Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
dehiraOffline
Temat postu:   PostWysłany: 22-02-2003 - 00:29
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 26-08-2002



Status: Offline
hm, dziura w tętnicy szyjnej (jak w każdej tętnicy zaliczanych do głównych to 1-2 minuty życia. a po oderwaniu 1/2 ciała....keczua, gdyby była prawdziwą, żyjaca istotą nie odwróciłaby sie, aby popatrzyc, czy ma tułów czy nie. Byłaby martwa, na miejscu. Tak uważam.
...szkoda jej, bo była najmniej zasługującą na śmierć osobą - sama nikogo nie zabiła....no, Eliah też się tu zalicza^^
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
alfistaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 22-02-2003 - 09:16
Pisarz
Pisarz


Dołączył/a: 20-04-2002

Skąd: Lublin

Status: Offline
owszem ... w normalnych warunkach zgineła by na miejscu. Ale organizm przeciez reaguje zupełnie inaczej w stanie zagrozenia. Tak jak mówiłem wczesniej - blokada chemiczna synaps - i nie ma zadnych impulsów do mózgu na temat bólu - mogliby ja smazyc na wolnym ogniu a by tego nie poczuła. Patrzac na oko, krazenie usatlo by po około .. bardzo nie wiele. Smile .. ale na tyle długa by zdarzyła sie odwrócić. Co do tego czy trzebaby by ja zabijac .. ta druga miala wyrzuty ze ja zabił, bo przy poziomie ich techniki dla nich to nic trudnego wymienic pare narzadów i dodac nogi .. ale o ile cialo moze wytrzymac bez krazenia te dobra godzine to mozg, juz tylko kilka minut.

A powracajac do tetnicy szyjnej ... nie zauwazylem aby Keczua miala ja naruszoną. W tym przypadku nie mozna powiedziec ze uszkodzenie takiej tetnicy jest równoznaczne z straceniem polowy tułowia. jak wiadomo najwazniejszy jest mózg. A u Keczuy w czasce wystepuje jednak przez pewien okres normalne krozenie. W wyniku uszkodzenia tetnicy szyjnej cisnienie krwi od razu spada, praktycznie ustaje. Tak samo jak porównywac uszkodzenie tetnicy szyjnej i udowej, o ile udowa mozesz jeszcze zatamowac sama (przynjamjmjiej teoretycznie) o tyle szyjnej .. nie masz szans, bo od razu tracisz przytomnosc.

_________________
alfi - nie tylko m&a : )
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
dehiraOffline
Temat postu:   PostWysłany: 22-02-2003 - 10:44
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 26-08-2002



Status: Offline
Własciwie głupi temat do kontunuowania...robi sie za bardzo soczyście, alfisto ^^" (wyobraź sobie gromady zniesmaczonych forumowiczów...)
ale ...ok! utrata połowy ciała nie jest równoznaczna z przebiciem tetnicy szyjnej. To utrata wielu, bardzo dużych tetnic i zniszczenie dróg powrotnych krwi> serce nie otrzymało już żadnych dostaw. Wiec nadal uwazam, ze Keczua nie pogła się ocknąć, przetrzeć oczu, podnieść na łokciach i odwrócić^^
Ale to subiektywna ocena. W każdym razie w komiksie wyglądało to baaardzo dramatycznie.
A jak sie Wam podobało zachowanie Wycliffa?^^
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
alfistaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 22-02-2003 - 15:56
Pisarz
Pisarz


Dołączył/a: 20-04-2002

Skąd: Lublin

Status: Offline
W zasadzie masz racje ... trzebaby zrobic wizje lokalna ... Razz

A co do zachowania Wycliffa ... gdy by nie jego przeszlosc .. czyli ta dziewczynka w wiosce, watpie aby tak sie rzucil Keczui na pomoc ... w końcu jak by nie bylo profesjonalisto i jak na profesjonaliste zachowal sie glupio.

_________________
alfi - nie tylko m&a : )
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
KazuhiraOffline
Temat postu:   PostWysłany: 23-02-2003 - 09:59
Nowicjusz
Nowicjusz


Dołączył/a: 07-02-2003

Skąd: Lodz

Status: Offline
gweoi scilsosci dozucze kilka wersow, zeby nie bylo ze spie Smile

odnosnie Kczuy, to niewiem czy zauwazyliscue, ale jej uklad centyralny-nerwowy pozostal nienaruszony, nie ma widocznych uszkodzen ani kregoslupa a ni okolizc glowy, natomiast sprawa krazenia, to do mozgo prowadzi osobny obwod, ktory moze podtrzymac funkcje zyciowe, a i jest jeszcze adrenalina. nasz organizm produkuje ten "narkotyk" (dopalacz), ktory powoduje czasowe podniesienie funkcji zyciowych. i czynnosci, ktowe wykonala Keczua sa dalece prawdopodobne (wojna w Wietnamie udokumentowala podobne przypadki)

alfist:
zgadzam sie co do sprawy naszego uroczego profesjonalisty. jego przeszlosc zawazyla znaczaco na jego poczynaniach, ale czy przez to nie byl on barwny i interesujacy na tle tego barwnego-szaraego swiata EDENU ?

_________________
imc Kazuhira Nuriko
samotna Srebrna Wilczyca posrod bezkresu nocy
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
alfistaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 25-02-2003 - 09:58
Pisarz
Pisarz


Dołączył/a: 20-04-2002

Skąd: Lublin

Status: Offline
owszem .. ale dla mnie stracił on w moich oczach, jako "pofesjonalista" nie powienien czegos takiego robic.

_________________
alfi - nie tylko m&a : )
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Herbert WestOffline
Temat postu:   PostWysłany: 03-03-2003 - 21:30
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 29-01-2003

Skąd: KrakĂłw, dawna stolica PolakĂłw!

Status: Offline
Staję na polu walki. Jestem gotów do ostatniej kropli krwi bronić człowieka, który skrócił męczarnie Keczui. Czy ktoś zechce podjąć wyzwanie?


Swoją drogą ciekawe imię jak na Indiankę :)))

_________________
Dynamite, the product of Nitroglycerin and Saltpeter, can be attached to doors and containers of all kinds. Imagine the surprised thief who opens your boudoir and finds that he's strangely missing his hand! Brilliant!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
alfistaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 03-03-2003 - 21:44
Pisarz
Pisarz


Dołączył/a: 20-04-2002

Skąd: Lublin

Status: Offline
Herbert West napisał/a:
Staję na polu walki. Jestem gotów do ostatniej kropli krwi bronić człowieka, który skrócił męczarnie Keczui. Czy ktoś zechce podjąć wyzwanie?


oj West .. nie wiem czy zauwazyles ale kazdy na tym forum z tych co sie wypowiadali go nie atakuje tylko uwaza ze dobrze zrobil ...

_________________
alfi - nie tylko m&a : )
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Herbert WestOffline
Temat postu:   PostWysłany: 03-03-2003 - 21:46
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 29-01-2003

Skąd: KrakĂłw, dawna stolica PolakĂłw!

Status: Offline
Heh, wiem, wiem :) Widzę :) Czekam tylko na Veg, ona zdaje się potępia ]:>>> A tak na serio - mam nadzieję na adwersarza i dyskusję o eutanazji :)))

_________________
Dynamite, the product of Nitroglycerin and Saltpeter, can be attached to doors and containers of all kinds. Imagine the surprised thief who opens your boudoir and finds that he's strangely missing his hand! Brilliant!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
VegOffline
Temat postu:   PostWysłany: 04-03-2003 - 20:31
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 25-01-2003



Status: Offline
Owszem, ja faceta potepiam - moze dlatego ze ogolnie za nim nie przepadam :P

Ogolnie uwazam, ze jedna dalo sie ja uratowac... Szkoda jej, i tyle... Lubilam ja...

_________________
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Herbert WestOffline
Temat postu:   PostWysłany: 05-03-2003 - 08:41
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 29-01-2003

Skąd: KrakĂłw, dawna stolica PolakĂłw!

Status: Offline
A jak wg Ciebie dałoby się ją uratować? Zresztą, ten wojskowy, nie pamiętam jego imienia :(, no więc ten wojskowy stwierdza "Jeśli mózg jest nie uszkodzony..."

_________________
Dynamite, the product of Nitroglycerin and Saltpeter, can be attached to doors and containers of all kinds. Imagine the surprised thief who opens your boudoir and finds that he's strangely missing his hand! Brilliant!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
VegOffline
Temat postu:   PostWysłany: 05-03-2003 - 17:56
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 25-01-2003



Status: Offline
No po prostu wydaje mi sie, ze dysponowali taka technologia, ze by sie spoko dalo. To wszystko - moja wlasna subiektywna ocena, ktorej nie zmienie.

_________________
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
alfistaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 05-03-2003 - 20:13
Pisarz
Pisarz


Dołączył/a: 20-04-2002

Skąd: Lublin

Status: Offline
A Veg - jakies przeslanki tego ze mozna by ja uratowac? .. bo na samej zasadzie ja chce aby tak bylo i ten pan jest zly bo mozna ja bylo uratowac to nie zbyt dobre podejscie, i troche splycasz naszego dowodce.

_________________
alfi - nie tylko m&a : )
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Herbert WestOffline
Temat postu:   PostWysłany: 05-03-2003 - 20:49
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 29-01-2003

Skąd: KrakĂłw, dawna stolica PolakĂłw!

Status: Offline
Veg napisał/a:
No po prostu wydaje mi sie, ze dysponowali taka technologia, ze by sie spoko dalo.


Veg, on sam powiedział - nie w tych warunkach. Zresztą technologią z pewnością dysponowali, ale nie w Andach, na polu bitwy w ruinach miasta inków. A mózg bez tlenu umiera bardzo szybko....



Alfi - Veg nie spłyca gościa. To że go nie lubi o niczym nie świadczy. Z resztą chyba nie nie lubi go tylko dlatego ( przeczytaj dokłądnie Jej post), no ale zaczekajmy, co powie sama Zainteresowana :)))




Aha, biję się w piersi. To nie omawiany przez nas bohater mówi, że "jeśli mózg" itd - to przyjaciółka Keczui, zaraz sprawdzę imię - Helena. Nie zauważyłem, o co chodzi z innym dymkiem - mea culpa, mea maxima culpa....

_________________
Dynamite, the product of Nitroglycerin and Saltpeter, can be attached to doors and containers of all kinds. Imagine the surprised thief who opens your boudoir and finds that he's strangely missing his hand! Brilliant!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
VegOffline
Temat postu:   PostWysłany: 05-03-2003 - 21:27
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 25-01-2003



Status: Offline
Mize splycam. Moze go nie lubie. Ale poiem jedno- jestem dzieciak (i jestem z tego dumna :D) i uwazam, ze pan jest zly, nie powinien jej zabic. Koniec.

_________________
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits