Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Ankieta
Czy dostęp do broni palnej powinien byc ułatwiony?
Tak
42%
 42%  [ 14 ]
Nie
57%
 57%  [ 19 ]
Wszystkich Głosów : 33


Autor Wiadomość
LinDOffline
Temat postu:   PostWysłany: 06-11-2005 - 17:57
Pisarz
Pisarz


Dołączył/a: 05-11-2005

Skąd: Boring Town

Status: Offline
Jak ktoś jest taki głupi, że wyciaga bron na sam widok drechów, to ze złapaniem takiego delikwenta, nie bedzie problemu.
Nie łaziłbym z bronią po miescie, jesli nie miałbym ważnego powodu, ku temu, taki drech, dla rodziny może być kochajacym dobrym czlowiekiem i wiem, że w przypadku napasci, jesli go zastrzele, to policja uzna to za morderstwo.
1. Jeśli kupię broń, to jej użuję, tylko jesli będzie trzeba.
2. Jeśli kupię broń na pokaz to może się to skończyć, źle bo tak jak powiedziałeś IggI, mógłbym ją stracić w szamotaninie, lepiej kupić straszaka, albo paralizator.
3. Broń powinien obsługiwać człowiek opanowany, który zachowa spokój w takich sytuacjach.
4. Broni nie powinien posiadac ktoś kto nie jest stabilny psychicznie.

Ciekawostka: Kiedy kilku drechów skopie człowieka w biały dzień na zatłoczonej ulicy, to nikt nie zareaguje, ale jeśli ten człowiek bedzie miał broń i jej użyje, to zaraz zostanie uznany za mordercę, pomimo ze się bronił.

Złapany zostanie ten kto zostawi ślady. Jakie ślady zostawię na suchej ulicy w nocy, oprócz łuski po pocisku, i zwłok bandyty? Łuska pochdzic może na przykład z pocisku kal.9mm. , sprawdzą kto w mieście posiada pozwolenie na broń, przesłuchają ludzi z okolicznych domów, którzy pewnie niewiele widzieli, bo przecież była noc, a jak mówiłem wcześniej na broń gładkolufową nie potrzeba pozwolenia, a pocisk do niej niczym się nie różni od tej gwintowanej. Natomiast w deszczową noc jest mnóstwo sladów na ulicy.

I nigdy nie użyłbym broni lekkomyślnie.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
issOffline
Temat postu:   PostWysłany: 06-11-2005 - 18:10
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 16-02-2004



Status: Offline
Nie zauważysz miejskiej kamery i już cię mają.
Albo jakiś bezdomny cię zauważy i opowie w zamian za miskę ciepłej zupy na komisariacie.

_________________
Gdyby ktoś chciał założyć konto na Dropboksie to ten (<--) link daje dodatkowe 0.5GB Tobie i mi.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Krzych AyanamiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 06-11-2005 - 18:25
Pisarz
Pisarz


Dołączył/a: 21-02-2003



Status: Offline
Moje zdanie o broni palnej jest takie, że absolutnie i pod żadnym pozorem nie powinno się upraszczać dostępu do niej. Z zasadniczego powodu - nie potrafię sobie wyobrazić, żeby broń palna miała służyć do obrony. Żeby ktokolwiek dzięki niej czuł się bezpiecznie. W moim odczuciu może służyć jedynie wzmacnianiu poczucia zagrozenia - bo jeśli ktoś jej potrzebuje lub posiada to znaczy, że czuje się niepewnie, uważa, że ktoś chce mu zrobić krzywdę i dysponowanie pistoletem, czy czymś innym rozwiąże problem. Ale jeśli się go posiada to jednoczesnie trzeba założyć, że zranienie innej osoby będzie uzasadnione, będzie potrzebne.

Przed nożem, paralizatorem można zwyczajnie dać nogę.
A broń palna nie daje równych szans, nie daje możliwości obrony. Jest tylko narzędziem w rękach człowieka - z któym już z samego tytułu iż ją posiada jest coś nie tak - gotowego skrzywdzić innych.

_________________
Braki w sprzęcie? A co to takiego? Idziesz do najbliższej arabskiej chałupy, dajesz gospodarzowi w ryj i on uprzejmie otwiera piwnicę pytając: C3? F1? AK-47?
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
LinDOffline
Temat postu:   PostWysłany: 06-11-2005 - 18:40
Pisarz
Pisarz


Dołączył/a: 05-11-2005

Skąd: Boring Town

Status: Offline
Więc mam dać się zatłuc, bo albo inaczej uznają mnie za mordercę, albo za chorego psychicznie. W takim razie najlepiej jest pomordować jak najwięcej bandytów Smile , a jak mnie już złapią to przynajmniej okolica bedzie bezpieczniejsza, na jakiś czas...,a w przypadku oskarzenia o przekrocznie granic o.w. można rozdmuchać całą sprawę, by znów media poruszyły temat polskiego prawa, w stosunku do obrony własnej. To czasami zwiększa szanse wygrania sprawy...
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MikeOffline
Temat postu:   PostWysłany: 06-11-2005 - 18:48
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 07-01-2005



Status: Offline
"Ciekawostka: Kiedy kilku drechów skopie człowieka w biały dzień na zatłoczonej ulicy, to nikt nie zareaguje, ale jeśli ten człowiek bedzie miał broń i jej użyje, to zaraz zostanie uznany za mordercę, pomimo ze się bronił"

No to zostan drechem, bedziesz bezkarnie mogl kopac ludzi. Podobno lubisz destrukcje. W sam raz dla Ciebie. Wink

"W takim razie najlepiej jest pomordować jak najwięcej bandytów , a jak mnie już złapią to przynajmniej okolica bedzie bezpieczniejsza, na jakiś czas."

Z takim mysleniem - tak, bedzie bezpieczniejsza, bo Cie w niej nie bedzie.

_________________
Smile or Die!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
LinDOffline
Temat postu:   PostWysłany: 06-11-2005 - 19:05
Pisarz
Pisarz


Dołączył/a: 05-11-2005

Skąd: Boring Town

Status: Offline
Mnie rajcuje niszczenie materii nieożywionej i to tylko w finezyjny sposób, form życia nie niszczę Very Happy

"Z takim mysleniem - tak, będzie bezpieczniejsza, bo Cie w niej nie będzie."

To był żart, chyba że zginął by mi ktoś w ten sposób z rodziny, ale wtedy nie latałbym po nocy z pistoletem i szukał drechów, tylko spokojnie, powoli dokonywałbym subtelnych zamachow na życie tego rodzaju osobnikow, najlepiej ze znacznej odległości, bez zbednego ryzyka" Smile - to oczywiscie był też żart.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MikeOffline
Temat postu:   PostWysłany: 06-11-2005 - 19:45
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 07-01-2005



Status: Offline
"Mnie rajcuje niszczenie materii nieoĹźywionej"

No to podpal ubranie ktore masz na sobie... XP
To oczywiscie tez byl zart... XP

_________________
Smile or Die!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
LinDOffline
Temat postu:   PostWysłany: 06-11-2005 - 20:05
Pisarz
Pisarz


Dołączył/a: 05-11-2005

Skąd: Boring Town

Status: Offline
Świetna riposta Smile
Zastanawiało mnie jedno jeśli chodzi od dostępność broni palnej(zastanawiałem się cztery sekundy Very Happy ), skoro tak łatwo kupic broń gladkolufową, to dlaczego nie ma jej pełno na ulicach?
Odpowiedź: Bariera cenowa, taka broń ksztuje zazwyczaj ponad trzysta złotych, a większość drechów nie jest bogata(chyba że kogoś napadnie Smile ), albo sa za głupi żeby wpaść na pomysł zakupu broni.Jest tez jeszcze jeden powód: większa część tego typu ludzi, chodzi w grupie, dlaczego? Bo tacy jak oni w pojedynke będą mieli pełne gacie. Czują się twardzi gnojąc innch ludzi, dzieki swojej przewadze liczbnej, a broni by nie użyli bo nie mieli by odwagi, tego zrobić.

Ubranie niezbyt efektownie ulega destrukcji, ciekawsze są eksplozje, walące się budynki etc. #Onfire Very Happy
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MikeOffline
Temat postu:   PostWysłany: 06-11-2005 - 20:13
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 07-01-2005



Status: Offline
"Ubranie niezbyt efektownie ulega destrukcji, ciekawsze są eksplozje, walące się budynki "

Klient, nasz pan. No to wez wysadz swoje ubranie w powietrze (majac je na sobie), lub przywal je gruzami (takowoz). Tak, to tez byl oczywiscie zart. XP

_________________
Smile or Die!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
IggIOffline
Temat postu:   PostWysłany: 06-11-2005 - 20:31
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 30-09-2002

Skąd: Don'tgonearthe Castle!

Status: Offline
Zgadzam się całkowicie z przedmówcą.
Oczywiście napady zdarzają się wszędzie, ale jakby co lepsza opcją jest liczyc na własne nóżki i zadyszkę dresa (że nosi sportowe ubranie nie musi oznaczać że potrafi przebiec 500 metrów jak sprinter). Wink

_________________
Usunięto obrazki - złamanie regulaminu
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
LinDOffline
Temat postu:   PostWysłany: 06-11-2005 - 20:34
Pisarz
Pisarz


Dołączył/a: 05-11-2005

Skąd: Boring Town

Status: Offline
Tak, lepiej od używania broni szybko biegać, jest to bardziej emcjonujące Smile i nie ma się po tem żadnych nieprzyjemności prawnych, oprócz zakwasów Very Happy .
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
IggIOffline
Temat postu:   PostWysłany: 06-11-2005 - 20:37
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 30-09-2002

Skąd: Don'tgonearthe Castle!

Status: Offline
A najlepsze jest jak można sie obejrzeć i zobaczyć jak jeden dres drugiemu depta na sznurówki i obaj lądują z twarzami w błotku... Słłiiiiiiiiiitttt! Smile

_________________
Usunięto obrazki - złamanie regulaminu
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
LinDOffline
Temat postu:   PostWysłany: 06-11-2005 - 20:54
Pisarz
Pisarz


Dołączył/a: 05-11-2005

Skąd: Boring Town

Status: Offline
To byłby piękny widok Smile Very Happy Laughing
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
IggIOffline
Temat postu:   PostWysłany: 06-11-2005 - 21:33
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 30-09-2002

Skąd: Don'tgonearthe Castle!

Status: Offline
Ćwicz biegi, sprint, le parkour, czy po prostu przełajowe... Smile

_________________
Usunięto obrazki - złamanie regulaminu
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
SinnerOffline
Temat postu:   PostWysłany: 06-11-2005 - 21:33
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 29-11-2002



Status: Offline
Istotnie.
Miłosnikom uproszczonego dotepu do broni chciałbym przypomniec, że oznaczałoby to równiez, ze owi przysłowiowi drechole też by ja mieli i dopiero by było fajnie (zabrałeś mi fajka! A masz <blam>).
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits