Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomo¶ci Zobacz następny temat
Autor Wiadomo¶ć
ShikamaruLOffline
Temat postu: One Piece  PostWysłany: 19-01-2006 - 19:52
Nowicjusz
Nowicjusz


Doł±czył/a: 18-01-2006



Status: Offline
Przeszukałem dział anime 2 razy i nie znalazłem takiego tematu ale jeśli jednak zdublowałem temat to przepraszam.



Kod:
"Gold Roger, The 'Pirate King' had achieved it all. Wealth, Fame, and Power Had all been his. Not Suprisingly, the final words he spoke before they lopped off his head inspired adventurers throughout the world to sail the seas."

"My Treasure? Why, it's right where I left it...It's yours if you can find it...But you'll have to search the WHOLE WORLD!"

"The World... Is about to witness a GREAT ERA OF PIRACY"


Minęło już ponad 20 lat od egzekucji największego z piratów, Gold Rogera, lecz pamięć o jego czynach pozostaje wiecznie żywa. Coraz to nowi śmiałkowie próbują zmierzyć się z legendą i odnaleźć One Piece - tajemniczy skarb słynnego poprzednika. Wśród nich jest Monkey D. Luffy, wyszczerzony od ucha do ucha nastolatek w słomkowym kapeluszu, oznajmiający każdemu, kto się napatoczy, że zostanie Królem Piratów. Godna podziwu wiara w siebie, prawda? Problem polega na tym, że chłopak nie ma statku ani załogi, nie zna się na nawigacji, a znalazłszy się w wodzie idzie na dno jak kłoda. I ktoś taki miałby sobie poradzić na najbardziej nieprzewidywalnym z mórz świata i zostać następcą wielkiego Gold Rogera? Albo jest zupełnym debilem (co właściwie nie jest dalekie od prawdy), albo też wszystko jest możliwe. Zwłaszcza jeśli w grę wchodzi wielka przygoda. Powoli wokół Luffy'ego zbiera się garstka zapaleńców, dzielących z nim wiarę w marzenia i przyjaźń. Coraz bardziej wzrasta cena za ich głowy, coraz więcej wrogów pragnie ich dopaść. Ale oni, nie bacząc na niebezpieczeństwa, ciągle płyną ku swojemu celowi...

One Piece to seria oparta o mangę autorstwa Eiichiro Ody, gratka dla miłośników awanturniczych opowieści o piratach. Co prawda, akurat ci piraci ani myślą grabić, palić i plądrować, a do tego jeszcze szlachetnie pomagają innym, ale przynajmniej mają flagę z trupią czaszką i są ścigani przez Marines. Na pierwszy rzut oka anime wydaje się po prostu zwariowaną komedią, z czasem jednak pojawiają się w nim elementy dramatyzmu, na szczęście nie przesadzonego (w każdym razie niezbyt rażąco). Mocnym punktem są niewątpliwie postaci - zwłaszcza załoga Luffy'ego to bardzo sympatyczna gromadka. Ich kapitan mentalnością, determinacją i apetytem dorównuje Son Goku; kryje też parę małych sekretów, na przykład: dlaczego jego ciało rozciąga się jak guma, albo dlaczego traktuje stary słomkowy kapelusz jak największy skarb? Natomiast każdy z pozostałych członków załogi nosi w pamięci bolesne wspomnienia z przeszłości i prędzej czy później będzie musiał ponownie się z nimi zmierzyć. Na szczęście opowieść ma charakter przede wszystkim komediowy, nie wzdychają więc z cierpiętniczymi minami, tylko nawzajem kłócą się i wspierają, a także pilnują, by ich niekompetentny kapitan nie popełnił (znowu) jakiegoś głupstwa.

Seria jest niesamowicie długa i nie wygląda na to, by miała się szybko zakończyć. Bohaterowie tak się już rozsmakowali w morskich podróżach, że odsuwają na dalszy plan swoje pierwotne cele, wplątując się w nieskończoną ilość nowych przygód i napotykając coraz silniejszych przeciwników. Brak na szczęście takich fenomenów jak walki trwające po kilkanaście odcinków, często natomiast pojawiają się mniej lub bardziej udane odcinki-zapychacze. Jeśli tak dalej pójdzie, One Piece przebije długością wszystkie serie DragonBall i Sailor Moon razem wzięte... Wszystko to pewnie z powodu niesłabnącej popularności zarówno mangi jak i anime; oby jednak nie zaszkodziło to opowieści... Na szczęście, jak dotąd się na to nie zapowiada.

Jeśli idzie o stronę techniczną... Cóż, kreska jest dość niedbała, żeby nie powiedzieć "brzydka". Kto przywykł do oglądania na ekranie dopracowanej, realistycznej grafiki czy też urzekających bishounenów, może albo uciec z krzykiem, albo próbować się jednak przekonać, by po kilku odcinkach dojść do wniosku, że inny styl rysowania po prostu by tutaj nie pasował. Muzyka nie jest niczym ambitnym, ale też nie należy tego oczekiwać. Ważne, że wpada w ucho i pasuje do klimatu. Seria obfituje w dynamiczne piosenki - przewinęło się przez nią już 5 openingów i 14 endingów, i możemy przewidywać, że będzie ich dużo więcej.

Komu polecić? Przede wszystkim tym, których nie odstraszy liczba odcinków... Miłośnicy komedii przygodowych pewnie obejrzą bez wahania. Osoby szukające w anime głębszej treści być może przyciągnie idea przyjaźni i realizacji największych marzeń, jak również padające często pytanie, co poza złotem i klejnotami może być dla kogoś skarbem. A kto już zdecyduje się oglądać, lepiej niech wygospodaruje sobie dużo wolnego czasu. Bardzo dużo. Jak najwięcej. Bo od One Piece naprawdę trudno się oderwać.

Hmm dyskusja otwarta hehe
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶ć  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Alex
Temat postu:   PostWysłany: 23-01-2006 - 10:20
Czytelnik
Czytelnik


Doł±czył/a: 14-02-2005




Nico Robin, najlepsza postać w załodze Luffiego! Nie! W całym anime! Uwielbiam ją, nietylko swietny wojownik to jeszcze inteligentna (jest archeologiem z zamiłowania). I przedewszystkim piękna!!! Nami też niezła ale nie dorasta Nico do pięt (ruda małolata, zbyt chciwa).

P.S. Żartowałem, Nami też jest super, ale Nico bardziej trafia w mój gust.


UsunÄ…Ĺ‚em obrazki...
Alex albo dawaj do nich linki albo znajduj mniejsze...
Nie kaĹĽdy ma super Ĺ‚Ä…cze...
Mod I.
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶ć Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
kuririnOffline
Temat postu:   PostWysłany: 12-03-2006 - 22:51
Czytelnik
Czytelnik


Doł±czył/a: 12-03-2006



Status: Offline
Anime super a ulubiona postac Ussop
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶ć  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ImposOffline
Temat postu:   PostWysłany: 13-03-2006 - 01:07
MĹ‚odsza elita forum
MĹ‚odsza elita forum


Doł±czył/a: 10-09-2005



Status: Offline
Moją ulubioną postacią jest Zoro, m.in. ze względu na technikę walki 3 mieczami Wink
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶ć  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Niebieska_Lain
Temat postu:   PostWysłany: 13-03-2006 - 15:31
MĹ‚odsza elita forum
MĹ‚odsza elita forum


Doł±czył/a: 15-10-2005



Ja mam podobne upodobania co Alex ^.^ Nico jest urocza Razz

_________________
ZrĂłb mi jakÄ…Ĺ› krzywdÄ™!
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶ć  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
kuririnOffline
Temat postu:   PostWysłany: 24-03-2006 - 22:18
Czytelnik
Czytelnik


Doł±czył/a: 12-03-2006



Status: Offline
Seria wciaga i jak dlamnie narazie trzyma rowny klimat a to jak na długosc serii bardzo dobrze.
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶ć  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
blueberyOffline
Temat postu:   PostWysłany: 05-05-2006 - 12:11
Pisarz
Pisarz


Doł±czył/a: 01-05-2006



Status: Offline
Tak jest super i podobno to anime stworzył fan DBZ Very Happy Tak tylko słyszałm.
Bardzo zabawne anime, przyjazny klimat, szkoda tylko, ĹĽe grafika jak dla mnie niedopracowana.

_________________
Dum spiro, spero

dopĂłki oddycham, nie tracÄ™ nadziei.

 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶ć Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Niebieska_Lain
Temat postu:   PostWysłany: 05-05-2006 - 18:59
MĹ‚odsza elita forum
MĹ‚odsza elita forum


Doł±czył/a: 15-10-2005



A mi siÄ™ wydaje,ĹĽe taki wyglÄ…d grafiki to celowy zabieg.

_________________
ZrĂłb mi jakÄ…Ĺ› krzywdÄ™!
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶ć  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
blueberyOffline
Temat postu:   PostWysłany: 05-05-2006 - 22:10
Pisarz
Pisarz


Doł±czył/a: 01-05-2006



Status: Offline
Może i tak jednak czasami naprawde była dziecinna Wink
Jednak przyznając się to chyba ją lubiłam, sama nie wiem, no bo jak by wyglądało to anime bez tej "zabawnej" grafiki Wink ??

_________________
Dum spiro, spero

dopĂłki oddycham, nie tracÄ™ nadziei.

 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶ć Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
kuririnOffline
Temat postu:   PostWysłany: 13-05-2006 - 00:31
Czytelnik
Czytelnik


Doł±czył/a: 12-03-2006



Status: Offline
One Piece movie 6 ma zupełnie inna kreske przez co strasznie sie zdołowałem.
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶ć  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
blueberyOffline
Temat postu:   PostWysłany: 13-05-2006 - 14:14
Pisarz
Pisarz


Doł±czył/a: 01-05-2006



Status: Offline
Tak?? Jej Shocked
Muszę to zobaczyć!!
Wiesz może skąd to zdobyć??

_________________
Dum spiro, spero

dopĂłki oddycham, nie tracÄ™ nadziei.

 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶ć Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
IggIOffline
Temat postu:   PostWysłany: 13-05-2006 - 20:44
Elita forum
Elita forum


Doł±czył/a: 30-09-2002

Sk±d: Don'tgonearthe Castle!

Status: Offline
Zdradze ci wielkÄ… tajemnicÄ™... z Internetu...
Przypominam o zakazie linkowania do subĂłw.
Mod I.

_________________
Usunięto obrazki - złamanie regulaminu
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶ć Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
IggIOffline
Temat postu:   PostWysłany: 14-05-2006 - 14:56
Elita forum
Elita forum


Doł±czył/a: 30-09-2002

Sk±d: Don'tgonearthe Castle!

Status: Offline
Naprawdę chcesz ubliżać inteligencji osoby która zadała to pytanie?
"Goggle has the answer" to powinna byc standartowa odpowiedĹş

_________________
Usunięto obrazki - złamanie regulaminu
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶ć Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
HieadOffline
Temat postu:   PostWysłany: 11-07-2006 - 08:58
Nowicjusz
Nowicjusz


Doł±czył/a: 11-07-2006



Status: Offline
Ja to anime widziałem na RTL 2, ale nie podoba mi się jak np. Dragon Ball czy naruto!

_________________
Everything power it not, genuine force sticks (lie) we!

I saw fairest that anime!



My favorite heroines from it anime!
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶ć  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
kuririnOffline
Temat postu:   PostWysłany: 11-07-2006 - 11:58
Czytelnik
Czytelnik


Doł±czył/a: 12-03-2006



Status: Offline
Zajebiste anime, zajebisty humor, zajebiste postaci i walki obejrzałem do 196 odcinka i wciaz mam niedosyt
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶ć  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wy¶wietl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomo¶ci Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits