Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci Zobacz nastêpny temat
Autor Wiadomo¶æ
MikeOffline
Temat postu:   PostWys³any: 20-07-2007 - 17:57
Elita forum
Elita forum


Do³±czy³/a: 07-01-2005



Status: Offline
Cytat:
"Odnośnie manifestacji - policja powinna sama zareagować na zabronione przez kodeks karny propagowanie rasizmu"

Rasizm w Polsce nie jest karalny. Bycie lysym, noszenie brazowej koszuli i krzyczenie "Sieg Heil" jeszcze nie jest przestepstwem. A hasla i transparenty byly tak dobrane, by policja nie moga sie przyczepic.

Cytat:
"Lista nie jest jawna, lecz znane są niektóre zespoły uznane przez OKOpS za propagujące satanizm"

Nie da sie byc w czesci w ciazy... Albo lista jest tajna, albo nie. Skoro sa znane nazwy - nie jest tajna.

Cytat:
"Zauważam, że wciąż zespoły metalowe traktujesz na równi z sektami"

Nie traktuje. Natomiast ja z kolei zauwazylem, ze to Wy do tego dazycie, by stworzyc przekonanie, ze Nowak czy ja tak wlasnie robimy - wtedy jest latwiej pokazywac sie jako ofiary systemu.

Nie wiem jak Nowak, ale ja tak nie robie. Inna sprawa, ze owszem, niektore zespoly metalowe nadaja sie co najmniej tak samo do paki, jak rasistowskie Combat 18 czy Blood&Honor, czy sekta Davidian Branch.

Cytat:
"to kraj absurdow. I np. pomimo brakow logicznych przeslanek rozne instytucje wybraly projekt budowy stacji we Wloszczowej"

Wszedzie tak jest. W USA bazy wojskowe (dajace wielki wzrost zamoznosci okolicy) buduje sie nie tam, gdzie sa potrzebne, ale tam, gdzie senator X potrzebuje glosow. W Irlandii wszystkie samoloty lecace do USA musialy przez wiele lat miec miedzyladowanie w Shannon - zupelnie bez uzasadnienia technicznego, ale rzekomo wspieralo to rozwoj Irlandii zachodniej. To sie nazywa demokracja, czyli wladza ludu. Tam gdzie sa wybory, wybierani zawsze chca sie przypodobac wybierajacym. Tylko w dyktaturze nie ma takiej potrzeby. Najbardziej racjonalne decyzje gospodarcze podejmowal rzad generala Pinocheta w Chile w latach 70-tych i 80-tych. OK, rozsztrzeliwali ludzi dosyc obficie - ale decyzje gospodarcze mieli jak najbardziej trafne.

Co wybierasz? Czeste rozstrzelania opozycji, czy dworzec we Wloszczowej? Masakra niezadowolonych, czy miedzyladowanie w Shannon?

Cytat:
"Dlatego walka mlodziezy o to, zeby lista spelniala swoje zalozenia..."

Ten cel walki to ja zasugerowalem, nie "mlodziez". "Mlodziez", jak widzimy po akcji D, dla niej celem nie jest dokonanie korekty na liscie. Celem jest obalenie listy w ogole. TO jest wlasnie donkiszoteria i ignorowanie realiow. Nigdy nie obalicie listy. Moglibyscie ja zmienic - ale nie, po co dazyc do realnych celow, lepiej wybrac sobie takie, ktorych nigdy zrealizowac sie nie da.

Na marginesie, z D taka mlodziez, jak ze mnie hydrant.

Cytat:
"dobijanie zespolow, ktore zaistnialy pozytywnie na arenie miedzynarodowej i staja sie nasza wizytowka jest po prostu glupie"

Nie przesadzajmy. Behemoth raczej polska wizytowka nie jest. Na szczescie. A jak sie go dobije, to coz... ;-P Ja tam plakac nie bede.

_________________
Smile or Die!
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
issOffline
Temat postu:   PostWys³any: 20-07-2007 - 21:14
Moderator
Moderator


Do³±czy³/a: 16-02-2004



Status: Offline
Mike napisa³/a:
Rasizm w Polsce nie jest karalny. Bycie lysym, noszenie brazowej koszuli i krzyczenie "Sieg Heil" jeszcze nie jest przestepstwem. A hasla i transparenty byly tak dobrane, by policja nie moga sie przyczepic.

Odpowiem cytatem:
Policja początkowo tłumaczyła, że funkcjonariusze zachowali się prawidłowo, bo wszystko, co się działo, nagrali na wideo i nie dopuścili do bójki. Nie czuli się jednak uprawnieni do reagowania na rasistowskie hasła.

Później jednak specjalny zespół w Komendzie Wojewódzkiej uznał, że popełniono błąd, nie reagując na zabronione przez kodeks karny propagowanie rasizmu.

"Funkcjonariusze policji będący świadkami przestępstwa mają obowiązek podjęcia interwencji" - czytamy w liście stowarzyszenia Otwarta Rzeczpospolita do ministra spraw wewnętrznych Janusza Kaczmarka. Wysłano go 10 kwietnia. "Jesteśmy zaniepokojeni powtarzającymi się przypadkami bezradności i indolencji przedstawicieli policji wobec zachowań o podłożu rasistowskim".


Mike napisa³/a:
Nie da sie byc w czesci w ciazy... Albo lista jest tajna, albo nie. Skoro sa znane nazwy - nie jest tajna.

Co za niedorzeczne porównanie. Ja porównania z kremówkami. Każdy lubi kremówki. Kremówkę możesz mieć lub nie mieć. Ponadto możesz mieć pół kremówki, bo pół zjadłeś.
Prędzej czy później lista będzie "prawie jak jawna", gdyż da się zauważyć jakie zespoły i imprezy będą blokowane. Oficjalnie lista wciąż będzie tajna, a jednak jej część będzie znana. Czy to odtajnia listę?
Skąd wiadomo o różnych tajnych projektach, bazach wojskowych? A może jednak nie są tajne? Metaforycznie mówiąc -- tajnością nie da się "zniknąć" obrazu czegoś, można jedynie go zamazać.
Mike napisa³/a:
Nie traktuje. Natomiast ja z kolei zauwazylem, ze to Wy do tego dazycie, by stworzyc przekonanie, ze Nowak czy ja tak wlasnie robimy - wtedy jest latwiej pokazywac sie jako ofiary systemu.

No ale co jest na liście? Zespoły i imprezy metalowe. Powiązanie z sektami jest żadne lub prawie żadne. To tak jak zakazać bycia łysym.
Mike napisa³/a:
Ten cel walki to ja zasugerowalem, nie "mlodziez". "Mlodziez", jak widzimy po akcji D, dla niej celem nie jest dokonanie korekty na liscie. Celem jest obalenie listy w ogole. TO jest wlasnie donkiszoteria i ignorowanie realiow. Nigdy nie obalicie listy. Moglibyscie ja zmienic - ale nie, po co dazyc do realnych celow, lepiej wybrac sobie takie, ktorych nigdy zrealizowac sie nie da.

Mamy rower, a potrzebny jest lotniskowiec. Będziesz przerabiać rower?
Możemy załatwić lotniskowiec, ale trzeba wyrzucić rower, bo blokuje miejsce w porcie.

BTW oceniając ilość wersji językowych artykułów o Behemocie, czy Vaderze wydaję mi się, że jednak jakąś wizytówką są.

_________________
Gdyby ktoś chciał założyć konto na Dropboksie to ten (<--) link daje dodatkowe 0.5GB Tobie i mi.
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
DOffline
Temat postu:   PostWys³any: 20-07-2007 - 21:41
MÅ‚odsza elita forum
MÅ‚odsza elita forum


Do³±czy³/a: 18-10-2003



Status: Offline
Po prostu szkoda slow Razz

Powiedz mi co wiesz o Behemoth?
Nic?
Chyba ze zajrzysz na google albo na szybko poczytasz w wikipedii...
Wiesz ile koncertow zrobili juz w tym roku lub w zeszlym?
Wiesz ze jako pierwszy Polski zespół uczestnicza w tym roku w sławnym na całym świecie OzzFest?
Czy to za malo zeby mowic ze sa wizytowka Polski?

Przytaczasz porównania ktore nie trzymaja sie przyslowiowej "kupy"...

Jestes idiotą ktory kloci sie bo nie ma nic innego do roboty, mowisz tylko po to zeby napsuc w temacie - ż e n u j ą c e...
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
RaulOffline
Temat postu:   PostWys³any: 21-07-2007 - 10:40
Admin Forum
Admin Forum


Do³±czy³/a: 05-01-2002



Status: Offline
D, do kogo to jest?
Na razie ostrzegam słownie, następnym razem za "idiotę" dostaniesz ostrzeżenie.
PS. Mogę się z Mikem nie zgadzać ale on nikogo nie wyzywa.
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MikeOffline
Temat postu:   PostWys³any: 21-07-2007 - 11:01
Elita forum
Elita forum


Do³±czy³/a: 07-01-2005



Status: Offline
Cytat:
"Odpowiem cytatem"

Taaa, panie mecenasie, ale to cytat z gazety. Odpowiedz raczej numerem artykulu z Kodeksu karnego. ;-P Przejrzalem go jeszcze raz, dla pewnosci, specjalnie dla Ciebie. Rasizm nie jest przestepstwem.

Natomiast polecam uwadze art. 226 par. 1.

Cytat:
"Co za niedorzeczne porównanie"

Co nie? Mnie tez to zaskakuje, jak prawda potrafi byc czasem niedorzeczna... Ech... No, ale coz robic...

Cytat:
"No ale co jest na liście?"

Nie wiem. Nie widzialem jej. A Ty wiesz? Widziales ja?

Cytat:
"Zespoły i imprezy metalowe"

Moze tak, moze nie... A nawet jesli tak, to nie tylko i nie wszystkie. Nie rob z metalowcow az takich ofiar, skoro nie ma ku temu podstaw.

Poza tym powtarzam - to wolny kraj. Mozna zapraszac, kogo sie chce, i nie zapraszac, kogo sie nie chce. Naprawde myslisz, ze to zle?

Sa wizytowka moze - polskiego metalu. Ale nie calego kraju. Smile I o tym caly czas mowie.

_________________
Smile or Die!
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
issOffline
Temat postu:   PostWys³any: 21-07-2007 - 12:30
Moderator
Moderator


Do³±czy³/a: 16-02-2004



Status: Offline
Mike napisa³/a:
Sa wizytowka moze - polskiego metalu. Ale nie calego kraju. Smile I o tym caly czas mowie.

Patrząc w ten sposób nie ma czegoś takiego jak wizytówka całego kraju. Zawsze będzie odnosić się do jakiejś dziedziny lub kilku dziedzin i na pewno wielu nie uwzględni. Jeśli jest inaczej - podaj przykład.
Mike napisa³/a:
Poza tym powtarzam - to wolny kraj. Mozna zapraszac, kogo sie chce, i nie zapraszac, kogo sie nie chce. Naprawde myslisz, ze to zle?

Ale jeśli chcesz zorganizować koncert w mieście, a tu się okaże, że władze miasta ci nie pozwolą, bo wg listy chcesz Szatanistów zapraszać. Czy naprawdę potrzebna jest do tego lista?
Jeśli twierdzisz, że lista ma służyć jedynie instytucjom publicznym żeby wiedziały kogo zapraszać, a kogo nie, to ja tu czegoś nie czaję. Instytucje publiczne chyba nie zapraszają zespołów losując z panoramy firm i się orientują kogo i po co zapraszają.
Mike napisa³/a:
Natomiast polecam uwadze art. 226 par. 1.

O znieważaniu funkcjonariuszy? Ale w jakim celu?
Ja mam lepszy:
KK napisa³/a:
Art. 256. Kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
Art. 257. Kto publicznie znieważa grupę ludności albo poszczególną osobę z powodu jej przynależności narodowej, etnicznej, rasowej, wyznaniowej albo z powodu jej bezwyznaniowości lub z takich powodów narusza nietykalność cielesną innej osoby, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

_________________
Gdyby ktoś chciał założyć konto na Dropboksie to ten (<--) link daje dodatkowe 0.5GB Tobie i mi.
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MikeOffline
Temat postu:   PostWys³any: 21-07-2007 - 13:17
Elita forum
Elita forum


Do³±czy³/a: 07-01-2005



Status: Offline
Cytat:
"Patrząc w ten sposób nie ma czegoś takiego jak wizytówka całego kraju"

Alez sa, o ile ich popularnosc wykracza poza ramy tematyczne ich wasko pojetej dzialalnosci. Np. Chopin lub Kopernik, Sklodowska-Curie lub Mickiewicz - to sa wizytowki Polski. O Vaderze nikt poza metalowcami nie slyszal. Dzeez, nawet ja nie slyszalem. A o Koperniku chyba jednak slyszeli nie tylko polscy astronomowie. Kumasz schemat?

Cytat:
"Ale jeśli chcesz zorganizować koncert w mieście, a tu się okaże, że władze miasta ci nie pozwolą, bo wg listy chcesz Szatanistów zapraszać"

A czemu maja nie dac? Nawet jesli, to sie odwolasz do sadu administracyjnego. Prosze. Droga wolna. Polska - panstwem prawa.

Nie zapraszac na wlasne imprezy to jedno, nie dawac zezwolenia to drugie. Iss, nie dramatyzuj i nie rob figur retorycznych. Z lista chodzi tylko o to pierwsze. Przestudiuj jeszcze raz przyklady podawane przez D, to sie przekonasz.

Cytat:
"Instytucje publiczne chyba nie zapraszają zespołów losując z panoramy firm i się orientują kogo i po co zapraszają."

To tym lepiej. W takim razie bedzie tak, jak bylo. Cala ta histeria i biadolenie anty-nowakowe jest wiec bez sensu.

Cytat:
"O znieważaniu funkcjonariuszy? Ale w jakim celu? "

Nie tylko funkcjonariuszy - rowniez osob przydanych im do pomocy. Nowak jest wlasnie taka osoba. I teraz pare cytatow od D:

"Ryszard Nowak jest fanatykiem" - 05-07-2007 - 23:44
"fanatyczne zapedy Pana Nowaka do oograniczenia swobód obywatelskich w naszym kraju" - 06-07-2007 - 11:21
"Pan Nowak dazy jedynie do ograniczenia tych praw" - 06-07-2007 - 12:18
"Mr. Nowak wyskoczy z jakas akcja on tez bedzie mial klopoty" - 13-07-2007 - 11:18
"Pan Nowak nie bedzie juzm ial przyjemnego zycia" - 14-07-2007 - 15:32
"Mr. Nowak [...] nie ma zadnych kwalifikacji" - 15-07-2007 - 19:09
"oszolomow jak Mr. Nowak." - 15-07-2007 - 19:09
"Pan Nowak mial juz kilka "udanych akcji" ktore skutkowaly m.in. [...] w pobiciu grupy ekologów"
"tacy chorzy ludzie jak Mr. Nowak" - 15-07-2007 - 19:09

To sa nie tylko obelgi. To sa tez: pomowienie o przestepstwo, grozby oraz pomowienie ponizajace instytucje w oczach opinii publicznej. Smile Czyli nie tylko art. 226 par. 1 KK, ale takze art. 216 par. 2, art. 212 par. 1 i pare tam jeszcze innych. D, pamietaj zapakowac szczoteczke.

Cytat:
"Ja mam lepszy"

Ale znowu podajesz sam cytat, nie mowiac w ogole, co chcesz nim udowodnic. O co Ci chodzi? Ja nie widze zwiazku z tematem.

_________________
Smile or Die!
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
issOffline
Temat postu:   PostWys³any: 21-07-2007 - 14:20
Moderator
Moderator


Do³±czy³/a: 16-02-2004



Status: Offline
Mike napisa³/a:
Ale znowu podajesz sam cytat, nie mowiac w ogole, co chcesz nim udowodnic. O co Ci chodzi? Ja nie widze zwiazku z tematem.

Mike napisa³/a:
Rasizm nie jest przestepstwem.

Ok, rasizm nie jest. Za to publiczne propagowanie jest. Można więc być rasistą w swoim domu.
Mike napisa³/a:
Np. Chopin lub Kopernik, Sklodowska-Curie lub Mickiewicz - to sa wizytowki Polski.

Chopin, Curie? Czy to są polskie nazwiska. My wiemy, że to Polacy, ale są tacy, co uważają inaczej. Kopernik? Trochę lepiej, ale raczej kojarzy się ze swoim odkryciem niż z PL. Mickiewicz? Też raczej średnio.
Już bardziej z Polską kojarzy się Walesa i JP2, ale to wciąż nie są wizytówki całej Polski. Mają silne powiązanie z pewnymi zdarzeniami.
Należałoby przeprowadzić międzynarodowe badania, które pokażą co się z Polską kojarzy, komu i dlaczego.
Mike napisa³/a:
I teraz pare cytatow od D:

1/3 z cytatów D ma swoje źródło w prasie. M.in. o braku kwalifikacji i o ekologach, więc D posiedzi nieco krócej niż się spodziewałeś.
Mike napisa³/a:
A czemu maja nie dac? Nawet jesli, to sie odwolasz do sadu administracyjnego. Prosze. Droga wolna. Polska - panstwem prawa.

Nie zapraszac na wlasne imprezy to jedno, nie dawac zezwolenia to drugie. Iss, nie dramatyzuj i nie rob figur retorycznych. Z lista chodzi tylko o to pierwsze. Przestudiuj jeszcze raz przyklady podawane przez D, to sie przekonasz.

Jeżeli faktycznie lista ma na celu to pierwsze, to i tak bez różnicy. Jednak nie wydaję mi się, że faktycznie taki jest cel jej istnienia. Po co ta lista w MEN, czy KGP?
Z drugiej strony jest to pewnego rodzaju dyskryminacja. To tak jakby polecono nie zapraszać zespołów z Bliskiego Wschodu albo reggae.

_________________
Gdyby ktoś chciał założyć konto na Dropboksie to ten (<--) link daje dodatkowe 0.5GB Tobie i mi.
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MikeOffline
Temat postu:   PostWys³any: 21-07-2007 - 15:12
Elita forum
Elita forum


Do³±czy³/a: 07-01-2005



Status: Offline
Cytat:
"Ok, rasizm nie jest."

Exactamento. I o to wlasnie chodzi. Rasizm nie jest karany. Ciesze sie, ze dochodzisz do slusznych wnioskow.

Cytat:
"Za to publiczne propagowanie jest."

No, juz lepiej. Ale nadal nie. Przeczytaj jeszcze raz cytowane przez siebie artykuly. Karalne jest dazenie do stworzenia ustroju totalitarnego i propagowanie nienawisci rasowej (nie samego rasizmu) oraz zniewazanie oraz przemoc na tle rasowym. Sama demonstracja brazowych koszul nie oznacza od razu dazenie do zmiany ustroju panstwa.

W prawie licza sie niuanse. Dlatego wlasnie potoczne rozumienie rasizmu, ktore reprezentujesz Ty, oraz rozumienie prawne, z obowiazku reprezentowane przez organy scigania, nie pokrywa sie. Ergo, postawa policji na omawianej manifestacji byla sluszna.

Cytat:
"Można więc być rasistą w swoim domu"

Nie tylko.

Cytat:
"Chopin, Curie? Czy to sÄ… polskie nazwiska"

Jesli twierdzisz, ze swiat uwaza Chopina za Eskimosa albo za Maorysa, to pora rzucic wodke. Lub chociaz troche ograniczyc.

Nie rozumiem zreszta, do czego dazysz. Nie kazdy Polak ma nazwisko konczace sie na -ski, panie Tolerancyjny. A Maria nazywala sie Sklodowska-Curie, a nie Curie. Curie to byl jej maz. Piotr mial na imie.

Cytat:
"Należałoby przeprowadzić międzynarodowe badania, które pokażą co się z Polską kojarzy, komu i dlaczego."

No to idz przeprowadz. Ja tam twierdze, ze ludzie wiedza, ze Chopin to Polak.

Cytat:
"1/3 z cytatów D ma swoje źródło w prasie."

Nie kumam tego argumentu. Czemu ma to odciazac D? Znajde Ci gazete, jakis Volkssturmer czy inny Volkisher Beobachter, gdzie bedzie napisane, ze wszystkich takich i innych nalezy wygazowac. Czy jesli tak jest napisane w gazecie, to mozna to bezkarnie powtarzac?

Zreszta, to nie prasa nazwala Nowaka >pozbawionym kwalifikacji chorym fanatycznym oszolomem dazacym jedynie do ograniczania swobód obywatelskich w naszym kraju<, ktory, o ile nie zaprzestanie swej dzialalnosci, >bedzie mial klopoty i skonczy sie jego przyjemne zycie<. Tak napisal D. Masz konkretne namiary na posty powyzej. Slowa te padly publicznie, w dodatku sa na pismie. D podlozyl sie koncertowo. Gdybym byl Nowakiem - nie wahalbym sie sekundy.

Cytat:
"Jednak nie wydaję mi się, że faktycznie taki jest cel jej istnienia."

Argumentujesz wlasna intuicja? Jak Major? ;-P

Cytat:
"Po co ta lista w MEN, czy KGP?"

A niech sobie maja. A co, zalujesz im?

Cytat:
"Z drugiej strony jest to pewnego rodzaju dyskryminacja"

Wiesz, to jakby Krazownik podal Cie do sadu, bo go nie zapraszasz do siebie na grille. Dyskryminujesz go ze wzgledu na jego charakter!

Tak, to jest dyskryminacja. Ale znowu chodzi o niuanse. Nie kazda dyskryminacja jest nielegalna. Wlasciwie to tylko niektore jej rodzaje sa zakazane - to dyskryminacja polityczna, spoleczna oraz gospodarcza. Patrz Konstytucja, art. 32. A my tu mowimy o dyskryminacji, hmm, ze wzgledu na posmak tresci utworow muzycznych.

Poza tym nie zezwalajac organizatorom zapraszac tych zespolow, jakie chca zapraszac i nie pozwalajac im nie zapraszac tych, ktorych zapraszac nie chca - Ty sam z kolei robisz dokladnie to, o co oskarzasz Nowaka.

To oczywista hipokryzja. Oczywista!

_________________
Smile or Die!


Ostatnio zmieniony przez Mike dnia 21-07-2007 - 15:30, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ImposOffline
Temat postu:   PostWys³any: 21-07-2007 - 15:29
MÅ‚odsza elita forum
MÅ‚odsza elita forum


Do³±czy³/a: 10-09-2005



Status: Offline
Ech... napiszÄ™ coÅ› w tym temacie, bo w innych coÅ› dzisiaj nie ma ruchu... Wink
Cytat:
Ja tam twierdze, ze ludzie wiedza, ze Chopin to Polak

Polacy wiedzą, że Chopin to Polak, a Francuzi wiedzą, że był Francuzem...
Tak samo jak Niemcy wiedzą, że Kopernik był Niemcem, a Litwini, że Mickiewicz był Litwinem...
Chyba lepszym przykładem byłby Adam Małysz... Wink
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MikeOffline
Temat postu:   PostWys³any: 21-07-2007 - 15:35
Elita forum
Elita forum


Do³±czy³/a: 07-01-2005



Status: Offline
Cytat:
"Polacy wiedzą, że Chopin to Polak, a Francuzi wiedzą, że był Francuzem..."

Nieprawda. Nie dalej jak miesiac temu bylem w Paryzu na grobie Chopina. Jest na nim napis, po francusku, ze Chopin byl Polakiem. ;-P

Cytat:
"Tak samo jak Niemcy wiedzą, że Kopernik był Niemcem"

To nieprawda. Kopernika dawno uznano za Polaka. Argumenty o jego niemieckim pochodzeniu podnoszono w innych czasach i przy innych okolicznosciach. Juz je porzucono.

Cytat:
"Litwini, że Mickiewicz był Litwinem"

To akurat chyba jest prawda...

A propos, Kosciuszko byl bialoruskim Litwinem. ;-P

_________________
Smile or Die!
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ImposOffline
Temat postu:   PostWys³any: 21-07-2007 - 15:57
MÅ‚odsza elita forum
MÅ‚odsza elita forum


Do³±czy³/a: 10-09-2005



Status: Offline
Cytat:
Kopernika dawno uznano za Polaka.

Cóż... na studiach częściej spotykałam się z poglądem, że on nie patrzył na swoje pochodzenie w kategoriach naszych współczesnych podziałów narodowych (w ten sposób sprawę przedstawia też angielska wersja wikipedii)... A ci, którym to nie odpowiada wciąż wysuwają nowe argumenty, czasem rozsądne po obu stronach... W każdym razie za dobry przykład typowo polskiego reprezentanta bym go nie uznała (czy człowiek, którego narodowość nie jest do końca jasna może być dobrym reprezentantem?)...
Poza tym tutaj dochodzi jeszcze to sformułowanie "Niemcy wiedzą... Francuzi wiedzą".... Z tego, co zdarzyło mi się rozmawiać z przedstawicielami tych nacji, to nie wszyscy są przekonani o polskości omawianych tutaj przykładów...
To trochÄ™ jak z tymi "Polskimi obozami koncentracyjnymi"...
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Izumi-himeOffline
Temat postu:   PostWys³any: 22-07-2007 - 22:38
Czytelnik
Czytelnik


Do³±czy³/a: 20-02-2007



Status: Offline
Z Mikeuszem tak już jest, że jak się uprze, że jesteś mężczyzną, to choćbyś była kobietą i nawet dziecko urodziła, to on ci udowodni że wedle prawa jesteś mężczyzną, a w ogóle to jesteś głupim, egoistycznym hipokrytą.

_________________
Jelito!

Bo wszystko, co żyje ma w środku jakąś kiszkę
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ImposOffline
Temat postu:   PostWys³any: 22-07-2007 - 23:19
MÅ‚odsza elita forum
MÅ‚odsza elita forum


Do³±czy³/a: 10-09-2005



Status: Offline
Co racja, to racja... Smile
Ale dzięki niemu jest ruch na forum...
Zresztą jeszcze nic mi nie udowodnił Razz
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MikeOffline
Temat postu:   PostWys³any: 23-07-2007 - 09:58
Elita forum
Elita forum


Do³±czy³/a: 07-01-2005



Status: Offline
Dajcie czlowieka, dowody jakos sie znajda... ;-P

_________________
Smile or Die!
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wy¶wietl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci Zobacz nastêpny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits