Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomo¶ci Zobacz następny temat
Autor Wiadomo¶ć
ImposOffline
Temat postu: Seirei no Moribito  PostWysłany: 18-01-2008 - 22:34
MĹ‚odsza elita forum
MĹ‚odsza elita forum


Doł±czył/a: 10-09-2005



Status: Offline
Cóż... obejrzałam sobie to anime już jakiś czas temu, ale skoro tak mało dzieje się w tym dziale, to mogę się chyba spytać co na ten temat sądzicie... Wink
Niektórzy twierdzą, że genialne... inni, że zbyt wiele dłużyzn...
Ja tam jestem bardziej skłonna przyznać rację tym pierwszym (inaczej nie wytrzymałabym do końca serii Razz )
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶ć  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
kazujOffline
Temat postu: Seirei no Moribito  PostWysłany: 23-02-2008 - 19:23
Nowicjusz
Nowicjusz


Doł±czył/a: 23-02-2008



Status: Offline
Witam wszystkich:D

Moja recka:

Seirei no Moribito- Guardian of Sacred Spirit

Czas trwania: 26Ă—25 min

Balsa, kobieta wojownik, ratuje ĹĽycie 14letniemu ksiÄ™ciu, Chagunowi. NastÄ™pnie zostaje wezwana do paĹ‚acu przez krĂłlowÄ…, ktĂłra ma dla niej…..zadanie. Okazuje siÄ™, ĹĽe ksiÄ™cia, niejako opÄ™tanego przez demona prĂłbuje zabić przez „nieszczęśliwy wypadek” Cesarz, ojciec Chaguna. Albowiem demon ktĂłry opÄ™taĹ‚ mĹ‚odego ksiÄ™cia wg legendy przyniesie zgubÄ™ krajowi poprzez suszÄ™. I tak rozpoczyna siÄ™ przygoda Balsy i Chaguna, bowiem Balsa wĹ‚adajÄ…ca wĹ‚uczniÄ…, zgodziĹ‚a siÄ™ zostać ochroniarzem Chaguna.

Co z tego wyniknie? Ano Seirei no Moribito nie jest popierdółkÄ…, ktĂłrÄ… oglÄ…da siÄ™ dla walk (piÄ™knych zresztÄ…, animacja w tym dziele rzÄ…dzi!!), siĹ‚Ä… tej pozycji jest fabuĹ‚a oraz w szczegĂłlnoĹ›ci postacie. Wszelkie dziaĹ‚ania postaci oraz ich motywy sÄ… niewiarygodnie naturalne!! W szczegĂłlnoĹ›ci porĂłwnujÄ…c do takich pozycji jak „Naruto” czy „Bleach”, ktĂłre wypadajÄ… przy tej pozycji bardzo blado.
W Seirei no Moribito nie ma tak naprawdÄ™ tego „zĹ‚ego”, kaĹĽdy ma bardzo waĹĽne motywy, czy to Balsa, czy Cesarz, dodajÄ…c do tego ciekawÄ… fabuĹ‚Ä™, plus odpowiednich bohaterĂłw drugoplanowych otrzymuje siÄ™ Ĺ›wietnÄ… historiÄ™.

Wspomnieć również muszę, że zarówno grafika jak i animacja stoją na bardzo wysokim poziomie, więcej, Seirei no Moribito jest po prostu piękne, do tej pory najładniejsze anime jakie widziałem. Muzyka również jest udana, dobrze dopasowana do poszczególnych scen, uprzyjemnia bardzo oglądanie, w szczególności przypadł mi do gustu motyw towarzyszący starciom.Tak więc, zarówno technicznie, jak i fabularnie pozycja stawia wysoko poprzeczkę.

Ocena:
Fabuła- 8
Grafika- 10
Muzyka- 8+

Polecam wszystkim, nie tylko fanom anime, ta pozycja pokazuje, że japońska animacja to nie tylko popierdólkowate walki na coś tam.


EDIT: jeśli ten post jest w złym dziale, to proszę o przeniesienie do odpowiedniego, jeśli takowy istnieje, za ewentualny kłopot przepraszam, zaznajamiam się dopiero z zawartością forum Smile
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶ć OdwiedĽ stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
dehiraOffline
Temat postu: Seirei no Moribito  PostWysłany: 25-09-2014 - 18:58
Elita forum
Elita forum


Doł±czył/a: 26-08-2002



Status: Offline
Obejrzałam niedawno, bardzo mi się podobało, fajne anime o macierzyństwie, lubię soundtrack.
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶ć Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wy¶wietl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomo¶ci Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits