Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj si, by sprawdzi wiadomoci Zobacz nastpny temat
Autor Wiadomo
MikeOffline
Temat postu:   PostWysany: 06-07-2007 - 12:18
Elita forum
Elita forum


Doczy/a: 07-01-2005



Status: Offline
"nie uważasz, ze porównywanie sytuacji Polski do Francji czy Niemiec, jest po prostu niewłaściwe??"

Nie, nie uwazam.

"Jak można porównać naszą sytuację gospodarczą, do niemieckiej, czy francuskiej"

A czemu niby nie mozna porownywac? O_o Nie kumam Twych oporow... Aha, moze chodzi Ci o to, ze porownanie automatycznie oznacza uznanie za podobne? Oh, pleeeeaaaase... Very Happy Oto co slownik jezyka polskiego pisze na ten temat:
>>porównać — porównywać &laquo;zestawić ze sobą jakieś osoby lub rzeczy, aby znaleźć ich cechy wspólne i cechy różniące&raquo; <<

Nic nie ma o uznaniu za podobne. Prawda?

"Co do tych wygranych wojen przez słabsze państwo, to na przestrzeni wszystkich wojen, jakie kiedykolwiek miały miejsce jest to drobnica"

...powiedziala pani ekspert historii wojskowosci. Smile Zanotuj te slowa: mylisz sie. Dowody podalem wyzej.

"faktycznie jesteśmy stosunkowo biednym krajem"

Az tak biednym tez nie jestesmy. Smile Jesli Pakistan lata na F-16 i nikogo to nie dziwi, to czemu my nie mozemy? A moze powiesz, ze Pakistan jest bogatszy od Polski? Powiesz?

"Co do F16 to przeczytaj wywiad, masz tam czarno na białym, że była to raczej strategia polityczna"

Masz tez napisane rownie czarno na bialym, ze kazdy wybor z natury swej bylby polityczny - i czy wybralibysmy F-16, czy Grippeny, czy Eurofightery, zawsze by to bylo polityczne. Smile Czytaj calosc, nie tendencyjnie wybrane fragmenty.

" sam model jest słabszy od tych, którymi dysponuje chociażby Grecja."

Po pierwsze, nie powtarzaj slow, ktorych nie rozumiesz - jest slabszy w osiagach, ktore w Polsce mysliwcom nie sa potrzebne. Grecja ma troche inne wymagania dla samolotow, niz Polska. Po drugie, sama mowilas, ze wydalismy za duzo, a teraz mowisz, ze trzeba bylo wydac wiecej. Zdecyduj sie.

"Dodatkowo, że nie jesteśmy przygotowani dostatecznie na umowy offsetowe"

OK, ale prosze pani burmistrz, kiepski offset to argument przeciw wladzy polskiej, a nie przeciw cechom technicznym F-16... O_o

"Ciebie chyba najbardziej drażni to, że ktoś może mieć odmienne zdanie od Twojego"

Nie. Mnie drazni to, ze przeciwnicy nie sa w stanie podac zadnych racjonalnych argumentow, a i tak sie upieraja przy swoim. Smile Mysla uprzedzeniami i emocjami, nie chlodna logika. Odnosi sie to tez do Ciebie.

_________________
Smile or Die!
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
MAJOROffline
Temat postu:   PostWysany: 06-07-2007 - 12:56
Czytelnik
Czytelnik


Doczy/a: 02-07-2007



Status: Offline
Upieram, się przy nie porównywaniu Polski do skrajnie różnych krajów, bo nie ma to sensu. Najlepiej się porównuje kraje stosunkowo do siebie podobne, bo wtedy widać, gdzie tkwi największa różnica. W sytuacji porównań dokonywanych przez Ciebie, wpadasz ze skrajności w skrajność, a nie to chyba było na celu, nieprawdaż? Czy mam Ci to jaśniej wytłumaczyć.

Napisałam, że mamy "słabsze" samoloty w oparciu o stwierdzenie eksperta w tej sprawie. Nie rozumiem, dlaczego nie mogę się wypowiadać w oparciu o jakiś artykuł, czy wywiad Question Wychodzę z założenia, że jeżeli mamy już coś kupować to coś naprawdę dobrego, a tak kosztowne inwestycje nie powinny być dokonywane na pół gwizdka. Na jakiej podstawie twierdzisz, że akurat taki model jakim dysponuje Grecja, posiada parametry, które u nas byłyby zbędne? Poproszę o jakieś argumenty.

Jeżeli się mylę w kwestii tych wygranych wojen przez słabsze kraje, to czy możesz mi to w jakiś sposób udowodnić? Chętnie się dokształcę dzięki Tobie Wink

Co do offsetu, to jest to wina zarówno rządu polskiego jak i amerykańskiego, bo nie zrealizowali wszystkich założeń umowy, przeczytaj dokładnie artykuł, do którego wkleiłam link.

Podałam Ci argumenty - pod nos podstawiłam Ci linki, więc nie rozumiem, czego jeszcze ode mnie oczekujesz? Co do tego upierania się przy swoim, to samo dotyczy Ciebie.
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
MikeOffline
Temat postu:   PostWysany: 06-07-2007 - 13:30
Elita forum
Elita forum


Doczy/a: 07-01-2005



Status: Offline
"Napisałam, że mamy "słabsze" samoloty w oparciu o stwierdzenie eksperta w tej sprawie."

W takim razie - Twoje slowa to przeklamanie. Ekspert tak nie napisal, tak napisal dziennikarz zadajacy pytanie. A ekspert wlasnie zaprzeczyl. To raz. A dwa: tam nie jest napisale "slabszy", ale "najslabszy z najnowoczesniejszych". Czyli wersja polska jest zaliczana do najnowoczesniejszych. Rzetelnosc!

"Nie rozumiem, dlaczego nie mogę się wypowiadać w oparciu o jakiś artykuł, czy wywiad"

Wypowiadaj sie, ale nie twierdz, ze ekspert nazwal samolot slabszym, jesli nie nazwal.

"Wychodzę z założenia, że jeżeli mamy już coś kupować to coś naprawdę dobrego, a tak kosztowne inwestycje nie powinny być dokonywane na pół gwizdka."

To sa zwykle slogany. Pustoslowie. To mielismy kupic, F-22? F-117? I po co nam to? Jakosc nie zawsze liczy sie w cenie. Poza tym po jaka cholere nam drozsze samoloty?! No po co? Po co nam zasieg 8.000 km? Bedziemy bombardowac Pekin, czy co?

"Na jakiej podstawie twierdzisz, że akurat taki model jakim dysponuje Grecja, posiada parametry, które u nas byłyby zbędne?"

Spojrz na mape i popatrz gdzie lezy Grecja, a gdzie Polska. Wink Przejrzyj tez liste sasiadow obu panstw i ich doktryny obronne.

"Co do offsetu, to jest to wina zarówno rządu polskiego jak i amerykańskiego"

A co ma rzad amerykanski z tym wspolnego? O_o Samoloty kupujemy odprywatnej firmy (nota bene quiz wiedzy na temat, na ktory rozmawiamy - jak sie nazywa producent F-16, pani burmistrz?). I nie rzad amerykanski realizuje offset. Smile Tylko firmy prywatne.

_________________
Smile or Die!
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
MAJOROffline
Temat postu:   PostWysany: 06-07-2007 - 13:47
Czytelnik
Czytelnik


Doczy/a: 02-07-2007



Status: Offline
Nie napisałam, że mamy słaby samolot, tylko słabszy od tego posiadanego przez Grecję to po pierwsze. Wnioski na temat tego, czy taki sam samolot jaki posiada Grecja byłby nam zbędny oczywiście oparłeś o własne odczucia. A jeżeli nasz kraj zostałby faktycznie zaatakowany przez Chiny to leżymy na łopatkach Wink Laughing

Moja pomyłka z tym offsetem Embarassed chodziło mi oczywiście o amerykańską firmę.

Mówiąc o lepszych samolotach, nie miałam na myśli droższych, nic takiego nie napisałam, źle odczytałeś to co chciałam przekazać.

Ekspert w wywiadzie nie powiedział, że nasze F16 są słabsze, ale tak można było zinterpretować jego wypowiedź, skoro chodziło o to, że nie jest najnowocześniejszy, czyli tak jak napisałeś SŁABSZY od tych najnowocześniejszych.

Co z tymi wojnami? Prosiłam, abyś mnie wyprowadził z błędu.

Nie skomentujesz tych artykułów o F16 i ich awaryjności oraz artykułu Pana Mariana Kałuskiego? Jestem ciekawa Twojej opinii na ten temat i jak wybronisz F16.
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
MikeOffline
Temat postu:   PostWysany: 06-07-2007 - 13:54
Elita forum
Elita forum


Doczy/a: 07-01-2005



Status: Offline
Dzizas, chyba wystawie CI fakture za moj czas... xD Joke, joke...

Odpisze, ale prosze o cierpliwosc. ;-P

_________________
Smile or Die!
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
MAJOROffline
Temat postu:   PostWysany: 06-07-2007 - 13:59
Czytelnik
Czytelnik


Doczy/a: 02-07-2007



Status: Offline
He he he... nic za darmo jak widzę Very Happy

Będę cierpliwie czekać na odpowiedź Very Happy
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
MAJOROffline
Temat postu:   PostWysany: 09-07-2007 - 11:58
Czytelnik
Czytelnik


Doczy/a: 02-07-2007



Status: Offline
HALOOOOOOOOO... Mike, jednak nie jestem tak cierpliwa jak przypuszczałam, co z tymi wojnami?? Miałeś cały weekend i nic w temacie nie piszesz na ten temat Confused
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
MikeOffline
Temat postu:   PostWysany: 09-07-2007 - 12:35
Elita forum
Elita forum


Doczy/a: 07-01-2005



Status: Offline
Sorry, weekend to byl slub JLo, a potem jej wesele. ;-P Trzezwieje. Dawno nie pilem tyle wody... O_o I need a bit more time. ;-P

_________________
Smile or Die!
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
MAJOROffline
Temat postu:   PostWysany: 09-07-2007 - 13:24
Czytelnik
Czytelnik


Doczy/a: 02-07-2007



Status: Offline
HEHEHE... okejos. Najlepiej klin klinem Very Happy
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
MikeOffline
Temat postu:   PostWysany: 09-07-2007 - 14:22
Elita forum
Elita forum


Doczy/a: 07-01-2005



Status: Offline
"Nie napisałam, że mamy słaby samolot, tylko słabszy od tego posiadanego przez Grecję to po pierwsze."

Zaczynamy sie bawic w semantyke. Chyba nie o to nam chodzilo...

Samolot polski jest dostosownay do warunkow polskich, a grecki jest dostosowany do warunkow greckich. Greckie warunki sa bardziej wymagajace, no to jest lepszy. Ale nie bylby przez to dla nas bardziej uzyteczny.

"A jeżeli nasz kraj zostałby faktycznie zaatakowany przez Chiny to leżymy na łopatkach"

No comment. Smile

"Mówiąc o lepszych samolotach, nie miałam na myśli droższych, nic takiego nie napisałam, źle odczytałeś to co chciałam przekazać."

Ohlala... Alez wlasnie napisalas. Az zacytuje. Napisalas: ""Wychodzę z założenia, że jeżeli mamy już coś kupować to coś naprawdę dobrego, a tak kosztowne inwestycje nie powinny być dokonywane na pół gwizdka."

Ale mniejsza z tym.

"Ekspert w wywiadzie nie powiedział, że nasze F16 są słabsze, ale tak można było zinterpretować jego wypowiedź"

Tere-fere. Wcale nie mozna. Krecisz. Smile Facet powiedzial "najslabszy z najlepszych", a Ty udajesz, ze powiedzial "najslabszy". Rozpaczliwie manipulujesz na prawo i lewo.

"Co do tych wygranych wojen przez słabsze państwo, to na przestrzeni wszystkich wojen, jakie kiedykolwiek miały miejsce jest to drobnica."

Nieprawda... Ale nie bede dla Ciebie sporzadzal statystyki wojen na swiecie w ostatnich 2 tysiacach lat. Smile Doczytaj sobie sama. Smile Zadanie domowe.

"Wyjątkowe sytuacje, nie zdarzają się często, ale Ty oczywiście uczepiłeś się jednej rzeczy i nie odpuścisz tylko i yłącznie z własnej przekory."

Jednej? O_o Co mialas z matematyki? W poscie z 06-07-2007 - 10:23 dalem przykladow nie jeden, ale osiem (slownie: 8 ). Potem dorzucilem jeszcze dziewiaty, w poscie z 06-07-2007 - 11:35.

"Nie skomentujesz tych artykułów o F16 i ich awaryjności oraz artykułu Pana Mariana Kałuskiego? Jestem ciekawa Twojej opinii na ten temat i jak wybronisz F16. "

Artykuly: linkowalas trzy. A propos, tylko jeden, ten najkrotszy, jest na temat. Ale dobra. Jeden tez OK.

W tekscie "Polskie F-16 psują się co siedem godzin" jest napisane, ze polskie F-16 psują się co siedem godzin. Super. Ale w tytule nie podano, ze co siedem godzin - ale lotu. I wcale nie psuja sie, tylko maja problemy techniczne. Jak mi sie w samochodzie wygnie antenka, tez mam problem techniczny. Ale to nie znaczy, ze mi sie samochod popsul. To raz.

A dwa: statystyka usterek co 7 godzin tyczy sie wszystkich 11 samolotow, a nie kazdego pojedynczego. Innymi slowy, to nie samolot ma usterke co 7 godzin - to ktorys z 11 ma usterke. Czyli de facto srednio jeden ma usterke co godzin 77.

To tak a propos czytania tekstu ze zrozumieniem.

Ale idzmy dalej. Dla Twojej wiedzy, bojowy lot mysliwcem polega na tym, by wyciskac z maszyny wszystko, co sie da, a nawet wiecej. Maszyna pracuje w warunkach ekstremalnych i w ekstremalnych przeciazeniach. 77 (a nie7) godzin lotu bez napraw w takich warunkach to wynik zarabisty. Sprobuj jechac samochodem, chocby najlepszym, 90 km na godz na pierwszym biegu przez 77 godzin. Zobaczymy, co sie stanie.

Wnioski - to nie kwestia jakosci technicznej, to kwestia sposobu uzytkowania.

Sa tez tak tez nielubiane przez Ciebie porownania. Przyjrzyjmy sie im. W tekscie jest tez napisane: "W używanych od ponad 20 lat rosyjskich Su- 22, [usterki sa] co 6 godzin"

OK. Ale nie napisano, czy w jednym Su-22, czy we wszystkich, jakie sa w Polsce (a jest ich ile, pani burmistrz? Dokladnie tak, 48 )... Te statystyki bardzo ciezko porownac, bo nie wiadomo, do czego sie odnosza. To raz.

A dwa: Su-22 to samolot szturmowo-bombowy, a F-16 to mysliwiec wielozadaniowy. To sa dwa osobne typy samolotu. Porownywanie awaryjnosci Su-22 i F-16 w taki sposob, w jaki robi sie to w tekscie, to nieporozumienie.

Tekst "Poncyliusz: Offset słabo realizowany przez USA" tyczy sie offsetu. A my tu o tym, czy F-16 to, jak piszesz w swej niewiedzy, "zlom".

Tekst: "Przyszłość Polski należy wiązać z Europą" pochodzi z portalu prawica.net i pisany jest przez kolesia z Australii, ktory pisze "Rodacy nad Wisłą, przebudźcie się, zejdźcie z obłoków na ziemię. Póki jeszcze czas". To jeden z tych kolesi z emigracji,ktorzy siedzac na drugim krancu swiata maja dokladnie najtrafniejsze opinie i jedynie sluszne zdanie na temat wydarzen w Polsce, kraju ktiory odwiedzaja raz na dekade zostajac na 3 dni. To raz. A dwa: w tekscie tez nie ma ni slowa na temat jakosci F-16. Sa za to glodne kawalki o tym, ze Wielka Brytania nam zabiera kase, i ze USA szkodza Poslce pod kazdym wzgledem. To jakis oszolom. I tyle.

_________________
Smile or Die!
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
MAJOROffline
Temat postu:   PostWysany: 09-07-2007 - 14:50
Czytelnik
Czytelnik


Doczy/a: 02-07-2007



Status: Offline
Określiłeś faceta "oszołemem", bo Ci napisał, że jednym wielkim błędem, była po pierwsze ingerencja polskich wojsk w Iraku, a po drugie, że zakup F16 było nietrafionym pomysłem. No cóż, ale oczywiście to tylko i wyłącznie Twoja opinia na ten temat. Ja się zgadzam, z tym co ten człowiek napisał. Co więcej, jakoś nie bardzo przeszkadza mi sam fakt, że autor tego artykułu mieszka na stałe w Australii. Wydaje mi się, że na podstawie informacji dostarczanych nam przez media można ocenić sytuacje danego kraju nie mieszkając w nim na stałe i nie dotyczy to tylko Polski. Z resztą, wszyscy bazujemy na tym co dostarczają nam media, chyba że Ty jeden masz dostęp do jakichś tajnych akt i wiesz o czymś o czym nikt inny nie wie Wink

Wątek o ataku Chin na Polskę, miał być żartem, jeżeli nie odczytałeś tego jako żart, to trudno Very Happy Widocznie, mam niezrozumiałe dla Ciebie poczucie humoru

Wink

Jeżeli chodzi o manipulacje słowne, to robię dokładnie to co Ty Very Happy

Okej, zgadzam się nie uczepiłeś się jednej rzeczy, tylko kilku Rolling Eyes

Myślałam, że będziesz bronił swojego stwierdzenia, że to większość wojen zostało wygranych przez słabsze państwo i sporządzisz przynajmniej wstępną statystykę. Gdybym to ja coś takiego zadeklarowała, to oczywiście byś się tego uczepił i na mnie wymuszał przedstawienie argumentów potwierdzających moją wypowiedź. W takim razie uznam, że Twoje stwierdzenie na ten temat jest nieprawdziwe.

Co do porównania F16 z Su-22, to skoro ktoś tego dokonał, to podejrzewam że chodziło o jakieś zbliżone wielkości, a nie o jakieś bezcelowe porównanie rzeczy nie mających ze sobą nic wspólnego. Podważasz wiarygodność czyichś badań, nie mając ku temu podstaw, ale to oczywiście tylko DROBNY szczegół.

Rozmawiamy nie tylko o F16 ale o całej transakcji zakupu, czyli również o offsecie. Nie zauważyłeś
Question
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
MAJOROffline
Temat postu:   PostWysany: 10-07-2007 - 08:50
Czytelnik
Czytelnik


Doczy/a: 02-07-2007



Status: Offline
Drogi Mike

Widząc Twój proamerykański charakter wypowiedzi, wkleję Ci linka do artykułu na onecie. Przeczytaj dokładnie i mi odpowiedz, czy nasz "wspaniały" sojusznik USA zachowuje się względem nas fair i czy w ogóle, zasługuje na miano naszego sojusznika.

http://wiadomosci.onet.pl/1568945,11,item.html
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
issOffline
Temat postu:   PostWysany: 10-07-2007 - 09:25
Moderator
Moderator


Doczy/a: 16-02-2004



Status: Offline
Hummery, które dostali Polacy, to bezpośrednio niższy model (pod względem opancerzenia) od używanych przez Amerykanów. Wojskowe zarządzenia (amerykańskie) nie pozwalają na przekazywanie najwyższego modelu.
To już nasz rząd jest mniej przyjazny naszym żołnierzom niż Amerykanie i zmusza ich do zakupu kamizelek, celowników i magazynków za własną kasę.

BTW Nie myślałem, że napiszę jakikolwiek post w tym wątku.

_________________
Gdyby ktoś chciał założyć konto na Dropboksie to ten (<--) link daje dodatkowe 0.5GB Tobie i mi.
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
MAJOROffline
Temat postu:   PostWysany: 10-07-2007 - 11:07
Czytelnik
Czytelnik


Doczy/a: 02-07-2007



Status: Offline
Ja odczytałam ten tekst zupełnie inaczej, to znaczy, że z naszej strony zamówienie, było właściwe:
"Zamówienie skierowano do Sztabu Generalnego, a za jego pośrednictwem - do USA. I tu niespodzianka - dostaliśmy 130 innych wozów, wszystkie trafiły do Afganistanu. - Niestety, są to maszyny starszej generacji; w wersji drugiej - tłumaczy generał Skrzypczak".
Wydaje mi się, że my zamówiliśmy taki model, jak trzeba, natomiast dostaliśmy coś zupełnie innego.

Czy może się mylę Question
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
MAJOROffline
Temat postu:   PostWysany: 10-07-2007 - 11:31
Czytelnik
Czytelnik


Doczy/a: 02-07-2007



Status: Offline
I oczywiście, aby nie było nieporozumień, nie mam zamiaru bronić polskiej strony Confused
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
Wywietl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj si, by sprawdzi wiadomoci Zobacz nastpny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits