Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci Zobacz nastêpny temat
Autor Wiadomo¶æ
TIGRAOffline
Temat postu:   PostWys³any: 01-06-2008 - 01:00
Moderator
Moderator


Do³±czy³/a: 16-08-2003

Sk±d: OdchÅ‚aÅ„ duszy

Status: Offline
Szeroki pędzel z włosia (jakiegoś zwierzaczka, ale nie powiem jakiego bo nie wiem - fakt faktem, że bardzo delikatny) i sprężone powietrze - tylko i wyłącznie to do czyszczenia.
A też mnie trafia jak przychodzą znajomi i tylko widzę zbliżające się niebezpiecznie wyciągnięte ręce ku figurkom - czas jakby zatrzymał się dla mnie w miejscu, no matrix Smile

_________________
Każdy ma gorszy dzień...
Mój trwa od roku...
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
P-chanOffline
Temat postu:   PostWys³any: 01-06-2008 - 11:15
Czytelnik
Czytelnik


Do³±czy³/a: 31-07-2007



Status: Offline
No to mamy coś co nas łączy, bowiem mam to samo szczególnie jakieś parę miesięcy temu, jak w odwiedziny wpadł kumpel brata, któremu dla zabawy (?) chciał pokazać jedną z moich figurek ściągając jej spódniczkę. Myślałem, że go zatłukę (nie ma to jak braterska miłość).
Też nie lubię za bardzo jak przychodzą do mnie przyjaciele (mało ich zostało - większość wyjechała do W.Brytanii), wyciągający ręce w stronę figurek (w końcu przydało by się kupić zamykaną gablotkę), by je zobaczyć z bliska.
Wówczas zawsze jakoś strach zagląda mi w oczy, a "sarducho" wali mi jakoś mocnej.
Niestety moje prośby nie zawsze pomagają, bo mnie nie chcą słuchać, ale może w końcu kiedyś się uda. Szczególnie, że jeśli ja jak do kogoś idę w odwiedziny, najpierw pytam się czy mogę ruszyć to co mnie interesuje. I niestety tego też wymagam od odwiedzających przyjaciół.
Niestety nie wszyscy potrafią zrozumieć, że choćby takie figurki są do oglądania, a nie do dotykania. Oj, ciężkie jest życie kolekcjonera Twisted Evil .

A o pędzelku nie pomyślałem, dzięki za pomysł. Będę musiał się rozejrzeć po sklepach i takowy zakupić, a nawet kilka o różnych wielkościach Smile .

_________________

P-chan' s fan site
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Losiul
Temat postu:   PostWys³any: 02-06-2008 - 11:11
MÅ‚odsza elita forum
MÅ‚odsza elita forum


Do³±czy³/a: 22-02-2005



Kurczę, nie żal wam że zbieracie rzeczy które tylko "są"? Stoją na półce i odbijają promieniowanie świetlne i nawet wam nie wolno ich dotykać? Jak to jest? : )

_________________
http://img217.imageshack.us/img217/8008/1149595968350hv3.gif
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
TIGRAOffline
Temat postu:   PostWys³any: 02-06-2008 - 12:25
Moderator
Moderator


Do³±czy³/a: 16-08-2003

Sk±d: OdchÅ‚aÅ„ duszy

Status: Offline
Ale wcale tak nie jest!
Nam wolno je dotykać, na tym polega kolekcjonowanie Smile

_________________
Każdy ma gorszy dzień...
Mój trwa od roku...
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
diablicOffline
Temat postu:   PostWys³any: 02-06-2008 - 13:10
Debiutant
Debiutant


Do³±czy³/a: 29-05-2008



Status: Offline
niektorzy kolekcjonuja:

znaczki (zeby miec co lizac)
plastikowe butelki (potem plywa taki smietnik po Wisle)
zyletki (Hello EMU kids)
długopisy (klik-klik-klik-klik-klik i tak 24/7)
pilki (niech ja tylko dorwe tego skur.... co mi szybe wybil...)
zamki do drzwi (trzeba na czyms sie uczyc do zawodu)
kalendarze (dla tych co stracili jedn dzien, albo rok >>')
panties (o_O oro ???)
klepiki drewniane (to z ich braku)
piasek (by z nodow sobie policzyc ziarenka)
noże (dla tych co sa jeszcze pod Grunwaldem)
zapalniczki, bibulki (te do fajek)
lufki (tez do fajek >>')
... itd
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Deedlith_AnthyOffline
Temat postu:   PostWys³any: 05-06-2008 - 19:17
Nowicjusz
Nowicjusz


Do³±czy³/a: 12-05-2007



Status: Offline
Cóż...Na relatywnie tanie figurki mi nie szkoda, maks to dla mnie 100 zł(ale musi naprawde mi sie podobać) i raczej często sobie nie pozwalam na wydawanie tyle na jedną figurkę
.
Napewno nie wydałabym 700 zł na Dollfa/figurkę...Moja przyjaciółka ma zamiar zamówić sobie, z jednej strony podziwiam ją za taki zapał i poświęcenie..z drugiej..też myśle, czy nie szkoda jej troche...?
Ale wiadomo, każdy sie czasem "zakochuje" w przedmiocie i MUSI go mieć Smile
Właśnie, NAM właścicielom wolno, INNYM nie XD
Też sie bałam o moją Aeris, inne wolno macać, aż tak cenne/tłukące sie nie są-ale Aeris za mocno ręke wygniesz i pach...Temu daje jej dotykać tylko Najlepszej Przyjaciółce Wink która odpowiednio uważa.

_________________
So im glad i got burned,
think of all the things we learned
for the people who are STILL ALIVE.
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
P-chanOffline
Temat postu:   PostWys³any: 05-08-2008 - 20:02
Czytelnik
Czytelnik


Do³±czy³/a: 31-07-2007



Status: Offline
U mnie nie ma takiego problemu, jeśli czegoś bardzo chcę nie zależnie od ceny staram się to dostać (choć same chęci nie zawsze wystarczą).
Jedynym problemem może być to, że niestety nie zarabiam zbyt dużo (klasa przeciętnego Polaka?), i na droższe "cudeńka", nie mogę sobie od razu pozwolić i tym samym muszę choćby kilka miesięcy na to zbierać. A to może oznaczać, że później tego mogę już w ogóle nie dostać.
W końcu nie wszystko można mieć od razu a podejrzewam, że gdyby mnie było stać na to wszystko to by mnie to już tak nie bawiło jak teraz^^.

Wracając natomiast do sedna sprawy, to nie będę ukrywał, że jestem zainteresowany tymi o to figurkami, i chciałbym je w przyszłości dostać w swoje rączki^^.
Niestety na razie nie dysponuje informacjami na temat tych trzech figureczek, bowiem zdjęcia pochodzą z Wonder Festival 2008 Summer, a przydała by się tu znajomość japońskiego^^ (ja nadal się na razie dokształcam na własną rękę - w planach jest jakiś kurs).

_________________

P-chan' s fan site
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
TIGRAOffline
Temat postu:   PostWys³any: 06-08-2008 - 00:19
Moderator
Moderator


Do³±czy³/a: 16-08-2003

Sk±d: OdchÅ‚aÅ„ duszy

Status: Offline
Ekhm służę swoją skromną wiedzą figurkową ^^"

Pierwsza Panna to: lycoris Radiata; Skala: 1/8; Producent: Hobby Stock i Alter; Data ukazania sie jako PVC: Wrzesień 2008; Cena ok: 8,000 Yen.

Druga figurka to: With You Mitsumeteitai Noemi Itoh ; Skala: 1/8; Wydawca/producent: Kotobukiya; Data ukazania się jako PVC: Grudzień 2008; Cena ok: 7,000 Yen.

Trzecia to: Nanako - Nekomimi School Swimsuit Ver.; Skala: 1/5; Seria: To Heart2 Another Days; Data ukazania się jako PVC: Listopad 2008; Cena ok: 9,800 Yen. Też na nią zachorowałam Very Happy

_________________
Każdy ma gorszy dzień...
Mój trwa od roku...
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
P-chanOffline
Temat postu:   PostWys³any: 06-08-2008 - 18:37
Czytelnik
Czytelnik


Do³±czy³/a: 31-07-2007



Status: Offline
TIGRA napisa³/a:
Ekhm służę swoją skromną wiedzą figurkową ^^"


Eee o tym to ja nie pomyślałem, ale dobrze mieć kogoś, kto akurat rozpoznaje te trzy figurki^^.

W końcu tyle tych figurek się ukazuje, że człowiek nie nadąża z informacjami na ich temat, jak choćby to z jakich serii pochodzą. Tigro skąd Ty bierzesz te wszystkie informacje Question Confused .

_________________

P-chan' s fan site
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
TIGRAOffline
Temat postu:   PostWys³any: 06-08-2008 - 19:04
Moderator
Moderator


Do³±czy³/a: 16-08-2003

Sk±d: OdchÅ‚aÅ„ duszy

Status: Offline
A sama tak jakoÅ› nie wiem Smile
Tak zdjęcia przeglądam, plany wydawnicze i co nie co wpada do łebka informacji Smile

_________________
Każdy ma gorszy dzień...
Mój trwa od roku...
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
P-chanOffline
Temat postu:   PostWys³any: 07-08-2008 - 19:04
Czytelnik
Czytelnik


Do³±czy³/a: 31-07-2007



Status: Offline
Fakt mogłem się domyślić, w końcu robie to w taki sam sposób, ale jakoś nigdy nie miałem dobrej pamięci to takich spraw, przynajmniej nie od razu zapamiętuje wszystkie figurki, które mnie interesują. To już o dziwo lepszą pamięć mam do muzyki i tekstów^^.

_________________

P-chan' s fan site
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
TIGRAOffline
Temat postu:   PostWys³any: 23-08-2008 - 12:27
Moderator
Moderator


Do³±czy³/a: 16-08-2003

Sk±d: OdchÅ‚aÅ„ duszy

Status: Offline
Przed PaÅ„stwem prototyp dwóch figurek z serii Code Geass: Kallen i Shirley, których zdjÄ™cie ukazaÅ‚o siÄ™ w najnowszym wydaniu magazynu Hobby Japan. ZnalazÅ‚am gdzies informacjÄ™, że na Wonder Festival 2008 Summer byÅ‚o mozna je dostać w ramach akcji Alpha x Omega’s “Secret”.

_________________
Każdy ma gorszy dzień...
Mój trwa od roku...
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
P-chanOffline
Temat postu:   PostWys³any: 08-11-2008 - 08:36
Czytelnik
Czytelnik


Do³±czy³/a: 31-07-2007



Status: Offline
Ja za to ostatnio trafiłem na oto taką figurkę, która rzekomo ma wyjść w grudniu tego roku w cenie ok 128$. Nie ukrywam, że mnie zatkało, gdy ją ujrzałem, bowiem naprawdę prezentuje się dość sympatycznie. A przedstawia Yoko w bardziej realistycznym wykonaniu Razz .
No i chyba zacznę maleńkie polowanie na ten okaz^^.

_________________

P-chan' s fan site
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
TIGRAOffline
Temat postu:   PostWys³any: 08-11-2008 - 12:43
Moderator
Moderator


Do³±czy³/a: 16-08-2003

Sk±d: OdchÅ‚aÅ„ duszy

Status: Offline
Ach Yoko Smile Widziałam ją ostatnio na stronie E2046 (zakładka Gathering) jako pre-painted. Osobiście mam pewne zastrzeżenia co do wykonania brzucha i pleców - coś jest z nimi nie tak... Przyglądając się jednak detalom np. buty, karabinek, usta stwierdzam, że mimo mankamentów jest bardzo ciekawą pozycją Smile

_________________
Każdy ma gorszy dzień...
Mój trwa od roku...
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
P-chanOffline
Temat postu:   PostWys³any: 16-12-2008 - 12:50
Czytelnik
Czytelnik


Do³±czy³/a: 31-07-2007



Status: Offline
Ostatnio przeszukując, kolejny raz pewien japoński sklep wysyłkowy, natrafiłem na taki oto okazik Bell-chan (pre-order).

Belldandy Griffon Enterprises Ver.
Scale: 1/8 (ok 17 cm)
Producer: Hiroman/Griffon Enterprises
Sales Price: 11,800/11,210 (pre-order)
Material: PVC

_________________

P-chan' s fan site
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wy¶wietl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci Zobacz nastêpny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits