Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
LunasOffline
Temat postu:   PostWysłany: 21-05-2007 - 16:46
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 25-09-2006



Status: Offline
chciales powiedzieć prawnik :>

_________________
0x5 0xA 0xF
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
JoshuaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 21-05-2007 - 17:20
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 24-10-2005



Status: Offline
Tak prawnikiem.
Sinner- Ubuntu instaluje się koło godziny i musisz się bawić 30 minut w doinstalowanie dodatkowych progsów.

_________________
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Losiul
Temat postu:   PostWysłany: 21-05-2007 - 20:01
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 22-02-2005



Hmm - ostatnio instalowaliśmy lin'y w firmie. Na 4 komputery instalka przeszła gładko na 2 (1h na każdy), na jednym był problem z dźwiękiem (szefo chciał udowodnić że sobie sam poradzi ; P), a na 4tym sypał się sam instalator, czego przyczyny są do dzisiaj niejasne.
Wnioski? Jeśli nie sprawia problemów to jest cudownym systemem : ). Gorzej jeśli to robi, bo wtedy trzeba zmienić się w hakera, ale kto co lubi ; ).

Niebawem odpalam SC na linuchu, bo za dużo już się napisałem o Tym ; P - call me fanatic ; D..

_________________
http://img217.imageshack.us/img217/8008/1149595968350hv3.gif
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
JoshuaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 21-05-2007 - 20:06
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 24-10-2005



Status: Offline
Losiul- u r right , jeśli linux nie sprawia problemów, to jest bajer systemem.
*Zakłada kółko linuxiarzy fanatyków i hardkorowców dla siebie i Losiula i oczywiście dla Issa*
Losiul będziesz emulował SC? Jak tak, to napisz czym i czy nie zjada dużo pamięci.

_________________
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
issOffline
Temat postu:   PostWysłany: 21-05-2007 - 22:16
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 16-02-2004



Status: Offline
Ja moje Gentoo instalowałem i dopieszczałem chyba jakiś tydzień (sam sobie taki wybrałem, bo kocham wpatrywać się w komunikaty podczas kompilacji programów), ale dokładnie nie pamiętam, bo tak dawno to było. Śmiga tak już jakieś 3-4 lata. W tym czasie wymieniłem w kompie wszystko oprócz MB, dysk zmieniałem trzy razy, a wszystko to bez żadnej reinstalacji.

BTW XMMS ssie. Zamiast niego powstał BMP, a teraz jest BMPx (którego nie używałem, a na skrinszotach już nie wygląda jak winamp). Ale i tak najlepszy jest Amarok.

_________________
Gdyby ktoś chciał założyć konto na Dropboksie to ten (<--) link daje dodatkowe 0.5GB Tobie i mi.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MikeOffline
Temat postu:   PostWysłany: 21-05-2007 - 23:23
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 07-01-2005



Status: Offline
Nieprawda! BMP powstal, bo BTR nie dawal rady...!

_________________
Smile or Die!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
JoshuaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 22-05-2007 - 07:10
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 24-10-2005



Status: Offline
Ale Amarok i tak wymiata wszystko.

_________________
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
RaulOffline
Temat postu:   PostWysłany: 22-05-2007 - 12:06
Admin Forum
Admin Forum


Dołączył/a: 05-01-2002



Status: Offline
Używam ostatnio tylko Xubuntu (z wine co prawda ...) i do Windowa wrócić nie zamierzam. Zapomniałem co to jest zawieszenie się systemu.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
LunasOffline
Temat postu:   PostWysłany: 22-05-2007 - 14:40
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 25-09-2006



Status: Offline
cos dla oburzonych mym poprzednim wpisem linuksiarzy Razz
A niech maja


1. Kupujesz najnowszy system Windows Vista i instalujesz go na komputerze. Okazuje się, że musisz dokupić do niego zupełnie nowy komputer, bo na starym system nie zamierza zadziałać.

2. Kupujesz zupełnie nowy komputer i instalujesz na nim Windows Vista. Nowy system z politowaniem informuje Cię, że nowy komputer i tak jest za słaby, więc system będzie działał tylko w trybie wstecznej kompatybilności. W efekcie napawasz się nowym komputerem z nowym systemem, który wygląda i działa zupełnie jak Windows 98. Tyle tylko, że trochę wolniej.

3. Próbujesz zainstalować drukarkę. Okazuje się, że jest za stara i nie ma do niej sterowników, więc musisz kupić nową drukarkę.

4. Kupujesz nową drukarkę. Instalujesz ją i drukujesz stronę testową. System Windows Vista uprzejmie informuje Cię, że sterowniki nowej drukarki nie są autoryzowanę przez firmę Microsoft, więc nikt nie odpowiada za ewentualne problemy w jej działaniu.

5. Drukarka przestaje działać. Próbujesz ją przeinstalować. W efekcie system informuje Cię, że wykrył nieautoryzowaną próbę naruszenia ochrony systemu i nie pozwoli na takie podejrzane operacje. Czujesz się usatysfakcjonowany wysokim poziomem inteligencji nowego systemu.

6. Chwilowo godzisz się na życie bez drukarki.

7. Podłączasz nowy komputer do internetu. System Windows Vista co 15 sekund informuje Cię z dumą, że wykrył i powstrzymał próby włamania do Twojego komputera. Po kilku minutach zdenerwowany zaczynasz szukać opcji wyłączenia tych komunikatów. Godzinę później szczęśliwie udaje Ci się tego dokonać. Cieszysz się nowym, niezawodnym i bezpiecznym systemem.

8. Następnego dnia rano włączasz komputer. Niestety nowy system nie chce działać.

9. Dzwonisz do kolegi informatyka. Błagasz o pomoc. Wyrwany ze snu kolega daje się przekonać wizją kraty piwa i niezwłocznie, już po dwóch godzinach przybywa z odsieczą.

10. Kolega informatyk uruchamia komputer. System nie działa. Kolega informatyk uruchamia system z płytki awaryjnej i zapuszcza program antywirusowy. Po wykryciu i usunięciu kilkuset wirusów z Twojego nowego systemu razem usiłujecie uruchomić Twój nowy komputer.

11. Nic z tego. Kolega informatyk sugeruje przeinstalowanie systemu. Zajmuje Wam to cały dzień, więc krata piwa nie wystarcza i musisz dokupić jeszcze dwie.

12. System wreszcie działa. Kolega informatyk instaluje w systemie dwa programy antywirusowe, program antyspamowy, firewalla, programy anty-adwarowe i anty-spywarowe. System Windows Vista każdorazowo informuje oburzony, że takie oprogramowanie to naruszenie jego integralności, intymności i inteligibilności. Poza tym jest zbulwersowany Twoim brakiem zaufania w niego i sugeruje, żebyś lepiej zakupił kilka dobrych, tanich i niezawodnych programów firmy M$. Kolega informatyk jednak wie lepiej. Pocieszony jesteś faktem, że drukarka znowu działa.

13. Cieszysz się nowym dobrym, tanim i niezawodnym systemem na swoim nowym, wspaniałym komputerze. Jesteś usatysfakcjonowany faktem, że system nareszcie jest bezpieczny i niezawodny, chociaż tym razem chodzi już dwa razy wolniej niż Windows 98. Próbujesz odtworzyć film z DVD. Niestety, system ma pewne wątpliwości, czy aby na pewno zakupiłeś ten film legalnie...

_________________
0x5 0xA 0xF
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
jaczak
Temat postu:   PostWysłany: 23-05-2007 - 13:18
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 08-06-2003



lol, xD.

w moim podstawowym komputerze Ubuntu mam już z 2 czy 3 lata. jedyne czego mi brakuje z winzgrozy to podpowiedzi w japońskim ime, Twisted Evil.

_________________
hope you never grow old
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Losiul
Temat postu:   PostWysłany: 23-05-2007 - 20:20
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 22-02-2005



Ej, ja się nie bulwersuję ; ) - po prostu nie lubię kiedy wciska się kit ; P.. Winda też ma sporo zalet i kiedy ktoś mnie pyta, jaki system zainstalować, to w większości wypadków radzę Windę - trzeba być trochę upartym i przynajmniej choć trochę obeznanym, żeby łyknąć linucha. 40letniemu sąsiadowi, który ledwo rozumie co to są pliki, Windows po prostu ułatwia życie..

_________________
http://img217.imageshack.us/img217/8008/1149595968350hv3.gif
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
RaulOffline
Temat postu:   PostWysłany: 23-05-2007 - 21:40
Admin Forum
Admin Forum


Dołączył/a: 05-01-2002



Status: Offline
Jaka zalete dla nowego uzytkownika ma dobrze skonfigurowany Windows w porownaniu do dobrze skonfigurowanego Ubuntu? Jak ktos nie wie co to folder to lepiej, zeby jednak nie mial praw admina tak jak jest domyslnie na Windowsie.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
issOffline
Temat postu:   PostWysłany: 23-05-2007 - 22:43
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 16-02-2004



Status: Offline
Swoją drogą kiedyś komputery sprzedawano z instrukcją obsługi, a teraz w większości przypadków nie ma takiego gadżetu. A poza tym większość społeczeństwa to niestety analfabeci funkcjonalni, dla których zrozumienie instrukcji obsługi (niestety jakiejkolwiek) to zadanie ponad możliwości.

_________________
Gdyby ktoś chciał założyć konto na Dropboksie to ten (<--) link daje dodatkowe 0.5GB Tobie i mi.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
RaulOffline
Temat postu:   PostWysłany: 24-05-2007 - 01:16
Admin Forum
Admin Forum


Dołączył/a: 05-01-2002



Status: Offline
Komputery chcą mieć wszyscy. Kupują dzieciom które na nich tylko grają. A dzieciom można kupić konsolę, kilka gier i zapomnieć o jakiś wirusach itp.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
JoshuaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 24-05-2007 - 07:52
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 24-10-2005



Status: Offline
Komputer jest teraz uniwersalnym prezentem. Ludzie kupują dzieciom na gwiazdkę, na urodziny, na komunię. Komputer jest dobry na byle okazje i nie nudzi się szybko dzieciom, jak np. hulajnoga.

_________________
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits