Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci Zobacz nastêpny temat
Autor Wiadomo¶æ
yasiu777
Temat postu: Najbardziej wzruszajÄ…ce anime jakie oglÄ…daliscie !!!  PostWys³any: 22-08-2004 - 08:46
Pisarz
Pisarz


Do³±czy³/a: 08-08-2004

Sk±d: 127.0.0.1

Tak jak w temacie, prosze o podanie swoich ulubionych utworów o tej tematyce (czyt. do płaczu) Wink
Ja zaczne hm...

Według mnie do takiego gatunku należy Saikano. Drugie anime jakie w życiu oglądałem, trzeba przyznać wstrząsneło i poruszyło mnie dogłębnie. Fabuła jest rewelacyjna, wszytkie dialogi, animecja etc. zostały doprowadzone do perfekcji, a sceny takie jak np śmierć Akemi (Dlaczego Ona ! Sad) i ostatni odcinek gdzie zostaje sama pustka to najpiękniejsze i najlepiej zrealizowane sceny w całej serii (co nieznaczy że są jedyne). Po prostu łzy same cisną sie do oka. Po obejrzeniu całej serii (hardsub basaki Rulez) czułem sie można było by rzec melancholijnie i wtakim stanie pozostałem przez kilka kolejnych dni, snując prywtne przemyślenia z którymi z nikim sie nie dzieliłem. Gdyby do tego dodać rewelacyjną rewelacyjny soudtrack (w który natychmiast sie zaopatrzyłem) wychodzi nam doskonała seria.
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
TIGRAOffline
Temat postu:   PostWys³any: 22-08-2004 - 10:34
Moderator
Moderator


Do³±czy³/a: 16-08-2003

Sk±d: OdchÅ‚aÅ„ duszy

Status: Offline
Texhnolyze- nadał współczuję Ren
Wolfs Rain- raj po głowie chodzi
Jin-roh wilk pozostanie wilkiem
Grobowiec Świetlików- to chyba oczywiste
Rurouni Kenshin (2 seria OVA)- Crying or Very sad
Haibane Renmei- biedne "aniołki"
Tsukihime - zostawiła go jak mogła...
Gilgamesh- nawet nie wiemy kim jesteśmy


Może nie są one zupełnie do płaczu, ale jest w nich coś takiego co sprawia, że czuje pewien niedosyt, niezadowolenie, cześcto wywołuja u mnie płacz- lub jestem wściekła - i to chyba byłoby to sprawiają że nie jestem obojętna.

_________________
Każdy ma gorszy dzień...
Mój trwa od roku...
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
LouiseOffline
Temat postu:   PostWys³any: 22-08-2004 - 10:40
Czytelnik
Czytelnik


Do³±czy³/a: 01-02-2004

Sk±d: Pabianice

Status: Offline
Żebym to ja pamiętała wszystkie. Na pewno:

Grobowiec Świetlików - całościowo
Rurouni Kenshin (I seria oav)- szczególnie śmierć Tomoe, ale cały film jest przygnębiający
Haibane Renmei - niby ciepły film ale bardzo smutny
Lady Oscar - wszystko zmierza do tragicznego końca (biedna Oscar Crying or Very sad )
Zetsuai/Bronze - cały film przepełniony smutkiem

_________________
"Czasem zastanawiam się czy nie skończę jako trofeum na czyjejś ścianie." - Noguchi "AvP"
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
yasiu777
Temat postu:   PostWys³any: 22-08-2004 - 11:27
Pisarz
Pisarz


Do³±czy³/a: 08-08-2004

Sk±d: 127.0.0.1

Haibane Renmei oglądałem no ale, niedane mi było zrozumieć o co dokładnie tam chodzi (czemu służy ta cała organizacja, kim jest guru, po co mu ta maska, to samo dotyczy jego sług/pracowników, dlaczego jest wszechwiedzący, po co ten dzwonki na skrzydła (wiem do porozumiewania sie, ale po co skorą mogą sie porozumiewać ustnie) dlaczego jest ten mur, dlaczego jest niebezpieczny, co to, przed czym chronił kostium główną bohaterka podczas sprzątania wewnątrz muru, co to za posązki które czysciła i te głosy dzieci czemu mają służyć dlaczego w środku jest rzeka, czemu guru porusza sie łódką skoro po dwuch stronak są szerokie chodniki, czemu niema mostu (co ja mówie kładki) czemu te aniołki odchodzą i gdzie, po co im te skrzydła i aureole, skąd sie biorą, kim są ludzie którzy mogą przechodzić pomiedzy dwoma światami, po co maski i takie stroje, co to były za głosy w środku muru, jak powstało te miasto, kim są ludzie w nim mieszkający, skąd sie wzieli, dlaczego kokon, dlaczego wyrasata z nasienia i dlaczego w "starym domu", skąd brali benzyne do skutera, co ta kruk w studni (co prawda ze snu no ale ...) czemu go pochowała, dlaczego dotyka ludzi których niewolno dotykać, dlaczego do nich mówie jak wie że karą jest śmierć, mam jeszcze wiecej pytań Wink
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
BunnyOffline
Temat postu:   PostWys³any: 22-08-2004 - 12:37
Czytelnik
Czytelnik


Do³±czy³/a: 19-10-2003



Status: Offline
proponuje wrzucić ostrzeżenia spojlerów, bo to strasznie spojlerodajny temat Smile

Grobowiec świetlików to jest z pewnością najbardziej wzruszające anime, jakie powstało Zresztą, nawet jak patrze na jakiś screenshot z małą Setsuko to już mi się smutno robi Sad Powinni to puszczać wszystkim zagorzałym militarystom.

Oprócz tego wzruszam się na wszelkich romansidłach jakie oglądam- mam już do tego słabosć. Najlepsze do wzruszania się jest chyba Kimagure Orange Road i jego pierwsza kinówka " I want to return to that day"

Odnośnie Saikano- nie wiem co jest tam wzruszającego. Dla mnie to anime od początku do końca jest robione na siłe i odpada dla mnie. Cały czas myliłem bohaterów, bo wszyscy wyglądają identycznie, a cała ta afera miłosno-wojenna to absurd. Jedno z najsłabszych anime jakie oglądałem pod każdym względem.
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Numer ICQ 
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
yasiu777
Temat postu:   PostWys³any: 22-08-2004 - 12:45
Pisarz
Pisarz


Do³±czy³/a: 08-08-2004

Sk±d: 127.0.0.1

Cytat:
Odnośnie Saikano- nie wiem co jest tam wzruszającego. Dla mnie to anime od początku do końca jest robione na siłe i odpada dla mnie. Cały czas myliłem bohaterów, bo wszyscy wyglądają identycznie, a cała ta afera miłosno-wojenna to absurd. Jedno z najsłabszych anime jakie oglądałem pod każdym względem.


Całkowicie się z tobą niezgodze, nieumisz sie wczuć w klimat serii.
A co do Grobowca Świetlków wie ktoś skąd to można ściągnąć, czy ktoś zrobił hardsub pl???
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
TIGRAOffline
Temat postu:   PostWys³any: 22-08-2004 - 13:02
Moderator
Moderator


Do³±czy³/a: 16-08-2003

Sk±d: OdchÅ‚aÅ„ duszy

Status: Offline
Louise napisa³/a:

Zetsuai/Bronze - cały film przepełniony smutkiem


Zgadzam siÄ™, zgadzam w 100 % ba nawet w 200%
Ale mowa o 1 czy 2 OVAce ? Czy o całości, bo mi bardziej chyba ta, gdzie Koji utracił głos, a może z wypadkiem- qurcze obie są dobrze zrobione

_________________
Każdy ma gorszy dzień...
Mój trwa od roku...
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Herbert WestOffline
Temat postu:   PostWys³any: 22-08-2004 - 14:42
Elita forum
Elita forum


Do³±czy³/a: 29-01-2003

Sk±d: Kraków, dawna stolica Polaków!

Status: Offline
Ja (jak zwykle -_-' ) dorzucę coś nietypowego. Znacie Mini-Boginki? Jeżeli znacie, to wiecie, że tam jest kuuupę śmiechu, zero powagi itp. Otóż nie. Jeden odcinek (dwudziesty któryś - tytuł "Rainy Day") zrobiony jest tak, że cały czas pada deszcz, jest szaro i smutno. Urd wyrusza w podróż, sama, chodzi długo, przez cały odcinek, po deszczu. Nie pada ani jedno słowo. Ten konkretny fragment jest jak perła całej serii - jest tak pięknie odmienny... Promieniuje melanholią, smutkiem - ale nie załamujacym czy dojmującym, a właśnie wzruszajacym - delikatnie, ale do łez. Nigdy nie widziałem czagoś co wzbudziło we mnie aż tak żywe uczucia. Okazuje się, że wcale nie musi nikt umierać, nie musi być jakiejś wielkiej tragedii, rozpaczy, aby u widza wywołać smutek, poruszenie i... skłonić do przemyśleń.

_________________
Dynamite, the product of Nitroglycerin and Saltpeter, can be attached to doors and containers of all kinds. Imagine the surprised thief who opens your boudoir and finds that he's strangely missing his hand! Brilliant!
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
BunnyOffline
Temat postu:   PostWys³any: 22-08-2004 - 14:45
Czytelnik
Czytelnik


Do³±czy³/a: 19-10-2003



Status: Offline
[quote="yasiu777"]
Cytat:
Odnośnie Saikano- nie wiem co jest tam wzruszającego. Dla mnie to anime od początku do końca jest robione na siłe i odpada dla mnie. Cały czas myliłem bohaterów, bo wszyscy wyglądają identycznie, a cała ta afera miłosno-wojenna to absurd. Jedno z najsłabszych anime jakie oglądałem pod każdym względem.
/quote]
nie ma to jak wczuć się w klimat serii w której wszystko zdaje się wyssane z palca, jakaś wojna, nagle wybierają nie wiadomo skąd tą dziewczyne [chise?] i robią z niej super latającą broń, nie no proszę.. jak chcieli zrobić antywojenne anime to do chociażby grobowca brakuje baaardzo daleko, no ale to możnaby wybaczyć, ale tej kreski nigdy nie wybacze, chyba jedyna seria w której bohaterowie mi się mylili, a główny Shuji wyglądał na jakiegoś dziadka, no i ten tani chwyt reklamowy "The Last Love Song on Earth" - uwielbiam romansidła i dramaty, ale tego nie zdzierże- i
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Numer ICQ 
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
SheitanOffline
Temat postu:   PostWys³any: 22-08-2004 - 14:59
Pisarz
Pisarz


Do³±czy³/a: 19-07-2003



Status: Offline
hmm, moje typy, moze nie do konca wiejace smutkiem, ale kape mozna zlapac w niektorych momentach:

Kite - rzeczywistosc jest brutalna
Rahxephon - zawirowania czasowe nie sluza najlepiej ludziom
X-Movie - nieuchronnosc losu
Argento Soma - nie ma to byc jak zrobionym w konia przez obcego
Berserk - zboczone potwory na start
Kanon - wszystko jest tylko snem
Mahoromatic season2 - mozna sie stoczyc na dno jak zabraknie twojej pokojowki
NGE - Shinji zostaje z niczym
Shingetsutan Tsukihime - wampir zakreci ci w glowie
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Arashi_KishuOffline
Temat postu:   PostWys³any: 22-08-2004 - 15:51
Czytelnik
Czytelnik


Do³±czy³/a: 23-08-2003

Sk±d: Czestochowa

Status: Offline
Z pewnosciom tyo bedzie Grobowiec Swietlikow, ale Kenshinka 1 oav tesh mogem zaliczyc, szczegolnie koncoofka TT-TT. Ale dodam ze tyo bylo cos pieknego i zarazem strasznie smutnego, chlipu, chlipu TT-TT

_________________
Do szkoly marsz XD i wszyscy siem cieszom :>
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
yasiu777
Temat postu:   PostWys³any: 22-08-2004 - 16:25
Pisarz
Pisarz


Do³±czy³/a: 08-08-2004

Sk±d: 127.0.0.1

Cytat:
nie ma to jak wczuć się w klimat serii w której wszystko zdaje się wyssane z palca, jakaś wojna, nagle wybierają nie wiadomo skąd tą dziewczyne [chise?] i robią z niej super latającą broń, nie no proszę.. jak chcieli zrobić antywojenne anime to do chociażby grobowca brakuje baaardzo daleko, no ale to możnaby wybaczyć, ale tej kreski nigdy nie wybacze, chyba jedyna seria w której bohaterowie mi się mylili, a główny Shuji wyglądał na jakiegoś dziadka, no i ten tani chwyt reklamowy "The Last Love Song on Earth" - uwielbiam romansidła i dramaty, ale tego nie zdzierże

Każde anime jest wyssane z palca (jednak raczej z głowy to tam kiełkuje). Dlaczego Chise wybrali na superbroń czy to wążne może miała odpowiednie predyspozycje genetyczne. Tu niechodzi o wojne tylko o próbe miłości pomiedzy Chise a Shuji, w co sie wplątuje jeszcze Akemi i pierwsza miłoś shiniego. Co do kreski to trzeba przyznać żę pierwsze 2-3 minuty pierwszego odinka mi sie niepodobały, ale póxniej to już poszło na żywioł i oglądnołem całe anime jednego dnia. Niewiem dlaczego mylisz bohaterów przecież każda osoba jest inna, reprezentuje inny typ charakteru (chyba że imiona fakt są po japońsku to człowiek może pomylić lub zapomnieć). A obejrzałeś chociaż do końca ??? Może jak oglądałeś niepoświeciłeś odpowiedniej uwagi, lub cie coś rozpraszało. Nigdy nieuważałem że Saikano za anime słabe wrecz przeciwne jest wspaniałe i zawsze bedzie dla niego miejsce na mojej półce.
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
LouiseOffline
Temat postu:   PostWys³any: 22-08-2004 - 17:32
Czytelnik
Czytelnik


Do³±czy³/a: 01-02-2004

Sk±d: Pabianice

Status: Offline
Cytat:
Ale mowa o 1 czy 2 OVAce ?


Mowa o obu oav-kach. Ja je traktuję jako jeden cały film.

_________________
"Czasem zastanawiam się czy nie skończę jako trofeum na czyjejś ścianie." - Noguchi "AvP"
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
CaliOffline
Temat postu:   PostWys³any: 22-08-2004 - 23:16
Pisarz
Pisarz


Do³±czy³/a: 11-05-2004



Status: Offline
Now and then ,here and there Moim skromnym jedno z najsmutniej konczoncych sie anime. Chlopak ktory jest wmieszany w konflikt innej nacji traci kobiete ktora KOCHA ! Zresza bardzo duzo osob ginie w tym anime ( mowie tu o pozytywnych ) ktorych czlowiekowi jest naprawde zal ,az sie lezka w oku kreci

_________________
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
GTOOffline
Temat postu:   PostWys³any: 22-08-2004 - 23:21
Nowicjusz
Nowicjusz


Do³±czy³/a: 22-08-2004

Sk±d: z Bydgoszczy

Status: Offline
Taak...tu się zgodzę...przy Saikano nieźle się wzruszyłem.
Ale powiem, że w każdym anime jest coś wzruszającego więc trudno mi stwierdzić, które jest tym naj.

_________________
Jutro to dziś...tyle, że jutro.
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wy¶wietl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci Zobacz nastêpny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits