Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
yasiu777
Temat postu:   PostWysłany: 18-09-2004 - 10:48
Pisarz
Pisarz


Dołączył/a: 08-08-2004

Skąd: 127.0.0.1

wszystko jest ustawione na full
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
VampirEOffline
Temat postu:   PostWysłany: 18-09-2004 - 13:03
Pisarz
Pisarz


Dołączył/a: 22-03-2004



Status: Offline
Wejdż w panel sterowania=>Dziwięki i urządzenia audio. Wybierz zakładkę audio i tam masz taka ikonkę mikrofonu pod nią masz napis głośność, kilkij na niego wyskoczy ci okno regulacju głośności dla urządzeń nagrywających, pod mikrofonem kilknij pozycję zaznacz, i z menu opcje wybierz sterowniki zaawansowane, kliknij w zaawansowane i sprawdz czy opcja 1 Wzmocnienie 2dB jest zaznaczona jeśli nie zaznacz. Te ustawienia podalem dla Windows XP we wszystkich Win 9x robi się to podobnie tylko nazwy opcji mogą być inne.

_________________
Gunery United Nuclear Deuterion Advanced Manuver
Zero Gravity Maneuver Fighter - X42S Destiny Gundam
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Brush
Temat postu:   PostWysłany: 19-09-2004 - 13:43
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 11-10-2002



A ja za parę dni przedstawię Wam nowego demona pojemności jaki zostanie zamontowany w mojej szarej skrzynce. HDD 80 GB to nie byle co!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
issOffline
Temat postu:   PostWysłany: 19-09-2004 - 14:06
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 16-02-2004



Status: Offline
A ja pochwalę sie lampką do kompa na USB.
Tylko czemu cholerstwo świeci się nawet po wyłączeniu kompa?

_________________
Gdyby ktoś chciał założyć konto na Dropboksie to ten (<--) link daje dodatkowe 0.5GB Tobie i mi.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Brush
Temat postu:   PostWysłany: 19-09-2004 - 14:35
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 11-10-2002



iss napisał/a:
A ja pochwalę sie lampką do kompa na USB.
Tylko czemu cholerstwo świeci się nawet po wyłączeniu kompa?

Bo zasilanie jest przekazywane do USB nawet po wyłączeniu kompa. Ciekawostka z dziedziny zasilaczy ATX
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Brush
Temat postu:   PostWysłany: 19-09-2004 - 15:36
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 11-10-2002



Mam okrutny dylemat. Planuję rozbudować kompa albo o HDD 80 GB np. Barracuda 7200.7 albo o nową płytę główną np. GIGABYTE GA-7N400E-L nForce2- ULTRA. Płyta ta ma dźwięk 5,1, DDR 400, AGPx8, LAN i USB 2.0
Teraz mam dysk Seagate 12 GB i słynną ale już starą płytę ECS K7S5A. Na płycie mam Dźwięk, LAN, DDR 266, i to co sprawia nie największe problemy czyli AGPx4. Jak wiadomo wszystkie najnowsze karty graficzne działają na AGPx8, tak więc instalacja dobrej grafiki na mojej płycie mija się z celem, bo taka grafika nie będzie działać na pełnych obrotach. Z kolei dysk 12 GB jaki teraz posiadam jest trochę mały.
Nie wiem co wybrać!
Proszę o pomoc w podjęciu decyzji. Jeśli znacie lepszą płytę albo dysk w granicach 300 zł, to podajcie nazwę.
Więc HDD czy płyta główna?
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
YakumoOffline
Temat postu:   PostWysłany: 20-09-2004 - 15:16
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 11-02-2002



Status: Offline
moje ostatnie zmiany:
Gigabyte 7N400L nForce2, Athlon 2600, 256MB, 120GB Barracuda + 60GB Barracuda, GF4 FX5200 128bit. Ze starych zostal Live! + glosnik 5.1, CDRW LG i sieciowka DLinka.

Ogolnie Mr.Szczota polecam plyte, w tym przedziale cenowym jest jedna z lepszych (moze jeszcze Epoxa bym dodal) ale co kupic, dysk czy plyte to juz raczej ciezko powiedziec...

_________________
Yakumo

'Revenge is a dish best served cold'
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
PeruialOffline
Temat postu:   PostWysłany: 20-09-2004 - 18:19
Debiutant
Debiutant


Dołączył/a: 14-09-2004

Skąd: ze świata wyobraĹşni

Status: Offline
No a to mój sprzęt na którego nie narzekam:
-monitor AOC 17 Flatron
-intel celeron 1,7 GHz
-WDK 80 GB
-HIS Excalibur Radeon 9000 Pro 64 MB DDR
-MSI eee ale modelu nie pamiętam, jak znajde lub sobie przypone to dopisze
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
yasiu777
Temat postu:   PostWysłany: 20-09-2004 - 18:24
Pisarz
Pisarz


Dołączył/a: 08-08-2004

Skąd: 127.0.0.1

Szczota wiesz co jeśli chodzi o AGP x4 i x8 to w grach niewidać podobno różnicy, jak to gdziesz przeczytałem to tylko chwyt reklamowy a w grach jest może 2-3 fps wiecej. To jest to samo co tryb DMA, UDMA itp albo ATA i SATA i tym podobne rzeczy. Po prostu chcą wyciągać pieniądze
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
SheitanOffline
Temat postu:   PostWysłany: 20-09-2004 - 20:08
Pisarz
Pisarz


Dołączył/a: 19-07-2003



Status: Offline
ja mam epoxa i bardzo sobie chwale, jest taki model na nForce za jakies 260 zloty, obsluguje pamiatki dualne, ma sieciowke, oraz audio Cool

_________________
I really should get a decent signature
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
VampirEOffline
Temat postu:   PostWysłany: 20-09-2004 - 22:52
Pisarz
Pisarz


Dołączył/a: 22-03-2004



Status: Offline
yasiu777 napisał/a:
Szczota wiesz co jeśli chodzi o AGP x4 i x8 to w grach niewidać podobno różnicy, jak to gdziesz przeczytałem to tylko chwyt reklamowy a w grach jest może 2-3 fps wiecej. To jest to samo co tryb DMA, UDMA itp albo ATA i SATA i tym podobne rzeczy. Po prostu chcą wyciągać pieniądze


Ja jeszcze dopisze do tego wszystkiego PCI EXPRESS wspaniałe złącze ale przy obecnej technologii nie wiele warte bo nie mam kart zdolnych wykorzystać jego potencjał zresztą tak jest z resztą podanych przykładów.

_________________
Gunery United Nuclear Deuterion Advanced Manuver
Zero Gravity Maneuver Fighter - X42S Destiny Gundam
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
yasiu777
Temat postu:   PostWysłany: 25-09-2004 - 22:35
Pisarz
Pisarz


Dołączył/a: 08-08-2004

Skąd: 127.0.0.1

Racja racja, zapomniałem o tym dodać
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
YuichiroOffline
Temat postu:   PostWysłany: 25-09-2004 - 23:25
Debiutant
Debiutant


Dołączył/a: 13-08-2004

Skąd: Wrocław

Status: Offline
Mój sprzęt, po upgrejdzie - rok temu(plyta, procek, pamięć), w międzyczasie dokupiłem dvr i albatrona:

Procesor: Athlon 2000+
Płyta: Asus A7N8X
RAM: 512 MB DDR
Dyski: 80GB WD 7200+Seagate 80GB 5400+Seagate 40GB 7200
DVR: Pioneer 107D DVD R/RW 8x/4x
Grafika: Albatron GeForce Ti4200 64Mb
Lan: Realtek 10Mb+lan na płycie głównej, uratował mi życie jak się spalił ten pierwszy podczas burzy Wink
Monitor: 6 letni CRT Phillips 107B10, non-flat Razz
Dzwięk: Stary SB Live 5.1
Drukarka: HP 3325
Głośniki: Samsung 5100(2+1)
Mysz: kilkuletni Logitech m35
Klawisze: A4tech wireless
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Gilma[tm]Offline
Temat postu:   PostWysłany: 26-09-2004 - 12:10
Czytelnik
Czytelnik


Dołączył/a: 25-01-2002

Skąd: Ś-ca

Status: Offline
des napisał/a:
no dobra. to teraz podajcie dokladne adresy i godziny kiedy nikogo nie bedzie w domu :twisted:

Des podoba mi sie twoj tok myslenia :DDD

_________________
komus psychiatre? http://psychiatra.strona.pl ;D
a może coś dla kota? albo dla psa? http://www.ujadanko.pl :)
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Brush
Temat postu:   PostWysłany: 16-10-2004 - 18:03
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 11-10-2002



Już 2 tygodnie temu główny komputer zakończył proces rozbudowy do neostrady.
Mowa tu o dysku 80GB Barracuda 7200.7. Dysk zaskoczył mnie swoją bezgłośną pracą (25 dBA), i znikomym nagrzewaniem się. Dla tego mnie to zadziwiło, bo talerz w dysku wirują z prędkością 7200 obrotów na minutę, a zazwyczaj towarzyszyło temu mocne nagrzewanie i głośna praca. (wiem coś o tym po spotkaniu z dyskiem Fujitsu SCSI) Jak się okazało, te miłe niespodzianki są zasługą magneto-olejowych łożysk FDB w moim dysku i nowym silnikom opatentowanym przez Seagatea.
Może trochę techniki o moim nowym nabytku.
W dysku jest jeden talerz i 2 głowice, tak więc są wykorzystywane obydwie strony talerza.
Co ciekawe, ale modele 40 GB różnią się tylko tym, że mają tylko jedną głowicę, tak więc wykorzystują tylko jedną stronę talerza.
HDD pracuje z szynami UltraATA 100. Moja płyta główna może działać maksymalnie z tymi prędkościami, tak więc jest na styk.
W porównaniu z moim poprzednim dyskiem (Quantum Fireball CX 13 GB) moja Barracuda Jest 10 razy cichsza, i cała elektronika dysku znajduje się na ponad 2 razy mniejszej płytce (mniej dodatkowych elementów wytwarzających ciepło).
Ponadto posiada jeszcze takie dodatki jak SeaShell, 3D Defense System i G-Force Protection.
Cache dysku to 2 MB, ale nie przeszkadza mi to.
Równocześnie serwer dostał dysk twardy (tego Quantuma), został na nim zainstalowany system i właśnie przewalam przez LAN do serwera porcję danych 5GB (serwer ma 13GB dysk).
Poprzednio w serwerze miałem sieciówkę 10 Mbps, ale dziś, jak zaczynałem przenosić to 5 GB danych na serwer, i jak mi się wyświetliło że będzie to trwać ponad 3 h, to z miejsca wymieniłem na 100 Mbps. Serwer kontaktuje się ze światem zewnęcznym tylko przez sieciówkę, bo niema innych napędów poza HDD. Tak więc sieć zastępuje wszystkie pozostałe napędy. W chwili jak to piszę, pozostało 26 minut do zakończenia przesyłania 5 GB paczki na serwer.
Szkoda że dysk serwera jest taki głośny, bo te wszystkie operacje jakie przeprowadzałem na serwerze, dążąc do całkowicie bezgłośnej jego pacy (opisane wcześniej) są niszczone przez wiertarko podobny dźwięk dysku.
Ale ważne że system MAGI (z anime NGE, 3 komputery połączone ze sobą) jest już całkowicie skończony. Z tym że bardzo rzadko wszystkie 3 kompy działają równocześnie. Zazwyczaj działają komp główny i serwer.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits