Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
GosunkugiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 31-07-2009 - 16:34
Czytelnik
Czytelnik


Dołączył/a: 11-03-2009



Status: Offline
Cytat:
jak dziewczyna ma dlugie i niezwiazane wlosy i sie budzi, to najczesciej ma je rozczochrane, nie?

Może i tak, nigdy nie widziałem. XD

Cytat:
Stary, a czym Ty wlasciwie rysujesz? Cyrklem po glinianych tabliczkch? Czemu Twoje rysunki sa takie niewyrazne? O.o

Do szkiców mam ołówek 3H, którym posługuję się ostrożnie. Całość dobija jeszcze skaner. Może w najbliższym czasie obrysuję na czysto ostatnie szkice miękkim ołówkiem i będą wyraźniejsze.

Cytat:
oczy ponizej nosa, Mr Picasso

Fałsz.

Cytat:
E-c zawsze spi w meskich koszulach, czy po prostu byla zeszlego wieczoru na udanym podrywie?

Znaczy że co? Guziki po złej stronie? Bo poza tym koszula jak koszula, chyba w Love Hinie jedna z lasek w czymś podobnym spała, tomiki Love Hiny czasami mnie inspirują.

_________________
That fool Saotome! That fool Saotome! That fool Saoto--
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MikeOffline
Temat postu:   PostWysłany: 03-08-2009 - 16:58
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 07-01-2005



Status: Offline
Cytat:
Może i tak, nigdy nie widziałem. XD


So ask your sister! ;-D

Albo uwierz na slowo. Wink

Cytat:
Do szkiców mam ołówek 3H


3H?! Dude! Olowki to nie beton! Bardzo bym doradzal zejscie na poziom B. Wujek Mike zawsze mawia: im miekkszy olowek, tym lepszy. Smile

Cytat:
Znaczy że co? Guziki po złej stronie?


O, dzizas! Kontekst rysunku, stary!

Cytat:
chyba w Love Hinie jedna z lasek w czymś podobnym spała


LH to dobre zrodlo inspiracji, calkowicie sie zgadzam. Ale koszul meskich na bohaterkahc nie pamietam...

_________________
Smile or Die!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
GosunkugiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 07-08-2009 - 13:47
Czytelnik
Czytelnik


Dołączył/a: 11-03-2009



Status: Offline
Jakoś nie lubię miękkich ołówków, bo trudno mi wtedy nad kreską zapanować, a poza tym dużo wycieram gumką i nie chcę śladów ani smug. Moje rysunki z reguły są malutkie (nie narysowałem nic, co by było większe niż 1/4 kartki) i tym gorszy z tym problem.

Postanowiłem obrysować ten obrazek miękkim ołówkiem, niestety znów schrzaniłem włosy. Muszę poćwiczyć wypełnianie.
http://img132.imageshack.us/img132/1592/emnightyc.jpg

I maznąłem kolejny obrazek "poranny":
http://img269.imageshack.us/img269/5810/emnightyc2.jpg

Na koniec dwie małe bzdurki, w tym pierwsze kjutne sd:
http://img31.imageshack.us/img31/3006/chibil.jpg
http://img31.imageshack.us/img31/1637/fmk.jpg

_________________
That fool Saotome! That fool Saotome! That fool Saoto--
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MikeOffline
Temat postu:   PostWysłany: 09-08-2009 - 22:48
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 07-01-2005



Status: Offline
Ad.1. Tak, obrysowales, owszem, teraz lepiej widac przez koszule te sterczace sutki, ale na tym efekt sie konczy. GET REAL! Wez sie za miekkie olowki lub za tusz! And remember - wiecej subtelnosci wcale nie pozbawia rysunku efektu. Nawet w rysunkach erotycznych.

Ad 2. Patrz wyzej. Suplement - gosciowa ma jedna piers sterczaca, a druga gladka, polkolista.

Ad. 3. Ta dziewczynka nie ma dolnej szczeki ani nosa. Niech zgadne - byla saperem w Iraku i popelnila ten jeden przyslowiowy blad? Smile No i na prawym policzku wyrasta jej jakas narosl. Eee... Zle zrosnieta blizna?

Ad. 4. O, dzizas, stary, bijesz nowy rekord! O.o Oczy zawsze rysowales nisko, ale teraz redefiniujesz slowo "nisko" wedlug nowych, niespotykanych nigdzie wczesniej regul. Kolesiana na oczy na wysokosci, 1/5 glowy liczac od dolu, czyli, eee, mierze teraz na sobie, eee, dolnej wargi?!?! ZOMG! WTF! USMC! USA! CIA! FBI!

PS. Jesli duzo mazesz, to miekkie olowki maze sie wlasnie duzo latwiej. A jesli nie chcesz smug, zastosuj plastyczna gumke, np. tzw. chlebowa.

_________________
Smile or Die!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
GosunkugiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 12-08-2009 - 12:37
Czytelnik
Czytelnik


Dołączył/a: 11-03-2009



Status: Offline
No przecież obrys wykonałem przy użyciu ołówka B, a więc miękkiego. Więc o co chosssi?

Mike napisał/a:
Suplement - gosciowa ma jedna piers sterczaca, a druga gladka, polkolista.

No przecież jak postać jest trochę bokliem, to druga pierś sterczy... hmm... "do przodu", w stronę patrzącego na obrazek i chyba to widać.

Mike napisał/a:
Ta dziewczynka nie ma dolnej szczeki ani nosa. Niech zgadne - byla saperem w Iraku i popelnila ten jeden przyslowiowy blad?

No przecież to jest SD. Super Deformed. Chibi. Czy jak tam X) Ja uwielbiam Lucky Star i Di Gi Charat, więc na nich się głównie wzoruję. Ja akurat lubię taki kreskówkowy styl i kropka. Nie dyskutuje się o gustach...

Mike napisał/a:
Oczy zawsze rysowales nisko, ale teraz redefiniujesz slowo "nisko" wedlug nowych, niespotykanych nigdzie wczesniej regul. Kolesiana na oczy na wysokosci, 1/5 glowy liczac od dolu, czyli, eee, mierze teraz na sobie, eee, dolnej wargi?!?

Racja. Tyle tylko mam na swoją obronę, że oczy ma nieco przymknięte.

Koniec już z "no przecież" i dzięki za wszystkie komplementy, wuju! Smile

_________________
That fool Saotome! That fool Saotome! That fool Saoto--
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MikeOffline
Temat postu:   PostWysłany: 13-08-2009 - 13:26
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 07-01-2005



Status: Offline
Nie gadaj, tylko wyciagaj wnioski i wrzucaj nowe grafiki.

_________________
Smile or Die!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Ranko
Temat postu:   PostWysłany: 16-08-2009 - 17:31
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 14-06-2005



Goshi-kun, na prawdę robisz duże postępy! Smile
Emiko z pierwszego i drugiego obrazka tworzy "animację" Very Happy
Bardzo mi się podoba z półprofilu, chociaż twarz ma trochę zbyt płaską.
Widać, że wkładasz w te rysunki dużo pracy, oby tak dalej ^_^

_________________
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MikeOffline
Temat postu:   PostWysłany: 17-08-2009 - 21:10
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 07-01-2005



Status: Offline
;-P Nie rozpuszczaj go, bo sie rozpusci. Nie sztuka sie napracowac. Pracowac trzeba nie wiecej, ale madrzej.

_________________
Smile or Die!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Ranko
Temat postu:   PostWysłany: 19-08-2009 - 11:55
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 14-06-2005



Oj, Gosunkugi chyba nie jest tak łatwo rozpuszczalny Smile
Ale w razie czego, ja też czekam na więcej rysunków. Może jakiś w kolorze... Razz

_________________
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
GosunkugiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 23-08-2009 - 12:33
Czytelnik
Czytelnik


Dołączył/a: 11-03-2009



Status: Offline
W kolorze?... Chyba, że by mi to ktoś fotoszopem... Bo do kredek mam jakąś awersję. A poza tym klasyczna manga jest raczej czarno-biała i tak wygląda dobrze.

Dość dawno mnie tu nie było, ale dobra... Rysunków w międzyczasie powstało kilka, wystarczy jeszcze na dwie aktualki. ^^

Emiko-chan upiekła ciasteczka w kształcie głowy głównego bohatera mojego_komiksu_który_może_kiedyś_powstanie. Trochę jej nie wyszły, ale smakują pewnie dobrze.
http://img7.imageshack.us/img7/9726/baken.jpg

A to takie małe nie-wiadomo-co. Bardzo mi się ta mina nie podoba, ale siostra stwierdziła, że powinienem zostawić tak, jak jest. Nie bij, wujek.
http://img39.imageshack.us/img39/355/skanuj0004y.jpg

_________________
That fool Saotome! That fool Saotome! That fool Saoto--
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
GosunkugiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 26-08-2009 - 18:36
Czytelnik
Czytelnik


Dołączył/a: 11-03-2009



Status: Offline
Byłem bardzo rozczarowany, że większość moich rysunków jest taka niewyraźna. Ale dość dobrze wychodzi mi poprawianie konturów zwykłym ołówkiem HB, więc od teraz będzie się chyba lepiej oglądało.

Ostatnimi czasy troszkę zainteresowałem się Edo (rzut okiem na tomik "Kenshina" w Empiku), a ponieważ nic w samurajskich klimatach dotychczas jeszcze nie popełniłem, w krótkim czasie powstał ten rysunek:
http://img504.imageshack.us/img504/9927/warriore.jpg

Siostra od razu niemiłosiernie go skrytykowała, wytykając mi szerokie bary tej dziewczyny i jej dziwne włosy. Po wyciągnięciu wniosków z popełnionych błędów i zastanowieniu się nad kilkoma jeszcze kwestiami, postanowiłem narysować dla odmiany postać ok. 15-letnią, szczupłą i raczej wątłej budowy, oczywiście trenującą sztuki walki. No i skrobnąłem takie dwa obrazki:
http://img33.imageshack.us/img33/7711/kunai.jpg
http://img213.imageshack.us/img213/7169/kunai02.jpg

Wydaje mi się tylko, że dłonie i stopy są zbyt małe.

_________________
That fool Saotome! That fool Saotome! That fool Saoto--
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MikeOffline
Temat postu:   PostWysłany: 26-08-2009 - 23:48
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 07-01-2005



Status: Offline
Dales piec rysunkow. Idac po kolei:

Ad. 1. Emiko (czy jak sie tam wabi) krytykowalem juz na wszystkie sposoby. Cokolwiek powiem bede sie tylko powtarzal. Pass.

Ad. 2. Nic dziwnego, ze placze, jakis robal usiadl jej na glowie, a wczesniej zjadl jej szyje. Co do zasady OK, ale czemu tak plasko? Nie! Nie mowie o piersiach, ale o cieniu. Slyszales kiedys o cieniowaniu? Cien to takie cos, co pada na obiekt przy slabszym swietle, a na rysunku daje efekt 3D. Poczytaj na Wikipedii. No, chyba, ze robal na glowie zjadl tez i cien.

O, dzizas! Juz myslalem, ze gorzej nie bedzie, ale potem Gosu zaczal sie bawic w rysowanie ":samurajow"... >.>

Dude, po pierwsze, to akcja mangi "Kenshin" nie dzieje sie w czasach Edo, ale Meiji. Jak Ci sie nie chce czytac tekstu w chmurkach, to przeczytaj sobie chociaz podtytul mangi. Nie trzeba mocno szukac, znajdziesz go na stronie tytulowej. Tak, to ta zaraz za okladka.

Po drugie, to gdzie Ty masz na tych rysunkach klimaty samurajskie?! O.o Od kiedy to nagie laski, tzw. "15-latki" o tzw. "watlej" budowie ciala, to klimaty samurajskie?! O.o o.O WTF? ZOMG? FBI? CIA?

Powinienes chyba sprawdzic w slowniku, co znaczy slowo "watly". Wszystkie trzy baby sa zbudowane, jak spychacze. Biodra maja, jak szafy, ramiona jak Pudzian, a klatami moga pchac przed soba srednich rozmiarow autobus. Zwlaszcza z biodrami przegiales. No, chyba, ze to zapasnice sumo. Nie slyszalem co prawda, by "15-latki" braly udzial w zapasach sumo, ale coz... Zawsze to jakies logiczne wytlumaczenie dla ich "watlosci".

...samurajskie, akurat... sheeesh...

Ta z kucem moze i by byla z twarzy OK, ale popracuj jeszcze nad jej "watloscia". Daj ja na jakas diete. 35.000 kalorii to za duzo!

Cytat:
Wydaje mi się tylko, że dłonie i stopy są zbyt małe


Zbyt... jakie? ZBYT MALE?!?!!?! Stary! Miej litosc!

_________________
Smile or Die!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
GosunkugiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 27-08-2009 - 12:31
Czytelnik
Czytelnik


Dołączył/a: 11-03-2009



Status: Offline
Mike napisał/a:
Nic dziwnego, ze placze, jakis robal usiadl jej na glowie, a wczesniej zjadl jej szyje

Heh, kontur szyi to ta ciemniejsza kreska wychodząca prosto z podbródka. Z cieniowaniem kiepsko mi idzie, bo moje pocieniowane postaci wyglądają najczęściej jak brudne, umazane błotem. No a z tą pierdółką nie opłacało się nic więcej robić.

Mike napisał/a:
Po drugie, to gdzie Ty masz na tych rysunkach klimaty samurajskie?!

Generalnie to chodziło mi o feudalną Dżaponię, o "te czasy", a nie o same postacie samurajów... To metafora taka...

Mike napisał/a:
Dude, po pierwsze, to akcja mangi "Kenshin" nie dzieje sie w czasach Edo, ale Meiji.

Specjalistą nie jestem, ale coś mi się obiło o uszy, że to był przełom Edo/Meji. W kwestii stroju inspirowałem się Nagasarete Airantou - tam większość dziewczyn w takich chodziła, a zostały odcięte od świata właśnie na przełomie Edo/Meji, więc chyba błędu nie popełniłem.

Mike napisał/a:
Od kiedy to nagie laski

Muahahahaha!!! Oj, nie mogę! Trzymajcie mnie! Człowiek-rentgen!

_________________
That fool Saotome! That fool Saotome! That fool Saoto--
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MikeOffline
Temat postu:   PostWysłany: 28-08-2009 - 01:20
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 07-01-2005



Status: Offline
Tracisz cierpliwosc. Skup sie, dude. Wink Wdajesz sie w przepychanke slowna, zamiast koncentrowac sie na rysunkach.

_________________
Smile or Die!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
GosunkugiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 29-08-2009 - 17:59
Czytelnik
Czytelnik


Dołączył/a: 11-03-2009



Status: Offline
Jeszcze jedna aktualka.

Reaktywacja "Zawodów Świata". Tym razem - pani marynarz:
http://img15.imageshack.us/img15/6937/sailorm.jpg

A to moja nowa postać - Fumiko, która pojawi się jeszcze nie raz. Niestety, obrazek starszy, a więc z tych niewyraźnych.
http://img93.imageshack.us/img93/5199/fumiko.jpg

_________________
That fool Saotome! That fool Saotome! That fool Saoto--
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits