Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci Zobacz nastêpny temat
Ankieta
Czy dostęp do broni palnej powinien byc ułatwiony?
Tak
42%
 42%  [ 14 ]
Nie
57%
 57%  [ 19 ]
Wszystkich G³osów : 33


Autor Wiadomo¶æ
ImposOffline
Temat postu:   PostWys³any: 30-09-2005 - 16:24
MÅ‚odsza elita forum
MÅ‚odsza elita forum


Do³±czy³/a: 10-09-2005



Status: Offline
Ale po którymś tam zajściu z kolei to ja bym ich z chęcią odwiedziła tydzień później, z wiertarką albo lepiej z piłą mechaniczną. Niech też sobie pobiegają i zobaczą jakie to przyjemne Wink
Tylko potem byłaby długa odsiadka i spaprany życiorys... Generalnie nie popieram samosądów, ale czasem jest to "pociągająca" możliwość...
Niestety nie mogę też powiedzieć, że jednoznacznie potępiam ludzi którzy np. postanowili dać nauczkę złodziejowi. Po prostu wciąż pamiętam, jak się czułam, kiedy ukradli mi plecak ze stelażem z całym dobytkiem w środku... Oczywiście to żaden argument, tylko w niektórych przypadkach nie zawsze potrafię zachowywać się logicznie, konsekwentnie i "z zimną krwią".
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MikeOffline
Temat postu:   PostWys³any: 01-10-2005 - 11:45
Elita forum
Elita forum


Do³±czy³/a: 07-01-2005



Status: Offline
OK, i ja to rozumiem, to jak najbardziej ludzka reakcja... Smile To OK, mamy plan - jak zlapiemy zlodzieja od plecaka, to ja go przytrzymuje, a Ty bijesz. Wink A jak sie zmeczysz, to sie zamienimy. ;-D

_________________
Smile or Die!
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
LinDOffline
Temat postu:   PostWys³any: 05-11-2005 - 23:56
Pisarz
Pisarz


Do³±czy³/a: 05-11-2005

Sk±d: Boring Town

Status: Offline
Osobiście jestem za udostępnieniem broni palnej, ale i tak nie widze problemu z kupieniem porządnej broni teraz. Broń gładkolufowa, masz osiemnaście lat i może kupić, bez zezwoleń, a kiepska celność i siłę penetracyjną można rozwiązać przerabiając je na dum-dum(odcinasz czubek, lub wywiercasz go i gotowe, można także wykonać koliste wcięcie wokół czubka pocisku, siła przebicia nie spadnie, a trochę grzybkować będzie), jedyny problem z tą amunicją to to, że jak już użyjesz jej(i wogóle jak będzies strzelał), to lepiej żeby cię tam nie było bo u nas obrona własna jest napaścią na bandyte Very Happy , a przerabiana amunicja nie pomoze ci w sądzie...
#Sniper
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
IggIOffline
Temat postu:   PostWys³any: 06-11-2005 - 00:23
Elita forum
Elita forum


Do³±czy³/a: 30-09-2002

Sk±d: Don'tgonearthe Castle!

Status: Offline
No problem, kup sobie broń i ją przerób... siedizeć pójdziesz już jak ją znajdą i stwierdzą że to "przeróbka"... Very Happy
Pamiętaj tylko że jako więzień nie będziesz mógł ogladać anime ani iść do kiosku po świeży tomik mangi... Wink

Moja opinia o broni palnej wyglÄ…da tak:
Jest zbyt niebezpieczna i głupio byłoby stracić w jakiejś szamotaninie pistolet, z którego potem możesz sam zostać postrzelony...
Tym bardziej że jeśli któremuś będzie naprawde zalezało by ci wkopać znajdzie ludzi i środki by to zrobic chocbys nawet czołgiem jeździł do i ze szkoły i zamiast domu w bunkrze przeciwatomowym mieszkał... Smile
Tak to niestety wyglÄ…da...

Pozatym, skoro sam piszesz ze twoim hobby jest "destrukcja", to czemu ktokolwiek przy zdrowych zmysłach dawałby ci broń?

_________________
Usunięto obrazki - złamanie regulaminu
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
LinDOffline
Temat postu:   PostWys³any: 06-11-2005 - 01:21
Pisarz
Pisarz


Do³±czy³/a: 05-11-2005

Sk±d: Boring Town

Status: Offline
Czołgu nie mam, ale za to mam rower Very Happy

"Jest zbyt niebezpieczna i głupio byłoby stracić w jakiejś szamotaninie pistolet, z którego potem możesz sam zostać postrzelony... "

Tylko głupiec weźmie ze sobą prawdziwą broń, jeśli nie będzie zdecydowany jej użyć w razie konieczności, ja nie jestem głupcem i nie używam broni głupio i nie będę z nią łaził przy byle okazji, ale wtedy gdy np. jakieś gnoje będą kręcić się na mojej ulicy itp.

Moim hobby jest destrukcja, ale pistolet to tylko strata czasu, do destrukcji potrzeba karabinu, albo miotacza ognia #Onfire , albo semteksu, lub cordexu Smile , poza tym nie jestem debilem...

A broni nikt dawac i nie musi, sam sobie wezmÄ™ Very Happy

#Bluegrab
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ThondorOffline
Temat postu:   PostWys³any: 06-11-2005 - 01:51
MÅ‚odsza elita forum
MÅ‚odsza elita forum


Do³±czy³/a: 25-10-2005

Sk±d: Bydgoszcz

Status: Offline
Rozumiem racje IggIego i innych przeciwników broni palnej, ale:
1. Uważam, że jeżeli ktoś decyduje się na posiadanie broni palnej to bierze na siebie odpowiedzialność z tym związaną:
a. liczy się z możliwością zabcia człowieka
b. potrafi sobie radzić z bronią i wie czym grozi jej utrata
c. jest osobÄ… stabilnÄ… emocjonalnie
2. Nie zgadzam się z tezą, iż broń palna powinna być zakazana, bo zwiększa prawdopodobieństwo wypadku śmiertelnego:
a. myśląc analogicznie należałoby zabronić posiadania samochodów, siekier i noży.
b. po to są odpowiednie testy psychologiczne, by wyeliminować tych, którzy broni palnej mieć nie powinni.
c. istnieją odpowiednie służby, które winny monitorować dostęp do broni i interweniować w razie gdyby dostała się ona w nieodpowiednie ręce.
3. Broń palna ma służyć do obrony osobistej, naszych najbliższych i naszego majątku. Ograniczanie dostępu do broni uderza w ludzi uczciwych, którzy chcą czuć się bezpiecznie nie łamiąc prawa. Ostatecznie bandyci broń i tak mają... Natomiast krew mnie zalewa, gdy słyszę, że właściciel trzykrotnie okradzionego sklepu nie dostał pozwolenia na broń, bo "okolica w której mieszka jest objęta programem "Bezpieczne Miasto".
Nie widzę powodów, by ograniczano moją możność obrony rodziny przez irracjonalne przepisy i zakazy.

_________________
Many that live deserve death. And some that die deserve life. Can you give it to them?
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
LinDOffline
Temat postu:   PostWys³any: 06-11-2005 - 02:16
Pisarz
Pisarz


Do³±czy³/a: 05-11-2005

Sk±d: Boring Town

Status: Offline
Dokładnie Thondor, zgadzam się z tobą!
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
SinnerOffline
Temat postu:   PostWys³any: 06-11-2005 - 02:42
Moderator
Moderator


Do³±czy³/a: 29-11-2002



Status: Offline
Do obrony własnej w zupełności wystarczy np paralizator, nie tzreba nosić ze soba armaty. Wyobraź sobie, że napada na ciebie drechol z siekierą, a ty w odruchu samoobrony strzelasz mu w łeb - zabiłeś bandyte, a pójdziesz siedzieć jak za cżłowieka...
Pozatym polskie prawo jest pochrzanione - bandyta ma wieksze prawa od ofiary. Jest taki zapis, że do obrony własnej mozna nam użyć narzędzia porównywalnego z tym, które ma agresor. Wniosek z tego taki, że przed gwałcicielem należy sie bronić wibratorem.
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
LinDOffline
Temat postu:   PostWys³any: 06-11-2005 - 13:09
Pisarz
Pisarz


Do³±czy³/a: 05-11-2005

Sk±d: Boring Town

Status: Offline
A kto w Polsce przestrzega prawa?
Co mnie obchodzi, że zabije człowieka? Mam dostać siekerą w łeb bo poszedłbym siedzieć, jak za człowieka?
A co do tego wibratora... hmm, coÅ› w tym jest... Smile

A kto, po zastrzelniu bandyty, będzie czekał na przyjazd policji? W Polsce to będzie głupota...

#Eating smiley
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
SinnerOffline
Temat postu:   PostWys³any: 06-11-2005 - 13:53
Moderator
Moderator


Do³±czy³/a: 29-11-2002



Status: Offline
Tak się akurat głupio składa, że policja prawdopodobnie i tak cię znajdzie, a za ucieczkę z miejsca zbrodni jeszcze ci roczek dołożą.
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ThondorOffline
Temat postu:   PostWys³any: 06-11-2005 - 13:54
MÅ‚odsza elita forum
MÅ‚odsza elita forum


Do³±czy³/a: 25-10-2005

Sk±d: Bydgoszcz

Status: Offline
Sinner napisa³/a:
Do obrony własnej w zupełności wystarczy np paralizator, nie tzreba nosić ze soba armaty. Wyobraź sobie, że napada na ciebie drechol z siekierą, a ty w odruchu samoobrony strzelasz mu w łeb - zabiłeś bandyte, a pójdziesz siedzieć jak za cżłowieka...

A czy ja mówię, że trzeba mieć przy sobie Desert Eagle'a? Poza tym sprawa nie jest taka prosta: wyciągnij paralizator przy bandzie dresiarzy - myślisz, że uciekną? A nawet jeśli go użyjesz, tylko zdenerwujesz towarzystwo. Paralizator jest dobry w wypadku bezpośredniego kontaktu z jednym przeciwnikiem, choć i wtedy musisz liczyć się z tym, że następnym razem może być z kolegami i chcieć się zemścić. Tylko broń palna wywołuje strach u bandytów. Boją się wtedy, gdy wiedzą, że zagrożenie jest realne. I raczej nie będą się mścić... za dużo mogą stracić. Poza tym broń palna nie wymaga kontaktu bezpośredniego, co znacząco zwiększa szanse w starciu z bandytami - ciężko rozbroić człowieka, który stoi 5 metrów od ciebie.
Sinner napisa³/a:
Pozatym polskie prawo jest pochrzanione - bandyta ma wieksze prawa od ofiary. Jest taki zapis, że do obrony własnej mozna nam użyć narzędzia porównywalnego z tym, które ma agresor. Wniosek z tego taki, że przed gwałcicielem należy sie bronić wibratorem.

W razie napadu należy użyć środków adekwatnych do zagrożenia, więc gdy szarżuje na ciebie ABS z siekierą to sprawa jest dość prosta.
Jednego natomiast jestem pewien. Gdy znajdę się kiedyś w sytuacji w której będę musiał wybierać między życiem swoim, a napastnika to nie będę się zastanawiał nad tym czy zabijam człowieka czy śmiecia bez zasad. I jakoś nie mam wątpliwości natury moralnej.

"istnieje owo niepisane, lecz wrodzone prawo,

którego się nie uczymy ani nie czytamy, ale które przyjmujemy i które akceptujemy,

iż siłę siłą odeprzeć wolno".


Marek Tuliusz Cycero w przemówieniu w obronie Milona

_________________
Many that live deserve death. And some that die deserve life. Can you give it to them?
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
LinDOffline
Temat postu:   PostWys³any: 06-11-2005 - 15:34
Pisarz
Pisarz


Do³±czy³/a: 05-11-2005

Sk±d: Boring Town

Status: Offline
Aż tak wierzysz w skuteczność polskiej policji, Skinner? Niby jakim cudem znaleźliby mnie, po śladach na miejscu "zbrodni"? Po tym, że sprawdziliby pozwolenia na broń? Przeciez powiedziałem wcześniej, że najlepiej jest kupić broń gładkolufową, wystarczy mieć osiemnaście lat, zezwoleń nie potrzeba.
Poza tym powiedziałem, że jak kupujesz broń to po to by jej użyć, a nie by poczuć się pewniej, noszenie przy sobie broni na pokaz jest głupotą. Głupotą jest też niemozność użycia jej w razie konieczności, z powodu bezsensownych rozterek moralnych, lub braku zdecydowania...

#Splat
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
IggIOffline
Temat postu:   PostWys³any: 06-11-2005 - 16:34
Elita forum
Elita forum


Do³±czy³/a: 30-09-2002

Sk±d: Don'tgonearthe Castle!

Status: Offline
Cytat:
Aż tak wierzysz w skuteczność polskiej policji, Skinner? Niby jakim cudem znaleźliby mnie, po śladach na miejscu "zbrodni"? Po tym, że sprawdziliby pozwolenia na broń? Przeciez powiedziałem wcześniej, że najlepiej jest kupić broń gładkolufową, wystarczy mieć osiemnaście lat, zezwoleń nie potrzeba.
Poza tym powiedziałem, że jak kupujesz broń to po to by jej użyć, a nie by poczuć się pewniej, noszenie przy sobie broni na pokaz jest głupotą. Głupotą jest też niemozność użycia jej w razie konieczności, z powodu bezsensownych rozterek moralnych, lub braku zdecydowania...

Jeśli wolno... kilka uwag LinD
1. Sinner nie Skinner
2. Np. mogliby znaleźć ślad twojego buta i po nich doszliby do twojego domu. Albo poszukaliby czy w okilcy nie kręci się żaden nerwowo rozgladający sie młody człowiek z nienaturalnie wypchanymi kieszeniami. Mozliwości jest więcej nizby mozna było wymienic bez zapychania forum.
Smile

_________________
Usunięto obrazki - złamanie regulaminu
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
SinnerOffline
Temat postu:   PostWys³any: 06-11-2005 - 17:03
Moderator
Moderator


Do³±czy³/a: 29-11-2002



Status: Offline
Cytat:
A czy ja mówię, że trzeba mieć przy sobie Desert Eagle'a? itd.

A skąd wiesz, że zbliżająca się ekipa ma akurat ochotę zrobić ci krzywdę? Zbliżający się drechole równie dobrze mogą zwyczajnie iść na piwo i nie interesować się robiącym w gacie kolesiem kilka metrów przed nimi... Pomijając żadki przypadek, kiedy ekipa szarżuje na ciebie, wznosząc okrzyki bojowe, nie będziesz miał pewności, dopuki nie będzie za późno na bawienie się gnatem. A na którki dystans wolę, żeby zabrali mi paralizator/gaz/etc niż pistolet.

Cytat:
Jednego natomiast jestem pewien. Gdy znajdę się kiedyś w sytuacji w której będę musiał wybierać między życiem swoim, a napastnika to nie będę się zastanawiał nad tym czy zabijam człowieka czy śmiecia bez zasad. I jakoś nie mam wątpliwości natury moralnej.

Zgadzam się, tylko że sędzia może nie podzielić naszego zdania.

LinD - uwież mi, policja nie jest taka nieskuteczna, jak wszystkim się wydaje - żeby cię nie znaleźli musiałbys być albo bardzo cwany, albo mieć bardzo mocne plecy.
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MikeOffline
Temat postu:   PostWys³any: 06-11-2005 - 17:40
Elita forum
Elita forum


Do³±czy³/a: 07-01-2005



Status: Offline
Moja teza: uzywac wiecej mozgu, a mniej sily ognia. Jak ktos lazi po zaulkach o 2.00AM, to juz pretensje do samego siebie. A co dobroni palnej - badzmy szczerzy, i tak nie mialbys czasu by jej uzyc. Dostalbys w leb od tylu, albo otoczyliby Cie tak ciasno, ze nie mialbys jak reka siegnac, i chocbys mial pod pazucha jakiegos T-34, to co z tego...?

_________________
Smile or Die!
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wy¶wietl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci Zobacz nastêpny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits