Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
issOffline
Temat postu:   PostWysłany: 18-01-2011 - 11:12
Moderator
Moderator

Dołączył/a: 16-02-2004

Status: Offline
Kolejna cz??? Narnii to straszna kiszka w porównaniu z poprzednimi.

Po?owa rodze?stwa i kuzyn dupek podczas k?ótni w pokoju zostaj? nagle zwodowani za pomoc? obrazu na ?rodek Narnia?skiego morza, po czym wy?awia ich przep?ywaj?cy w pobli?u Kaspian. Od ostatniej wizyty ogólnie w Narnii jest ca?kiem wporzo. Tylko ostatnio pojawi?a si? z?a mg?a, a Siedmiu Lordów znik?o. ?eby przep?dzi? mg?? trzeba odszuka? siedem mieczy Siedmiu Lordów i po?o?y? je na stole. Tak wi?c nasza dzielna ekipa wybiera si? ?ladem owych lordów i znajduje kolejne miecze. Jeden tu, dwa tam, potem znowu kolejny i w zasadzie tak znajduj? wszystkie. Nie b?dzie chyba spoilerem, je?li powiem, ?e miecze trafi?y na stó? i wszyscy ?yli d?ugo i szcz??liwie.
Aaa, prawie bym zapomnia?. Z?a mg?a oczywi?cie wystawi naszych bohaterów na ró?ne pokusy, aby utrudni? im zadanie. Dobrze, ?e wspomina o tym taki jeden czaru?, bo w?tek jest tak sucho zrobiony, ?e w cienkich horrorach robi? to lepiej (no wiecie, np. taki motyw, ?e z?o b?dzie tym, czego boicie si? najbardziej) i mo?na przeoczy?. Mo?na to te? wyci?? i nikt nie zauwa?y, bo poza smokiem to zupe?nie nie wp?ywa na rozwój wydarze?.
Do pozytywów zalicz? brak (prawie) Zuzanny, której usta wygl?daj? jak po uk?szeniu pszczo?y.

Sorki, ?e mo?e troch? za du?o zdradzi?em, ale jak kto? jest fanem to czyta? ksi??k?, a jak nie jest to mo?e zaoszcz?dzi kilkana?cie z?otych.
BTW Narnia ma jakie? dziwne oceny na IMDb - odpowiednio 7,0; 6,8; 6,7. Trzecia cz??? zdecydowanie powinna mie? o 2-3 punkty mniej od poprzednich.

The Next Three Days - Film zaczyna si? zupe?nie od czapy, bo krótk? przebitk? gdzie? z dalszego ?rodka - jak w ameryka?skim Let Me In. Pewnie chcieli przekona? widzów, ?e w filmie b?dzie jaka? akcja, bo ca?o?? rozkr?ca si? bardzo powoli.
Jest sobie zwyczajna rodzinka - facet, babka i dzieciak - i nagle podczas ?niadania wpadaj? mundurowi z nakazem aresztowania babki pod zarzutem morderstwa. Przez jakie? trzy lata tatko próbuje wybroni? ?on?, lecz dowody s? mocne, a alibi s?abe. Co wi?cej jest te? wiarygodny motyw. Niestety kolejne rozprawy, apelacje, itp. nie przynosz? skutku. Russell Crowe musi zatem za?atwi? spraw? inaczej. Przez 2/3 filmu zbiera wi?c informacje i planuje, a potem przyst?puje do dzia?ania.
Nie jest to kolejny film, w którym g?ówny bohater paraduje z armat? i robi rozpierduch?, nie jest te? zamotany jak Prison Break.
Jest to ciekawa wariacja na temat "From Zero to Hero", gdzie Russell nie od razu dostaje to, czego oczekuje, a czasem nawet zamiast tego dostanie w mord?. Ogólnie film lepszy od nowej Narnii i zdecydowanie od Avatara równie?.

BTW Na koniec chcia?em poinformowa? ekip? 071, ?e Nie b?dzie pi?tej cz??ci Obcego.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
USAGIOffline
Temat postu:   PostWysłany: 09-06-2011 - 00:44
M?odsza elita forum
M?odsza elita forum

Dołączył/a: 08-09-2005

X-Men: First Class
Szczerze mówi?c ne spodziewa?am si? ,?e ten film b?dzie taki dobry D:
Muzyka - nic nadzwyczajnego. Pami?tam tylko ,ze podczas ko?cowych napisów by? jaki? kiepski kawa?ek, a przez ca?y film nic zapadaj?cego w pami?ci. Efekty - bez szale?stwa w stylu nowego Harrego Pottera (w trailerach widzia?am ,ze s? w tych nowych jakie? wyczesane efekty) ale wszystko jest na swoim miejscu, i ne wida? niedoci?gni?? (cho? podczas sceny z ?odzi? na pla?y jednak no wida? ,ze to komputerowe ;p). Wszelkie zmiany/transformacje wygl?daj? do?? dobrze, znikaj?cy diabe? jest genialny Very Happy. Mniej wi?cej 2/3 filmu to szukanie ludzi a 1/3 ko?cowa walka - jednak troch? za ma?o tego dynamizmu. Takie przynajmniej moje odczucie. Co mnie urzek?o - ró?norodno?? i indywidualno?? postaci. OK to s? X-Meni, wi?c niby rozumie si? samo przez si? ,ze ka?dy ma by? inny (; Ale tu bardzo podoba?o mi si? ,ze ka?da posta? by?a naprawd? wyj?tkowo inna i z w?asn? osobowo?ci?, czego jako? szczególnie ne odczuwa?am przy pozosta?ych 4rech filmach. Acz troch? przypomina?o mi to Naruto, gdzie ka?dy ninja by? inny ;p Strasznie podoba?y mi si? niektóre postacie pokazane na kinowym ekranie po raz pierwszy. Hm, dziwne troch? w sumie bo ani ?adnych zapadaj?cych bardziej w pami?ci tekstów, ani powalaj?cych efektów, ani historia z g??bi? ale co? w tym filmie jest ,ze podoba? mi si? chyba najbardziej z wszystkich cz??ci. Chyba jest to kwesti? samych w sobie scen, cz?sto zabawnych (cho?by werbowanie Wolverina, bardzo tre?ciwe Very Happy!). Czy warto do kina? Trudno powiedzie?, ale zobaczy? na pewno polecam.

elberethOffline
Temat postu:   PostWysłany: 16-07-2011 - 06:40
Czytelnik
Czytelnik

Dołączył/a: 23-11-2007

Panie i Panowie, NH polecaj?: Japo?skie filmy ró?owe.

Jaka? wspólna eskapada, jak rok temu? ;>

LunasOffline
Temat postu:   PostWysłany: 30-09-2011 - 17:29
M?odsza elita forum
M?odsza elita forum

Dołączył/a: 25-09-2006

Obejrza?em Transformers 3, wie kto? mo?e gdzie mo?na si? zg?asza? po odszkodowanie za straty psychiczne?

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
MikeOffline
Temat postu:   PostWysłany: 06-10-2011 - 11:03
Elita forum
Elita forum

Dołączył/a: 07-01-2005

Daj mi pelnomocnictwo i wplac 10.000 PLN, to zobacze, co sie da zrobic. ; )

"O polnocy w Paryzu" - wbrew swej szmatlawej reputacji, Allen wreszcie nakrecil film, ktory nie jest kiepskawy. Dosyc lekki, plynnie toczacy sie film o klapkowatym pisarzu, ktorego tyranizuje bogata narzeczona i jej rodzice, a ktory wreszcie decyduje sie na realizacje swoich nietypowych marzen. Nie wiem tylko, gdzie sie toczy akcja filmu, bo jesli w "Paryzu", to na pewno nie w tym, ktory jest stolica Francji. W filmie nie ma Murzynow natarczywie sprzedajacych torebki i paski! Musi to wiec byc jakies inne miejsce.

"Melancholia" - potwornie depresyjny, nudny jak flaki z olejem, ponury, przerazliwie wolno sie toczacy film o tym, ze wszyscy jestesmy robalami i ze trzeba nas porozdeptywac. W strone Ziemi spieszy kometa, a Bruce Willis akurat ma wolne, nie uratuje wiec planety (i filmu), wszyscy i tak zginiemy, wiec najlepiej uciec przed smiercia... popelniajac samobojstwo. Nie kumam ni w zab tej logiki - moze ktos inny skuma? W kazdym razie, gdy wreszcie, po dwoch i pol godziny meczenia sie tematem, ktory nadaje sie na migawke, a nie na film, i gdy Ziemia zaczela plonac, cieszylem sie jak dziecko - film sie skonczyl, a zniszczenie Ziemi nie bylo za to zbyt wysoka cena!

RaulOffline
Temat postu:   PostWysłany: 16-10-2011 - 22:35
Admin Forum
Admin Forum

Dołączył/a: 05-01-2002

Mike napisał/a:

"O polnocy w Paryzu" - wbrew swej szmatlawej reputacji, Allen wreszcie nakrecil film, ktory nie jest kiepskawy. Dosyc lekki, plynnie toczacy sie film o klapkowatym pisarzu, ktorego tyranizuje bogata narzeczona i jej rodzice, a ktory wreszcie decyduje sie na realizacje swoich nietypowych marzen. Nie wiem tylko, gdzie sie toczy akcja filmu, bo jesli w "Paryzu", to na pewno nie w tym, ktory jest stolica Francji. W filmie nie ma Murzynow natarczywie sprzedajacych torebki i paski! Musi to wiec byc jakies inne miejsce.

Byli?my i film jest troch? dziwny. Przyjemnie si? go oglada ale nie ma jaki? g??bszych tre?ci (mo?e poza tym, ?e przesz?o?? nam si? wydaje lepsza ni? tera?niejszo?? a tak wcale nie jest). Film chyba mial byc reklama Paryza i mysle ze zadanie spelnil.

MikeOffline
Temat postu:   PostWysłany: 18-10-2011 - 22:35
Elita forum
Elita forum

Oczywiscie, ze nie ma glebszych tresci! To Woody Allen! : )

USAGIOffline
Temat postu:   PostWysłany: 25-10-2011 - 16:40
M?odsza elita forum
M?odsza elita forum

Urocze podsumowanie ;D

By?am na Muszkieterach. Spodziewa?am si? wi?cej akcji /; Aktorzy dobrze dobrani Very Happy Historia lekka i ?atwa w odbiorze. Raczej podsumuj? to jako komedi? oO Sceny walk dobre, cho? samej walki na szpady przyda?oby si? wi?cej p;

RaulOffline
Temat postu:   PostWysłany: 30-01-2012 - 22:27
Admin Forum
Admin Forum

Dołączył/a: 05-01-2002

Obejrzeli?my Muppety, nie by?y z?e, acz troch? mnie rozczarowa?y. Je?li lubicie Muppety to warto i??, je?li nie to mo?na sobie odpu?ci?.

USAGIOffline
Temat postu:   PostWysłany: 31-01-2012 - 22:07
M?odsza elita forum
M?odsza elita forum

Ja polecam Kota w butach Very Happy Znajomi maj? podzielone opinie, jak dla mnie jest zabawny p; Troch? odwo?a? do innych filmów, bardzo dobry dubbing (: Oraz co mnie urzek?o najbardziej - GENIALNE tekstury! O: ?oo nigdy jeszcze ne widzia?am tak dobrych i realistycznych tekstur w filmie animowanym D: Kawa? dobrej roboty (:

MikeOffline
Temat postu:   PostWysłany: 01-02-2012 - 12:14
Elita forum
Elita forum

Muppety? Nigga, please! : )

Kot w butach - widzialem, nie byl zly!

Zdecydowanie za to polecam "Czas wojny" - ktory to filmem o wojnie wcale nie jest, po prostu dzieje sie majac ja za tlo. Swietnie napisany, jeszcze lepiej nakrecony, oparty o calkiem mocny pomysl. Polecam!

Mam mieszane uczucia co do "Rzezi". Owszem, jest wartki i blyskotliwy, ale to bardziej sztuka teatralna, niz film. Oparty jest calkowicie na dialogach, nie ma zadnej akcji. A dialogi sa owszem, mocne, ale calkowity brak akcji i oparcie sie tylko na gadaniu zaczyna w koncu meczyc.

Ranko
Temat postu:   PostWysłany: 01-02-2012 - 18:41
M?odsza elita forum
M?odsza elita forum

Dołączył/a: 14-06-2005

Kota w butach te? ogl?dali?my. Ca?kiem fajny, ale nie a? tak fajny, jak sam Shrek Razz

USAGIOffline
Temat postu:   PostWysłany: 29-04-2013 - 15:00
M?odsza elita forum
M?odsza elita forum

Supermarket [2012]
Czyli film o tym, co Ci grozi za kradzie? batonika... Brzmi ?miesznie, ale film jest bardzo powa?ny i depresyjny. Krótki i ?adnie zmontowany Smile Ca?kiem ?yciowy. Polecam Razz

Ranko
Temat postu:   PostWysłany: 30-04-2013 - 14:12
M?odsza elita forum
M?odsza elita forum

Dołączył/a: 14-06-2005

By? kto? na "Poradniku pozytywnego my?lenia"?
Warto to obejrze??
Czyta?am, ?e ksi??ka lepsza.
Dajcie zna?, je?li mieli?cie styczno?? Smile

USAGI- obejrzymy! Smile

issOffline
Temat postu:   PostWysłany: 17-08-2013 - 13:58
Moderator
Moderator

Dołączył/a: 16-02-2004

Ogl?dali?my ostatnio "Co?", wszystkie trzy wersje i w tej z 2011 jedna scena nas urzek?a. Otó? w pewnym momencie jeden z bohaterów chowa si? w spi?arni, a na jednej z pó?ek wida? co? takiego (u?y?em technik CSI, ?eby by?o lepiej wida?):

d?em ?liwkowy.png
 Opis:
D?em ?liwkowy
 Rozmiar pliku:  70,31 KB
 Wyświetlony:  Plik ściągnięto lub wyświetlono 3843 raz(y)

d?em ?liwkowy.png

Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat