Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
LunasOffline
Temat postu: Internet security  PostWysłany: 12-04-2007 - 23:57
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 25-09-2006



Status: Offline
Sinner napisał/a:
uruchomiłem kiedyś XP na p500 z 64 MB RAMu i chodził i nawet się nie wieszał.

byly wspollokator mial XP na p300 tylko nie jestem pewien czy 64 czy 128 MB RAMu, komp tez sie nie wieszal. Ale uruchomic cokolwiek to byla masakra.
Chociaz on na tej maszynie caly rok przezyl.

issZ tego co sie orientuje ( nie sa to w 100% pewne dane) to chodzi o stworzenie pliku wymiany zamiast na dysku to na pendrivie. Wykorzystuja to ze pamiec FLASH jest znacznie szybsza od dyskowej.

_________________
0x5 0xA 0xF
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
issOffline
Temat postu: Internet security  PostWysłany: 13-04-2007 - 00:21
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 16-02-2004



Status: Offline
Nie jest to to samo, co plik wymiany. HD są ogólnie szybsze od flashy, ale pendraki (i karty pamięci) wygrywają przy odczycie dużej ilości małych porcji danych (4kB i 512 kB).
SzczegĂłly u Billa

_________________
Gdyby ktoś chciał założyć konto na Dropboksie to ten (<--) link daje dodatkowe 0.5GB Tobie i mi.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ArcticOffline
Temat postu: Internet security  PostWysłany: 13-04-2007 - 10:15
Czytelnik
Czytelnik


Dołączył/a: 24-07-2005

Skąd: Stąd

Status: Offline
Sinner nie chodziło mi o to, że nie zainstalujesz na innym kompie windowsa. Chodziło mi o działanie> Nigdy nie spotkałeś się dajmy na to przy instalowaniu jakiejś gierki że ta jednym systemie zainstalowała sie spokojnie a na drugim zainstalowała i nie działa? Z bliżej nie określonej przyczyny. Albo że nie wykrywa jakieś części którą podłączyłeś ? a na drugiej windzie spokojnie ?
No na linuxa pewno jakies wirusy są ...gdzieś... Tyle że więcej masz na winde.
A propo luk to na tym miedzy innymi polega urok tego systemu że jak znajdzie sie błedy to można je poprawić. Z windą jest trudniej.
Microsoft narobił sobie wrógów wśród programistów.
Nie mam co wywyższać Unixów Razz I NIE jestem osobą która na każdym kroku smieje sie z microsoftu. Vista dla mnie jest zbyt odpicowana. I za dużo zrzerać bedzie. ?.Pewno można jakoś zmienić ustawienia (O_o?).
Mówie narazie trawają "beta testy" Wink .

_________________
Ciekawe co o tym powie historia?
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
RaulOffline
Temat postu: Internet security  PostWysłany: 13-04-2007 - 12:54
Admin Forum
Admin Forum


Dołączył/a: 05-01-2002



Status: Offline
iss napisał/a:
Nie jest to to samo, co plik wymiany. HD są ogólnie szybsze od flashy, ale pendraki (i karty pamięci) wygrywają przy odczycie dużej ilości małych porcji danych (4kB i 512 kB).

Nadal nie widzę możliwości aby pendrive o przepływie danych maks. 20 MB/s mógł przyspieszać system bardziej niż zwykły dysk twardy o conajmniej 2x większej prędkości odczytu. A tak małe pliki jak 512 KB w Viscie a chyba tylko readme.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
issOffline
Temat postu: Internet security  PostWysłany: 13-04-2007 - 13:21
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 16-02-2004



Status: Offline
Tu nie chodzi o całe pliki, tylko małe porcje danych będące czymś w rodzaju wycinków RAMu. A czemu szybki dysk jest w tym gorszy od pendrive'a? - bo dyski mają dobry transfer przy ciągłych danych, ale jeśli trzeba odczytać dużo małych kawałków, to już jest gorzej. Pendrive nie ma mechanicznej głowicy, która musi odnaleźć potrzebną porcję danych, lecz umożliwia natychmiastowy dostęp do dowolnego fragmentu swojej pamięci. MS przedstawił nawet odpowiednie wyliczenie.
MS napisał/a:
A teraz kilka faktów, które powinny przemówić do zwolenników nawet bardzo szybkich dysków twardych. Urządzenia spełniające wymagania technologii ReadyBoost charakteryzują się następującą ilością losowych odczytów na sekundę:
• 2.5[MB/s] : 4 [kB] = (2.5*1024)[kB/s] : 4 [kB] = 640 [odczytĂłw/s]

Aby dysk twardy spełnił takie wymagania, jego średni czas dostępu powinien wynosić:
• 1[s] : 640 = 1000[ms] / 640 = 1.5 [ms]

Dostępne na rynku dyski twarde 7200RPM mają czasy dostępu na poziomie ok. 9 ms (dane producentĂłw: WD 320GB – 8.9 ms, Seagate 320GB – 8.5 ms), co jest wynikiem 6x gorszym od najwolniejszych urządzeń zgodnych z ReadyBoost. Szybsze urządzenia jeszcze powiększają tą róşnicę. Przykładowo pendrive Victorinox Swissbit 2.0 512MB osiągnął według systemu Windows Vista wydajność rzędu 4261kB/s dla odczytu małych porcji danych 4kB i 3733kB/s dla zapisu średnich porcji 512kB, co daje ponad 1000 losowych odczytĂłw na sekundę i czas dostępu poniĹźej 1 [ms], czyli ok. 10x szybciej od dostępnych dyskĂłw twardych.

Nie wiem tylko jak to wpłynie na trwałość pamięci flash, która AFAIR ograniczoną ilość cykli odczytu/zapisu (choć mi się jeszcze żaden pendrive, ani karta pamięci nie zużyły).

_________________
Gdyby ktoś chciał założyć konto na Dropboksie to ten (<--) link daje dodatkowe 0.5GB Tobie i mi.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
JoshuaOffline
Temat postu: Internet security  PostWysłany: 13-04-2007 - 13:26
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 24-10-2005



Status: Offline
Co do visty
klik

_________________
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
LunasOffline
Temat postu: Internet security  PostWysłany: 13-04-2007 - 17:11
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 25-09-2006



Status: Offline
Cytat:
Nigdy nie spotkałeś się dajmy na to przy instalowaniu jakiejś gierki że ta jednym systemie zainstalowała sie spokojnie a na drugim zainstalowała i nie działa?

Nie. zwykle wszystko dziala jesli tylko wymagania sprzetowe sa spelnione.
Stabilnosc systemu mocno zalezy od uzytkownika. W windzie sie smieci w systemie i to ostro, dochodzi do tego masa oprogramowania ktore czesto dodaje cos od siebie, a pozostalosci zostaja nawet po usunieciu. W Linie po pierwsze uzytkownicy sa zwykle bardziej uswidomieni po drugie za malo softu jest na ten system takze nie ma nawet czym smiecic.
Co do wirusow. Linuks to jak mowilem bardziej uswiadomieni urzytkownicy, masa dystrybucji, oraz to ze systemwiele dzialan blokuje jesli nie posiada sie odpowiednich uprawnien.
Z druiej strony winda jest bardziej popularna, masa urzytkownikow zwraca jedynie uwage na to czy system dziala, teoretycznie istnieje cos takiego jak uprawnienia ale kto by sie tym przejmowal.

_________________
0x5 0xA 0xF
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
JoshuaOffline
Temat postu: Internet security  PostWysłany: 13-04-2007 - 17:47
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 24-10-2005



Status: Offline
Lunas napisał/a:
Nie. zwykle wszystko dziala jesli tylko wymagania sprzetowe sa spelnione.

Bzdura Exclamation Miał mój koleś grę, która mu działała, a mi nie. Sprzęt miałem lepszy niż on pod każdym względem.
To zależy w większości od zainstalowanch sterowników i sprzętu, czasem winda ma problemy z obsługą niektórych urządzeń.

_________________
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
RaulOffline
Temat postu: Internet security  PostWysłany: 13-04-2007 - 18:49
Admin Forum
Admin Forum


Dołączył/a: 05-01-2002



Status: Offline
iss napisał/a:
Nie wiem tylko jak to wpłynie na trwałość pamięci flash, która AFAIR ograniczoną ilość cykli odczytu/zapisu (choć mi się jeszcze żaden pendrive, ani karta pamięci nie zużyły).

Pamięci flash mają bardzo różną szybkość zużycia przy nadpisaniu tego samego miejsca i jest to od 10000 do 1000000 razy. Ta ostatnia liczba jest raczej teoretyczna.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Losiul
Temat postu: Internet security  PostWysłany: 14-04-2007 - 15:50
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 22-02-2005



Szczerze mówiąc to jest trochę śmieszne rozwiązanie - przecież od tego macie cache na dysku twardym, nie wystarczy go rozbudować?..
To nieprawda, że wszystkie programy pod win32 działają na Viscie.. jakieś 10-20% nie działa w ogóle albo tylko trochę. Do tego jest problem z grami a aplikacje 64 bit'owe trzeba błagać żeby zadziałały.
Vista to zło, a Bill to wcielenie szatana ; P

_________________
http://img217.imageshack.us/img217/8008/1149595968350hv3.gif
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
JoshuaOffline
Temat postu: Internet security  PostWysłany: 14-04-2007 - 16:03
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 24-10-2005



Status: Offline
No przecież móiłem tak od samego początku, ale nikt nie słuchał : P

_________________
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
LunasOffline
Temat postu: Internet security  PostWysłany: 14-04-2007 - 16:43
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 25-09-2006



Status: Offline
tia
wiecie czemu Tarantino nazwal swoj film "Kill Bill"?
Bo windows mu sie zwiesil
Razz

_________________
0x5 0xA 0xF
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits