Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci Zobacz nastêpny temat
Autor Wiadomo¶æ
kateOffline
Temat postu: Final Fantasy  PostWys³any: 11-01-2015 - 22:53
MÅ‚odsza elita forum
MÅ‚odsza elita forum


Do³±czy³/a: 25-12-2005



Status: Offline
Szukałam jakiegoś spójnego jednego tematu, ale same rozgałęzienia serii znalazłam więc postanowiłam stworzyć nowy Very Happy
Jako że odkrywam uroki konsol, nadrabiam trochę zaległości jeśli chodzi o gry.

Ze mnie jest fanka serii Final Fantasy, od niej takowoż zaczęłam Very Happy

Na tapetę jako pierwsza poszła XIII część serii i...... no właśnie...
Grafika - powala na kolana, jest świetna! Pięknie zrobiona, przepiękne lokacje, postaci, którymi przyjemnie się gra (w tym czarnoskóry dżentelmen z chocobosem w swoim afro - my maaan Very Happy ), niesamowita ścieżka dźwiękowa, która nadaje niezły klimat grze i.. w sumie to wszystko :/
Fabuła jako taka jest do przejścia max w 30-40 godzin... przez cały czas niemal jesteśmy prowadzeni za rączkę co wogóle odbiega od serii FF. No i summony..... matko..... ja nawet nie wiem jak je mam opisać..... Wyglądają świetnie, ale to jest znów jedyny ich plus i pstryk w nos dla korzeni FF....
Niezłe w sumie było podejście do końca gry, bo tu nawet nie ma możliwości końcowej walki z bossem z wymaxowanymi postaciami. Ostateczne podnoszenie statystyk ma miejsce dopiero po zakończeniu fabularnej części gry(i w sumie samej gry, po której jest możliwość zasejwowania) i dopiero potem można podchodzić do finalnej walki na maxa po raz drugi Smile Fajne rozwiązanie Smile
Tutaj też mamy do czynienia z głosami postaci - one mówią (poruszają ustami nawet), robią miny, śmieją się, gniewają. Wygląda to super Smile Choć na początku było mi ciężko się przyzwyczaić choćby do głosu Vanille, to jednak po dłuższym graniu przestało mi to nawet przeszkadzać (a grałam w angielską wersję).
Choć mam za sobą już tą część to do końca nie pojmuję o co chodziło w fabule.. była dość dziwna, no ale cóż.... odhaczone Wink

W kolejce czeka już druga część XIII-2. Jest jeszcze część 3 ale tu muszę się poważnie zastanowić czy spróbować. Opinie są 'delikatnie' mówiąc niepochlebne xD

Obecnie gram w część X - HD Remaster.

Klasyka FF moim zdaniem Smile Rozbudowane wątki, świetne postacie, summony (ah ah), intrygujący rozwój statystyk, questy poboczne, niesamowite lokacje czyli wszystko to z czego słyną gry FF Smile
Nie wiem jak ta gra wyglądała wcześniej na kompie (tudzież na konsole) ale wersja Remaster wygląda naprawdę super. Niesamowicie wciąga. Polecam Smile

_________________
taaaa....moje życie jest totalnie bezstresowe -_-'
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
RaulOffline
Temat postu: Final Fantasy  PostWys³any: 12-01-2015 - 09:34
Admin Forum
Admin Forum


Do³±czy³/a: 05-01-2002



Status: Offline
HD remasterna na co? Chetnie bym w to zagral na PS lub Vite ale troche drogie.
Wersja HD remaster wyglada ciut lepiej niz ta z PS2, ale zmienili tez wyglad postaci.

Co do XIII - zainstalowalem sobie demo Lightning Returns ... to jest gra dla upośledzonych?

Jeśli grasz na PC to polecam epsx i takie jrpgi jak Xenogears, Chrono Cross, Final Fantasy IX. Z emulatorem Psp (ppsspp) Final Fantasy Criss Core czyli prequel 7ki.

Jak lubisz taktyczne to Final Fantasy Tactics, gra genialna.
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
kateOffline
Temat postu: Final Fantasy  PostWys³any: 13-01-2015 - 22:16
MÅ‚odsza elita forum
MÅ‚odsza elita forum


Do³±czy³/a: 25-12-2005



Status: Offline
Remaster na PS3 Very Happy pierwsza gra jaką kupiłam na allegro po zakupie konsoli Very Happy
Jak sprawdzałam screeny z PS2 to faktycznie widać różnice w wyglądzie postaci, ale moim zdaniem jest to duży plus Smile
Właśnie... jeśli chodzi o Light. returns........ jedyne co mnie przyciąga by zagrać to grafika bo zapowiada się równie interesująco jak część pierwsza czy druga.... ale z drugiej strony przejście całego Final Fanasy tylko jedną postacią a nie drużynowo to jakoś tak dziwnie....

Grałam w IX Very Happy ma przeuroczy klimat Smile I to jest chyba pierwszy final gdzie lubię wszystkie główne postaci z drużyny Smile w każdym z pozostałych mam kogoś na czarnej liście xD
Ale grałam na starym emulatorze. Teraz muszę poszukać jakiś nowy sensowny by mi znów śmigało - wcześniej grałam na XPku i na dość starym kompie...

_________________
taaaa....moje życie jest totalnie bezstresowe -_-'
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
RaulOffline
Temat postu: Final Fantasy  PostWys³any: 14-01-2015 - 12:50
Admin Forum
Admin Forum


Do³±czy³/a: 05-01-2002



Status: Offline
Wolałem jak byli krąglejsi. Nie grałem w X2, pewnie i tak zagrałbym od początku.
Teraz mozesz powlączać antyaliasingi itp wiec te gry będą wyglądały dużo lepiej niż na psx czy psp.
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
VegOffline
Temat postu: Final Fantasy  PostWys³any: 21-01-2015 - 01:54
Elita forum
Elita forum


Do³±czy³/a: 25-01-2003



Status: Offline
Remaster X jest prześwietny! Odrobinę lepiej wygląda na PS3, ale jako zwolenniczka handheldów kupiłam na Vitę i nie żałuję - bawiłam się świetnie przez ~60 godzin (pokusiłam się o platynkę, bo wszyscy mi mówili że mini gierki z Chocobosami są okropne i megatrudne, więc się zawzięłam i zrobiłam Smile

Ale fakt faktem, że w oryginalną Xtkę nigdy nie grałam. X-2 zresztą też nie, a remaster jeszcze czeka na swoją kolej Smile

_________________
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
kateOffline
Temat postu: Final Fantasy  PostWys³any: 22-01-2015 - 20:55
MÅ‚odsza elita forum
MÅ‚odsza elita forum


Do³±czy³/a: 25-12-2005



Status: Offline
Cytat:

bawiłam się świetnie przez ~60 godzin

no więc ja.... ja jestem straszna w takie rzeczy Laughing fakt faktem jestem przed finałowymi walkami z bossami, ale zrobiłam sobie przerwę na questy poboczne.... między innymi by też platynkę zdobyć.... ale mój czas gry sięgnął grubo ponad stówkę Laughing
cierpię niestety na tą nieznośną przypadłość by z każdej gry wycisnąć wszystko do ostatniego itemku, nagrody itd.. jeśli można zdobyć coś wybekając hymn kraju na jednym wydechu wciskając odpowiednią kombinację klawiszy przez 2 godziny - zrobię to! Very Happy taki mój ból :/
chociaż finale same w sobie mają to do siebie, że można w nie długo pograć. No z wyjątkiem XIII - przejście calutkiej fabuły to tak jak wspomniałam, ok 30h - wielka szkoda :/

_________________
taaaa....moje życie jest totalnie bezstresowe -_-'
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
RaulOffline
Temat postu: Final Fantasy  PostWys³any: 27-01-2015 - 08:47
Admin Forum
Admin Forum


Do³±czy³/a: 05-01-2002



Status: Offline
Teraz robia tak specjalnie. Zamiast jednej gry, 3 czesci po 30h. Oczywis cie ceny sie nie zmienily.
Mam zamiar w koncu zagrac w 8ke, nigdy jej nie zaczalem. No i 9tke skonczyc. I Chrono Cross.
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
RaulOffline
Temat postu: Final Fantasy  PostWys³any: 27-01-2015 - 08:57
Admin Forum
Admin Forum


Do³±czy³/a: 05-01-2002



Status: Offline
Teraz robia tak specjalnie. Zamiast jednej gry, 3 czesci po 30h. Oczywis cie ceny sie nie zmienily.
Mam zamiar w koncu zagrac w 8ke, nigdy jej nie zaczalem. No i 9tke skonczyc. I Chrono Cross.
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
kateOffline
Temat postu: Final Fantasy  PostWys³any: 18-01-2016 - 20:51
MÅ‚odsza elita forum
MÅ‚odsza elita forum


Do³±czy³/a: 25-12-2005



Status: Offline
Matulu~!!!! skończyłam FFX!!!!!!! I zdobyłam swoją drugą platynkę Very HappyVery HappyVery HappyVery HappyVery HappyVery Happy i niestety zabrało mi to nieco więcej niż ~60 godzin Very Happy
Zaczęłam teraz FFX-2...ale jakoś takie to trochę dziwne jak na razie. Czytałam kiedyś na jakimś forum, że ta część jest bardzo 'zjaponizowana'. Do teraz nie widziałam o co chodzi bo przecież gra robiona przez Japończyków... ale teraz już wiem o co chodziło.....bynajmniej nie jest to na plus...
ale powiedzmy, że to takie moje postanowienie noworoczne, że skończę tą grę Smile

FFXIII też już skończyłam Smile ale platynki ni ma :/ by mieć trzeba zdobyć chore trofeum o posiadaniu wszelkiej możliwej broni i zbroi... A ponieważ gra oferuje minimalne możliwości jeśli chodzi o zdobywanie kasy, zdobycie tego trofeum, a co za tym idzie platyny, jest równe wygraniu w totka......czyli bliskie zeru
W międzyczasie zaczęłam też XIII-2. Ludzie na nią też psioczą, ale mi się w sumie podoba, jest co wkońcu robić i nie jest się cały czas ciąganym za rączkę jak w poprzedniczce.


Cytat:

Mam zamiar w koncu zagrac w 8ke, nigdy jej nie zaczalem. No i 9tke skonczyc.


oooo klasyki Smile 8kę przechodziłam aż do bólu, znam na pamięć chyba całą fabułę jak i wątki poboczne......
Właśnie z tej gry pochodzi postać,która zdetronizowała Aeris z piedestału moich znienawidzonych postaci.... Rinoa... matko.... działa mi na nerwy strasznie... Przy niej Aeris to wystrzałowa dziewczyna, że aż nawet zaczęłam ją lubić...

A 9ka to czysta przyjemność.Mi sie bardzo podobała, taka bajkowa, ale ma smutne wątki. W sumie wszystkie postaci są sympatyczne, nie jestem nawet w stanie powiedzieć, by któraś z nich mnie irytowała....... hmmm, aż mam ochotę zagrać w to znowu Smile

_________________
taaaa....moje życie jest totalnie bezstresowe -_-'
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
RaulOffline
Temat postu: Final Fantasy  PostWys³any: 21-01-2016 - 20:43
Admin Forum
Admin Forum


Do³±czy³/a: 05-01-2002



Status: Offline
Ej, bo się pogniewamy. To ja tu kończę FFVII na pierwszej płycie z powodu pewnej postaci, a tu słyszę, że można ją nienawidzić? Za co Smile
FFIX jest bardzo dobra, niestety chwilowo utknąłem, chyba muszę się trochę podlevelować.
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
kateOffline
Temat postu: Final Fantasy  PostWys³any: 02-02-2016 - 19:45
MÅ‚odsza elita forum
MÅ‚odsza elita forum


Do³±czy³/a: 25-12-2005



Status: Offline
Cytat:

Ej, bo się pogniewamy. To ja tu kończę FFVII na pierwszej płycie z powodu pewnej postaci, a tu słyszę, że można ją nienawidzić?


No można Smile ale na swoją obronę powiem, że grałam pierwszy raz w siódemkę w wieku szczeniackim i generalnie takie słodkie charaktery mnie denerwowały Very Happy ale jak już wspominałam, Rinoa wygrywa ze wszystkimi.................

A mogę się dowiedzieć, w którym miejscu utknąłeś w IX? Może pomogę? Ostatnio też sobie ją odświeżyłam Smile

a tak swojÄ… drogÄ…, wracajÄ…c do X-2...
myyyy gaaaaaaaaaaaaaaaawd!
pierwszy raz zaliczyłam mega facepalma prosto w czoło grając w cokolwiek...i to kilka razy!!
Ta gra jest dla mnie wręcz przeirytująca!!! Serio, gram w nią tylko dlatego, że darzę ogromnym sentymentem Finale, no i jestem ciekawa jak się skończy główny wątek....
Ale żeby tego doczekać, muszę wysłuchiwać debilnych tekstów z beznadziejnym i irytującym dubbingiem in inglish (i cholewcia, przewijać nie można, jak się chce mieć platynkę Sad ), obserwować iście japońskie podejście do żeńskich postaci w grach i walczyć z bossami, których trudno bossami nazwać Brick wall A jedyna postać którą lubię, to Paine.... chyba tylko dlatego, że mało mówi.... nie piszczy... nie tańczy śpiewając "la la la".....i generalnie wymiata siłowo...
Mam za sobą dopiero pierwszy rozdział ( tak... ta gra ma rozdziały... i z tego co przeczytałam na jednym forum aż sztuk 5) i trudno mi przewidzieć, czy następne będą podobne. Mam nadzieję, że to tylko tak na początku, bo seryjnie główny wątek jest interesujący dla graczy X - takie swoiste cdn....

_________________
taaaa....moje życie jest totalnie bezstresowe -_-'
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
RaulOffline
Temat postu: Final Fantasy  PostWys³any: 04-02-2016 - 17:24
Admin Forum
Admin Forum


Do³±czy³/a: 05-01-2002



Status: Offline
Też słyszałem, że X-2 jest słabsza. Niektórzy twierdzą, że powstała tylko dla Japończyków.
W IX ruszyłem dalej. Ktoś kto wymyślił randomowe bitwy co parę sekund (8 bitew w 1 minute!) powinien za karę grać w tą grę na okrągło.
Sama gra bardzo mi się podoba, przez design postaci można pomyśleć, że jest dla dzieci. Dla mnie jest taką lekką wersją Xenogears. Czekam na rozwinięcie akcji. Spodziewam się, że jeszczę się zdziwię.

Co do Aeris, to każdy może mieć inne spojrzenie na postać. Kasumi to ona nie jest Wink
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wy¶wietl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci Zobacz nastêpny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits