Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
JoshuaOffline
Temat postu: Pogadanki o sofcie  PostWysłany: 12-04-2007 - 14:52
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 24-10-2005



Status: Offline
Czyli newsy ze świata internetu i zabezpieczeń komputerowych.
Specjalny temat w którym milicja nie gania z pietruszką i nie ściga za linki Wink
winzgroza już zawsze będzie dziurawa

_________________


Ostatnio zmieniony przez Joshua dnia 13-04-2007 - 11:58, w całości zmieniany 1 raz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
SinnerOffline
Temat postu: Internet security  PostWysłany: 12-04-2007 - 15:45
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 29-11-2002



Status: Offline
Pozwolę sobie zauwążyć, że artykuł nie dotyczy Windows, tylko pakietu Office który, wbrew powszechnemu przekonaniu, nie stanowi jego elementu składowego Wink

Każdy system operacyjny będzie dziurawy, bo to olbrzymie aplikacje, które w dodatku są platformą dla innych, nieraz też niemałych, aplikacji, niekoniecznie związanych z samym systemem i znajdujących się poza kontrolą producenta OSa. Linuxy i MacOSy wcale nie sa bardziej bezpieczne, tyle, że nie mają fanatycznych wrogów, którzy rozdmuchują każdy najmniejszy exploit i całymi dniami głowią się, jak by tu dosrać Linusowi Torvaldsowi czy Steve'owi Jobsowi.
Najśmieszniejsze w tym jest to, że taki szum to znakomita reklama - w tzw "cywilizowanym świecie" każdy słyszał o Microsofcie i Billu Gatesie, czego nie można powiedzieć o wyżej wymienionych przezemnie panach Wink

Ciekawe, jak bezpieczna okaże się Vista.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
AlviesOffline
Temat postu: Internet security  PostWysłany: 12-04-2007 - 15:48
Czytelnik
Czytelnik


Dołączył/a: 05-04-2007



Status: Offline
przerażacie mnie =O skąd wy to wszystko wiecie Razz? ja mam problem z HTMLem a wy tu gadacie o jakiś linuxach itd Razz

_________________
'Zobaczyć świat w ziarenku piasku,
niebiosa w jednym kwiecie z lasu,
w ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar,
w godzinie – nieskończoność'
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
SinnerOffline
Temat postu: Internet security  PostWysłany: 12-04-2007 - 15:54
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 29-11-2002



Status: Offline
Taka praca.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
RaulOffline
Temat postu: Internet security  PostWysłany: 12-04-2007 - 16:09
Admin Forum
Admin Forum


Dołączył/a: 05-01-2002



Status: Offline
Ja sobie uĹźywam linuxa w domu i chwale Very Happy
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
JoshuaOffline
Temat postu: Internet security  PostWysłany: 12-04-2007 - 17:29
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 24-10-2005



Status: Offline
Widzisz, gdybyś robiła coś innego na komputerze, prócz czytania blogów, słuchania muzyki i oglądania anime, to może i byś wiedziała.

_________________
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ArcticOffline
Temat postu: Internet security  PostWysłany: 12-04-2007 - 17:38
Czytelnik
Czytelnik


Dołączył/a: 24-07-2005

Skąd: Stąd

Status: Offline
odnośnie linuxa no nie wiem sinner nie twierdze że to jest bez błedny system ale jak go instalujesz to masz wieksze szanse że tak jak działa na twoim kompie to tak bedzie działał na drugim. Windows ma "troszke" innaczej. Pozatym nawet strykture systemu masz inna :/ i innaczej pomyślana, w systemach unixowskich raczej sie trochę namęczysz zamin dostaniesz dostęp do jądra systemu :/ czy do hardware. etc. etc. fakt faktem że windows ma fanatycznych wrogów..ale hacker który znajduje błedy w ich oprogramowaniu sam sie promuje.
Zresztą narazie tylko on o tym powiedział...
To że nowy windows ma błedy to nic nadnaturalnego(nie ma co tego ścigać). Są problemy z instalacją gier, i innymi rzeczami(totalitarnym bezpieczenstwem). Vista jest teraz w fazie orginalnych beta testów :].

_________________
Ciekawe co o tym powie historia?
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
JoshuaOffline
Temat postu: Internet security  PostWysłany: 12-04-2007 - 17:43
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 24-10-2005



Status: Offline
To jest trochę inaczej z Vistą. Jest wersja 32 bit i wersja 64 bit. Pod 32 bitową działają wszystkie progzy, które działały i na XP, ponieważ wszystkie są robione na platformę win32. Vista 64 jest trochę wydajniejsza, ale za to bardzo niewiele programów na niej działa. Działają tylko te uniwersalne, działające na każdym systemie. Ale to nie będzie problemem za jakiś czas, ponieważ wszyscy przerzucą się na Vistę i ludzie zaczną tworzyć programy i gry na platformę 64 bitową.

_________________
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
LunasOffline
Temat postu: Internet security  PostWysłany: 12-04-2007 - 18:34
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 25-09-2006



Status: Offline
i znowu trza bedzie upgradowac kompiuter :/

_________________
0x5 0xA 0xF
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
JoshuaOffline
Temat postu: Internet security  PostWysłany: 12-04-2007 - 18:59
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 24-10-2005



Status: Offline
Cytat:
David Short, konsultant IBM-owskiej Global Services Division uważa, że podane przez Microsoft minimalne wymagania sprzętowe dla Windows Visty są nierealistyczne. Na swoich stronach Microsoft pisze, że do uruchomienia Visty wystarczy 512 megabajtów pamięci RAM.

Zdaniem Shorta taka pojemność pamięci operacyjnej spowoduje, że wydajność nowego systemu operacyjnego z Redmond będzie niższa, niż wydajność XP. Uważa on, że do wygodnej pracy Vista potrzebuje 4 GB. Short uważa również, że optymalną ilością pamięci operacyjnej w przypadku XP są 2 gigabajty.

Chyba trzeba będzie, chociaż do 1 GB RAMu

_________________
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
SinnerOffline
Temat postu: Internet security  PostWysłany: 12-04-2007 - 20:44
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 29-11-2002



Status: Offline
W sumie ten cytat to nic specjalnego i odkrywczego (btw: podawajcie całe źródła), chociaż te cztery gigabajty mnie troszkę zaskoczyły.
W kwestii wymagań minimalnych: uruchomiłem kiedyś XP na p500 z 64 MB RAMu i chodził i nawet się nie wieszał. Co nie znaczy, że polecam robienie tego, chyba, że mamy dużo czasu, bo system staje się prawdziwym filozofem-myślicielem, któremu donikąd niespieszno Smile

Osobiście szykuję się do małej rozbudowy blaszaka, przynajmniej do 2 Giga RAMu i ze 160-200 GB pamięci dyskowej, to pewnie, oprócz XP, na kompie wyląduje Vista (mam nawet oryginał) i jakiś pingwin, oba do testowania i przekonania się, co warte.
Arctic napisał/a:
odnośnie linuxa no nie wiem sinner nie twierdze że to jest bez błedny system ale jak go instalujesz to masz wieksze szanse że tak jak działa na twoim kompie to tak bedzie działał na drugim. Windows ma "troszke" innaczej.
Nie rozumiem? Jeśli zainstaluję Windowsa na swoim kompie, to zainstaluję go też na dowolnej innej maszynie klasy PC (ewentualnie na emulatorze tejże) spełniającej wymagania sprzętowe.
Cytat:
Pozatym nawet strykture systemu masz inna :/ i innaczej pomyślana, w systemach unixowskich raczej sie trochę namęczysz zamin dostaniesz dostęp do jądra systemu :/ czy do hardware. etc. etc
[color=blue]Oczywiście, że jest inna, bo to dwa zupełnie różne systemy o zupełnie różnych filozofiach. Co nie zmienia faktu, że na Linuxa też sa wirusy, trojany i inne robactwo. A większośc ataków i tak przeprowadzana jest metodami socjotechnicznymi (zadzwonić do kogoś i powiedziec, że jest się z biura obsługi, poprosić o adres IP, hasło i login - czy to nie piękne w swojej prostocie?).
Cytat:
fakt faktem że windows ma fanatycznych wrogów..ale hacker który znajduje błedy w ich oprogramowaniu sam sie promuje.
[color=blue]Różnica polega naprawdę na tym, że jeśli rzeczony haker znajdzie lukę w Linuxe, to następnego dnia na linux.com pojawia się łata do niej. Jesli znajdzie błąd w Windowsach, to następnego dnia na billistehsuxxor11oneone.com pojawia się pluskwiak tę dziurę wykożystujący. Oczywiście uogólniam, ale przewaznie tak to wygląda.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
JoshuaOffline
Temat postu: Internet security  PostWysłany: 12-04-2007 - 21:36
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 24-10-2005



Status: Offline
źródło:
http://hacking.pl/pl/news-6450-Ile_pamieci_potrzebuje_Vista.html

_________________
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
SinnerOffline
Temat postu: Internet security  PostWysłany: 12-04-2007 - 21:48
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 29-11-2002



Status: Offline
Uch, strach się bać opisywanej technologii... Mam nadzieję, że da się wyłączyć.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
issOffline
Temat postu: Internet security  PostWysłany: 12-04-2007 - 22:07
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 16-02-2004



Status: Offline
Ponoć Vista ma jakieś szmery-bajery, że jak podłączyć pendraka tak z 0.5-2GB do pieca z 0.5GB RAMu (i wybrać z autostaru opcje przyspeedowania systemu za jego pomocą), to będzie śmigać aż miło.
Jak to się ma do rzeczywistości, to nie wiem, bo nie mam kompa z 0.5GB RAMu (tylko więcej lub mniej), a poza tym Visty nie instalowałem jeszcze choć mam legalny dostęp do wersji Business.

_________________
Gdyby ktoś chciał założyć konto na Dropboksie to ten (<--) link daje dodatkowe 0.5GB Tobie i mi.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
AlviesOffline
Temat postu: Internet security  PostWysłany: 12-04-2007 - 22:42
Czytelnik
Czytelnik


Dołączył/a: 05-04-2007



Status: Offline
Joshua napisał/a:
Widzisz, gdybyś robiła coś innego na komputerze, prócz czytania blogów, słuchania muzyki i oglądania anime, to może i byś wiedziała.


jakoś nie ciągnie mnie do skomplikowanego świata informatyki(juz nie) wystarcza mi moje witaminy, peptydy i inne glukozy...

_________________
'Zobaczyć świat w ziarenku piasku,
niebiosa w jednym kwiecie z lasu,
w ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar,
w godzinie – nieskończoność'
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits