Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
lady MagmaOffline
Temat postu: uniewazniamy swe głosy  PostWysłany: 11-09-2007 - 20:35
Pisarz
Pisarz


Dołączył/a: 20-08-2003



Status: Offline
W ostatnich latach w polityce naszego pieknego kraju wyprawiaja sie dziwaczne rzeczy.Ludzie glosuja na kogo popadnie, glosuja na kłamcow oraz nie głosuja bo nie mja na kogo ... tym samym popelniaja wielki bład .
Nie nawołuje was do nie głosowania .. ale do unieważnienia swych głosów na wyborach tak by nie przeszły one na lidera/liderów listy.
Jak to zrobic to proste .Piszac na karcie głosowania cokolwiek co nie powinno sie na niej znalezc.
dla przyklady zaznaczyc 2 kratki, namalowac serducho napisac cokolwiek (np nie bede na nikogo głosował)

Oczywiscie jesli zanezliscie idealnego kandydata zaglosujcie na niego ale badzcie pewni wyboru .
Nie pozwĂłlcie by ktos wyboru dokonal za was
jesli to czytacie przeslijcie dalej

_________________
mori e ikimashou musume san
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
DOffline
Temat postu: uniewazniamy swe głosy  PostWysłany: 11-09-2007 - 21:16
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 18-10-2003



Status: Offline
Podczas ostatnich wyborow w Cz-wie masa ludzi poszla na glosowanie zeby pozbyc sie prezydenta ktory siedzi w kieszeni Jasnej GĂłry...

Skonczylo sie to tak ze jego przeciwniczka oddala mu glosy...

Ja sie pytam jakim cudem?? O_o
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
RaulOffline
Temat postu: uniewazniamy swe głosy  PostWysłany: 12-09-2007 - 00:02
Admin Forum
Admin Forum


Dołączył/a: 05-01-2002



Status: Offline
Z Jasnogórską pomocą Very Happy
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MikeOffline
Temat postu: uniewazniamy swe głosy  PostWysłany: 12-09-2007 - 00:39
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 07-01-2005



Status: Offline
1/ Biernosc to instynkt owiec, nie ludzi. Jestem stanowczo przeciw robieniu z siebie bydla i oddawaniu niewaznego glosu. Jestem obywatelem tego kraju, i swiadom swych praw i obowiazkow - pojde oddac wazny glos. Jak zwykle na PO. Smile

A w ogole to bzdura, ze nie ma na kogo glosowac. O_o Jak nie wiecie na kogo, to poczytajcie gazety. To nie boli. W Empiku mozna nawet za darmo.

A glosowanie na partie, kociaczki puchate, to ma byc ewentualnie w wyborach do parlamentu europejskiego, nie do Sejmu.

2/ D daje kolejny popis swej szokujacej oglady intelektualnej i glebokiej wiedzy... Kto odpowiada za ich edukacje, renifer Rudolf? Flip i Flap? O_o Gosciowa nie oddala swych glosow w sensie, ze przekazala mu juz otrzymane glosy. Tak nie mozna zrobic. Gosciowa wezwala tylko do glosowania na kolesia. Na to sie potocznie mowi "oddac swoje glosy". Tak np. Borowski "oddal swe glosy" Gronkiewicz-Waltz w wyborach na prezydenta Warszawy.

_________________
Smile or Die!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
USAGIOffline
Temat postu: uniewazniamy swe głosy  PostWysłany: 12-09-2007 - 01:33
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 08-09-2005



Status: Offline
Ja na pierwszych moich wyborach nawet sobie wybrałam na kogo chce głosować ale potem coś gdzieś oglądałam w TV i ktoś od nich powiedział coś tam co jakoś przekonało mnie żeby na nich ne głosować więc ne wiedziałam na kogo głosować więc zagłosowałam jak mi rodzina kazała -_- Może teraz jak będą wybory to sie tym bardziej zainteresuje i bede miała kogoś w zapasie gdybym zmieniła zdanie xD

_________________
Raju we śnie poszukując...
USAGI
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
DOffline
Temat postu: uniewazniamy swe głosy  PostWysłany: 12-09-2007 - 01:47
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 18-10-2003



Status: Offline
Mike - popisales sie swoja inteligencja i w szczgolnosci zarabistym przykladem "napierw napisze pozniej przeczytam"...

UWAGA zacytuje swoja wypowiedz:

Cytat:
masa ludzi poszla na glosowanie zeby pozbyc sie prezydenta


Razz

wiem co oznacza "oddanie glosow" ale jak mozna powiedziec: "glosujcie teraz na mojego przeciwnika bo mi sie wybory znudzily"...

Widocznie tak jak on zostala wykupiona przez Jasna Gore :/
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MikeOffline
Temat postu: uniewazniamy swe głosy  PostWysłany: 12-09-2007 - 09:42
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 07-01-2005



Status: Offline
Yaaaaay, flejm!

Panie magister nauk politycznych, jak cytujesz, to moze z jakims celem?

"UWAGA zacytuje swoja wypowiedz"

No ale co chcesz nia udowodnic? Ze umiesz kopiowac i wklejac wlasne teksty po kilka razy? Wow. Ucz nas, mistrzu.

Jesli twierdzisz, ze sie myle, to chce zobaczyc konkretna teze i konkretne dowody. Bo na razie ja widze w poscie, ze napisales nastepujace bzdury:

1. Rzekomo, w Polsce glosuje sie przeciw kandydatom, a nie za kandydatami ["masa ludzi poszla na glosowanie zeby pozbyc sie prezydenta "]. Rzuc okiem do Wikipedii, tam powinno byc pare slow o ordynacjach wyborczych.

2. Rzekomo, w Polsce, po glosowaniu, kandydaci moga przekazywac miedzy soba otrzymane glosy ["przeciwniczka oddala mu glosy"]. Whoa! Tak twierdzi kod Leonarda da Vinci, czy co?

3. Kolejny raz dajesz festywal tepych uprzedzen i bezzasadnych, podlych oskarzen. ["Widocznie tak jak on zostala wykupiona"]. To powazne zarzuty, panie chce-byc-jak-Ziobro. Pokaz faktury lub przepros.

_________________
Smile or Die!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
SinnerOffline
Temat postu: uniewazniamy swe głosy  PostWysłany: 12-09-2007 - 10:34
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 29-11-2002



Status: Offline
A ja tam popieram apel z pierwszego postu.

Ważne, żeby ludzie wogóle poszli do głosowania, chociażby po to, żeby oddać nieważny głos, który coś już znaczy, w przeciwnieństwie do glosu nieoddanego.
A pozatym nie wierzę, że ktos nie ma zupełnie żadnych przekonań politycznych - zawsze którąśtam partię się bardziej lubi od innych, ewentualnie mniej nienawidzi. Jak nie wiemy na którego kandydata głosowac, to postawmy krzyżyk przy pierwszym nazwisku na liście naszej "ulubionej" partii - po to go tam umieścili.
Cytat:

1. Rzekomo, w Polsce glosuje sie przeciw kandydatom, a nie za kandydatami ["masa ludzi poszla na glosowanie zeby pozbyc sie prezydenta "]. Rzuc okiem do Wikipedii, tam powinno byc pare slow o ordynacjach wyborczych.

Mike jak zwykle po swojemu interpretuje wypowiedzi innych. Prawda, ordynacja wyborcza jest jaka jest, ale ja np głosowałem i będę głosował na PO, bo od zawsze dostawałem skrętu kiszek na myśl, że może rządzić PiS, Samołobrona czy LPR, a ostatnie dwa lata tylko mnie utwierdziły w tym przekonaniu, nie zaś dlatego, że tka bardzo kocham pana Tuska. Po prostu kieruje się metodą wyboru mniejszego zła.
I jestem absolutnie w stanie zrozumieć, że w częstochowie ludzie chcieli głosowac na kogokolwiek, byle nie na obecnego prezydenta, co de facto oznacza, że głosowali przeciwko niemu.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
DOffline
Temat postu: uniewazniamy swe głosy  PostWysłany: 12-09-2007 - 11:05
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 18-10-2003



Status: Offline
Mike - przywaliles jak lysy grzywka o kant kuli xD
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
LunasOffline
Temat postu: uniewazniamy swe głosy  PostWysłany: 12-09-2007 - 11:49
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 25-09-2006



Status: Offline
A ja mialem glosowac na UPR, a tu mi takiego wała pokazali :/
W takim wypadku zostajemie mi chyba tylko LiD. im dluzej widze PO tym bardziej jest bezplciowa.

_________________
0x5 0xA 0xF
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
lady MagmaOffline
Temat postu: uniewazniamy swe głosy  PostWysłany: 12-09-2007 - 13:26
Pisarz
Pisarz


Dołączył/a: 20-08-2003



Status: Offline
a ja mieszkam w lodzi w ktorej rzadzi kropa... jedyny polityk ktory mimo tytulow naukowych ma inteligencje kury na grzadce
i ktory zostal wybrany bo ten drugi zle rzadzil9 oboje zle rzadza) i ktory spowodowal ze najciekawsze imprezy kuturalne zeszly do podziemia .. bo jesli sa interesujace beda musialy miec honorowy patronat kropy lub sie odbeda ze sporymi utrudnieniami od strony kropy

a ja przy ostatnich wyborach naprawde chcialam glosowac ... nawet sprawdzalam wytyczne poszczegolnych partii i wiecie co mi wyszlo ze powinnam na pis glosowac.Co prawda jestem nacjonalistka i nawet ciut rasistka, i tradycjonalistka , ale to nie powod bym glosowala na imbecyli nawet jesli ich poglady sa momentami podobneto oni sa blizsi kukluxklanu a ja pozwolmy innym ludziom zyc !

_________________
mori e ikimashou musume san
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
LoanaOffline
Temat postu: uniewazniamy swe głosy  PostWysłany: 12-09-2007 - 14:24
Pisarz
Pisarz


Dołączył/a: 01-01-2006



Status: Offline
Nie popieram apelu z pierwszego posta. No i co z tego, ze pojdziemy do urn i bedziemy glosowac, jak nasze dzialania beda rowne temu, jakbysmy nie poszli i nie glosowali. Bo i tak wygraja Ci, na ktorych zaglosuje (waznymi glosami) wiekszosc!!! Czyli nadal bedziemy jak te barany, co nie potrafia wybrac, wiec inni wybieraja za nich. Mysle, ze bardziej swiadome i lepsze dla nas bedzie jednak glosowanie na "mniejsze zlo", czyli na partie, ktora wg nas spelnia najwiecej naszych wymagan.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
issOffline
Temat postu: uniewazniamy swe głosy  PostWysłany: 12-09-2007 - 16:04
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 16-02-2004



Status: Offline
Jako kompletny ignorant w dziedzinie polityki chciałbym się spytać jaki efekt ma oddanie nieważnego głosu. Czym to się różni od nie oddania głosu? Czy może jakoś inaczej się uwzględnia przy liczeniu frekwencji albo coś? Bo jeśli efekt jest taki sam, to zdrowiej wyjść z psem na spacer.

_________________
Gdyby ktoś chciał założyć konto na Dropboksie to ten (<--) link daje dodatkowe 0.5GB Tobie i mi.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
SinnerOffline
Temat postu: uniewazniamy swe głosy  PostWysłany: 12-09-2007 - 19:40
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 29-11-2002



Status: Offline
Nie jestem ekspertem, ale wydaje mi się (słowo klucz), że wygląda to następująco:
* procent poparcia dla partii politycznej jest liczony od sumy wszystkich głosów, zarówno ważnych, jak i nieważnych.
* partie, które nie przekroczyły progu wyborczego (w Polsce 5% dla partii i bodajże 7% dla koalicji czy czegośtam) nie dostają się do sejmu.

Z powyższego wynika, że jeśli mamy następujący rozkład głosów:
A - 30%
B - 28%
C - 23%
D+E - 6%
F,G,H - 2%
NiewaĹźne - 7%
to do sejmu wejdą jedynie A, B oraz C.
Gdyby nie było tych 7% nieważnych głosów, to każdy z komitetów (A, B, C, D+E, F, G, H) miałby lepszy wynik (wynikający z mniejszej puli głosów), co być może (nie chce mi się liczyć dokładnie Razz) pozwoliłoby komitetowi D+E uzyskać 7% i wejść do sejmu.
Zatem głos nieważny de facto wzmacnia partie większe kosztem mniejszych.

Rzecz jasna mogę się mylić i proszę mnie ewentualnie poprawić.

Ja z kolei mam inne pytanie: jakiś czas temu słyszałem o jakichś udogodnieniach w głosowaniu dla osób przebywających w dniu wyborów poza miejscem zameldowania - jak to działa? Jak osoba zameldowana np w Krakowie, a wynajmująca mieszkanie w Warszawie, może oddać głos nie telepiąc się przez pół Polski?
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
RaulOffline
Temat postu: uniewazniamy swe głosy  PostWysłany: 12-09-2007 - 22:34
Admin Forum
Admin Forum


Dołączył/a: 05-01-2002



Status: Offline
Trzeba w swoim urzedzie w miejscu zameldowania pobrac odpowiednie kwitki ktore pokazuje sie komisji w miejscu glosowania.
Niestety nie pamietam czy za to sie placi. Sam chce to zalatwic jak bede w Szczecinie zeby zaglosowac w Poznaniu.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits