Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
MagnusOffline
Temat postu:   PostWysłany: 19-09-2004 - 20:53
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 21-10-2002



Status: Offline
matura to bzdura ... to taki sprawdzian gdzie tylko nerwy przeszkadzaja jak sie nie umie ich trzymac... studia to wyzwanie a nawet nie studia a sesja... matura to pikuś przy tym... także powiem wam że macie szczęście że takie zmartwienie macie Wink nawet teraz bez powtórki mogłbym zdać mature hehe...

Ĺźycze wszystkim maturzystom powodzenia Very Happy

_________________
Mój "mały" internetowy spis komiksów
My DA
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
jaczak
Temat postu:   PostWysłany: 19-09-2004 - 21:09
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 08-06-2003



ale czy ja napisałem że się totem przejmuję? no, może prezentacją z polskiego - ale na jej przygotowanie mam jeszcze duuuużo czasu, Razz

btw - nie chodzi o zdanie matury, tylko o wynik w granicach 95-99%

_________________
hope you never grow old
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MagnusOffline
Temat postu:   PostWysłany: 19-09-2004 - 21:40
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 21-10-2002



Status: Offline
hehe nareszcie ktoś z dobrym podejściem... jakos mi sie tak napisało bo pamietam że 80% osób które szykuja sie bądź szykowały do matury były tym BARDZO przejete nią a to tylko duzy sprawdzian nic więcej Very Happy poza tym z tego co mi wiadomo to nowa matura to wiekszy pikuś bo znajomi zdawali ja jak ją chcieli wprowadzić jakiś czas temu...

_________________
Mój "mały" internetowy spis komiksów
My DA
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
nika
Temat postu:   PostWysłany: 20-09-2004 - 00:36
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 26-08-2002

Skąd: Warszawa

Jaczak napisał/a:
może prezentacją z polskiego

szybko czytałam i doszło do mnie "polską reprezentacją"... tym to akurat można się przejmować... co do matury nie wiem, ale życzę powodzenia - niestety nawet 99% chyba nie zwolni Cię z egzaminów we wrednej Warszawie, czy co?

_________________
gdyby ktoś przypadkiem chciał czegoś od mnie to mailem proszę - niestety raczej nie będzie mnie już więcej na forum
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
jaczak
Temat postu:   PostWysłany: 20-09-2004 - 08:08
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 08-06-2003



to chyba o-czy-wisss-te Twisted Evil

podam na przykładach

prawo: 40 czy 50% punktów można uzyskać za matury z historii i wosu, reszta punktów to test
anglistyka: teoretycznie liczy się matura z ang, ale egzamin i tak będzie
japonistyka: podobno "tylko" rozmowa [i mat z pol i ang, Wink]

co do mojej prezentancji, to sobie wybrałem taki temat że 90%ludzi słychąc o nim robi oczy jak 5zł, Mr. Green

ogólnie nowa matura równa w dół, Sad

_________________
hope you never grow old
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
VegOffline
Temat postu:   PostWysłany: 20-09-2004 - 12:29
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 25-01-2003



Status: Offline
Jaczak - a gdzie na japonistyke takie cus? Na UJ jest TYLKO nowa matura z anglika (rozszerzona) i z polskiego (podstawka) - slowem, zenada XD bez rozmow, testow itp.

Ja przentacje olewam, nawet nie mam jeszcze listy temtow, nie mowiac o wybraniu czegos XD I tak to dalej nie dzie, tylko w szkole zostaje... Nie wiem w ogole na co i po co im to XD

_________________
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
nika
Temat postu:   PostWysłany: 20-09-2004 - 14:06
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 26-08-2002

Skąd: Warszawa

wiesz Veg to może jest tak na razie a kiedy papiery złoży 1000 osób na 100 miejsc to sytuacja może się zmienić... w Warszawie zawsze jest 10-20 kandydatów na miejsce i nie tylko na prawo czy SGH, ale na SGGW (szkoła gospodarstwa wiejskiego) też. rozmowa to moim zdaniem niezły pomysł albo jest też opcja, żeby egzamin zdawali Ci, którym nie poszla matura, ale chcą się wykazać.

_________________
gdyby ktoś przypadkiem chciał czegoś od mnie to mailem proszę - niestety raczej nie będzie mnie już więcej na forum
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
VegOffline
Temat postu:   PostWysłany: 20-09-2004 - 14:10
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 25-01-2003



Status: Offline
10 czy 20 kandydatow na miejsce t w sumie nie tak duzo XD Po 35 osb tez sie zdarza, brrr...

Czy ja mowie ze sie ciesze ze nie m? Pisalam ze zenada. Mam nadzieje, ze bedzie jeszcze test z czegos, bo za Chiny Ludowe z wynikami z matury sie nie zalapie - 12 miejsc to BARDZO malo...

_________________
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
nika
Temat postu:   PostWysłany: 20-09-2004 - 14:32
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 26-08-2002

Skąd: Warszawa

a to sorki, wydawało mi się, że się cieszysz. zresztą udawadnianie przewagi stolicy nad wszystkimi innymi ma tu przyciągnąć jak najwięcej znajomych. Twisted Evil no może taktyka straszenia egzaminami nie jest zbyt sprytna... Rolling Eyes zostawmy to - prawda jest taka, że człowiek postanowi co może ze sobą robić jak już tę maturę zda i będzie wiedział na co może liczyć, prawda? bardzo Wam współczuję, bo zdaje sobie sprawę, że będzie Wam ciężej niż nam, którzy zdawali przed własnymi nauczycielami i byli wyciągani za uszy.

_________________
gdyby ktoś przypadkiem chciał czegoś od mnie to mailem proszę - niestety raczej nie będzie mnie już więcej na forum
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MagnusOffline
Temat postu:   PostWysłany: 20-09-2004 - 17:40
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 21-10-2002



Status: Offline
a nasi maturzyści na jakie studia planuja pujść?? czy jeszcze nie myślicie nad tym??

_________________
Mój "mały" internetowy spis komiksów
My DA
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
PeruialOffline
Temat postu:   PostWysłany: 20-09-2004 - 18:29
Debiutant
Debiutant


Dołączył/a: 14-09-2004

Skąd: ze świata wyobraĹşni

Status: Offline
Chodze do drugiej klasy LO i sądze, że ministerstwo przegieło pałe. Wcześniej było 8 klas podstawowych i 4 lata liceum a do tego mieli fakultety. A teraz nie dość że mamy można powiedzieć 9 klas podstawowych i 3 lata liceum i na dodatek fakultetów nie ma. Rozmawiałem z moimi profesorami na ten temat i to jest tak, że teraz ministerstwo większość materiału, którego przerabiali uczniowie jak był jeszcze stary (i dobry) system zosatło przeżucone do liceum. Jednym słowem mamy więcej materiału do przerobienia w Liceum a mniej na to czasu.

A apropo mojej szkoły. Wydaje mi się często, że nauczyciel zapomina, że mamy jeszcze inne przedmiot oprócz tego, który on prowadzi. A to się robi z czasem bardzo denerwujące bo traktują nas tak jakbyśmy nie mieli nic zadane ani do nauki z innych przedmiotów. Mogli by czasem postawić się w naszej sytuacji.

_________________
Pozdrawiam
PER.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MagnusOffline
Temat postu:   PostWysłany: 20-09-2004 - 18:49
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 21-10-2002



Status: Offline
Peruial napisał/a:
A apropo mojej szkoły. Wydaje mi się często, że nauczyciel zapomina, że mamy jeszcze inne przedmiot oprócz tego, który on prowadzi. A to się robi z czasem bardzo denerwujące bo traktują nas tak jakbyśmy nie mieli nic zadane ani do nauki z innych przedmiotów. Mogli by czasem postawić się w naszej sytuacji.


u mnie na studiach to normalka... bo kto by sie biedymi studentami przejmował... nawet nie wiesz jak tęsknie za zmartwieniami ze szkoły sredniej Wink

_________________
Mój "mały" internetowy spis komiksów
My DA
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
jaczak
Temat postu:   PostWysłany: 20-09-2004 - 20:54
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 08-06-2003



Veg napisał/a:
Jaczak - a gdzie na japonistyke takie cus? Na UJ jest TYLKO nowa matura z anglika (rozszerzona) i z polskiego (podstawka) - slowem, zenada XD bez rozmow, testow itp.

UW, Razz. no i obie maturki wymagane rozszerzone. swoją drogą mam zamiar rozmawiać o literaturze, Razz

Cytat:
Ja przentacje olewam, nawet nie mam jeszcze listy temtow, nie mowiac o wybraniu czegos XD I tak to dalej nie dzie, tylko w szkole zostaje... Nie wiem w ogole na co i po co im to XD

ja sobie sam stworzyłem temat. dlatego dość na tej prezentacji mi zależy.


Nika napisał/a:
bardzo Wam współczuję, bo zdaje sobie sprawę, że będzie Wam ciężej niż nam, którzy zdawali przed własnymi nauczycielami i byli wyciągani za uszy.

tegoroczne matury powinny być sporo prostsze [pomijając fakt że ogólnie nowa matura jest nastawiona na jak największą liczbę "zdań", to jest ona przeprowadzana praktycznie po raz pierwszy - ministerstwo nie będzie chciało się zbłaźnić, methinks]. dalej - części ustne, przynajmniej u mnie w szkole, będą przeprowadzane prawdopodobnie przez "własnych" nauczycieli



Magnus napisał/a:
a nasi maturzyści na jakie studia planuja pujść?? czy jeszcze nie myślicie nad tym??

japonistyka + anglistyka/prawo [z czego preferowałbym jap+ang]

tak btw to wśród pierwszaczków jest jeden gość co na drugie ma magnus, ^^*


Peruial napisał/a:
Chodze do drugiej klasy LO i sądze, że ministerstwo przegieło pałe.

chyba tylko z certyfikatami

Cytat:
Wcześniej było 8 klas podstawowych i 4 lata liceum a do tego mieli fakultety. A teraz nie dość że mamy można powiedzieć 9 klas podstawowych i 3 lata liceum i na dodatek fakultetów nie ma.

to liceum masz takie całkowicie OGÓLNOKSZTAŁCĄCE? same minimum programowe? wątpię. są klasy profilowane/z rozszerzonymi przedmiotami. obojętnie jak to nazwiesz, są to "dawne" fakultety.

Cytat:
(...)i dobry(...)

też nie był bez wad, afaik

Cytat:
Jednym słowem mamy więcej materiału do przerobienia w Liceum a mniej na to czasu.

true jak we wszystkim chcesz być dobry [wszystko=nic]. ja od pierwszej klasy kompletnie olewam/olewałem niektóre nie-potrzebne-mi przedmioty [vide fizyka, geografia, biologia] a większy nacisk kładłem na inne [angielski, historia]. jakoś da się przeżyć.

_________________
hope you never grow old
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
IggIOffline
Temat postu:   PostWysłany: 20-09-2004 - 21:12
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 30-09-2002

Skąd: Don'tgonearthe Castle!

Status: Offline
Jaczak pewnie wie że zdając maturke rozszerzoną trzeba wpierw zdać poziom zwykły.

A przy zdawaniu tego niższego nie wolno ześć poniżej 30% punktów bo i rozszerzona (chocby i na 100% napisana) nie będzie sie liczyć... I będzie niezdana maturka... Razz
tak przynajmniej wyglada to w przepisach... Twisted Evil

A teraz słówko w obronie belfrów... Pomijając fakt że nauczyciel stara się wam jak najwięcej wpoić, to... Peruial, Evangeline... czy wasi sorowie nie uznają nieprzygotowań?

_________________
Usunięto obrazki - złamanie regulaminu
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
jaczak
Temat postu:   PostWysłany: 20-09-2004 - 21:24
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 08-06-2003



IggI napisał/a:
Jaczak pewnie wie że zdając maturke rozszerzoną trzeba wpierw zdać poziom zwykły.

w przypadku takiej np historii poziom podstawowy jest trudniejszy od rozszerzonego, Razz

Cytat:

A przy zdawaniu tego niższego nie wolno ześć poniżej 30% punktów

nie chcę teraz nikogo obrazić - ale nawet idiota jest w stanie zdać nową maturę. najlepszym przykładem niech będę ja sam - zdałem próbną z dojcza. a względem tego języka jestem kompletnym imbecylem.

Cytat:
bo i rozszerzona (chocby i na 100% napisana) nie będzie sie liczyć...

swoją drogą rozszerzonej jako takiej chyba nie można, afaik, nie zdać, Razz

Cytat:
I będzie niezdana maturka... Razz

tylko w przypadku przedmiotów obowiązkowych Twisted Evil

_________________
hope you never grow old
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits