Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci Zobacz nastêpny temat
Autor Wiadomo¶æ
jaczak
Temat postu:   PostWys³any: 19-11-2003 - 00:36
Moderator
Moderator


Do³±czy³/a: 08-06-2003



u mnie doly sa raczej niezwiazane z pora roku...

... i jak juz padl temat dola to pozwole sobie poszerzyc dyskusje o SZCZESCIE...

Szczescie jest dla mnie pojeciem dosc zlozonym - wielopoziomowym, jakby sie chcialo powiedziec. Rozpoczyna sie od nowa z kazdym dniem, z momentem wstania. Ciesze ze mam przed soba przynajmniej jeszcze jeden dzien zycia.
Niejako ciesze sie zyciem - zarowno 'przed' [cos jest przede mna], 'w trakcie' [wlasnie staje sie cos dla mnie waznego], jak i 'po' [bylo fajnie:]
Duzo elementow sprawia ze jestem szczesliwy. Nawet tak prozaiczna czynnosc jak nauka wyzwala we mnie radosc [choc, bedac szczerym, nie wszystkiego:]. Z szczesciem nieodlacznie zwiazane jest cierpienie, i, o dziwo, z niego tez 'sie ciesze'. Nie bierzcie mnie za jakiegos masochiste, o nie, po prostu traktuje toto jako pewna probe, cos dzieki czemu stane sie silniejszy. Ktos, chyba Shakespear, powiedzial: 'Dzieki wszystkiemu co mnie nie zabije stane sie silniejszy' - to krotkie zdanie chyba najlepiej obrazuje moje male jestestwo.
Kiedys myslalem ze milosc do drugiej osoby, otworzenie sie na nia i poznanie jej sprawia, ze bede prawdziwie szczesliwy. Jednakze niedawno, pod wplywem jednej 'powiesci', zaczalem sie zastanawiac czy tak jest na prawde? Jak gleboko moge otworzyc siebie, jak gleboko moge kogos poznac? Jak bardzo moge poznac siebie? No i zaczalem szukac czegos 'innego', bardziej uniwersalnego'. Szukam... ciekawe czy kiedykolwiek znajde?
Szczescie sprawia osiagniecie jakiegos celu. Osiagniecie, lecz tez sama droga do tego celu. Ostatnio odkrylem swoj zyciowy cel: jezeli bede w stanie pomoc przynajmniej jednej osobie, ale pomoc tak 'prawdziwie', to uznam (jak po napisaniu Fausta Goethe), ze 'Moje dalsze zycie moge teraz uwazac juz tylko za podarunek'. To ostatnie zdanie chyba ukazuje tez moj stosunek do smierci (choc to temat na zupelnie inna rozwowe)...
Bedac szczerym sam dobrze nie rozumiem czym jest dla mnie szczescie. Chyba ciagle 'szukam'... To do czego juz doszedlem napisalem wyzej. Pewny moge byc tylko mojej wszechogarniajacej niewiedzy. I tego ze nie-pragne chwili ktora trwa wiecznie'...

Mam nadzieje ze nie wynudzilem...

_________________
hope you never grow old


Ostatnio zmieniony przez jaczak dnia 19-11-2003 - 00:44, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MetAtroNOffline
Temat postu:   PostWys³any: 20-11-2003 - 09:20
MÅ‚odsza elita forum
MÅ‚odsza elita forum


Do³±czy³/a: 04-07-2003



Status: Offline
mozna jeszcze dodac ze jestem optymista ale non stop przesladowanym przez strasznego pecha.

_________________
Hear me, my chiefs. I am tired. My heart is sick and sad. From where the sun now stands, I will fight no more...

Chief Joseph of Nez Perce,1877
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
NoradOffline
Temat postu: Re: Optymizm/Pesymizm || Szczęście  PostWys³any: 28-11-2003 - 17:50
Czytelnik
Czytelnik


Do³±czy³/a: 27-11-2003

Sk±d: Czeladź Siti

Status: Offline
Jaczak napisa³/a:
Herbert West napisa³/a:
(Heh, sam siÄ™ dziwiÄ™ mojemu optymizmowi!!!)


ja jestem optymista oswieconym Cool
Natomiast ja jestem całkowitym pesymistą..ehhh...nic na to nie poradzę Cool

_________________
POSTED BY NOR@D
---[ MANGA - WORLD ]---
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Brush
Temat postu:   PostWys³any: 01-12-2003 - 15:12
Moderator
Moderator


Do³±czy³/a: 11-10-2002



Norad – sytuacja w jakiej znajdujÄ… siÄ™ budżety konwencjonalnych Polaków nie pozwala na inne nastawienie. To że w kieszenie coraz częściej widać dno powoduje tak zwany efekt doÅ‚a. Tak wiÄ™c wszyscy pesymiÅ›ci sÄ… usprawiedliwieni.
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
NoradOffline
Temat postu:   PostWys³any: 01-12-2003 - 15:37
Czytelnik
Czytelnik


Do³±czy³/a: 27-11-2003

Sk±d: Czeladź Siti

Status: Offline
Mr_Szczota_PL napisa³/a:
Norad – sytuacja w jakiej znajdujÄ… siÄ™ budżety konwencjonalnych Polaków nie pozwala na inne nastawienie. To że w kieszenie coraz częściej widać dno powoduje tak zwany efekt doÅ‚a. Tak wiÄ™c wszyscy pesymiÅ›ci sÄ… usprawiedliwieni.
hehe dzięki ;p
Ale szczerze mówiąc jestem pesymistą z zupełnie innego powodu niż kasa Wink

_________________
POSTED BY NOR@D
---[ MANGA - WORLD ]---
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sakura_san_Offline
Temat postu:   PostWys³any: 06-12-2003 - 02:16
Czytelnik
Czytelnik


Do³±czy³/a: 16-11-2003



Status: Offline
Ja jestem optymistkÄ….
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Brush
Temat postu:   PostWys³any: 15-12-2003 - 14:15
Moderator
Moderator


Do³±czy³/a: 11-10-2002



Ja nie potrafiÄ™ być optymistÄ… bez powodu. OczywiÅ›cie znam zasadÄ™ „olewki” ale nie potrafiÄ™ być rozradowany przez 24 godziny na dobÄ™. Jak każdy, mam czasem niezÅ‚ego doÅ‚a. Najbardziej doÅ‚uje mnie Å›wiadomość że spapraÅ‚em jakÄ…Å› istotnÄ… pracÄ™ klasowÄ…. Potem najgorzej jest czekać na ogÅ‚oszenie wyników.
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MetAtroNOffline
Temat postu:   PostWys³any: 17-12-2003 - 16:18
MÅ‚odsza elita forum
MÅ‚odsza elita forum


Do³±czy³/a: 04-07-2003



Status: Offline
tym sie akurat nie przejmowalem nigdy, napisalem to napisalem, a jaki bedzie wynik taki bedzie. postawa stoika i jakos nigdy mnie specjalnie nie pociagaly goraczkowe konsultacje wynikow po wyjsciu z sali, czasem lepiej nie wiedziec. pamietam jak mi ktos kiedys odwalil numer z probna matura, nie specjalnie oczywiscie. pisalem cos o sztuce, ten temat w mojej klasie pisaly tylko 2 lub 3 osoby. i pewnego pieknego dnia ktos rzucil rewelacje ze ktos w naszej klasie kto pisal ten temat przybanczyl. no i przez caly tydzien siedzialem jak na szpilkach. dziekuje za takie emocje. a teraz na studiach. nie mam zwyczaju sie uczyc. 15 minut nad czymkolwiek kompletnie mnie usypia, dluzej nie wytrzymuje Smile

_________________
Hear me, my chiefs. I am tired. My heart is sick and sad. From where the sun now stands, I will fight no more...

Chief Joseph of Nez Perce,1877
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
NoradOffline
Temat postu:   PostWys³any: 17-12-2003 - 19:01
Czytelnik
Czytelnik


Do³±czy³/a: 27-11-2003

Sk±d: Czeladź Siti

Status: Offline
Hmm...
Nie wiem co się stało, ale jakoś taki...taki...kurde staje się optymistą chyba ?!

_________________
POSTED BY NOR@D
---[ MANGA - WORLD ]---
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
-Sora-Offline
Temat postu:   PostWys³any: 17-12-2003 - 20:56
Czytelnik
Czytelnik


Do³±czy³/a: 19-08-2003

Sk±d: Ostrów Wielkopolski

Status: Offline
Ja jestem byłęm i będe racjonalistą ;p pesymistycznym ;p

_________________
Ano hito dake kokoro no seikanti...anata ni meguri aete...
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
OdolOffline
Temat postu:   PostWys³any: 21-12-2003 - 23:22
MÅ‚odsza elita forum
MÅ‚odsza elita forum


Do³±czy³/a: 04-08-2003

Sk±d: The Abyss of Eternity

Status: Offline
Jaczak: Zdanie, o które posądziłeś Szekspira powiedział Friedrich Nietsche.

Osobiście prezentuję filozofię życiową podobną do Jaczaka, ale bardziej ukierunkowaną. Mianowicie wiem, czego szukam, a właściwie- kogo szukam. I mając poczucie, że moge tej osoby nigdy nie znaleźć, ukrywam postawę stoika pod grubą warstwą postawy człowieka, któremu na wielu rzeczach zależy. Tak naprawdę jednak nie istnieje dla mnie system wartości. Dzielę je na materialne i niematerialne. Ponieważ jednak niematerialne są tylko trzy: Bóg, Przyjaźń i Miłość w jedynej i słusznej formie, i to ważne w takim samym stopniu, wszystko co pozostaje może zostać uznane za niepotrzebne i wykreślone z mego życia na tak długo, jak długo chcę, by nie miało w nim udziału. Metoda ta jest bardzo wygodna, lecz nie sprawdza się na dłuższą metę. Ale w ten sposób unikam rozczrowań. Życie nauczyło mnie, że taka umiejętność sprawdza się w praktyce. Nie oczekuje też wiele, przyjmując z rezerwą to, co przynosi Los, będąc gotowym na to, że kiedyś mi to odbierze. Nie boję się śmierci. Nie chcę umierać, ponieważ wielu bliskich mi ludzi pozostanie na tym ziemskim padole i podejrzewam, iż znajdą się nawet tacy, którym będzie mnie brakować. Jeśli miałbym wybrać rodzaj śmierci, wybrałbym meteoryt lub bombę atomową wiążące się z zagładą ludzkośći. Nie byłoby wtedy płaczu po stracie bliskich, skończyło by się wszystko. ostateczny koniec górnolotnych słów i fałszywych teorii...

_________________
This world may have failed you,
it doesn't give you reason why.
You could have chosen a different path in life.
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sakura_san_Offline
Temat postu:   PostWys³any: 22-12-2003 - 01:03
Czytelnik
Czytelnik


Do³±czy³/a: 16-11-2003



Status: Offline
Mr_Szczota_PL napisa³/a:
. Najbardziej dołuje mnie świadomość że spaprałem jakąś istotną pracę klasową. Potem najgorzej jest czekać na ogłoszenie wyników.

Zawsze można poprawić. Wink
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
IggIOffline
Temat postu:   PostWys³any: 22-12-2003 - 17:09
Elita forum
Elita forum


Do³±czy³/a: 30-09-2002

Sk±d: Don'tgonearthe Castle!

Status: Offline
Quote last mail...
a w dodatku
na Uniwerze teoretycznie (przynajmniej) mozesz poprawiac zeczy w nieskonczonosc...
dla przykladu...
sam spedzialem 3 semestry stale na tym samym przedmiocie...

_________________
Usunięto obrazki - złamanie regulaminu
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MetAtroNOffline
Temat postu:   PostWys³any: 23-12-2003 - 12:12
MÅ‚odsza elita forum
MÅ‚odsza elita forum


Do³±czy³/a: 04-07-2003



Status: Offline
u nas na uczelni jeszcze pare dni temu byli ludzie z niezaliczonym przedmiotem z semestru 2 a tu sie juz zbliza sesja 3 semestru.

_________________
Hear me, my chiefs. I am tired. My heart is sick and sad. From where the sun now stands, I will fight no more...

Chief Joseph of Nez Perce,1877
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
IggIOffline
Temat postu:   PostWys³any: 23-12-2003 - 17:51
Elita forum
Elita forum


Do³±czy³/a: 30-09-2002

Sk±d: Don'tgonearthe Castle!

Status: Offline
Dokladnie jak u mnie...
Z tym ze ja zdałem zaległy egzamin z trzeciego roku pod koniec czwartego... Twisted Evil

_________________
Usunięto obrazki - złamanie regulaminu
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wy¶wietl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci Zobacz nastêpny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits