Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci Zobacz nastêpny temat
Autor Wiadomo¶æ
IggIOffline
Temat postu:   PostWys³any: 13-03-2003 - 09:16
Elita forum
Elita forum


Do³±czy³/a: 30-09-2002

Sk±d: Don'tgonearthe Castle!

Status: Offline
Atta boy!
Na poczatek proponuje wycieczke do Klathu na strone piasku i Klahtianskiej Legii Klahtianskiej
http://travel.to/klatch
a potem bezposredni przelot na głowna strone Gildii
http://fly.to/discworld
maja tam zreszta dzialy regionalne Wink
Jesli masz pytanie... mozesz je zreszta zadac Terremu przez E-mail ze strony
http://www.turtlesalltheway.com

_________________
Usunięto obrazki - złamanie regulaminu
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Herbert WestOffline
Temat postu:   PostWys³any: 13-03-2003 - 16:00
Elita forum
Elita forum


Do³±czy³/a: 29-01-2003

Sk±d: Kraków, dawna stolica Polaków!

Status: Offline
Whoa!!! TEMU Terry'emu? AAAAAAAAAAAAAA!!! IggI, I admire You!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Dzięki za adresy, zobaczy się. Chyba nie dzisiaj, ale się zobaczy :)) Dzięki :)

Z ciekawości - pisałeś coś do Niego?

_________________
Dynamite, the product of Nitroglycerin and Saltpeter, can be attached to doors and containers of all kinds. Imagine the surprised thief who opens your boudoir and finds that he's strangely missing his hand! Brilliant!
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
IggIOffline
Temat postu:   PostWys³any: 14-03-2003 - 09:24
Elita forum
Elita forum


Do³±czy³/a: 30-09-2002

Sk±d: Don'tgonearthe Castle!

Status: Offline
Szczerze... nieee... Embarassed
Widzisz to troche tak jakbym dostal telefon i mogl porozmawiac z Bogiem... Shocked
Zestarzalbym sie zanim bylbym w stanie wyskoczyc z jakims odpowiednio inteligentnym tematem do pytania... Confused

_________________
Usunięto obrazki - złamanie regulaminu
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Herbert WestOffline
Temat postu:   PostWys³any: 15-03-2003 - 00:40
Elita forum
Elita forum


Do³±czy³/a: 29-01-2003

Sk±d: Kraków, dawna stolica Polaków!

Status: Offline
A ja myślę i czuję, że z Nim (Terrym) łatwiej by mi było pogadać niż z ludźmi z tej Gildii :))) Taki to już ze mnie cudak. Z resztą korci mnie, żeby wykorzystać okazję. Poczekamy jednak do szczęśliwego nastroju - inaczej jakieś bzdety napiszę i nic z tego nie będzie...

IggI, gdybym miał taki telefon zapytałbym - jest tam kto? Ale wiesz, gdybym usłyszał odpowiedź, to już ostatecznie skreśliłbym szansę uwierzenia a Boga.

_________________
Dynamite, the product of Nitroglycerin and Saltpeter, can be attached to doors and containers of all kinds. Imagine the surprised thief who opens your boudoir and finds that he's strangely missing his hand! Brilliant!
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
nika
Temat postu:   PostWys³any: 15-03-2003 - 12:42
Moderator
Moderator


Do³±czy³/a: 26-08-2002

Sk±d: Warszawa

Telefon do Boga? Głupstwa opowiadacie! Bardzo mnie drażnią fani - wydaje mi się, że dostatecznym dowodem uwielbienia jest kupowanie książek. Rozumiem jeszcze pisanie listów - jeśli oczywiście ktoś ma coś odkrywczego do powiedzenia, ale piszczenia i zamęczania ulubieńca podobnymi głupotami - absolutnie nie! I tytułowanie kogoś bogiem! To po prostu pisarz - dowcipny i mądry, ale swoje talenty od kogoś przecież otrzymał!
Co do Gildii to wstąp lepiej do Inkwizycji - wniósłbyś do niej na pewno coś ciekawego.

_________________
gdyby ktoś przypadkiem chciał czegoś od mnie to mailem proszę - niestety raczej nie będzie mnie już więcej na forum
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
IggIOffline
Temat postu:   PostWys³any: 15-03-2003 - 14:26
Elita forum
Elita forum


Do³±czy³/a: 30-09-2002

Sk±d: Don'tgonearthe Castle!

Status: Offline
Herb, a gdybys dostał i po zadzwonieniu bylaby cisza to co? Naglebys uwierzyl?

Pozatym bynajmniej nie porownuje Prach'a do zadnego bostwa - nawet do Oh My God!'a mu daleko- chodzilo mi tylko o to ze bym sie za bardzo speszyl ze moge z nim pogadac..ot tak... Twisted Evil

_________________
Usunięto obrazki - złamanie regulaminu
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Herbert WestOffline
Temat postu:   PostWys³any: 15-03-2003 - 14:54
Elita forum
Elita forum


Do³±czy³/a: 29-01-2003

Sk±d: Kraków, dawna stolica Polaków!

Status: Offline
IggI napisa³/a:
Herb, a gdybys dostał i po zadzwonieniu bylaby cisza to co? Naglebys uwierzyl?



IggI... Ujmę to tak. Wiem, że moja odpowiedź może być raczej nieprzyjemna dla wierzących, że może urazić. Tak czy tak - tak uważam. Jeśli chcesz, to Ci tą odpowiedź prześlę na priva - nie chcę swoimi wywodami zamęczać forumowiczów. Z resztą - chyba się nie spodziewasz, aka to będzie odpoweidź :)


Nika - może masz racje. Wiesz, chciałem z TObą polemizować i odpowiadać co do Boga, rozmowy i zamęczania autora przez fanów. Widzę analogię. Jeśli będę pewny, że Was ie urażę - napiszę. Jeśli nie, nic z tego ( czekam na deklarację - chcecie czy nie chcecie słuchać :)

Ja w Inkwizycji?... A na czym to polega?

_________________
Dynamite, the product of Nitroglycerin and Saltpeter, can be attached to doors and containers of all kinds. Imagine the surprised thief who opens your boudoir and finds that he's strangely missing his hand! Brilliant!
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
IggIOffline
Temat postu:   PostWys³any: 15-03-2003 - 20:00
Elita forum
Elita forum


Do³±czy³/a: 30-09-2002

Sk±d: Don'tgonearthe Castle!

Status: Offline
Herb.. nie chodzilo mi o Boga...
To raczej tak jabkbys dopiero zaczal 7 klase i fizyke...
i nagle dzwoni do ciebie Stephen Havking i mowi ze ma problem bo juz prawie ma pomysl jak zrobic (dajmy na to) zimna fuzje... Razz

...i bez tego czuje sie w stosunku do Prachetta troche jak ci fani co probuja poprosic swojego idola o autograf gdy on spiewa i tanczy po calej scenie i sa strasznie obrazeni ze ochrona ich spycha...
tak jak pisala Nika... nie czulbym ze moje pytanie jest wystarczajaco dojrzale by sie go spytac o cokolwiek... Razz

_________________
Usunięto obrazki - złamanie regulaminu
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Herbert WestOffline
Temat postu:   PostWys³any: 16-03-2003 - 00:04
Elita forum
Elita forum


Do³±czy³/a: 29-01-2003

Sk±d: Kraków, dawna stolica Polaków!

Status: Offline
Szczerze? (mam nadzieję że nie zakończę tym postem pięknie zapowiadającej się znajomości. No ale psucie wszystkiego naokoło to już moja specjalność :(((, Użalania koniec, here goes)

Gdybym miał taki telefon, to zadałbym to moje "Jest tam kto?", poczekał chwilę i odłożył słuchawkę. Gdybym usłyszał ciszę, wiedziałbym, że Go nie ma, lub się nami nie przejmuje. Oba wyjścia mnie satysfakcjonują. Czemu? Bo gdyby był, to byłbym zmuszony zwątpić w Jego miłość do ludzi, miłosierdzie i dobro w ogóle. Jeśli Bóg jest to wg mnie nie kocha ludzi, przynajmniej nie na ludzki sposób (ale w końcu stworzył nas na obraz i podobieństwo, itd) Jeśli jest i widzi to wszystko co siędzieje i nic Go to nie obchodzi, to coś jest nie tak. Dlatego wg mnie Boga nie ma. Milczy, bo Go nie ma.


Nika, nie porównywaliśmy Mistrza do Boga.

A co do piszczących fanów... Jak myślisz, czy wszystkie puste modlitwy, klepanie formułek, użalanie się zamiast wziąć sprawy w swoje ręce, kłamstwa dochodzą do Boga w formie pisków? Jak myślisz, czy ludzie nie zamęczają Go swoimi sprawami? No i czy nie uważasz, że dla wszechmocnej i nieśmiertelnej istoty mój czy Twój ból to głupota? Nie uważasz, że On zajmuje się rzeczami ważnymi?



Iggi, z tym Havkingiem... Sam nie wiem... Ja z Pratchettem tak czy tak nie pogadam. Wiesz, czemu? Bo teraz taka rozmowa czy mail to marzenie. Jeśli się spełni to może przynieść cierpienie. Jeśli się spełni, to może zaciążyć. No a jeśli zostanie na piedestale, to spoko - nie zawiodę się na Nim, będę książki czytał, będzie oka. Nie będę się martwił o nieprzychodzącą odpowiedź, potem radość z jej otrzymania (Nareszcie!) nie zostanie przyćmiona listem w postaci a) szablonik + podpisik b) kto to w ogóle pisał - bo On na pewno nie...

A czy Twoje pytanie do mistrza nie byłoby dojrzałe.. A pomyślałeś, że ten człowiek jest zasypywany tonami listów o poważnej treści i marzy o kimś, kto go spyta o kolor skarpetek?

_________________
Dynamite, the product of Nitroglycerin and Saltpeter, can be attached to doors and containers of all kinds. Imagine the surprised thief who opens your boudoir and finds that he's strangely missing his hand! Brilliant!
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
IggIOffline
Temat postu:   PostWys³any: 16-03-2003 - 17:51
Elita forum
Elita forum


Do³±czy³/a: 30-09-2002

Sk±d: Don'tgonearthe Castle!

Status: Offline
Sorka że cie rozczaruje ale raczej sadze ze wiekszosc pytan zaczyna sie Co dalej z...? i tu wstawiaja swojego ulubionego bohatera... Mad

_________________
Usunięto obrazki - złamanie regulaminu
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
nika
Temat postu:   PostWys³any: 17-03-2003 - 00:47
Moderator
Moderator


Do³±czy³/a: 26-08-2002

Sk±d: Warszawa

Wybacz, ale nie mogę się pohamować, żeby nie podyskutować na ten temat. Czemu uważasz, że Bóg powinien interweniować w świat? Dlaczego nie mógł go stworzyć i pozostawić samemu sobie? Czy wyobrażasz sobie świat, w który Bóg bezustannie interweniuje? Jak pogodzić te interwencje z naszą wolną wolą? Przecież to nie Bóg zabija a człowiek. Czy gdybyśmy żyli bez strachu o nasze życie to czy to moglibyśmy prawdziwie żyć? A co motywowałoby nas, by się starać? By ustanawiać prawa i dążyć do ich przestrzegania? By się uczyć, by się rozbudowywać? A miłość? Czyż nie jest najcenniejsza właśnie dlatego, że jest krucha? Czy gdybyś wiedział, że nigdy jej nie utracisz, to czy chciałbyś się dla niej zmieniać? Wartość ma dla nas to, co możemy w każdej chwili utracić. Ale mimo wszystko ja wierzę w boskie interwencje - w cuda, które powoduje prawdziwa wiara i ufność. Ja nie mam w sobie tyle wiary a moja modlitwa jest pełna wątpliwości, ale wierzę, że są ludzie prawdziwie, żarliwie Bogu oddani. Wierzę też, iż mój ból jest bólem Boga - tak jak matkę boli ból jej dziecka. On mnie nie przyjdzie poklepać po ramieniu, ale mnie wysłucha, zrozumie, bo sam był człowiekiem.
Co do pustych formułek - nie mają sensu. Nie cierpię dewotek klepiących bezmyślnie pacierze i sądzę, że Bóg też nie lubi oszustów. Dlatego kocham śpiewać w kościele - nie mam głosu, lecz w pieśni mogę włożyć radość, ból czy miłość, to moja modlitwa. Z Bogiem rozmawiam własnymi słowami bądź uczuciami.
Mnie intryguje inny fakt: skąd wzięło się na świecie zło? Skoro Bóg jest samą dobrocią to przecież nie mógł go stworzyć. Czy może istniało zawsze - ale wtedy Bóg jest tylko połową wiecznego ładu... Zastanówmy się, że przecież nie może istnieć dobro, jeśli nie istnieje zło, bo wtedy brakowałoby podstawy, by je wyodrębnić. Pewnie ludzki umysł tego nie ogarnia, ale jest w nim pragnienie stawiania pytań.

A tak z zupełnie innej beczki to sądzę, że pytanie o kolor skarpetek jest bardzo pratchettowskie, ale bałabym się jednego: że ktoś wpadł już na nie przede mną i nie będę oryginalna. A wyobraźcie sobie taką sytuację: że wiele osób myślących jak my zapytało go o kolor skarpetek, więc nasze pytanie jest najpospolitsze z możliwych!

_________________
gdyby ktoś przypadkiem chciał czegoś od mnie to mailem proszę - niestety raczej nie będzie mnie już więcej na forum
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Herbert WestOffline
Temat postu:   PostWys³any: 17-03-2003 - 07:35
Elita forum
Elita forum


Do³±czy³/a: 29-01-2003

Sk±d: Kraków, dawna stolica Polaków!

Status: Offline
nika napisa³/a:
Wybacz, ale nie mogę się pohamować, żeby nie podyskutować na ten temat.


CieszÄ™ siÄ™ :) Nie ma nic do wybaczania.

Cytat:
Czemu uważasz, że Bóg powinien interweniować w świat? Dlaczego nie mógł go stworzyć i pozostawić samemu sobie


Bo jeśli widzi to wszystko i nic nie robi to albo jest nieludzki ( bardziej w sensie zupełnej od nas odmienności niż zła) albo po prostu okrutny czy nieczuły. Pewnie bardzo cierpi, ale przy okazji musi być niezwykle silny, żeby widzieć, co sobie ludzie robią i "przechodzić" wobec tego odojętnie. A może po prostu On nas opuścił? Może ludzie już go nie obchodzą - po tym, co zrobili z Jego Synem, jak się nie poprawili, a tylko stali coraz gorsi.... A może nie reaguje bo oszalał patrząc jak złe są jego dzieci?

Cytat:
Jak pogodzić te interwencje z naszą wolną wolą


Wolność człowieka to mit. Nie ma ludzi wolnych - chyba że samotnicy w buszu, bez kontaktu ze światem.



Cytat:
Czy gdybyśmy żyli bez strachu o nasze życie to czy to moglibyśmy prawdziwie żyć


Ciekawe pytanie. Postuluję wykonanie testu - zapytajmy ofiarę wojny, czy dobrze by jej się żyło bez strachu. Czy mogłaby prawdziwie żyć. Pogadajmy z Czeczenami. Zapytajmy, czy bez strachu, że zaraz zginą nadal mieliby motywację by się starać.
Miłość jest cenna dlatego, że krucha.. Hmm... Ja uważam, że jest cenna, bo jest miłością. Bardzo się o nią boję, ale z tego wynikają same złe rzeczy jak ogromny strach przed odpowiedzią na pytanie (chcesz mnie jeszcze?...) Troszczę się o nią i WIEM, że będzie trwała zawsze. Nie chcę tylko jej zatruć, ale po to, by nie zranić drugiej osoby, a nie po to, żeby mnie było dobrze.

Cytat:
Wartość ma dla nas to, co możemy w każdej chwili utracić


Wydaje mi się, że nie tylko. Mianowicie jeśli uznawalibyśmy za wartościowe tylko to, co możemy utracić tak zaraz, szybko, nagle to żylibyśmy w ciągłym, potwornym stresie...lub bez rzeczy wartościowych.

Cytat:
Ale mimo wszystko ja wierzę w boskie interwencje - w cuda, które powoduje prawdziwa wiara i ufność. Ja nie mam w sobie tyle wiary a moja modlitwa jest pełna wątpliwości, ale wierzę, że są ludzie prawdziwie, żarliwie Bogu oddani. Wierzę też, iż mój ból jest bólem Boga - tak jak matkę boli ból jej dziecka. On mnie nie przyjdzie poklepać po ramieniu, ale mnie wysłucha, zrozumie, bo sam był człowiekiem.


Wiedz, że jakiekolwiek, jakkolwiek pokręcone by moje poglądy nie były to zawsze uszanuję Twoją wiarę.

Cytat:
Co do pustych formułek - nie mają sensu.


Owszem, zgadzam się w zupełności. Dlatego wkurza mnie jak nie wiem lekcja religii - modlitwa przed nią jest farsą, a po zakończeniu lekcji zamienia się już w tragikomedię, no ale pewnie wiesz, o czym mówię... Miałaś religię w szkole, no nie?

Cytat:
skąd wzięło się na świecie zło? Skoro Bóg jest samą dobrocią to przecież nie mógł go stworzyć


Chyba, że nie jest... Stworzył człowieka na swój obraz i podobieństwo. Jestem człowiekiem. Jest we mnie zło. Z resztą ktoś kiedyś powiedział: "Piekło jest w nas..."

Cytat:
Pewnie ludzki umysł tego nie ogarnia, ale jest w nim pragnienie stawiania pytań.


Nie zakładaj, że możemy nie zrozumieć, jak to działa. Może rozwiązanie jest proste, może tylko bardzo trudno je zaakceptować

Cytat:
A wyobraźcie sobie taką sytuację: że wiele osób myślących jak my zapytało go o kolor skarpetek, więc nasze pytanie jest najpospolitsze z możliwych!


No tak, to by był sarkazm :))) A i tak uważam, że Mistrz nie miałby nic przeciwko normalnej, szczerej rozmowie z kimś, kto nie zwraca się do Niego per "Panie!..." czy też "Co dalej z...", a tylko jest zwykłym, chcącym pogadać człowiekiem,co dorwał parę Jego książek.

IggI napisa³/a:
Sorka że cie rozczaruje ale raczej sadze ze wiekszosc pytan zaczyna sie Co dalej z...? i tu wstawiaja swojego ulubionego bohatera


Pewnie tak. Tym cenniejsze więc byłoby normalne pogadanie jak to opisane przeze mnie powyżej :)))



No, napisałem się jak nie wiem, nie zdążę już przed budą odpowiedzieć na resztę Waszych postów... Może chociaż przeczytam...

_________________
Dynamite, the product of Nitroglycerin and Saltpeter, can be attached to doors and containers of all kinds. Imagine the surprised thief who opens your boudoir and finds that he's strangely missing his hand! Brilliant!
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Gilma[tm]Offline
Temat postu:   PostWys³any: 17-03-2003 - 12:26
Czytelnik
Czytelnik


Do³±czy³/a: 25-01-2002

Sk±d: Åš-ca

Status: Offline
Herbert West napisa³/a:

Cytat:
Czy gdybyśmy żyli bez strachu o nasze życie to czy to moglibyśmy prawdziwie żyć


Ciekawe pytanie. Postuluję wykonanie testu - zapytajmy ofiarę wojny, czy dobrze by jej się żyło bez strachu. Czy mogłaby prawdziwie żyć. Pogadajmy z Czeczenami. Zapytajmy, czy bez strachu, że zaraz zginą nadal mieliby motywację by się starać.

Pomijajac juz test, wg mnie mozliwe jest prawdziwe zycie bez strachu, albo wrecz niemozliwe jest prawdziwe zycie jesli towarzyszy mu ciagla obawa. Mozna sie choroby jakiejs nabawic...


Herbert West napisa³/a:

Cytat:
Wartość ma dla nas to, co możemy w każdej chwili utracić


Wydaje mi się, że nie tylko. Mianowicie jeśli uznawalibyśmy za wartościowe tylko to, co możemy utracić tak zaraz, szybko, nagle to żylibyśmy w ciągłym, potwornym stresie...lub bez rzeczy wartościowych.

A ja wiem, ze nie tylko. I nic mi sie nie wydaje. To, ze mozemy cos utracic troche ulatwia zmuszenie siebie do ciaglego dbania o to, ale na pewno nie wplywa na to, czy to 'cos' jest dla nas cenne. Przynajmniej ja tak mam :)

Herbert West napisa³/a:

Chyba, że nie jest... Stworzył człowieka na swój obraz i podobieństwo. Jestem człowiekiem. Jest we mnie zło. Z resztą ktoś kiedyś powiedział: "Piekło jest w nas..."

Ludzie maja taka ciekawa tendencje: tworza pieklo, a potem pytaja czemu Bog je stworzyl....

nika napisa³/a:
A wyobraźcie sobie taką sytuację: że wiele osób myślących jak my zapytało go o kolor skarpetek, więc nasze pytanie jest najpospolitsze z możliwych!

To moze spytajmy o numer buta ;)

_________________
komus psychiatre? http://psychiatra.strona.pl ;D
a może coś dla kota? albo dla psa? http://www.ujadanko.pl :)
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Herbert WestOffline
Temat postu:   PostWys³any: 17-03-2003 - 18:37
Elita forum
Elita forum


Do³±czy³/a: 29-01-2003

Sk±d: Kraków, dawna stolica Polaków!

Status: Offline
Gilma, zgadzam się z Tobą w zupełności. Dopowiem jeszcze tyle - uważam, że ludzie i tylko ludzie czynią dobro lub zło. Możemy czynić cuda, możemy zadawać ból, ratować i odbierać życie itd, ale nie mieszajmy w to Boga. Wydaje mi się, że jeśli już się w Niego wierzy, to można by Go kochać, za samo stworzenie świata.


Gilma, albo o kolor skarpetek żony ;)))

_________________
Dynamite, the product of Nitroglycerin and Saltpeter, can be attached to doors and containers of all kinds. Imagine the surprised thief who opens your boudoir and finds that he's strangely missing his hand! Brilliant!
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Gilma[tm]Offline
Temat postu:   PostWys³any: 17-03-2003 - 18:45
Czytelnik
Czytelnik


Do³±czy³/a: 25-01-2002

Sk±d: Åš-ca

Status: Offline
Herbert West napisa³/a:
Gilma, zgadzam się z Tobą w zupełności. Dopowiem jeszcze tyle - uważam, że ludzie i tylko ludzie czynią dobro lub zło. Możemy czynić cuda, możemy zadawać ból, ratować i odbierać życie itd, ale nie mieszajmy w to Boga. Wydaje mi się, że jeśli już się w Niego wierzy, to można by Go kochać, za samo stworzenie świata.

No mow co chcesz, swiat jako taki mu sie udal :)


Herbert West napisa³/a:
Gilma, albo o kolor skarpetek żony ;)))

Good idea! ;))

_________________
komus psychiatre? http://psychiatra.strona.pl ;D
a może coś dla kota? albo dla psa? http://www.ujadanko.pl :)
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wy¶wietl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci Zobacz nastêpny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits