Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci Zobacz nastêpny temat
Autor Wiadomo¶æ
issOffline
Temat postu:   PostWys³any: 10-07-2007 - 12:12
Moderator
Moderator


Do³±czy³/a: 16-02-2004



Status: Offline
Primo - używaj opcji Edytuj post.
Secundo - Mamy wersje 2,5, bo trójeczki są for US Army use only i tego się nie przeskoczy łatwo. Tak samo jak parę lat temu prawo amerykańskie nie pozwalało na eksport technologii umożliwiających silne szyfrowanie, traktując je na takich samych zasadach jak broń. AFAIK nie mogą legalnie nam dać wersji 3.

_________________
Gdyby ktoś chciał założyć konto na Dropboksie to ten (<--) link daje dodatkowe 0.5GB Tobie i mi.
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MAJOROffline
Temat postu:   PostWys³any: 10-07-2007 - 12:24
Czytelnik
Czytelnik


Do³±czy³/a: 02-07-2007



Status: Offline
Zapomniałam o edytorze tekstu Embarassed

Kolejny argument za tym, że się wepchaliśmy tam gdzie nie trzeba - nie mamy odpowiedniego sprzętu, bo chyba tak można zinterpretować Twoją wypowiedź, a co najlepsze jak sam napisałeś, że prawo amerykańskie nie zezwala na przepływ takich technologii. Mam nadzieję, że Mike przeczyta Twojego posta i przejrzy na oczy, bo się ze mną cały czas wykłóca. Co najlepsze, ani nasza armia nie dysponuje odpowiednimi środkami, ani USA nam ich zapewnić nie może. Gdzie w tym logika, bo ja żadnej nie widzę... może tylko ja, chociaż czytając posty w tym temacie od samego początku, chyba nikogo (z forumowiczów, którzy w jakiejś części zgadzają się ze mną) nie udało się przekonać o słuszności decyzji naszego rządu, jeżeli chodzi o samą wojnę w Iraku.
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
issOffline
Temat postu:   PostWys³any: 10-07-2007 - 15:46
Moderator
Moderator


Do³±czy³/a: 16-02-2004



Status: Offline
MAJOR napisa³/a:
Wydaje mi się, że na podstawie informacji dostarczanych nam przez media można ocenić sytuacje danego kraju nie mieszkając w nim na stałe i nie dotyczy to tylko Polski.

To apropos wypowiedzi tego Australijczyka, żeby nie było niejasności.
Otóż na podstawie zagranicznych doniesień prasowych guzik można wywnioskować. Polska jest tak mało ważnym krajem na świecie, że zagraniczne media naprawdę rzadko o niej wspominają. Przez pewien czas miałem okazje oglądać amerykańskie dzienniki (wiem, że to nie Australia) i jeżeli była jakaś wzmianka o Polsce, to dotyczyła występu polskiego zespołu na festynie polonijnym, a nius był w lokalnej gazecie. Polacy w USA (a co dopiero w Australii) do tego stopnia są niekumaci, że uważają Leppera za dobrego i wartościowego polityka.

_________________
Gdyby ktoś chciał założyć konto na Dropboksie to ten (<--) link daje dodatkowe 0.5GB Tobie i mi.
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MAJOROffline
Temat postu:   PostWys³any: 10-07-2007 - 17:16
Czytelnik
Czytelnik


Do³±czy³/a: 02-07-2007



Status: Offline
Prawdę mówiąc, to nie wiem z jakich źródeł czerpał informacje autor tego artykułu, ale wydaje mi się, że pewnie ma tam dostęp do internetu i nawet z jakiegokolwiek portalu internetowego (mam na myśli polski portal) można się wiele dowiedzieć na dany temat. Ja nie oglądam jedynie TV, ale też korzystam z innych mediów. Nie oceniałabym zatem tak ostro wypowiedzi tego człowieka, zważywszy na to że w wielu kwestiach się z nim zgadzam.

Co więcej, wydaje mi, że takie uogólnienia i wrzucanie wszystkich ludzi mieszkających za granicą "do jednej szuflady" jest bardzo niewłaściwe, bo wśród nich znajduje się masa ludzi bardziej "kumatych" jeżeli chodzi nawet o sytuację w Polsce od osób, które w naszym kraju mieszkają na stałe.
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MikeOffline
Temat postu:   PostWys³any: 12-07-2007 - 00:33
Elita forum
Elita forum


Do³±czy³/a: 07-01-2005



Status: Offline
Prawde mowiac, ta rozmowa traci dla mnie na walorach. Smile Bez urazy, ale glowna linia argumentacji pani burmistrz zaczyna polegac na wmawianiu mi absurdow, ktore rzekomo powiedzialem. Irytuje mnie to. Dowodzi to jednego z dwojga - albo burmistrz nie umie analizowac prostego tekstu, albo zlosliwie i dla samego efektu wmawia mi, ze jestem wielbladem.

No, ale dajmy sobie jeszcze jedna szanse.

Określiłeś faceta "oszołemem", bo Ci napisał, że jednym wielkim błędem, była...

Wez sie kobieto w garsc! Nie, nie napisalem niczego takiego. Nazwalem go oszolomem, bo facet zajmowal radykalne stanowiska w tematach, ktore sa mu odlegle. I dokladnie tak wlasnie jest napisane. Patrz post z 09-07-2007 - 14:22, ostatni akapit.

"Ja się zgadzam, z tym co ten człowiek napisał"

No to nie bardzo masz sie czym szczycic. No, ale dobra. Smile To wolny kraj.

"Zresztą, wszyscy bazujemy na tym co dostarczają nam media, chyba że Ty jeden masz dostęp do jakichś "tajnych akt"

Tworzysz falszywe alternatywy. Teleekspres i Fakt to nie jedyne, poza tajnymi aktami, zrodla informacji. No i tak, korzystam z innych zrodel niz TV i internet.

"Jeżeli chodzi o manipulacje słowne, to robię dokładnie to co Ty"

Taaa, roznica jest tylko w tym, ze moje sa oparte na konkretach, a Twoje sa totalnie wyssane z palca, wymyslone przez Ciebie. Ja nie wmawiam Ci, ze przyznajesz sie do bycia nazistka i do tego, ze bijesz swego owczarka. Opanuj sie, to jest po prostu zalosne.

"Myślałam, że będziesz bronił swojego stwierdzenia, że to większość wojen zostało wygranych przez słabsze państwo"

_-_,, Luuudzie... Sorry, ale chlastasz glupoty. Znowu. Gdzie ja tak napisalem? Zacytuj mnie. No dalej. Zacytuj!

"sporządzisz przynajmniej wstępną statystykę"

Jestes totalnie niepowazna, jesli naprawde myslalas, ze poswiece dwa tygodnie czasu na to, by sporzadac dla Twej rozrywki i dla latania dziur Twej niewiedzy jakies "wstepne statystyki" na obrone tezy, ktorej nigdy w zyciu nie postawilem. Smile

"W takim razie uznam, że Twoje stwierdzenie na ten temat jest nieprawdziwe."

A prosze bardzo. Uznawaj. Zwlaszcza, ze ja nigdy czegos takiego nie mowilem.

"Co do porównania F16 z Su-22, to skoro ktoś tego dokonał, to podejrzewam że chodziło o jakieś zbliżone wielkości"

Aha. Podejrzewasz. Ze o wartosci. Jakies tam. No, jakies zblizone. Ktos dokonal. Ktos tam.

...moze przejdzmy do nastepnego punktu...

"Podważasz wiarygodność czyichś badań, nie mając ku temu podstaw"

Po pierwsze, to nie byly badania, co podwazalem, ale slowa dziennikarza, ktory manipulowakl cyframi, by otrzymac skandalizujacy tytul dyletanckiego tekstu. Po drugie, podstawy mialem, i wypunktowalem je dobitnie w poscie z 09-07-2007 - 14:22. Czarno na szarym.

"Rozmawiamy nie tylko o F16 ale o całej transakcji zakupu, czyli również o offsecie."

No to chyba Ty rozmawiasz z tym owczarkiem, ktorego bijesz. Ja rozmawiam z Toba na temat jakosci F-16 i tego, czy jest to, jak to ujelas, "zlom". Dobitnie i wielokrotnie juz udowodnilem, ze nie jest. Na co Ty odpowiadasz, ze przyznalem sie do bycia zwolennikiem sowieckiej okupacji i do tego, ze wiekszosc wojen wygrala slabsza strona, dajac na to jeden przyklad, i ze chyba sa jakies podstawy by porownywac uzycie bojowe Su-22 i F-16. I wlasnie dlatego ta rozmowa z Toba jest dla mnie niepowazna. Nie umiesz trzymac sie tematu i nie umiesz argumentowac.

"Widząc Twój proamerykański charakter wypowiedzi, wkleję Ci linka do artykułu na onecie"

Dzieki. Na marginesie, byloby zarabiscie, gdybys oprocz wklejania takze je czytala. Ze zrozumieniem.

"Przeczytaj dokładnie i mi odpowiedz, czy nasz "wspaniały" sojusznik USA zachowuje się względem nas fair i czy w ogóle, zasługuje na miano naszego sojusznika."

Przeczytalem, Tak, zasluguje.

"Wydaje mi się, że my zamówiliśmy taki model, jak trzeba, natomiast dostaliśmy coś zupełnie innego"

Taaa... Moglismy tez zazadac wozow pancernych Bradley. Jeszcze lepiej chronia. Albo czolgi Abrams. Whoa, te to dopiero chronia przed minami! Albo helikopterow Black Hawk - z nimi w ogole nie trzeba sie bac min, bo helikoptery nie korzystaja z drog. Albo niech nas co wieczor odwoza do baz w Polsce. Tam bedzie najbezpieczniej. Co, nie chca odwozic?! A to chamy!

Sojusz nie polega na automatycznym spelnianiu zachcianek jednej strony. Smile Kazdy Hummer jest lepszy od naszego polskiego "odpowiednika" Honkera, ktory w ogole nie ma prawdziwego pancerza. Wolalbym jezdzic Hummerem Dwa niz Honkerem Dwa Miliony. A ze USA nie udostepniaja Polsce najnowszej technologii - Kanadzie tez nie udostepnia. Japonii tez nie. Wlochom tez nie. Nie robmy z siebie meczennika swiata.

"Czy może się mylę?"

Czy papiez jest katolikiem?

"Kolejny argument za tym, że się wepchaliśmy tam gdzie nie trzeba - nie mamy odpowiedniego sprzętu"

Sa Hummery? Sa. Poza tym taka akcja to wlasnie wspaniala okazja do zdobycia doswiadczenia. Skad mamy wiedziec, jaki sprzet jest potrzebny, jesli nie sprawdzimy w praniu?

A ze jest niebezpiecznie - Dzizas, o kim mowimy, o szkolnych pielegniarkach, czy o zolnierzach, ktorzy zglosili sie na ochotniak do swych formacji (te ktore wyjezdzaja sa formacjami zawodowymi lub kontraktowymi), potem ponownie na ochotnika do misji zagranicznych, a potem jeszcze raz na ochotnika wlasnie do Afganistanu? O_o O co cala ta panika? Gdy zostajesz lekarzem, nie mozesz bac sie widoku krwi. Gdy zostajesz dentysta - ludzie beda Cie gryzc w palce. Gdy zostajesz zolnierzem - beda do Ciebie strzelac. No sorry, no. Tak juz jest po prostu.

_________________
Smile or Die!
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MAJOROffline
Temat postu:   PostWys³any: 12-07-2007 - 08:31
Czytelnik
Czytelnik


Do³±czy³/a: 02-07-2007



Status: Offline
Drogi Mike, niestety ta rozmowa już dawno straciła na walorach...
Ty wmawiasz mnie różne rzeczy i próbujesz przekonać do swoich racji, ale jak Ciebie ktoś chce do czegoś przekonać to oczywiście uważasz go za skończonego idiotę. No cóż, trudno, to już Twój problem, w taki jedynie sposób potrafisz prowadzić rozmowę...

Bardzo Cię proszę, nie chwytaj się takich głupot jak przekręcanie loginu, którego używam na tym forum, nie wydaje mi się, abym ja w którymś poście do Ciebie zrobiła coś podobnego. Wiesz, to się nazywa okazywanie komuś szacunku, jakbyś nie wiedział i świadczy o czyimś dobrym wychowaniu...

Jeżeli chodzi o statystyki wojen, to sam zacząłeś rozmowę na ten temat. Skoro ode mnie wymagasz argumentowania wypowiedzi to ja mogę wymagać dokładnie tego samego od Ciebie.

I oczywiście, wracając do artykułu, który tak strasznie Cię zbulwersował. Nie mam zamiaru Cię przekonywać do racji autora, nie ma sensu. Uważasz, że skoro gość mieszka w Australii to nie ma nic do gadania na temat sytuacji w Polsce, bo oczywiście nie ma go na miejscu. Twoja opinia, jak sam napisałeś "wolny kraj".

Jeżeli chodzi o artykuł porównawczy F16 do Su-22. Gdybym Ci pokazała oryginalną wersję badań na ten temat, to i tak byś się upierał przy swoim.

Kolejna sprawa, odnośnie żołnierzy w Iraku. Wydaje mi się, że skoro ktoś jest żołnierzem, to nie oznacza to jednocześnie, że trzeba go wysłać na front bez jakiegoś odpowiedniego sprzętu, bo tu chyba nie chodzi o terminatorów Laughing

"Są Hummery? Są. Poza tym taka akcja to właśnie wspaniała okazja do zdobycia doświadczenia. Skąd mamy wiedzieć, jaki sprzęt jest potrzebny, jeśli nie sprawdzimy w praniu?"
Ja myślę, że w takiej sytuacji to najlepiej wysłać ich tylko z nożem, będą biegać jak Rambo po dżungli Very Happy
A co do tego, skąd mają wiedzieć jaki sprzęt zabrać, to chyba czegoś ich na studiach/szkołach wojskowych uczą, między innymi przygotowania do walki w różnych warunkach i raczej do Iraku to nie wysyła się jakichś totalnych "żółtodziobów".

Rolling Eyes
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MikeOffline
Temat postu:   PostWys³any: 12-07-2007 - 08:56
Elita forum
Elita forum


Do³±czy³/a: 07-01-2005



Status: Offline
"Drogi Mike, niestety ta rozmowa już dawno straciła na walorach..."

No to sie zacznij moze starac...?

"Ty wmawiasz mnie różne rzeczy"

Oho? A jakie? Zacytuj konkretne miejsca.

Ja udowodnie Twoje wciskanie kitu nie wyciagajac rak z kieszeni. Prosze. Dwa najnowsze przyklady:

1/ "Określiłeś faceta "oszołemem", bo Ci napisał, że jednym wielkim błędem, była po pierwsze ingerencja polskich wojsk w Iraku"
Oczywista bzdura. Nic takiego nie pisalem.

2/ "Będziesz bronił swojego stwierdzenia, że to większość wojen zostało wygranych przez słabsze państwo"
Oczywista bzdura. Nic takiego nie pisalem.

Teraz Ty podaj, gdzie ja Ci wmawiam jakies dziwne rzeczy. No, podaj. Uporczywie o to prosze od niemal tygodnia.

"Bardzo Cię proszę, nie chwytaj się takich głupot jak przekręcanie loginu"

Ty przyszlas do mnie, nie ja do Ciebie. Smile Przekrecam wszystkich, nie tylko Ciebie. I to nie sa loginy, a nicki.

"nie wydaje mi się, abym ja w którymś poście do Ciebie zrobiła coś podobnego"

To co Cie powstrzymuje? Brak inwencji? ;-P

"Wiesz, to się nazywa okazywanie komuś szacunku, jakbyś nie wiedział i świadczy o czyimś dobrym wychowaniu..."

Wycho... co? Mnie wychowywaly wilki w lesie!

"Jeżeli chodzi o statystyki wojen, to sam zacząłeś rozmowę na ten temat."

Jestes niepowazna! xD Gdzie zaczalem! Zacytuj! Znowu prosze!

"Jeżeli chodzi o artykuł porównawczy F16 do Su-22."

xD xD xD Nie mam juz sily...

Uklony! Jestes mistrzem swiata w przekrecaniu realiow! Za dwa posty ten art okaze sie jeszcze byc zbiorem przepisow na wisniowe konfitury... ;-P Przeczytaj jeszcze raz, zorientujesz sie, ze artykul nie jest porownaniem F-16 do Su-22, ale krytyka rzekomej czestej awaryjnosci F-16. Porownanie jest tylko jednym z kilku argumentow na obrone tej "tezy", a nie tematem tekstu.

"Gdybym Ci pokazała oryginalną wersję badań na ten temat, to i tak byś się upierał przy swoim."

Nie bylo zadnych badan! xD Nie ma ich! Istnieja tylko w Twej wyobrazni!

"Kolejna sprawa, odnośnie żołnierzy w Iraku. Wydaje mi się, że skoro ktoś jest żołnierzem, to nie oznacza to jednocześnie, że trzeba go wysłać na front bez jakiegoś odpowiedniego sprzętu"

Oczywiscie, ze odpowiedni sprzet jest! Po prostu ktos gdzies ma sprzet troche lepszy. Ale zawsze ktos ma cos lepszego. Nie stworzysz armii, ktora ma wszystko najlepsze. Nawet armia USA nie ma samych najlepszych rzeczy.

"A co do tego, skąd mają wiedzieć jaki sprzęt zabrać, to chyba czegoś ich na studiach/szkołach wojskowych uczą"

Nauka na studiach to teoretyczne przelozenie praktyki nabytej wczesniej. Ale te wlasnie praktyke trzeba jakos nabyc. Dlatego jest taka cenna.

"między innymi przygotowania do walki w różnych warunkach i raczej do Iraku to nie wysyła się jakichś totalnych "żółtodziobów"."

Nie, nie wysyla.

_________________
Smile or Die!
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MAJOROffline
Temat postu:   PostWys³any: 12-07-2007 - 09:47
Czytelnik
Czytelnik


Do³±czy³/a: 02-07-2007



Status: Offline
" Drogi Mike, niestety ta rozmowa już dawno straciła na walorach..."

No to sie zacznij moze starac...?"

I wzajemnie.

" Ty wmawiasz mnie różne rzeczy"

Oho? A jakie? Zacytuj konkretne miejsca.

Ja udowodnie Twoje wciskanie kitu nie wyciagajac rak z kieszeni. Prosze. Dwa najnowsze przyklady:

1/ "Określiłeś faceta "oszołemem", bo Ci napisał, że jednym wielkim błędem, była po pierwsze ingerencja polskich wojsk w Iraku"
Oczywista bzdura. Nic takiego nie pisalem.
Konkretnie nie napisałeś "ten facet to oszołom, bo się ze mną nie zgadza", ale wydaje mi się, że można to było wydedukować. Autor zaprzecza wszystkim Twoim tezom na temat wojny w Iraku, czy też wspaniałomyślności zakupu F16.

2/ "Będziesz bronił swojego stwierdzenia, że to większość wojen zostało wygranych przez słabsze państwo"
Oczywista bzdura. Nic takiego nie pisalem.
A proszę Cię bardzo, chciałeś cytat ze swojego posta:
„"Co do tych wygranych wojen przez sÅ‚absze paÅ„stwo, to na przestrzeni wszystkich wojen, jakie kiedykolwiek miaÅ‚y miejsce jest to drobnica"

...powiedziaÅ‚a pani ekspert historii wojskowoÅ›ci. Zanotuj te sÅ‚owa: mylisz siÄ™. Dowody podaÅ‚em wyżej. „

Podałeś mi tylko kilka przykładów tak w ogóle...

" "Bardzo Cię proszę, nie chwytaj się takich głupot jak przekręcanie loginu"

Ty przyszlas do mnie, nie ja do Ciebie. Smile Przekrecam wszystkich, nie tylko Ciebie. I to nie sa loginy, a nicki.

"nie wydaje mi się, abym ja w którymś poście do Ciebie zrobiła coś podobnego"

To co Cie powstrzymuje? Brak inwencji? ;-P "

Nie mam w naturze obrażania innych Rolling Eyes
Okej, chodziło mi o NICK Rolling Eyes

Okej, zwracam honor, to ja pierwsza poprosiłam, abyś mnie wyprowadził z błędu, jeżeli chodzi o te wygrane wojny, ale Ty na to przystałeś; cytat:
„Odpisze, ale prosze o cierpliwosc. ;-P”
a teraz się wykręcasz od udzielenia odpowiedzi.

"Uklony! Jestes mistrzem swiata w przekrecaniu realiow! Za dwa posty ten art okaze sie jeszcze byc zbiorem przepisow na wisniowe konfitury... ;-P"

A wcale, że nie bo truskawkowych konfitur Wink

"Nauka na studiach to teoretyczne przelozenie praktyki nabytej wczesniej. Ale te wlasnie praktyke trzeba jakos nabyc. Dlatego jest taka cenna."
Moim zdaniem jest trochę inaczej, najpierw masz teorię, a później praktykę, bo nie wiem, czy się orientujesz, ale na studia oficerskie wybierają się również maturzyści po szkołach ogólnokształcących, którzy wcześniej nie biegali po poligonach. Bez odpowiedniego przygotowania, nawet teoretycznego nikogo nie wyślą na jakąkolwiek misję, nie mówiąc już o Iraku.

"Oczywiscie, ze odpowiedni sprzet jest! Po prostu ktos gdzies ma sprzet troche lepszy. Ale zawsze ktos ma cos lepszego. Nie stworzysz armii, ktora ma wszystko najlepsze. Nawet armia USA nie ma samych najlepszych rzeczy."

W tym artykule była mowa o praktycznie rozlatujących się samochodach, którymi amerykańscy żołnierze przemieszczają się w obrębie bazy, a nie jeżdżą nimi na zwiady, czy jakieś akcje. Nie chodzi mi o to, aby stworzyć armię idealną, z najnowszą bronią itp. tylko o to, że dostaliśmy samochody, które się do celów, dla których zostały przeznaczone, kompletnie nie nadają i to jest nie w porządku.
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
issOffline
Temat postu:   PostWys³any: 12-07-2007 - 11:01
Moderator
Moderator


Do³±czy³/a: 16-02-2004



Status: Offline
MAJOR napisa³/a:
Jeżeli chodzi o artykuł porównawczy F16 do Su-22. Gdybym Ci pokazała oryginalną wersję badań na ten temat, to i tak byś się upierał przy swoim.

Tam nie było żadnych wyników badań, tylko dane statystyczne. Statystyka jest po to, aby udowadniać ludowi różne dziwne tezy (często nieprawdziwe) operując rzeczywistymi danymi. Większość społeczeństwa w ogóle nie zna się na statystyce, nie odróżnia mediany od średniej i nie wie jakie narzędzia statystyczne nadają się do jakich celów.
Statystycznie jak jestem z psem na spacerze, to ja i on mamy po trzy nogi. Jak sąsiad bije żonę codziennie, a ja wcale, to statystycznie bijemy żony co drugi dzień.
MAJOR napisa³/a:
A co do tego, skąd mają wiedzieć jaki sprzęt zabrać, to chyba czegoś ich na studiach/szkołach wojskowych uczą, między innymi przygotowania do walki w różnych warunkach

Takie misje jak w Iraku pozwalają bez dużego ryzyka faktycznie przygotować się do realnych sytuacji zagrożenia. Szkolenie ma się nijak do rzeczywistych warunków. Czy ktoś, kto się uczył śpiewać z książki nadaje się od razu na solistę operowego? Nie, musi najpierw zdobyć doświadczenie. Że niby jest poligon do takich rzeczy? Beeezdura. Wystarczy porównać próbną ewakuację dowolnego obiektu z sytuacją podczas rzeczywistego pożaru. Działają wtedy inne czynniki, których na treningu nie da się odtworzyć. Tak samo poligon i prawdziwa misja wojskowa to zupełnie rożne planety.

Rany, co to się dzieje, żebym musiał stawać po stronie Majka. Naprawdę nikt nie ma przekonujących kontrargumentów? Może jednak on ma racje?

_________________
Gdyby ktoś chciał założyć konto na Dropboksie to ten (<--) link daje dodatkowe 0.5GB Tobie i mi.
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MAJOROffline
Temat postu:   PostWys³any: 12-07-2007 - 11:21
Czytelnik
Czytelnik


Do³±czy³/a: 02-07-2007



Status: Offline
Dobra, ok, szkolenie teoretyczne nie oddaje faktycznych warunków i zgodzę się, że praktyka jest najważniejsza, ale bez przesady, w jakiś sposób można przewidzieć niektóre sytuacje. Z tym się chyba zgodzisz?
Ale bez tej teorii, raczej praktyki się nie zaczyna i jak ktoś wyjeżdża na misję, to jakieś pojęcie o tym, co i za pomocą czego będzie tam wykonywał, na pewno ma, zważywszy na to, że na tak poważne misje, jak wojna w Iraku wysyła się żołnierzy ZAWODOWYCH.
Jeżeli chodzi o sam poligon, to był to tylko przykład na to, że na uczelnie wojskowe nie wybierają się tylko osoby, które wcześniej miały z wojskiem coś do czynienia, ale również osoby po najzwyklejszych szkołach ogólnokształcących.
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MikeOffline
Temat postu:   PostWys³any: 12-07-2007 - 12:14
Elita forum
Elita forum


Do³±czy³/a: 07-01-2005



Status: Offline
Cytat:
1/ "Określiłeś faceta "oszołemem", bo Ci napisał, że jednym wielkim błędem, była po pierwsze ingerencja polskich wojsk w Iraku"
Oczywista bzdura. Nic takiego nie pisalem.
Konkretnie nie napisałeś "ten facet to oszołom, bo się ze mną nie zgadza", ale wydaje mi się, że można to było wydedukować. Autor zaprzecza wszystkim Twoim tezom na temat wojny w Iraku, czy też wspaniałomyślności zakupu F16.


Autor jest oszolomem, a jego poglady maja wyrazny charakter mocno prawicowo-nacjonalistyczny - co nota bene nie przeszkadzalo autorowi w emigracji do Australii. Dlatego wlasnie wskazywalem na zrodlo tego tekstu. Ten niepowazny tekst zostal napisany przez niepowazna osobe. I tyle.

Cytat:
2/ "Będziesz bronił swojego stwierdzenia, że to większość wojen zostało wygranych przez słabsze państwo"
Oczywista bzdura. Nic takiego nie pisalem.
A proszę Cię bardzo, chciałeś cytat ze swojego posta:
„"Co do tych wygranych wojen przez sÅ‚absze paÅ„stwo, to na przestrzeni wszystkich wojen, jakie kiedykolwiek miaÅ‚y miejsce jest to drobnica"
...powiedziaÅ‚a pani ekspert historii wojskowoÅ›ci. Zanotuj te sÅ‚owa: mylisz siÄ™. Dowody podaÅ‚em wyżej. „
Podałeś mi tylko kilka przykładów tak w ogóle...


Podalem ich dziewiec. Dziewiec, a nie jeden czy kilka. Dziewiec. Smile

W cytacie nie ma tez ni slowa o tym, ze twierdzilem, ze WIEKSZOSC wojen wygrywa slabszy. To oczywista bzdura, dlatego wkurza mnie, gdy twierdzisz, ze ja takie cos mowie.

Cytat:
"Okej, zwracam honor, to ja pierwsza poprosiłam, abyś mnie wyprowadził z błędu, jeżeli chodzi o te wygrane wojny, ale Ty na to przystałeś; cytat:
„Odpisze, ale prosze o cierpliwosc. ;-P”
a teraz się wykręcasz od udzielenia odpowiedzi
. "

No patrz. A mi sie wydawalo, ze podalem dziewiec przykladow. Wink Nie podalem dziewieciu przykladow? A moze podalem te dziewiec przykladow? Tak, chyba podalem dziewiec przykladow. A nawet na pewno. Tak, dziewiec.

Jak sie ma podanie dziewieciu przykladow do rzekomego wykrecania sie od odpowiedzi?

Cytat:
"Nauka na studiach to teoretyczne przelozenie praktyki nabytej wczesniej. Ale te wlasnie praktyke trzeba jakos nabyc. Dlatego jest taka cenna."

Moim zdaniem jest trochę inaczej, najpierw masz teorię, a później praktykę,


Ja mowie o trybie jej zdobywania w ogole, a Ty mowisz o trybie nauki dla jednostek. To dwie rozne rzeczy. Twoj argument w ogole nie odnosi sie do mojego.

Cytat:
"W tym artykule była mowa o praktycznie rozlatujących się samochodach"


Ze co?! Zacytuj miejsce, gdzie napisano, ze Hummery 2 sie rozlatuja! Zacytuj!

Cytat:
"Nie chodzi mi o to, aby stworzyć armię idealną, z najnowszą bronią itp. tylko o to, że dostaliśmy samochody, które się do celów, dla których zostały przeznaczone, kompletnie nie nadają i to jest nie w porządku."


Czemu twierdzisz, ze Hummer 2 nie nadaje sie do celow patrolowych? Moim zdaniem - i tekst temu nie zaprzecza - nadaje sie calkiem dobrze. Natomiast tak - nie nadaje sie idealnie. Ale nic nie nadaje sie idealnie. Dlatego pisalem wlasnie o Bradleyach i Abramsach - lepsza ochrona, ale mniejsza mobilnosc. To wozy desantu i przelamania, a nie patrolu. Patrol ma byc mobilny. Ergo - Hummer.

_________________
Smile or Die!
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MAJOROffline
Temat postu:   PostWys³any: 12-07-2007 - 12:48
Czytelnik
Czytelnik


Do³±czy³/a: 02-07-2007



Status: Offline
Proszę Cię bardzo cytat z artykułu, wypowiedź żołnierza na temat tych samochodów:
"- Hummery, które mamy na misji, to złom. Nie powinny wyjeżdżać poza bazę. Amerykanom tak opancerzony samochód służy do jazdy po napój do sklepu w bazie, nie zaś na patrol do wioski - mówią gazecie żołnierze. Opowiadają o tym, jak sami wzmacniali wozy: - Domowym sposobem dospawaliśmy dodatkowe blachy - opisuje jeden z nich. "
Masz jasno i wyraźnie napisane "(...) to złom."

Faktycznie zgadza się, podałeś TYLKO 9 przykładów. To mnie w zupełności przekonuje o Twojej racji. Proszę Cię... Rolling Eyes
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MikeOffline
Temat postu:   PostWys³any: 12-07-2007 - 13:05
Elita forum
Elita forum


Do³±czy³/a: 07-01-2005



Status: Offline
Dziewiecioma przykladami udowodnilem, ze nie tylko liczba zolnierzy i same moce produkcyjne decyduja o wynikach wojen. Jesli temat Cie zaintrygowal, moge podac troche literatury, bys poszukala i doczytala. Jesli nie, nie bede trzaskal paszcza do sciany po proznicy.

Cytat:
"Proszę Cię bardzo cytat z artykułu, wypowiedź żołnierza na temat tych samochodów"


Aha. Ale w cytacie nie ma ani slowa o tym, ze Hummery sie rozlatuja. To juz sama sobie stworzylas.

Tak. Zolnierz mowi, ze samochod jest zlomem. OK. Ale dlaczego tak mowi? Nie dlatego, ze Hummer sie rozlatuje. I nie dlatego, ze jest zly technicznie - ale dlatego, ze nie ma pancerza. Dlatego wlasnie, jak widzimy w tekscie, Polacy dokladaja do niego dodatkowe plyty. Nie naprawiaja usterek technicznych, nie wymieniaja opon, nie reperuja silnikow - ale dodaja dodatkowy pancerz.

Ale jak juz pisalem wyzej, Hummer jest przede wszystkim do celow patrolowych, a nie do desantu czy przelamania walka. Polscy zolnierze do tych celow korzystac beda z helikopterow oraz z KTO Rosomak - ktory do Afganistanu o malo co pojechal bez wiezyczek. Ale to, ze Rosomak bylby bez wiezyczek, to juz nie wina Amerykanow, ale polskich decydentow, ktorzy nie uwzglednili, ze KTO z wiezyczka jest wiekszy, niz bez wiezyczki.

Innymi slowy - to, ze Polacy jada do walki w Hummerach, to nie wina Amerykanow. To ich zasluga. Inaczej Polacy by jechali w Honkerach, ktore nie maja kiepskiego pancerza - pancerza nie maja w ogole! Smile

Czyli jak zwykle znowu mam racje. ;-P

_________________
Smile or Die!
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MAJOROffline
Temat postu:   PostWys³any: 12-07-2007 - 13:29
Czytelnik
Czytelnik


Do³±czy³/a: 02-07-2007



Status: Offline
Skoro coś jest złomem, jak określił to ten żołnierz, to równie dobrze oznacza to, że jest to rzecz nie nadająca się do celu, dla którego została stworzona.

I tak jak mówisz, Hummery są do celów patrolowych, a zacytuję ponownie żołnierza z artykułu: " Nie powinny wyjeżdżać poza bazę. Amerykanom tak opancerzony samochód służy do jazdy po napój do sklepu w bazie, nie zaś na patrol do wioski." Więc tak do końca nie masz racji...
Czyli taka pomoc ze strony Amerykanów, jest nic nie warta, a nawet na ich miejscu wstyd by mi było coś takiego oferować sojusznikowi, który z własnej i nieprzymuszonej woli ofiarowuje mi swoją pomoc i co więcej naraża na niebezpieczeństwo swoich żołnierzy, w imię nie swojej wojny.

"Jesli temat Cie zaintrygowal, moge podac troche literatury"
Jeżeli będziesz na tyle uprzejmy, a sam trud wyselekcjonowania odpowiednich książek nie sprawi Ci kłopotów i nie zmęczy Cię zbytnio, to uprzejmie Cię proszę o jakieś sugestie.
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MikeOffline
Temat postu:   PostWys³any: 12-07-2007 - 13:56
Elita forum
Elita forum


Do³±czy³/a: 07-01-2005



Status: Offline
Problem z rozmowa z Toba jest taki, ze jestes calkowitym laikiem w temacie. Wink I dlatego widzisz wszystko w barwach czarno-bialych. Nie rozrozniasz odcieni szarosci. Smile

Piszesz na przyklad:
Cytat:
"Skoro coś jest złomem, jak określił to ten żołnierz, to równie dobrze oznacza to, że jest to rzecz nie nadająca się do celu, dla którego została stworzona. "


Powtarzam setny raz: Hummer to samochod terenowy, a nie woz walki. Dlatego pancerz nie jest gruby, a na niektorych czesciach nie ma go wcale. Polacy korzystaja z niego do patroli bojowych, bo nie maja nic lepszego. Gdyby nie Hummery, korzystaliby z jeszcze slabszych Honkerow.

Zolnierz mowiaco o tym, ze Hummer to zlom, odnosil sie nie do Hummera wogole, ale do wykorzystania Hummera w walce. A Hummer do walki projektowany nie byl. Do walki Amerykanie korzystaja z Bradleyow i z Abramsow, a w Polsce korzysta sie z Rosomakow i z T-72.

Reasumujac: Hummer wspaniale nadaje sie do sluzby patrolowej. Ale do walki - jezdzic nalezy Rosomakiami.

Cytat:
"I tak jak mówisz, Hummery są do celów patrolowych, a zacytuję ponownie żołnierza z artykułu: " Nie powinny wyjeżdżać poza bazę."


Nie powinny wyjezdzac poza baze - bo nie nadaja sie do walki. Przeciez ciagle o tym mowie. _-_,, Nie powinny wyjezdzac nie dlatego, ze sie rozlatuja, ale dlatego ze nie maja pancerza. Przeciez jak wol stoi, ze dodaja ten pancerz na wlasna treke. Dzizas Krajst!

Cytat:
"Czyli taka pomoc ze strony Amerykanów, jest nic nie warta"


Jestes niepowazna. Jest warta bardzo duzo. Alternatywa nie jest Hummer 4 vs Hummer 2, ale Honker vs Hummer 2. Podejmij decyzje. Ja bym sie nie wahal ni sekundy.

Cytat:
"naraża na niebezpieczeństwo swoich żołnierzy, w imię nie swojej wojny."


Wstapilismy do NATO. Kazda wojna NATO to nasza wojna.

Cytat:
"Jeżeli będziesz na tyle uprzejmy, a sam trud wyselekcjonowania odpowiednich książek nie sprawi Ci kłopotów i nie zmęczy Cię zbytnio, to uprzejmie Cię proszę o jakieś sugestie."


Zacznij przede wszystkim od Paula Kennedy'ego, "Mocarstwa swiata 1500-2000". Wink Wspaniala ksiazka o mechanizmach decydujacych o pozycji panstwa w hierarchii sily na swiecie.

Na pewno bedzie na Allegro. Smile

_________________
Smile or Die!
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wy¶wietl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci Zobacz nastêpny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits