Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
issOffline
Temat postu:   PostWysłany: 08-08-2007 - 16:58
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 16-02-2004



Status: Offline
No dobra, zaktualizuję moje stanowisko -- języków najlepiej się uczyć z żywymi ludźmi (szprechającymi poznawanym przez nas językiem) wokół siebie.


A co dalej z tym portalem? Dalej jest tylko bardzo mętny zarys. Taki plan planu.
Może wybierz dowolny serwis M&A, na przykład Kasumi.pl i opisz co trzeba zmienić, ulepszyć, itp., aby przyciągnąć miliony?

_________________
Gdyby ktoś chciał założyć konto na Dropboksie to ten (<--) link daje dodatkowe 0.5GB Tobie i mi.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
OwcaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 08-08-2007 - 21:37
Nowicjusz
Nowicjusz


Dołączył/a: 01-06-2007



Status: Offline
Nie bede pisal co uwas zrobic bo to wasz portal i po 1. to glupio po 2. niechce nikogo urazic:P
ale wiekszosci portali brakuje konkursow taki konkurs moze byc chcoiaz raz na jakis czas a jednak ladnie to widac:P
Artykuly jak sa ciekawe to tez duzo osob czyta, dobre i sprawdzone info, przejrzysty uklad strony...
np: na AnimeComPL bardzo jest wszystko przejrzyste...tylko potrzebne kategorie pokazane w przejrzysty sposob...
zobaczcie tam jak wyglada ''archiwum newsow'' a jak wyglada na Kasumi...tam jest wygodniejszy moim skromnym zdaniem, tak samo z kategoriami na kasumi jest pelno i jeszcze wiecej:P projekty nie projekty i wogole niewiadomo co:P
ale jak juz mowilem to tylko moje zdanie
i nie mnie oceniac czyjs serwis
ogolnie Konkursy>Ladna,przejrzysta strona>Klimat>Czeste Aktualizacje>Ciekawe Artykuly i juz:P
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
issOffline
Temat postu:   PostWysłany: 08-08-2007 - 23:28
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 16-02-2004



Status: Offline
W celach statystycznych spytam - w ilu konkursach na wortalach M&A brałeś udział i jakie masz z tego łupy?

BTW Aktualnie trwa konkurs na logo.

_________________
Gdyby ktoś chciał założyć konto na Dropboksie to ten (<--) link daje dodatkowe 0.5GB Tobie i mi.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
OwcaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 08-08-2007 - 23:39
Nowicjusz
Nowicjusz


Dołączył/a: 01-06-2007



Status: Offline
a dlaczego takiego ogloszenia niema na stronie? a powinno byc:P
a potem dziw ze ludzie patrza tylko na forum a nie na stronie:P takie info mogloby byc jako 1 info na stronie:P
bralem udzial w chyba 3 konkursach, zadnego nie wygralem:P
ale bylo fajnie;p
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
RaulOffline
Temat postu:   PostWysłany: 09-08-2007 - 08:04
Admin Forum
Admin Forum


Dołączył/a: 05-01-2002



Status: Offline
Ja sie na pewno nie obraze za komentarze dotyczace lepszego dostosowania Kasumi do wymagan uzytkownikow.
A pomysl z wyroznionym newsem o konkursie jest dobry.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Losiul
Temat postu:   PostWysłany: 09-08-2007 - 14:34
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 22-02-2005



Ekhm.. Wybacz Owco, ale z Twoich "konkretów" dotyczących portalu niewiele wynika szczerze mówiąc.. To jest coś jak sytuacja w firmie, w której pracowałem - Pani X przysyła listę poprawek do swojej strony, gdzie jedna z Nich brzmi: "Obrazek xy ma niewłaściwy rozmiar" : P.. Ja się bardzo cieszę że Ona wiedziała o co jej chodzi, ale gorzej że nic z tego zdania nie wynikało. Jeśli chcesz przyciągnąć ludzi do czegoś takiego to pokaż Nam plan, szkic designu, układ szkieletu strony, działy strony, kogo będziesz potrzebował itd. Bo z Tego co piszesz, a przeczytałem cały wątek żeby to wyłapać, naprawdę nic nie wynika, oprócz: "niezbyt duzo grafiki, prosta,elegancka, ciemne kolory, ale takie zeby byly napisy widoczne". Wybacz, ale śmieszy mnie taki konkret ; P.. Ponadto, gdybyś zabrał się za szczegóły zobaczyłbyś czy i jak bardzo mało konkretny masz plan obawiam się ; )...
Nie chcę być złośliwy, ale prezentujesz postawę człowieka, który ma zapał kiedy planuje, ale kiedy przechodzi do konkretu, odechciewa mu się tak jak wszystkim.
Zgodzę się tutaj z Iss'em, ludzi przyciąga ruch, jeśli mieliby współpracować z Tobą ludzie, niech wiedzą, że coś się zmienia, coś się dodaje, znowu jest jakiś nowy pomysł.
Piszę to tylko po to żeby Cię zmotywować, bo wiesz, postawienie kolejnego portalu w Polsce, który miałby być w jakiś sposób popularny, to nie jest sprawa na zasadzie "mam konkretny plan, tylko nie wiem jeszcze jaki" : P.
Nie uważam przy tym, że kasumi jest jakieś doskonałe, ale ma już te 7 latek i póki co nie narzeka : P.

_________________
http://img217.imageshack.us/img217/8008/1149595968350hv3.gif
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
SinnerOffline
Temat postu:   PostWysłany: 09-08-2007 - 15:44
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 29-11-2002



Status: Offline
Losiul ma rację. jakbym ja dostał takie AI, jak Ty dostarczyłeś, to bym się od razu na pasku zadań powiesił.

Po pierwsze: określ konkretnie, co ma się na niej znajdować.
Mówisz: artykuły. OK, ale co w związku z nimi? Czy mogą zostać doane przez każdego użytkownika, czy tylko przez okreslone grono? Jesli przez każdego, to jak ma wyglądać proces moderacji? Czy umożliwisz komentowanie ich? A może zamiast klasycznego systemu komentarzy przeniesiesz dyskusję na forum?
Mówisz: interakcja z użytkownikami. Super, ale jak ma wyglądać? Rozumiesz przez to tylko wspomniane forum, możliwość publikacji artykułów/komentarzy, rozsyłanie mailingów? Jeśli forum, to jakie? Jedno z gotowych, czy autorskie?
Mówisz: konkursy. Fajnie, ale, jak już wspomniano, czy stać Cię na nagrody? A jesli bez nagród rzeczowych, to jak będziesz premiował zwycięzców?

Jak już to ustalisz, to zaprojektuj jakiś layout (zupełnie poglądowy - można narysować w paincie nawet) strony głównej, strony z artykułem, panelu użytkownika etc.

Potem zdecyduj się na technologię (php, ASP.NET, JSP, czysty HTML <nie polecam>), w której wykonasz całość.

I dopiero mając tego typu konkrety szukaj wspólników. Ludzie lubią konkrety, a ogólnikami knikt się nie interesuje.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
OwcaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 09-08-2007 - 18:43
Nowicjusz
Nowicjusz


Dołączył/a: 01-06-2007



Status: Offline
Ręce mi opadly XD
Jakbym mial konkretnie i szczegolowo opisac moj plan to co to bylby za unikalny plan skoro kazdy by o nim wiedzial?
Jednak zaczalem uwazac ze zeby cos zrobic to trzeba znac z 10osob ktoree sie tym interesuja bo jak widze bande marudzacych i gderajacych uzytkownikow to leb boli...
Na innym forum znalazlem zapalonych ludzi fajnie bylo wszystko gotowe, mielismy miec wspolprace z innym serwisem o grach jRPG ale ludzie z forum dali dupy...
Jednak widzac cos takiego uwazam ze niewarto nic robic...bo jedyne co ludzie potrafia to marudzic...
Mowili mi ze potrzeba ludzi ktorzy chca cos zrobic...kazdy sie przyda, ale jak? skoro zawsze znajdzie sie grupka co sprowadzi kogos do parteru...
Piszesz ''ludzie lubia konkrety'' a ja ci powiem -a mnie to guzik obchodzi?
Jesli ktos naprawde chce cos zrobic to zrobi bez wzgledu na konkrety...Nie kazdy chce od razu byc uber elo mastah pro strona M&A w sieci, wazne zeby cos wzniesc nawet dla tych kilkunastu userow...taki bynajmniej moj tok myslenia.
Piszecie ''dopiero majac tego typu konkrety szukaj wspolnikow'' ale ja wcale niechce wspolnikow...mialem nadzieje na grupe osob o podobnym kierunku myslowym...
A potem sie dziwia ze jak ktos powie ''a moze zrobimy w naszym miescie konwent?'' to wszyscy oleja i powiedza ''niemasz konkretow wiec sie bujaj''
taka prawda...
Jakby to piwiedziec...wasza strona sie opiera glownie na forum...wszystko sie dzieje na forum, nawet konkursy...
na stronie dajecie tylko raz na jakis czas pewnie jakies info, i napewno nie z waszego zrodla tylko wchodzi ktos na steone typu AnimeCOmPL czyta info i potem pisze wlasnymi slowami je:P
Wiec wszystko kreci sie na forum:P
ale to tylko moj komentarz.

Co do mojego pseudo-portalu to sproboje zrobic to bez udzialu internautow...zrobie z kolega strone w paincie albo w HTML i bede wstawial newsy tylko dla siebie:P i nawet jej do sieci nie udostepnie:P
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
issOffline
Temat postu:   PostWysłany: 09-08-2007 - 19:17
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 16-02-2004



Status: Offline
Owca, man! Ile razy trzeba powtarzać? Twój plan jest w stylu -- Zbudujemy 3 miliony mieszkań! -- i niestety to całość planu.

_________________
Gdyby ktoś chciał założyć konto na Dropboksie to ten (<--) link daje dodatkowe 0.5GB Tobie i mi.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
LunasOffline
Temat postu:   PostWysłany: 09-08-2007 - 20:35
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 25-09-2006



Status: Offline
Chodzi o to ze wszyscy sa za ale powiec jaki masz konkretnie zamysl.
Cytat:
Na innym forum znalazlem zapalonych ludzi fajnie bylo wszystko gotowe, mielismy miec wspolprace z innym serwisem o grach jRPG ale ludzie z forum dali dupy...


I na tym polega plus marudzacych.
Jak juz takich przekonasz to dojda do konca.
Slomiany zapal jest dos powszechny, chlopaki zapalily sie do pomyslu ale szybko im przeszlo. A tu masz wegiel, ciezej zapalic, ogien tez mniejszy ale grzeje dluzej.

_________________
0x5 0xA 0xF
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
OwcaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 09-08-2007 - 21:03
Nowicjusz
Nowicjusz


Dołączył/a: 01-06-2007



Status: Offline
Moj plan nie jest jak ''wybudujemy 3mln mieszkan''
Ja zareczam ze mam caly plan...ktos napisal wczesniej zebym chociaz na paincie to naszkicowal i wam pokazal...ale uznalem ''po co?'' skoro od samego poczatku uznaliscie chorem ze jestem do dupy a moj plan jeszcze gorszy?
po co pokazywac skoro chetnych nie widze?
Moze i marudzacy nie maja slomianego zapalu...ale za to ciagle marudza.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
issOffline
Temat postu:   PostWysłany: 09-08-2007 - 21:15
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 16-02-2004



Status: Offline
Rozmawiasz z potencjonalnymi odbiorcami swojego wymarzonego serwisu. Mógłbyś jednak spróbować ich zainteresować.

_________________
Gdyby ktoś chciał założyć konto na Dropboksie to ten (<--) link daje dodatkowe 0.5GB Tobie i mi.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
OwcaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 09-08-2007 - 21:45
Nowicjusz
Nowicjusz


Dołączył/a: 01-06-2007



Status: Offline
Wątpie ze was sie da jakos zainteresowac...
Więc hmmm...niewiem co was za bardzo interesuje ale:
@konkursy:
ktos pisal czy mnie sta cna nagrody itd.
Oczywiscie na poczatku konkursy mniejsze z nagrodami w postaci lepszych rang na forum lub wybranych przez siebie rang...jesli juz jestescie takimi materialistami to mam duzo M&A na plytkach a przesylka nie jest droga...wiec za nagrody moglyby takze byc plytki z wybranymi anime z mojej/czyjejs kolekcji xD
Jesli serwis nabralby renomy to mozna by sprobowac pogada c zroznymi serwisami...widzialem juz kiedys na SoulSociety konkurs gdzie nagroda byl np: 10% znizki na zakupy w sklepie serwisu konohasenpuu, takie protale nie pomaga bylejakim strona wiec zanim takie cos by sie dalo trzeba by bylo nabrac renomy, czyli istniec jakis czas w internecie.
Jest tysiac pomyslow na konkursy i jeszcze wiecej wiec z roznorodnoscia niema problemow.

@strona:
tutaj jest problem bo moje umiejetnosci ograniczaja sie do HTML na poziomie zadowalajacym:P
Wiele portali ma Administratorow o nickach XXX a tworcami stron sa moderatrzy YYY Razz wiec nie uwazam ze zeby probowac tworzyc strone musze sie znac na ich robieniu.
Pozatym nigdzie nie napisalem ze chce byc administratorem czy cos:P
Niechce byc obibokiem co zbierze ludzi i oni wszystko za mnie zrobia...mnie nie interesuje kierowanie, tylko pomoc w tworzeniu-moglbym dolaczyc do istniejacego serwisu ale widze nic dla siebie do roboty:P
Jak wam opisac jakby stworzyc stronke hmmm...
Oczywiscie wszystkie moje wizje sa to moje wizje, w pelni do korekty jesli byliby jacys chetni to najpierw bym z nimi wyglad strony zkonsultowal^^
Logo: Moja wizja jest taka...jako iz jestem zboczony i moje fetysze niemaja granic takze moja ulubiona postacia jest Gaara:P gustowny, mily chlopaczek-jak ja.
http://img45.imageshack.us/my.php?image=gaara44ss7.jpg
Logo chcialbym zeby byl ow stylu postaci z rozpostartmi ramionami,gdyby to byl Gaara to do tego piaskowy napis z nazwa strony...photoshop czyni cuda jak ktos umieXD-a ja nie umiemXD
Kategorie:
Newsy
Archiwum Newsow
Artykuły
Recenzje
Konwenty(info dot. konwentow itd.)
Inne Serwisu( niechciałbym calej strony w bannerach itd. wole to na innej podstronie^ tak mi sie wydaje ze lepiej)
Ekipa (jakies info o tworcach)
Forum
Download (nie anime i manga tylko AMV,zwiastuny,reklamy konwentowitd.)
Galeria( mozna to wstawic pozniej, galeria jest dobra na fotki z konwentow,fotki klubowe itd.)
Naprawde niewiem co jeszcze chcecie wiedziec...niechce planowac wszystkiego sam bo potem powstaja insynuacje ze chce zeby to bylo moje i tylko moje...chcialbym to współtworzyc z kims...
chyba ze znacie jakis dobry serwis szukajacy kogos takiego jak ja wtedy mozecie mi powiedziec a chetnie dolacze XD
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
RaulOffline
Temat postu:   PostWysłany: 09-08-2007 - 23:06
Admin Forum
Admin Forum


Dołączył/a: 05-01-2002



Status: Offline
Owca napisał/a:
na stronie dajecie tylko raz na jakis czas pewnie jakies info, i napewno nie z waszego zrodla tylko wchodzi ktos na steone typu AnimeCOmPL czyta info i potem pisze wlasnymi slowami je:P

Ja tłumaczę newsy sam i to prędzej na acpie są przepisane z Kasumi niż odwrotnie.
I jeszcze raz zobaczę takie głupie insynuacje obrażające osoby które współpracują z Kasumi i dostaniesz bana.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
OwcaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 10-08-2007 - 00:22
Nowicjusz
Nowicjusz


Dołączył/a: 01-06-2007



Status: Offline
Mi chodzilo nie ze administracja tak robi...tylko o ile wiem to normalny uzytkownik tez moze dodac newsa...a dam sobie reke uciac ze taki user spisuje z innych stron.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits