Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
RaulOffline
Temat postu: Petycja przeciw"Czarnej liscie..."Ryszarda Nowaka  PostWysłany: 06-07-2007 - 13:39
Admin Forum
Admin Forum


Dołączył/a: 05-01-2002



Status: Offline
Mike i Joshua, jeszcze jeden post nie na temat i dostaniecie po ostrzezeniu. Prosilem wiele razy, widac to nie zdaje rezultatu.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
issOffline
Temat postu: Petycja przeciw"Czarnej liscie..."Ryszarda Nowaka  PostWysłany: 12-07-2007 - 17:25
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 16-02-2004



Status: Offline
Więcej szatana!

_________________
Gdyby ktoś chciał założyć konto na Dropboksie to ten (<--) link daje dodatkowe 0.5GB Tobie i mi.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
SinnerOffline
Temat postu: Petycja przeciw"Czarnej liscie..."Ryszarda Nowaka  PostWysłany: 13-07-2007 - 10:29
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 29-11-2002



Status: Offline
iss napisał/a:
Wikipedia napisał/a:
Utarło się, że satanizm to kult szatana jako upostaciowanego zła i przeciwnika Boga. W rzeczywistości podstawy satanizmu wykluczają istnienie jakichkolwiek bóstw. W prawdziwym tego słowa znaczeniu satanista za jedynego Pana mogącego mu rozkazywać uważa samego siebie, całą swoją filozofię i życie opiera na inteligencji, własnym rozumie i racjonalności.

Bez nerw. Nie taki satanizm straszny jak go malują.

O_O Znaczy to, że jestem satanistą O_O
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
DOffline
Temat postu: Petycja przeciw"Czarnej liscie..."Ryszarda Nowaka  PostWysłany: 13-07-2007 - 11:18
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 18-10-2003



Status: Offline
No ba! Jestes niebezpieczny dla spoleczenstwa prawie tak bardzo jak Trubadurzy!

Pan Nowak odgraza sie wniesieniem sprawy do prokuratury i jesli pochwali sie ze to zrobil damy znac Fundacji Helsinskiej ktora trzyma reke na pulsie i jesli Mr. Nowak wyskoczy z jakas akcja on tez bedzie mial klopoty - i to o wiele wieksze niz zespoly ktore bedzie smial pozwac...
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MikeOffline
Temat postu: Petycja przeciw"Czarnej liscie..."Ryszarda Nowaka  PostWysłany: 13-07-2007 - 13:51
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 07-01-2005



Status: Offline
Doniesienie do prokuratury mozna wnosic. Zakazujac mu tego, sam ograniczasz jego prawa. Jestes hipokryta.

_________________
Smile or Die!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Izumi-himeOffline
Temat postu: Petycja przeciw "Czarnej liscie..." Ryszarda Nowak  PostWysłany: 13-07-2007 - 21:27
Czytelnik
Czytelnik


Dołączył/a: 20-02-2007



Status: Offline
Mike - odnośnie legalności satanizmu w Polsce: swego czasu chciano zarejestrować w naszym kraju Kościół Szatana, który działa legalnie w USA (należeli do niego m. in. Marylin Monroe czy Roman Polański ). Nie udało się to tylko dlatego, że nie mieli odpowiedniej liczby wyznawców, a nie dlatego, że satanizm jest nielegalny. Jeśli chodzi o sam satanizm - istnieje kilka jego nurtów, przy czym część z nich zakłada istnienie szatana, nieraz jako siły czystej, niejako Prometeusza; inne zaś - kładą nacisk na hedonistyczne podejście do życia, etc. BTW - niszczenie grobów to nie satanizm, tylko wandalizm.
Bardziej od ogólnie pojmowanego metalu czy hardrocka, bałabym się przesłań, jakie niesie ze sobą hip-hop.
co do samej listy - nie wiem, śmiać się czy płakać... W dzisiejszych czasach zakazywanie czegokolwiek przynosi najczęściej odwrotny skutek. z tej strony patrząc, mogę tylko pogratulować panu Nowakowi propagowania pewnych gatunków muzyki oraz wspierania wykonujących ją zespołów.

_________________
Jelito!

Bo wszystko, co żyje ma w środku jakąś kiszkę
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
DOffline
Temat postu: Petycja przeciw "Czarnej liscie..." Ryszarda Nowak  PostWysłany: 14-07-2007 - 15:32
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 18-10-2003



Status: Offline
Ja nie zakazuje mu wnosic doniesienia do prokuratury Very Happy Wrecz przeciwnie ja chce zeby to zrobil Very Happy
Wtedy Fundacja Helsinska bedzie mogla zaczac dzialac i Pan Nowak nie bedzie juzm ial przyjemnego zycia Razz

Inna sprawa - nei wiem czy to ktos juz pisal - Mr. Nowak biega przed koncertami kapel grajacych metal i zbiera od zespolow autografy xD

poza tym - Mr. Nowak caly czas krzyczy o "satanistach" ale w zanym wywiadzie nie zdolal okreslic czym wg. niego jest satanizm ani czym jest sekta Smile

Poza tym nie ma zadnych kwalifikacji zeby prowadzic dzialalnosc anyt-sekciarska Razz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MikeOffline
Temat postu: Petycja przeciw "Czarnej liscie..." Ryszarda Nowak  PostWysłany: 15-07-2007 - 18:36
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 07-01-2005



Status: Offline
Cytat:
"odnośnie legalności satanizmu w Polsce: swego czasu chciano zarejestrować w naszym kraju Kościół Szatana, który działa legalnie w USA"


W USA mozna miec szturmowa bron automatyczna, prawo jazdy w wieku 16 lat oraz mozna zalozyc firme przez telefon w 30 minut. Smile Ale czego to niby dowodzi?

Cytat:
"(należeli do niego m. in. Marylin Monroe czy Roman Polański ). Nie udało się to tylko dlatego, że nie mieli odpowiedniej liczby wyznawców, a nie dlatego, że satanizm jest nielegalny."


Co nie? Smile Po prostu zyjemy w wolnym, demokratycznym kraju. A sama widzisz, tu jakis kolo cos tam narzeka, ze sie czuje przesladowany i chowa sie za plecy Fundacji Helsinskiej.

Cytat:
"Jeśli chodzi o sam satanizm..."


OK, ale... Smile Nie mowimy o doktrynie, mowimy o domniemanych przesladowach.

Cytat:
"Bardziej od ogólnie pojmowanego metalu czy hardrocka, bałabym się przesłań, jakie niesie ze sobą hip-hop."


Co masz na mysli? Mowic o przeslaniu hiphopu czy rocka to IMO jak mowic o przeslaniu anime albo o przeslaniu ksiazek. ;-P Nie istnieje cos takiego, jak jedno zbiorcze "przeslanie". To sa puste slogany, ktore ladnie brzmia, a nic nie znacza.

Cytat:
"co do samej listy - nie wiem, śmiać się czy płakać..."


No to chyba masz za malo wlasnych problemow, jesli takie rzeczy naprawde zajmuja Twoje mysli... Wink

_________________
Smile or Die!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
DOffline
Temat postu: Petycja przeciw "Czarnej liscie..." Ryszarda Nowak  PostWysłany: 15-07-2007 - 19:09
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 18-10-2003



Status: Offline
Cytat:
W USA mozna miec szturmowa bron automatyczna, prawo jazdy w wieku 16 lat oraz mozna zalozyc firme przez telefon w 30 minut. Ale czego to niby dowodzi?


A co ma piernik do wiatraka ?

Walnales porownanie ktore nie ma nic wspolnego z tematem...


1. Nie "narzekam" a proboje pokazac ludziom jak glupi jest Nowak i jak absurdalne sa dzialania takich ludzi - jesli nie zaczniesz mowic to ludzie sami sobie wyrobiaa opinie o Tobie na podstawie np. takich oszolomow jak Mr. Nowak.
2. Nie "chowamy sie za plecami" Fundacji Helsinskiej ale zwrocilismy sie o pomoc do ludzi ktorzy jako jedni z niewieliu beda mogli dzialac jesli cos zacznie sie dziac - sa neizalezni od naszego rzadu ktory jak ostatnio bylo widac jest zalezny od KK...

Przesladowania nie sa "domniemane" bo Pan Nowak mial juz kilka "udanych akcji" ktore skutkowaly m.in. w odwolaniu "Black Metal Festival" lub np. pobiciu grupy ekologĂłw...

A lista jest problemem kazdego kto zyje w tym kraju - i jesli do glosu dochodza tacy chorzy ludzie jak Mr. Nowak to cos tu jest chyba nie tak?

Nie wiem - czy ty sadzisz ze lepiej jakbysmy nie probowali naglasniac calej sprawy ? I czekali az ludzie pokroju Nowaka zaczeli z niej korzystac i ograniczac wolnosci obywatelskie?
Polowa swiata jesli nie caly swiat juz sie z nas smieje ze wogole cos takiego mialo miejsce!
A co gorsza ludzie z samorzadow wypowiadali sie ze "nie moga sie doczekac tej listy" !
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MikeOffline
Temat postu: Petycja przeciw "Czarnej liscie..." Ryszarda Nowak  PostWysłany: 15-07-2007 - 19:55
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 07-01-2005



Status: Offline
Cytat:
"A co ma piernik do wiatraka ?
Walnales porownanie ktore nie ma nic wspolnego z tematem..."

Szczerze podziwiam bystrosc analizy. Tak, dokladnie wlasnie tak zrobilem. Zabieg ten ma udowodnic, ze to, ze Kosciol Szatana jest zarejestrowany gdzis tam na drugiej polkuli nie oznacza, ze automatycznie ma byc tez u nas. Bo tam stosuje sie rozne rozwiazania, na ktore w Poslce przyzwolenia nie ma - na przyklad posiadanie broni automatycznej.

I jesli ci bedzie wolno rejestrowac Kosciol Szatana, bo w USA istnieje - to ja chce bron automatyczna, bo w USA tez wolno ja miec. Bzz zaklamania i hipokryzji, prosze!

Cytat:
"Nie "narzekam" a proboje pokazac ludziom jak glupi jest Nowak i jak absurdalne sa dzialania takich ludzi"

No patrz, i znowu narzekasz. O_o I to w tonie coraz bardziej histerycznym. Wez sie w garsc!

Cytat:
"Przesladowania nie sa "domniemane" bo Pan Nowak mial juz kilka "udanych akcji" ktore skutkowaly m.in. w odwolaniu "Black Metal Festival" lub np. pobiciu grupy ekologĂłw... "

No i gdzie ta twoja wielka krzywda?
Odwolanie - pretensje miej do organizatorow, nie do Nowaka.
Pobicie - zgloscie sprawe na policje.

Cytat:
"A lista jest problemem kazdego kto zyje w tym kraju"

Whoa, to juz jakis nowy wymiar megalomani...! xD Mistrzu! Bijesz rekordy bezczelnosci!
No i przygotuj sie na szok - otoz... moim problemem nie jest.

Cytat:
"Nie wiem - czy ty sadzisz ze lepiej jakbysmy nie probowali naglasniac calej sprawy?"

A robcie co chcecie. ;-P Ale ja tez moge miec swoje zdanie na ten temat. I tak, mam was za mieczakow.

Cytat:
"Polowa swiata jesli nie caly swiat juz sie z nas smieje"

Tak. Masz racje. Polowa swiata, o ile nie caly, tak sie przejelo odwolaniem Black Metal Festival, ze teraz siedza z zapartym tchem przed telewizorami i co chwila ogladaja najnowsze biuletyny CNN i BBC na temat rozwoju tego kryzysu. O_o Na sto procent bylo tez zebranie sztabu kryzysowego w Brukseli. A moze beda interweniowac wojska ONZ?

Smieszy mnie to, co piszesz...

Cytat:
"A co gorsza ludzie z samorzadow wypowiadali sie ze "nie moga sie doczekac tej listy" !"

Przed chwila marudziles, ze ograniczaja twoje prawa, a teraz jestes przeciw samorzadom? O_o Czyli system jest dobry wtedy, gdy spelnia twoje zachcianki, a jak nie spelnia, to juz jest zly? Mowisz, jak faszysta.

_________________
Smile or Die!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
DOffline
Temat postu: Petycja przeciw "Czarnej liscie..." Ryszarda Nowak  PostWysłany: 15-07-2007 - 21:54
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 18-10-2003



Status: Offline
ehhh... nie zamierzam Ci juz nic tlumaczyc bo i tak nic do Ciebie nie dotrze...

natomiast jesli ktos ma cos skladnego do powiedzenia / jakies pytania lub chcialby nam pomoc - zapraszam do rozmowy Smile
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Izumi-himeOffline
Temat postu: Petycja przeciw "Czarnej liscie..." Ryszarda Nowak  PostWysłany: 18-07-2007 - 00:05
Czytelnik
Czytelnik


Dołączył/a: 20-02-2007



Status: Offline
Mike napisał/a:
W USA mozna miec szturmowa bron automatyczna, prawo jazdy w wieku 16 lat oraz mozna zalozyc firme przez telefon w 30 minut. Smile Ale czego to niby dowodzi?

Kolejny raz czepiasz się tego fragmentu zdania, do którego najlepiej ci ripostować, choć fragment ów nie ma większego znaczenia. Wyjaśniając - chodziło mi o to, że nie było żadnych moralnych i etycznych przeciwwskazań odnośnie rejestracji Kościoła Szatana w Polsce. Projekt padł z prozaicznego powodu za małej liczby członków.

Mike napisał/a:
No to chyba masz za malo wlasnych problemow, jesli takie rzeczy naprawde zajmuja Twoje mysli...

Dla twojej wiadomości - akurat problemów mam pod dostatkiem. Ale czy to oznacza, że wszystko inne ma mi, za przeproszeniem, zwisać? A poza tym ta uwaga była chamska.

_________________
Jelito!

Bo wszystko, co żyje ma w środku jakąś kiszkę
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MikeOffline
Temat postu: Petycja przeciw "Czarnej liscie..." Ryszarda Nowak  PostWysłany: 18-07-2007 - 14:48
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 07-01-2005



Status: Offline
Cytat:
"Kolejny raz czepiasz się tego fragmentu zdania, do którego najlepiej ci ripostować, choć fragment ów nie ma większego znaczenia. Wyjaśniając - chodziło mi o to, że nie było żadnych moralnych i etycznych przeciwwskazań odnośnie rejestracji Kościoła Szatana w Polsce. Projekt padł z prozaicznego powodu za małej liczby członków."

Napisalas, ze Amerykanom nie przeszkadzala rejestracja, wiec i nam nie powinna. No to ja odpowiadam, jak odpowiadam - ze Amerykanom nie przeszkadza wiele rzeczy, ktore akurat Polakom przeszkadzaja. Rzucilas argument - dostalas ripioste. Na tym polega dyskusja.

To raz. Dwa: ilosc czlonkow to pierwsza linia obrony. Gdyby zebrali ich wiecej, wcale nie jest powiedziane, ze rejestracje by dostali. Mogliby posypac sie na dalszych punktach wymagan.

Cytat:
"Dla twojej wiadomości - akurat problemów mam pod dostatkiem."

Przeciez wlasnie mowie...

Cytat:
"Ale czy to oznacza, że wszystko inne ma mi, za przeproszeniem, zwisać? A poza tym ta uwaga była chamska."

Jestes skrajnie przewrazliwiona... O_o

_________________
Smile or Die!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
LoanaOffline
Temat postu: Petycja przeciw "Czarnej liscie..." Ryszarda Nowak  PostWysłany: 18-07-2007 - 16:24
Pisarz
Pisarz


Dołączył/a: 01-01-2006



Status: Offline
Mikeuszu, lepiej idz sie klocic z Major w temacie "Wojna w Iraku", tam Ci to lepiej wychodzi -_-'

Mike napisał/a:
Napisalas, ze Amerykanom nie przeszkadzala rejestracja, wiec i nam nie powinna. No to ja odpowiadam, jak odpowiadam - ze Amerykanom nie przeszkadza wiele rzeczy, ktore akurat Polakom przeszkadzaja. Rzucilas argument - dostalas ripioste. Na tym polega dyskusja.

W ktorym miejscu ona to napisala? Jej zdanie wygladalo nastepujaco: "odnośnie legalności satanizmu w Polsce: swego czasu chciano zarejestrować w naszym kraju Kościół Szatana, który działa legalnie w USA (należeli do niego m. in. Marylin Monroe czy Roman Polański ). Nie udało się to tylko dlatego, że nie mieli odpowiedniej liczby wyznawców, a nie dlatego, że satanizm jest nielegalny." Ja odebralam dopisek "ktory dziala legalnie w Stanach" jako wlasnie takie "notabene", a nie jako "amerykanom to nie przeszkadza, wiec nam tez nie powinno". Wg mnie to Ty dokonales nadinterpretacji, a czepiasz sie, ze zwrócono Ci na to uwage. W zadnym wypadku nie posadzilabym Izumi o taki przekaz, jaki Ty odebrales, poniewaz nie napisala tego.


Mike napisał/a:
Jestes skrajnie przewrazliwiona... O_o

Niekoniecznie. Buzka na koncu zdania byla tak malo odczuwalna przy emocjonalnym przekazie tego zdania, ze nawet ja jej w pierwszej chwili nie zauwazylam. I poczulam sie urazona za Ize. Bo moze ona MA OCHOTE jednoczyc sie z D - czemu wiec sie z niej z tego powodu wysmiewasz (albo sprawiasz wrazenie, ze to robisz)? Moze dla Ciebie problem np."zakazuja nam muzyki" jest smieszny i niewarty uwagi, ale dla mnie problem np."nie jestem dominujacym jajoglowym w grupie" jest dopiero glupim sposobem psucia sobie humoru, ale kazdy ma inne poglady na zycie i ja to szanuje. Bo kazdy ma prawo do bronienia tego, co uwaza za sluszne.
[edit] Znając Mikeusza skłonność do czepiania się słówek Razz chciałabym zaznaczyć, że użyte powyżej przykłady problemów są wymyślonymi przykładami, mającymi na celu zilustrowanie mojej myśli, nie są odwzorowaniem realistycznych problemów poruszonych w tym temacie, czyli "Czarnej listy..." pana Nowaka.


Ostatnio zmieniony przez Loana dnia 20-07-2007 - 08:58, w całości zmieniany 2 razy
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
LoanaOffline
Temat postu: Petycja przeciw "Czarnej liscie..." Ryszarda Nowak  PostWysłany: 18-07-2007 - 16:32
Pisarz
Pisarz


Dołączył/a: 01-01-2006



Status: Offline
Mike napisał/a:
No i gdzie ta twoja wielka krzywda?
Odwolanie - pretensje miej do organizatorow, nie do Nowaka.
Pobicie - zgloscie sprawe na policje.


Jestem w lekkim szoku. Czyli nasze dzialania powinny sie opierac na reakcji, nie na prewencji? Lepiej, zeby bili ekologow, zeby mogli to zglaszac policji, a nie dbac o to, zeby ich nie bili???
Oprocz tego, jako kierownik w firmie doskonale zdajesz sobie sprawe, jak dzialaja plotki/pomowienia/oszołomskie teksty. Moze nam wydaje sie smieszne, ze teraz taki gosciu jak Nowak stworzyl jakas liste i wszyscy sie z tego smieja, ale ja wcale nie prorokowalabym, ze za jakis czas, bez odpowiedniej reakcji, ta lista nie przeszlaby dalej, do oficjalnych przepisow. I organizatorzy zaczeliby odwolywac koncerty nie z powodu pomowien i obaw przed banda moherowych beretow oraz zamieszek na koncertach, a z powodu odpowiednich przepisow. Polska to kraj absurdow, ale to nie znaczy, ze mamy im przytakiwac i smiac sie po cichu z glupoty ludzi przy wladzy. Bo oni maja wladze...
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits