Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
USAGIOffline
Temat postu:   PostWysłany: 24-04-2007 - 14:40
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 08-09-2005



Status: Offline
Mike napisał/a:
I taaaa, jakbym powiedzial: "A moze pojdziemy na paintball?", to zeby nie odpowiadala: "Oszales? Ubranie wybrudzisz!"...
Znaczy sie 1 maja jedziemy ta Very Happy ale Ty stawiasz xD
A potem robimy mangowe i robisz ręcznie dla wszystkich pierogi ;]

wada - ich podejście w styl -ja nie musze lubić Twoich znajomych ale Ty musisz lubić moich - O_o bo inaczej robią "męskiego focha" xD

_________________
Raju we śnie poszukując...
USAGI
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Katana
Temat postu:   PostWysłany: 24-04-2007 - 17:05
Nowicjusz
Nowicjusz


Dołączył/a: 11-04-2007

Skąd: Wałbrzych

dziewczyny ogladajace anime sa lekko szurniete jak to w tych bajkach tylko by sie znecaly nad facetem albo sa emo
a swoja droga to chyba nie mam wad Razz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
DreaM*HunteROffline
Temat postu:   PostWysłany: 24-04-2007 - 17:08
Pisarz
Pisarz


Dołączył/a: 16-03-2005



Status: Offline
Masz.
Nie wiesz co to interpunkcja. ;}
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Usako
Temat postu:   PostWysłany: 24-04-2007 - 19:02
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 14-06-2005



em...jak to czytam to mam śmiechawkę, faceci są różni jedni twardziele, co w środku niczym dzieciaczki, inni z twarza dziecka chowającą twardziela w sobie, nie ma co roztrząsać.
Hmm...najbardziej mnie irytuje ich milczenie i udawanie, że nic się nie dzieje, no ale ok...niekiedy da się to w nich zmienić ciut, a jeżeli wszelkie rozmowy nic nie dają, trzeba się przyzwyczaić.
Najgorsi faceci, do których nie umiem się przekonać to typowi podrywacze. Zabawni na krótką metę, szybko robią się irytujący i nachalni. No...ale to konkretny typ facetów, i i tak spore uogólnienie.
Jakby nie patrzeć, wady czy zalety, kogo to obchodzi, kocha się mimo wad, za wady i za zalety. Facet bez wad nie ma zalet:)

_________________
http://tsuki-no-odango.totalh.com/

Jeśli w niebie nie ma czekolady to ja tam nie idę...xD'
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MikeOffline
Temat postu:   PostWysłany: 24-04-2007 - 19:51
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 07-01-2005



Status: Offline
"Znaczy sie 1 maja jedziemy ta ale Ty stawiasz xD"

O? Naprawde cos sie dzieje? Very Happy

"wada - ich podejście w styl -ja nie musze lubić Twoich znajomych ale Ty musisz lubić moich"

Yup, to czeste. Wink Facetom brak autorefleksji i empatii, przez co czesto jestesmy hipokrytami.
No i czesto, eeem..., xD upieramy sie przy rzeczach, ktore pozornie nie maja sensu. Moim zdaniem to dlatego, ze raz podjetej decyzji raczej sie, bedac facetem, nie analizuje. Jest decyzja - to wykonac! A dziewczyny lubia myslec na bierzaco o tym, co robia...

Ma to tez swoja jednak i dobra strone - tak powstaje konsekwencja w czynach.

I tu nauka dla dziewczyn - jesli rugujecie te ceche z facetow, oduczacie ich konsekwencji. Uczac faceta myslec, robicie z niego popychadlo.

Ja jestem dumny ze swej umiejetnosci wylaczania myslenia... xD

_________________
Smile or Die!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MagnusOffline
Temat postu:   PostWysłany: 25-04-2007 - 00:09
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 21-10-2002



Status: Offline
Cytat:
wada - ich podejście w styl -ja nie musze lubić Twoich znajomych ale Ty musisz lubić moich


Ja takiej zasady nie wyznaje... moją zasadą w tych tematach jest "toleruj moich znajomych, ja będę tolerował Twoich" jest to uczciwe i nie zmusza do lubienia drugiej osoby...

Cytat:
Facetom brak autorefleksji i empatii, przez co czesto jestesmy hipokrytami.


Pisz za siebie Wink

_________________
Mój "mały" internetowy spis komiksów
My DA
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MikeOffline
Temat postu:   PostWysłany: 25-04-2007 - 03:30
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 07-01-2005



Status: Offline
Pisz za siebie

Najlepszy dowod, ze mam racje... ;-P

_________________
Smile or Die!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
LoanaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 25-04-2007 - 07:52
Pisarz
Pisarz


Dołączył/a: 01-01-2006



Status: Offline
Mike napisał/a:
I tu nauka dla dziewczyn - jesli rugujecie te ceche z facetow, oduczacie ich konsekwencji. Uczac faceta myslec, robicie z niego popychadlo.

Chyba najglupsze zdanie, jakie przeczytalam w tym temacie O_O. Dobrze wiedziec, ze Mike nie mysli, tylko dziala.
Czemu czlowiek inteligentny, potrafiacy przewidziec skutki swoich zachowan i dzialan mialby byc niekonsekwentny i jeszcze do tego popychadlo? Umiejetnosc logicznego myslenia i przewidywania nie przeczy temu, ze nalezy zachowywac sie konsekwentnie wobec tego, co sie robi.
Natomiast zgodze sie, ze kobiety maja zwykle wieksza empatie i biora pod uwage nie tylko wlasne pragnienia, ale rowniez uczucia innych. Moze stad wynika czeste zmienianie kierunku dzialania. Ale empatia to w zadnym wypadku nie jest cecha tworzaca popychadlo!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MikeOffline
Temat postu:   PostWysłany: 25-04-2007 - 10:57
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 07-01-2005



Status: Offline
A, teraz to juz pojechalas dla samego pojechania - i tak zdeformowalas moja opinie, by ja sobie ustawic do populistycznego chlostania. ;-P

"Czemu czlowiek inteligentny, potrafiacy przewidziec skutki swoich zachowan i dzialan mialby byc niekonsekwentny i jeszcze do tego popychadlo?"

Nigdy w zyciu nie napisalem, ze tak wlasnie jest. Nie twierdzilem tak i nie twierdze. Masz calkowita racje. Wink

"Umiejetnosc logicznego myslenia i przewidywania nie przeczy temu, ze nalezy zachowywac sie konsekwentnie wobec tego, co sie robi."

Oczywiscie, ze nie przeczy.

"Ale empatia to w zadnym wypadku nie jest cecha tworzaca popychadlo!"

Zgadza sie.

I teraz - skoro moje poglady sa glupie, a Twoje sa takie same, jak moje, to czy aby przypadkiem Twoje tez nie sa...?

Moje poglady odnosza sie do tego, o czym Ty w swej odpowiedzi nie napisalas - do zmiennosci zdania. Jesli non stop zmieniasz zdanie pod wplywem czestych, zmiennych impulsow - tak, wtedy jestes popychadlem. Dlatego warto nie zmieniac zdania, jesli nie ma takiej rzeczywistej potrzeby.

Przyklad. Chcesz kupic bulki. Idziesz do sklepu i kupujesz bulki. Wracasz do domu z bulkami.

ALE jesli w sklepie zauwazysz, ze wszyscy kupuja chleb i zaczniesz sie zastanawiac... a moze jednak chleb? Nie, jednak bulki... Albo kurcze, a moze jednak... Nie, bulki... Ale ten chleb taki smakowity, tak fajnie pachnie... A tu siasiad doradzi - hej, a moze sucharki? A sadsiadka - warto wziac do kompletu te nowa margaryne. Nie, jednak nie. No dobra, jednak tak. Albo w sumie... Chyba jednak... Bo przeciez... Dwa dni potem mdlejesz z glodu.

Tak, dla mnie taka osoba to popychadlo.

Reasumujac: wady trzymania sie raz podjetej decyzji sa najczesniej mniejsze, niz wady ciaglego jej zmieniania.

_________________
Smile or Die!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
mmOffline
Temat postu:   PostWysłany: 25-04-2007 - 11:12
Nowicjusz
Nowicjusz


Dołączył/a: 09-02-2007



Status: Offline
ooo, fight Smile Michał się rozruszał. Dobrze, że podkręciłeś jasność wypowiedzi, bo Twój wcześniejszy post to był jakiś bełkot i zbiór skrótów myślowych. Konsekwencja jest bardzo ważna i zgadzam się, że nie można się miotać. Ale wyłączanie myślenia po podjęciu decyzji to też przegięcie. W ten sposób do dzisiaj parę znanych nam osób popierałoby kaczki, gąski czy inny drób. Ja lubię ludzi, którzy w sytuacji gdy kilka osób na około miesza Ci w głowie chlebem, bułkami i sucharkami, potrafią na bieżąco przeanalizować sytuację i zdecydować co wybrać. To trudne mieć chłodne spojrzenie i umysł ale warto próbować. Polecam.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MikeOffline
Temat postu:   PostWysłany: 25-04-2007 - 11:22
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 07-01-2005



Status: Offline
Napisalem - jesli nie ma rzeczywistej potrzeby, a nie w ogole. Wink

_________________
Smile or Die!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
LoanaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 25-04-2007 - 11:41
Pisarz
Pisarz


Dołączył/a: 01-01-2006



Status: Offline
Mike napisał/a:
No i czesto, eeem..., xD upieramy sie przy rzeczach, ktore pozornie nie maja sensu. Moim zdaniem to dlatego, ze raz podjetej decyzji raczej sie, bedac facetem, nie analizuje. Jest decyzja - to wykonac! A dziewczyny lubia myslec na bierzaco o tym, co robia...
Ma to tez swoja jednak i dobra strone - tak powstaje konsekwencja w czynach. I tu nauka dla dziewczyn - jesli rugujecie te ceche z facetow, oduczacie ich konsekwencji. Uczac faceta myslec, robicie z niego popychadlo. Ja jestem dumny ze swej umiejetnosci wylaczania myslenia... xD

a potem
Mike napisał/a:
Napisalem - jesli nie ma rzeczywistej potrzeby, a nie w ogole

Tak? W ktorym miejscu to napisales?
Zgadzam sie z Mackiem, to co napisales, to byl belkot. I ja Ci odpowiadalam na ten belkot, podsumowujac, ze glupszej wypowiedzi nie widzialam tutaj. To co napisales to mi wyglada jak dzialanie berserka i tyle.

Co do Twojego podsumowania - nie zmieniam Twoich slow. Znaczenia tez nie. Przeczytaj jeszcze raz, co skomentowalam, a nie czepiaj sie, ze mowiac "samochod" miales na mysli "zielonego porschaka", a ja sie przyczepilam do tego samochodu.
Oprocz tego LOGICZNE myslenie nie powoduje ciaglej zmiany zdania. Osoby niepewne siebie, nie mające wyrobionych pogladow, nie znajace sprawy - te zmieniaja zdanie. A jak ktos zdecydowal, ze chce chleb, to ten chleb kupi, mimo pokus i namawiania, bo sobie wytlumaczy, ze chleb jest tanszy, zdrowszy i bardziej go potrzebuje.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
mmOffline
Temat postu:   PostWysłany: 25-04-2007 - 11:50
Nowicjusz
Nowicjusz


Dołączył/a: 09-02-2007



Status: Offline
Ale Michał napisał w swoich dodatkowych wyjaśnieniach: "dlatego warto nie zmieniac zdania, jesli nie ma takiej rzeczywistej potrzeby."
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
LoanaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 25-04-2007 - 11:59
Pisarz
Pisarz


Dołączył/a: 01-01-2006



Status: Offline
Tak, ale dopiero w wyjasnieniach Razz. A ja sie czepialam tekstu zrodlowego, gdzie W OGOLE o tym nie wspomnial. I wmawia mi, ze zmieniam jakies jego slowa i "teraz to juz pojechalas dla samego pojechania - i tak zdeformowalas moja opinie, by ja sobie ustawic do populistycznego chlostania".
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MikeOffline
Temat postu:   PostWysłany: 25-04-2007 - 16:02
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 07-01-2005



Status: Offline
"Tak, ale dopiero w wyjasnieniach . A ja sie czepialam tekstu zrodlowego"

Nieprawda. Nie widze takiego zastrzezenia w poscie, gdzie piszesz: "Tak? W ktorym miejscu to napisales?". Dodalas je post factum, gdy udowodniono Ci, ze nie masz racji. ;-P

Poza tym czemu sluzy takie dzielenie wlosa na czworo? Czemus konkretnemu, czy po prostu chcesz mi udowodnic, ze nie potrafie zebrac mysli w jedne post i potrzebuje do tego az dwoch? Tak, potrzebuje dwoch postow. Smile Happy now? Mozemy isc dalej i nie rozbijac ciekawej dyskusji o semantyczne bzdurki? ;-P Please?

Poza tym uzylem w "tekscie zrodlowym" (wooo, moje posty staja sie tekstami zrodlowymi!) slowa "raczej". Slowo "raczej" nie oznacza "tylko i wylacznie". Przynajmniej nie oznaczalo, gdy ostatni raz to sprawdzalem.

"Co do Twojego podsumowania - nie zmieniam Twoich slow"

Zmienilas. Ale nie chce mi sie ciagnac watku formalnego. Niewazne. Nie pochylam sie nad tym. Niech tam. Niech bedzie. No to... sa jakies wnioski merytoryczne do powyzszych uwag, czy nie?

"Oprocz tego LOGICZNE myslenie nie powoduje ciaglej zmiany zdania"

Oczywiscie, ze nie powoduje. A czy ja napisalem, ze powoduje?

"Osoby niepewne siebie, nie mające wyrobionych pogladow, nie znajace sprawy - te zmieniaja zdanie"

Dokladnie tak napisalem w podanym przez siebie przykladzie z bulkami. Mam wrazenie, ze powtarzamy obydwoje swoje argumenty.

W kazdym razie znowu ominelas meritum mojej wypowiedzi. Moze streszcze je jeszcze raz: wada facetow czesto jest bezrefleksyjnosc - ale w pewnych sytuacjach wada ta staje sie zaleta, gdyz bezrefleksja czesto jest bardziej skuteczna niz przesadne zadumanie i miotanie sie.

_________________
Smile or Die!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits