Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
JoshuaOffline
Temat postu: WiedĹşmin  PostWysłany: 20-11-2007 - 08:28
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 24-10-2005



Status: Offline
Nie narzekaj, za bardzo Cię Final Fantasy rozpieściło Razz

_________________
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Losiul
Temat postu: WiedĹşmin  PostWysłany: 25-11-2007 - 22:04
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 22-02-2005



Ja się tylko wypowiem o tym deszczu - to jest zbyt mały detal żeby obniżać (jeszcze..) wydajność samego ładowania (i pewnie z 15 innych problemów, o których mogę się tylko domyślać ; ) ). Poza tym sam nie zauważyłem tego efektu, co świadczy o tym, że to pomijalny szczegół ; P.
Co do samego łażenia po domkach, to hmm.. W wiedźminie to zwyczajnie nie ma sensu - to że okradniesz wszystkie domy na planszy z krzesiw itp nie daje Ci dokładnie nic, bo z reguły i tak nie ma gdzie tego sprzedać, a warte jest prawie nic ; P.. Zgodzę się jednak, że ładowanie trwa za długo ; )

_________________
http://img217.imageshack.us/img217/8008/1149595968350hv3.gif
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
SinnerOffline
Temat postu: WiedĹşmin  PostWysłany: 26-11-2007 - 09:23
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 29-11-2002



Status: Offline
Można znaleść książki i klejnoty, ale zasadniczo masz rację. Zresztą Geralt nie jest złodziejem, tylko rębajłą.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
EzhOffline
Temat postu: WiedĹşmin  PostWysłany: 26-11-2007 - 12:28
Nowicjusz
Nowicjusz


Dołączył/a: 25-03-2005



Status: Offline
Być może to moje złudzenie ale jakoś nie trwa to tyle u mnie na kompie ( save/load gry). Trzymam max 2-4 save wliczając w to auto i robię zapis co 20-30 min. Przejście z lokacji na lokację nie trwa dłużej niż 15 sek <- wliczając ładownie lokacji i autozapis.

_________________
ACL = AnimeChickLover or Anti-Christ Loli Mr. Green
GIRL = Guy In Real Life
Get used to it.
It is the rules of teh internetz:
1. Guys are guys.
2. Girls are guys.
3. Little girls are FBI agents.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Losiul
Temat postu: WiedĹşmin  PostWysłany: 26-11-2007 - 22:22
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 22-02-2005



uu - to ciekawe spostrzerzenie - możesz podać specyfikację kompa?
U mnie przy dużej planszy potrafi to trwać ok. 30s, a komputer kupiłem miesiąc temu (Core2Duo, 2GB ramu, dysk SATA II) : /

_________________
http://img217.imageshack.us/img217/8008/1149595968350hv3.gif
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
EzhOffline
Temat postu: WiedĹşmin  PostWysłany: 27-11-2007 - 08:50
Nowicjusz
Nowicjusz


Dołączył/a: 25-03-2005



Status: Offline
Typ procesora DualCore AMD Athlon 64 X2, 2000 MHz (10 x 200) 3800+
Nazwa płyty głównej Gigabyte GA-M57SLI-S4 (2 PCI, 3 PCI-E x1, 2 PCI-E x16, 4 DDR2 DIMM, Audio, Gigabit LAN, IEEE-1394)
Pamięć fizyczna 3328 MB (DDR2-667 DDR2 SDRAM)
Karta wideo Radeon X1950 Series Secondary (256 MB)
HDD 4x ST3250620AS (250 GB, 7200 RPM, SATA-II)
To wszystko zasila 500W TopPower
Wiele zależy od tego co masz zainstalowane/uruchomione. System po starcie zajmuje ~200MB pamięci, uruchomionych 15-17 procesów, 21 usług.
A.. byłbym zapomniał. Na gry przeznaczyłem jeden z dysków - poza nimi nic innego nie ma prawa sie tam dostać Wink
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Losiul
Temat postu: WiedĹşmin  PostWysłany: 27-11-2007 - 12:44
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 22-02-2005



Hmm - tym co mam zainstalowane i działa w tle zajmuje się dwurdzeniowy procesor ; ) (dość skutecznie), same programy w tle opóźniają co najwyżej samą grę (gram na max'ie ; ) ), mam osobną partycję na Swap File (z którego system w zasadzie nie korzysta ; P - nawet podczas gry w Wiedźmina), więc problem nie leży raczej w tym : /..
Opóźnienia przy wczytywaniu biorą się przede wszystkim z opóźnień dysku twardego, spowodowanych zdaje się niezbyt rozsądnym układem danych w plikach engine'u Aurora na którym jedzie Wiedźmin. Wydaje mi się że osobna partycja niewiele pomaga w jego wypadku (pod warunkiem że masz ją zdefragmentowaną, nie powinno być problemu nawet jeśli coś tam jeszcze na niej leży). I znowu, mam osobną partycję na programy i gry, gdzie leży Wiedźmin ; ).
I tutaj moje pytanie - czy "HDD 4x cośtam" oznacza, że masz 4 dyski połączone w macierz, co by wiele wyjaśniało ; ), czy może masz je po prostu osobno podłączone (zysk wtedy jest w zasadzie żaden w stosunku do pojedynczego dysku), czy coś innego?

_________________
http://img217.imageshack.us/img217/8008/1149595968350hv3.gif
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
EzhOffline
Temat postu: WiedĹşmin  PostWysłany: 27-11-2007 - 14:30
Nowicjusz
Nowicjusz


Dołączył/a: 25-03-2005



Status: Offline
Oodag skutecznie pomaga poukładać "potrzebne" dane na zew. fragmentach dysku Wink Swap'a nie posiadam, dla grafiki przeznaczyłem max. rozmiar w biosie. jeden dysk (2 partycje) na system( 15GB) i reszta na drobiazgi. Drugi - gry, trzeci anime, czwarty - torrenty/anime. Btw ile zajmuje Ci przekopiowanie przykładowo 1GB obrazu z partycji gdzie masz Wiedźmina na inna partycję i z powrotem?

_________________
ACL = AnimeChickLover or Anti-Christ Loli Mr. Green
GIRL = Guy In Real Life
Get used to it.
It is the rules of teh internetz:
1. Guys are guys.
2. Girls are guys.
3. Little girls are FBI agents.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Losiul
Temat postu: WiedĹşmin  PostWysłany: 28-11-2007 - 01:06
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 22-02-2005



Co prawda pod linuchem i pomiędzy ext3 a fat32 - jakieś 18-20MB/s -, nie mam w tej chwili Windy więc nie powiem jak to wygląda np pomiędzy NTFS'em. Mam jeden dysk, 6 partycji, dwie linuchowe - swap, główna 36GB ext3, jedna na system 15GB NTFS, jedna na swap 2GB FAT16, jedna na mp3 i filmy - 31GB FAT32, ostatnia na progsy i gry 36GB NTFS (trochę mi się przerosła niestety).
Rozmiar pamięci na grafikę ustawiany w BIOSie - o co właściwie chodzi?

Nie bawię się w defragmentację. Nie zyskujesz na tym tyle ile trwa ten proces, a jeśli rozsądnie rozłożysz partycje nie powinno być problemu. Windows XP zdaje się korzysta ze SwapFile (automatyczny swap file to zło!) tak czy inaczej (a lepiej mieć trochę w zanadrzu jeśli korzystasz np z 3ds max'a ; ) ), choć nie wiem czy powyżej 2GB RAMu nie przestaje. Dodatkowo, nowoczesne formaty plików działają bez fragmentacji, jeśli nie przepełniasz dysku za bardzo i rozkładają pliki równomiernie. Jeśli natomiast masz niezmieniające się dane (kolekcja mp3 i filmów), to możesz je wrzucić nawet na FAT i niewiele im to zaszkodzi. ; )

_________________
http://img217.imageshack.us/img217/8008/1149595968350hv3.gif
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
JoshuaOffline
Temat postu: WiedĹşmin  PostWysłany: 28-11-2007 - 07:24
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 24-10-2005



Status: Offline
Cytat:
nie mam w tej chwili Windy

Czyli pewnie emulujesz przy pomocy wine, który wpierdziela sporo procka, więc się nie dziw.

_________________
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
EzhOffline
Temat postu: WiedĹşmin  PostWysłany: 28-11-2007 - 09:20
Nowicjusz
Nowicjusz


Dołączył/a: 25-03-2005



Status: Offline
Losiul napisał/a:

Rozmiar pamięci na grafikę ustawiany w BIOSie - o co właściwie chodzi?

Ilość ramu jaką rezerwujesz dla karty graficznej.

Losiul napisał/a:
Nie bawię się w defragmentację. Nie zyskujesz na tym tyle ile trwa ten proces, a jeśli rozsądnie rozłożysz partycje nie powinno być problemu.

Wiesz ale nawet nie zwracam na to uwagi z tego względu, że dosłownie nie odczuwam skutków działania tego programu. Porządek jest taki jaki sobie zechcę ustawić.
Jeszcze jedno - wszystko masz na jednym dysku a to już źle Smile Porównaj sobie dla przykładu czas kopiowania z dysku na dysk a z partycji na partycje - powinieneś wiedzieć do czego piję. To tak jakbyś chciał się ścigać żelaźniakiem z dyliżansem zaprzężonym w cztery konie Very Happy
Losiul napisał/a:
Windows XP zdaje się korzysta ze SwapFile (automatyczny swap file to zło!)

Dlatego wyłączyłem całkowicie.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
issOffline
Temat postu: WiedĹşmin  PostWysłany: 28-11-2007 - 13:09
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 16-02-2004



Status: Offline
@Ezh
Albo masz zintegrowaną kartę graficzną - czyli o wydajności zapomnij
albo masz na myśli "AGP aperture size" - ustawienie, które prawie nic nie daje.
BTW W pamięci graficznej siedzą tekstury i efekty ich obróbki, ale nie całe lokacje.

Nie grałem w Wiedźmina, ale czekanie 15s po każdym wejściu/wyjściu z domku wydaje mi się frustrujące.

_________________
Gdyby ktoś chciał założyć konto na Dropboksie to ten (<--) link daje dodatkowe 0.5GB Tobie i mi.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
EzhOffline
Temat postu: WiedĹşmin  PostWysłany: 29-11-2007 - 00:35
Nowicjusz
Nowicjusz


Dołączył/a: 25-03-2005



Status: Offline
Owszem, daje bynajmniej nie w Wiedźminie gdyż ten śmiga na max detalach w rozdziałce 1280x1024 ale w innych różnica pomiędzy 28-30-31 fps jest zauważalna. Konfigurację podałem wcześniej.
Gra nie robi zapisu przy "każdym" wejściu/wyjściu. Nie jestem do końca przekonany ( nie mam jak sprawdzić w danej chwili no i może to złudzenie) ale wydaje mi się, że zapis jest ustawiony na kilka kluczowych miejsc + q które sie "nosi". Przykładowo: Wychodzę sobie z Wyzimy na groblę - zapis przy przejściu przez bramę, dalej zwiedzam wszystkie chatki na początku bagien - zapisu brak, docieram do gaju i dalej - zapisu brak, ponowny dopiero przy powrocie do miasta. Zresztą.. dla każdego kto co lubi, osobiście zapis jaki jest wcale mi nie przeszkadza a i parę razy uratował 4 literki Wink Btw Geralt na rauszu jest świetny ^^ chociaż przy pierwszej styczności było ee.. co do diabła.. myszka? klawiatura? O_O ;D

_________________
ACL = AnimeChickLover or Anti-Christ Loli Mr. Green
GIRL = Guy In Real Life
Get used to it.
It is the rules of teh internetz:
1. Guys are guys.
2. Girls are guys.
3. Little girls are FBI agents.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
dehiraOffline
Temat postu: WiedĹşmin  PostWysłany: 28-09-2014 - 22:07
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 26-08-2002



Status: Offline
Zbliża się premiera nowego Wiedźmina.... też wyczekujecie? Smile
Trailery podobają mi się strasznie, a muzyka jest wspaniała - czuję, że to będzie jeden z najlepszych soundtracków growych ever!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
SinnerOffline
Temat postu: WiedĹşmin  PostWysłany: 29-09-2014 - 10:13
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 29-11-2002



Status: Offline
Cirilla i Yennefer. 'nuff said.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits