za ten start od razu z bardzo wysokiego pułapu należą się wielkie brawa - choćbym chciała, nie przyczepię się.

Szkoda, bo chciałbym wiedziec co można jeszcze poprawić.

Ithil napisa/a:
W sumie wrażenie psuje tylko trochę pojawiająca się gdzieniegdzie "kanciasta" czcionka - na mój gust jest trochę zbyt kanciasta; reszta miodzik. Smile

O którą chodzi? (jakas strone i onomatopeje dla przykladu, byłbym wdzięczny Smile)
Czcionki były dobierane aby były podobne do tych które zastosowali japończycy (chodzi o grubość, kanciastość , wielkość).

Ithil napisa/a:
Sama manga natomiast mi się nie podoba; przepraszam, jeśli kogoś tym urażę, ale wydaje mi się tragicznie infantylna. Inna sprawa, że niczego innego się nie spodziewałam. Razz

Przynajmniej połowa mang wydanych w Polsce jest infantylna. A każdemu manga ma prawo się podobać lub nie. Smile
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
lady MagmaOffline
Temat postu:   PostWysany: 14-12-2003 - 22:19
Pisarz
Pisarz


Doczy/a: 20-08-2003



Status: Offline
wiem ze juz doszło ale do kolezanki a ja muszę u niej odebrac co takie łatwe nie jest

_________________
mori e ikimashou musume san
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
dehiraOffline
Temat postu:   PostWysany: 14-12-2003 - 23:04
Elita forum
Elita forum


Doczy/a: 26-08-2002



Status: Offline
T_T

...ale każdy nowy dzień przynosi ponoć nową nadzieję.......
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
TIGRAOffline
Temat postu:   PostWysany: 15-12-2003 - 13:09
Moderator
Moderator


Doczy/a: 16-08-2003

Skd: Odchłań duszy

Status: Offline
nio to co będzie następne w kolejce, jakiś tytuł już padł na usta innych ?

_________________
Każdy ma gorszy dzień...
Mój trwa od roku...
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Odwied stron autora  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
IthilOffline
Temat postu:   PostWysany: 15-12-2003 - 14:08
Czytelnik
Czytelnik


Doczy/a: 07-12-2002

Skd: Opole

Status: Offline
raul napisa/a:

Broniąc mojej konkurencji powiem, że ich mangi sa tańsze (choć stosunkowo licząc inflację przez te 6 lat - wychodzi prawie na to samo).

Co prawda to prawda. Ale jakościowo to przepaść, a o pieniądzach jakoś nie pomyślałam, dawno wysyłane i dawno zapomniane... :]

raul napisa/a:
O którą chodzi? (jakas strone i onomatopeje dla przykladu, byłbym wdzięczny Smile)

Chodziło mi o czcionkę, która towarzyszy myślom; choćby na stronie 17: "Ja nie mam nikogo", "Tsuba i ja mieszkamy w tym samym domu".

raul napisa/a:

Przynajmniej połowa mang wydanych w Polsce jest infantylna.

Nie mogłabym się z niczym zgadzać bardziej niż z tym stwierdzeniem. Razz

if

_________________
Przynoszę pecha...
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
RaulOffline
Temat postu:   PostWysany: 15-12-2003 - 14:25
Admin Forum
Admin Forum


Doczy/a: 05-01-2002



Status: Offline
Ithil napisa/a:
Ale jakościowo to przepaść

Jakoś tak niezręcznie mi sie wypowiadać. Oczywiście różnice widać , ale myślę, że nie jest taka duża.

Ithil napisa/a:

Chodziło mi o czcionkę, która towarzyszy myślom; choćby na stronie 17: "Ja nie mam nikogo", "Tsuba i ja mieszkamy w tym samym domu".

Mi się nie wydaje kanciasta ale rozumiem, że w znaczeniu "mało komiksowa"?

Ithil napisa/a:

Nie mogłabym się z niczym zgadzać bardziej niż z tym stwierdzeniem. Razz

Myśle, że przyjdzie i czas na na tytuły dla "starszej młodzieży" (studentów Smile).
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
TIGRAOffline
Temat postu:   PostWysany: 15-12-2003 - 14:51
Moderator
Moderator


Doczy/a: 16-08-2003

Skd: Odchłań duszy

Status: Offline
ciekawe tylko kiedy ?? bo ta młodsza młodzież to już trochę dorasta, a ta strasza młodzież ciągle młoda ><"

_________________
Każdy ma gorszy dzień...
Mój trwa od roku...
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Odwied stron autora  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
IthilOffline
Temat postu:   PostWysany: 15-12-2003 - 18:12
Czytelnik
Czytelnik


Doczy/a: 07-12-2002

Skd: Opole

Status: Offline
Raul napisa/a:
Oczywiście różnice widać , ale myślę, że nie jest taka duża.

A ja będę się upierać, że jest. :] Teraz tego nie widać, ale i JPF, i Waneko zaczynały od eksperymentów, sporo się zmieniało, a tu od razu dostaliśmy do ręki profesjonalne wydanie. Smile

Raul napisa/a:

Mi się nie wydaje kanciasta ale rozumiem, że w znaczeniu "mało komiksowa"?

Chyba tak, po prostu trochę nienaturalnie wyglada i rozprasza.

Raul napisa/a:

Myśle, że przyjdzie i czas na na tytuły dla "starszej młodzieży" (studentów Smile).

"Starsza młodzież" może być, taki tutaj Iciak to jeszcze licealistka, a też miałaby ochotę na coś bardziej dorosłego. Póki co z rzeczy odpowiednich dla starszego czytelnika wychodzi znacznie więcej komiksów zachodnich niż mangi, warto by było coś zmienić w tej materii. :]

if

_________________
Przynoszę pecha...
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
iolaOffline
Temat postu:   PostWysany: 15-12-2003 - 20:28
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Doczy/a: 31-08-2002



Status: Offline
raul napisa/a:
Papier 90tka, na 80tce by tak nie wyszlo. Troche drozszy ale jeśli niedaj boże będzie to moja ostatnia manga to chociaż będę z niej dumny Smile

Miejmy nadzieję, że nie Smile

raul napisa/a:
iola napisa/a:
O treści się nie wypowiem, bo nie interesuje mnie za bardzo tematyka shonen-ai

Myślę, że nie ma tam nic takiego czego mogłabyś się wstydzić skomentowac Smile


raul napisa/a:
iola napisa/a:
Uważam że wiele osób zostao zniechęconych, do kupna po spojżeniu na cenę(a przecież całość ponoszonego kosztu to 27 zł)

To wiem. Postaram się trochę obniżyć cenę ale nie kosztem jakości.

To byłoby miłe i napewno wyszłoby także nożyćś tobie, rozumiem że jakość jest ważna (przecież bardzo mi się podoba twoje wydanie)

raul napisa/a:
iola napisa/a:
Do tego nie wiem jaką masz podpisaną umowę z pocztą, ale 4 zł za przesyłkę to też dużo, moim zdaniem powinieneś się z pocztą potargować (taki jpf na wydania delux, które są cięższe i większe od cutlassa ma umowę na 2 zł, wyjątek "gits", który pomimo swojej opasłości i tak za przesyłkę pobiera 3 zł)

Nie wiem jak JPF wysyla. Nie kupowalem u nich wysylkowo.
Czy moglabys sprawdzic czy to jest polecony? Bo jednak polecenie daje taki koszt. Nie ma czegoś takiego jak umowa na niższe opłaty z pocztą.

Jpf nie wysyła przesyłek poleconym, ale uważam że mógłbyś z tej formy wysyłki zrezygnować na koszt ceny, ponieważ paczka i tak dojdzie a zapłacimy o te 2 zł miej. Jak dla mnie jest to poprostu zbędny koszt...

_________________


- Nawet obcym należy się godny pochówek...
- To nie są obcy i zostaną tak jak leżą

-----The last of the Mohicans------
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
Wywietl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj si, by sprawdzi wiadomoci Zobacz nastpny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits