Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
KashueOffline
Temat postu: cykl Koło Czasu  PostWysłany: 02-12-2003 - 20:05
Nowicjusz
Nowicjusz


Dołączył/a: 01-12-2003

Skąd: RzeszĂłw

Status: Offline
Witam
Może ktoś spośród was spotkał sie z tą seria, bo cosik ciężko jest znaleść osoby, które miały styczność z tym tytułem. Crying or Very sad a jest tego wart.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
KellyOffline
Temat postu:   PostWysłany: 02-12-2003 - 23:16
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 22-02-2003

Skąd: Wrocław

Status: Offline
Owszem, miałem. A wart jest, przynajmniej do połowy pierwszego tomu. Potem (przez wiele tomów) nadaje się, moim zdaniem, na rozpałkę. Jest bowiem po prostu nudny, a totalne poszarpanie i porozdzielanie watków zdecydowanie zaszkodziło.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
dehiraOffline
Temat postu:   PostWysłany: 03-12-2003 - 16:44
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 26-08-2002



Status: Offline
- ciach - Rzeszów nie musi witać Rzeszowa :P - moderator J.
nie wymądrzaj się, bo się wkurzę >_< - moderator dehira

cos mi ten tytuł mówi, ale w ogole nie potrafie go przypisac do historii. Naprowadzcie mnie w 2 zdaniach o czym to było, oki?^^


Ostatnio zmieniony przez dehira dnia 10-09-2004 - 20:13, w całości zmieniany 2 razy
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
KashueOffline
Temat postu:   PostWysłany: 03-12-2003 - 20:56
Nowicjusz
Nowicjusz


Dołączył/a: 01-12-2003

Skąd: RzeszĂłw

Status: Offline
- ciach - moderator J.

Ogólnie fabuła opowiada historię młodego chłopaka pochodzącego z plemiona Aielów Randa będącego wcieleniem Smoka(lub maga Lewsa Therina Telamona), mającego wybawić ludzkość z pod władzy Shai'tana oraz spowodować następne rozdarcie świata.
Ogólnie fabułą wciąga, a czy jest nudny to zależy.Każdy ma swój gust, dla większosći jest on po prostu za długi obecnie ma już ponad 11 tomów.
Zaś dla ostatniego poświęciłem się i przeczytałem go w wersji elektronicznej(rtf).

- ciach - moderator J.

_________________
"Dwa razy podwójnie będzie naznaczony,
dwakroć na życie, dwakroć na śmierć.
Raz czaplą, która drogę mu wyznaczy.
Drugi raz czaplą, by miano zyskał prawdziwe.
Raz Smoka, przez pamięć utraconą.
Drugi raz Smoka, przez cenę, którą musi zapłacić"
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
SinnerOffline
Temat postu:   PostWysłany: 16-01-2004 - 12:19
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 29-11-2002



Status: Offline
heh, mam wszystkie tomy wydane w Polsce... Zdecydowanie NAJLEPSZA seria fantasy, jaką miałem przyjemność czytać i w życiu nie zgodzę się, że nudna...

btw: [url=http://tu_był_odnośnik]lol Smile[/url] ||
tamten temat został skasowany - moderator J.

Jak juz napisałem, nie każdemu pasuje połączenie fantasy i polityki... Ale IMO taka właśnie powinna być dobra powieść.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
jaczak
Temat postu:   PostWysłany: 17-01-2004 - 13:51
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 08-06-2003



Sinner napisał/a:
tak spójnego świata już dawno nie widziałem... Gdzieniegdzie jakaś wojna, polityka, handel, tarcia między narodami...
Że już nie powiem o nieco psychodelicznym (zwłaszcza w późniejszych tomach, bo na początku to zwykły wieśniak:P) głównym bohaterze...


nazwijmy to "postem przeniesionym"
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
chaos_spawnOffline
Temat postu:   PostWysłany: 10-09-2004 - 19:40
Czytelnik
Czytelnik


Dołączył/a: 29-05-2004

Skąd: KrakĂłw...much much warpstone there

Status: Offline
Oto wiadomość która powinna usieszyć wszytskich zapalonych miłośników serii... "już" 26 pażdzirnika ukaże sie polska wersja "Crossroads of Twilight" (Rozstaje Zmierzchu) czyli 10 tom cyklu Koło Czasu ( to 17 , a licząc nowe wydania 14 książka wydana w Polsce ). Ukaże sie oczywiście i niestety nakładem wydawnictwa Zysk, dodam tylko że na zachodzie ksiązka ukazała sie 7 stycznia 2003 (to chyba nawet bije egmont Rolling Eyes ). Wole nie myślec ile przyjdzie mi czekac na następną częśc.

Swoja drogą chetnie dowiedziałbym sie co zajmuje wydawnictwom tyle czasu, może wtedy jakoś przeczekałbym następny rok (oby tylko)...


Z ciekawostek: "Przewodnik po świecie"- książeczka liczaca sobie zaledwie 454 stron i kosztująca 45 zł (!!!) od niedawna kosztuje juz tylko 10 zł Laughing

_________________
"Tylko Bóg wie o co chodzi w niektórych ustawach... a jeśli chodzi o polskie ustawy to nawet bóg nie wie..." prof.S
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
SinnerOffline
Temat postu:   PostWysłany: 11-09-2004 - 02:07
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 29-11-2002



Status: Offline
W przewodniku niewiele jest niestety ciekawego... liczyłem na więcej.

A "Crossroads of Twilight" mam już od dawna w oryginale Mr. Green I powiedziałbym, że tak czyta się o wiele przyjemniej, no i są ładniej wydane - fajnie wyglądają na półce, czarne okładeczki z kolorowymi napisami Wielkim Wężem...
A btw: "Crossroads..." - IMO dośc słabe jak na ten cykl... Brakuje im trochę tego czegoś...
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
chaos_spawnOffline
Temat postu:   PostWysłany: 11-09-2004 - 09:22
Czytelnik
Czytelnik


Dołączył/a: 29-05-2004

Skąd: KrakĂłw...much much warpstone there

Status: Offline
Cytat:
W przewodniku niewiele jest niestety ciekawego... liczyłem na więcej.


Jak za 10 zeta to i tak jest nieĹşle... Smile

Co do wersji po angielsku to i myślałem nad tą kwestią ale jak miałem juz 9 tomów po polsku to chciałem dotrwać (ale teraz sam już nie wiem), no i te wszystkie słówka klucze związane z Przenoszeniem , które musiałbym rozszyfrowac...nic przyjemnego.

_________________
"Tylko Bóg wie o co chodzi w niektórych ustawach... a jeśli chodzi o polskie ustawy to nawet bóg nie wie..." prof.S
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
SinnerOffline
Temat postu:   PostWysłany: 11-09-2004 - 11:03
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 29-11-2002



Status: Offline
Nie ma co rozszyfrowywać, wszystko staje się oczywiste dość szybko... Pozatym świetnie się języka uczy czytając w oryginale Mr. Green

Ja strasznie żałuję, że pierwsze cztery tomy mam w polsku, bo beznadziejnie mi na półce wygląda Sad
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
chaos_spawnOffline
Temat postu:   PostWysłany: 13-09-2004 - 10:36
Czytelnik
Czytelnik


Dołączył/a: 29-05-2004

Skąd: KrakĂłw...much much warpstone there

Status: Offline
A orientujesz sie może kiedy ukaże sie na świecie "Knife of Dreams" (chyba tak ma nazywac sie nastepna część) ? Cóż według róznych spekulacji ma byc to część przedostatnia ...choć w to nie moge do końca uwierzyć.

_________________
"Tylko Bóg wie o co chodzi w niektórych ustawach... a jeśli chodzi o polskie ustawy to nawet bóg nie wie..." prof.S
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
SinnerOffline
Temat postu:   PostWysłany: 16-09-2004 - 13:25
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 29-11-2002



Status: Offline
Niebardzo, ale jak ci bardzo zależy, to mogę poszukać...

A może być przedostatnia, bo po Crossroads widać już tendencję końcową... Zostało im tylko wykończyć Shaido i Elaidę i można się brać za Czarnego...
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
chaos_spawnOffline
Temat postu:   PostWysłany: 16-09-2004 - 16:11
Czytelnik
Czytelnik


Dołączył/a: 29-05-2004

Skąd: KrakĂłw...much much warpstone there

Status: Offline
No tak ale samo wykończenie Czarnego powinno im zając 3-4 tomy tak na mój gust (przypomnij sobie ile czasu zabierał sie do Sammaela ) ...juz nie mówiąc o względach komercyjnych , w USA cykl rozchodzi sie w tempie ekspresowym , słowem za duże zyski ( ot chocby na gadżetach ) żeby konczyć.

Zależy mi o tyle o ile bys dysponował informacją kiedy wydadzą w Polsce Crying or Very sad

p.s. a widział ktos miecz z WOT ... kosztuje chyba ze 300 dolarów Laughing

_________________
"Tylko Bóg wie o co chodzi w niektórych ustawach... a jeśli chodzi o polskie ustawy to nawet bóg nie wie..." prof.S
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
SinnerOffline
Temat postu:   PostWysłany: 16-09-2004 - 16:26
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 29-11-2002



Status: Offline
Do walki z Czarnym Rand szykuje się już z dzisięć tomów Razz
Callandor, figurki, Asha'mani, oczyszczenie Saidina, że o podbijaniu świata nie wspomnę Mr. Green

A swoją drogą kiedyś słyszałem, że ma być 14 tomów.

btw: ten miecz to Callandor? Ciekawe, czy dodają do niego Kamień Łzy...
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
chaos_spawnOffline
Temat postu:   PostWysłany: 16-09-2004 - 16:59
Czytelnik
Czytelnik


Dołączył/a: 29-05-2004

Skąd: KrakĂłw...much much warpstone there

Status: Offline
Gholam, Odrodzeni Przekleci, Fain, zbuntowani Asha'mani, Shaido, Prorok, Seanchanie(póki co). Jestem przed "Crossroadsami" więc tu mogło sie cos zmienić. Niemniej nie wierze że ropzrawią sie z tym wszsytkim za jednym zamachem.

Tu masz mieczyk jak jeszce nie widziałeś http://www.mwart.com/xq/ASP/pid.858/cat.41/qx/product.htm szkoda że nie da sie nim walczyć...

_________________
"Tylko Bóg wie o co chodzi w niektórych ustawach... a jeśli chodzi o polskie ustawy to nawet bóg nie wie..." prof.S
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits