Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
kateOffline
Temat postu: Co Was urzekło w Anime?  PostWysłany: 12-03-2007 - 18:30
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 25-12-2005



Status: Offline
No właśnie, co? Dlaczego akurat anime (lub manga) jest Waszym hobby a nie np. sklejanie modeli samolotów, tudzież skoki na spadochronie z dachu garażu sąsiada? Cóż takiego w sobie posiada, że potrafi zebrać tak ogromną rzeszę fanów? Hmm?

_________________
taaaa....moje Ĺźycie jest totalnie bezstresowe -_-'
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
LunasOffline
Temat postu: Co Was urzekło w Anime?  PostWysłany: 12-03-2007 - 19:45
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 25-09-2006



Status: Offline
A kto powiedzial ze hobby??
Produkcje japonskie lubie na rowni z innymi podobnie jak seriale amerykanskie, brazylijskie telenowele i polskie disco Razz
Ostatnio zastanawiam sie czy nie pojsc do radia, bo obecnie jestem tam jedynie goscinnie.

_________________
0x5 0xA 0xF
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
lady MagmaOffline
Temat postu: Co Was urzekło w Anime?  PostWysłany: 12-03-2007 - 19:53
Pisarz
Pisarz


Dołączył/a: 20-08-2003



Status: Offline
zgadzam sie ze to nie hobby
to zainteresowanie
i tak szczerze mowiac zadko agladam anime czesciej czytam ksiazki japonskich noblistow i testuje przepisy japonskie
narazie rozgryzam problem ktore miso jest najlepsze do ryb a ktore do miesa a ktore do samych warzyw
no i zabieram sie za testowanie nowej maty do sushi:D

_________________
mori e ikimashou musume san
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
HidekiiOffline
Temat postu: Co Was urzekło w Anime?  PostWysłany: 12-03-2007 - 21:35
Nowicjusz
Nowicjusz


Dołączył/a: 01-03-2007



Status: Offline
Kate moim jest i anime i sklejanie modeli samolotowych.
Uwielbiam tasiemne, bo przewaznie nie mam co ogladac, a ze internetke mam DSL 8megabitow : 8 = transfer 1mb, to bez przerw moge ogladac odcinki anime, co jest minusem bo czasem sie przykszy ;p.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
JoshuaOffline
Temat postu: Co Was urzekło w Anime?  PostWysłany: 12-03-2007 - 21:49
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 24-10-2005



Status: Offline
Kate- to nie jest Hobby-to już nawyk i tyle. Oglądanie anime ewentualnie czytanie mangi jest rzeczą do której przywykłem i która jest nieodzowną częścią każdego mojego dnia Smile

_________________
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
kateOffline
Temat postu: Co Was urzekło w Anime?  PostWysłany: 12-03-2007 - 21:58
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 25-12-2005



Status: Offline
dobra, źle to ujęłam Razz chodziło mi o to, co Was skusiło by sięgnąć po anime/mangę, albo, jeśli chcemy temat nieco rozszerzyć, czemu właśnie Japonia a nie np. Chiny? uwielbiam mieszać Twisted Evil

_________________
taaaa....moje Ĺźycie jest totalnie bezstresowe -_-'
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Losiul
Temat postu: Co Was urzekło w Anime?  PostWysłany: 12-03-2007 - 22:25
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 22-02-2005



Heh, ja np nie znosiłem anime ; P - ale tak to jest z rzeczami których się nie zna ; ). Pierwszym animcem były fragmenty "Armitage III: Dual Matrix", a potem GitS i kawałek później Cowboy Bebop. Wydaje mi się, że wystarczy się przemóc i przekonać, a znajdzie się coś dla Siebie Very Happy. Sam chyba dobrze trafiłem, bo, tak jak nie mam w zwyczaju i nie lubię oglądać niczego po kilka razy, tak niedawno zrobiłem seansik z Ghostem znajomym i zaliczyłem bodaj 4te oglądnięcie ; P.

_________________
http://img217.imageshack.us/img217/8008/1149595968350hv3.gif
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
LunasOffline
Temat postu: Co Was urzekło w Anime?  PostWysłany: 12-03-2007 - 23:20
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 25-09-2006



Status: Offline
Najpierw byla "przczolka maja" potem Polonia 1 - ze swietnym GiGi, krzywizna ziemska w "Kapitan Tsubasa" i Yattamanem :]
Dalej był szal na punkcie czarodziejki i pierwsze wydania Kawaiica (miodzio :] - nadal mam w domku ) i w tym momencie dowiedzialem sie co to i z czym to sie je.
A dalej standard "DB", "pokemony" i cala reszta Razz
kto ma ochochote na wieczor filmowy pdo tytulem "stare ale jare" Razz

_________________
0x5 0xA 0xF
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
LoanaOffline
Temat postu: Co Was urzekło w Anime?  PostWysłany: 13-03-2007 - 10:13
Pisarz
Pisarz


Dołączył/a: 01-01-2006



Status: Offline
Lunas: a co bys puszczal? Ja mam ogromna ochote juz od dawna, ale cos mi okazji brakuje, w koncu u nas juz chyba prawie nikt nie oglada anime -_-'. Chcialabym tez obejrzec z kims Princess Tutu (taki maraton dwuczesciowy), ale na razie nikt nie dal sie skusic Razz.

A dlaczego anime i manga? Zawsze bylam fanka bajek, basniowych swiatow, super bohaterow, uwielbiam rysunki, im bardziej kolorowe tym lepiej Razz. Z tego powodu bylam maniakiem dobranocek, to byl rytual - ja musialam obejrzec najnowszy odcinek Smerfow, Misia Koralgola, Bylo sobie zycie, Samochodu Bubu (czy jak sie nazywalo to okragle cos Razz), itp. Zaczelam oczywiscie od tego, co lecialo w telewizji polskiej, czyli wlasnie "Pszczolka Maja", "Pilkarze". "Robin Hood", "Cudowna Podroz" (mialam nawet z tego plakat!), potem Polonia 1 i "Pojedynek Aniolow", "Rodzina Trappow" "Kwiatowa Wrozka", "General Daimos" (tak szczerze, to ogladalam wtedy wszystko co lecialo), potem jeszcze RTL2 i "Lasy Oscar" oraz duzo innych anime, ktorych tytułow nie pamietam. W sumie jak wracalam ze szkoly po poludniu to przez 3-4 godziny tylko ogladalam Razz. Potem pojawila sie Czarodziejka z Ksiezyca i rozpoczal sie powoli szal. Wtedy zaczelam sie powoli dowiadywac co to jest i czym to sie je Razz. I pojawilam sie na konwentach Smile.
Do dzisiaj mam sentyment do Czarodziejki, Rodziny Trappow (ma to ktos???), Tajemniczego Opiekuna (a to???) i wszystkich "babskich" anime, chociaz nie powiem, Gitsa i Akire tez lubie Smile. I zaluje, ze nie mam juz tyle czasu co kiedys i nie mam kiedy ogladac Sad. Ani czytac. Bo jak tylko w Polsce zaczely pojawiac sie mangi to mialam zwyczaj kupowac WSZYSTKO, co bylo mozliwe do kupienia. Teraz jest juz tego za duzo, chociaz jeszcze sporo fajnych serii mozna spotkac Smile. Ale wbrew pozorom dalej jestem fanka m&a, tylko juz bardziej sprecyzowana Smile.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
kateOffline
Temat postu: Co Was urzekło w Anime?  PostWysłany: 14-03-2007 - 16:17
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 25-12-2005



Status: Offline
w moim przypadku było podobnie Very Happy
byłam strasznie podatna na wszelkiego rodzaju "bajki" a ponieważ dawnymi czasy polonia 1 miała czym zaimponować, to oglądałam wszystko co wtedy puszczali. Yattaman, W królestwie kalendarza, Bia, Gigi, Rodzina Trappów (to nawet moja matula oglądała Very Happy ).
Potem było wrocławskie tede i nieśmiertelny Kapitan "Jaszcząp" (wprost nie mogłam się powstrzymać Very HappyVery Happy ), a następnie Piłkarze. A potem, to skończyłam jak większość, czyli na Czarodziejce z księżyca na Polsacie, potem Super świnka na tvn i DB na rtl7 Very Happy
A pewnego dnia w swojej pobliskiej bibliotece zobaczyłam Kawaii i tu się wszystko rozpętało Very Happy czyli w sumie też niezbyt oryginalnie Razz
potem starałam się kupować wszystkie mangi jakie były wtedy na rynku. Do końca mi nie wychodziło, ale część udało mi się kupić Very Happy
tak mniej więcej to wyglądało Smile

_________________
taaaa....moje Ĺźycie jest totalnie bezstresowe -_-'
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
pawel_322Offline
Temat postu:   PostWysłany: 14-03-2007 - 19:47
Czytelnik
Czytelnik


Dołączył/a: 11-07-2006



Status: Offline
A ja nienawidzę bajek a uwielbiam anime.
W ogóle od dawna nie oglądam żadnych amerykańskich i zachodnich kreskówek.
Oglądałem jak byłem dzieckiem.
Nic się do anime nie umywa.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
KamalOffline
Temat postu:   PostWysłany: 14-03-2007 - 20:54
Czytelnik
Czytelnik


Dołączył/a: 08-10-2006

Skąd: Wrocław

Status: Offline
Początkowo anime nie odrózniałem od bajek - bo nie znałem anime. Dopiero, gdy koledze zacząłem sciągać od początku Naruto, to z ciekawości sprawdziłem sobie od pierwszego odcinka o co w tym chodzi no i mnie wciągnęło. Zmieniłem zdanie o anime - to nie są bajki dla dzieci (pomijając serie dla dzieci Wink). Co mnie tak zaciekawiło? Hmm, trudno to określić, ale to było jakies takie wciągające, po skończeniu jednego odcinka z niecierpliwością chciałem już wiedzieć co się wydarzy dalej w następnym... Japońskie anime to zupełnie coś innego od amerykanskich produkcji animowanych, gdzie zakończenie jest z góry znane - wygrali i żyli długo i szczęśliwie; a w anime nigdy do końca nie wiadomo czego się spodziewać, i być może dlatego tak wciąga. Jak byłem mały lubiłęm kreskówki, teraz chyba nadal odczuwam sentyment do produkcji animowanych, ale wymagam już ambitniejszych produkcji (nie na poziomie dzieci z podstawówki) i chyba własnie w anime znalazłem to, co chciałem Smile Poza tym róznica kulturowa jaką widzimy w anime jest interesująca. Japończycy mają fantazję Wink

_________________

~15.02.2007~ - data, na którą wielu czekało... -> Naruto: Shippuuden!!!
しのび
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
lady MagmaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 15-03-2007 - 21:39
Pisarz
Pisarz


Dołączył/a: 20-08-2003



Status: Offline
no poczatek kazdego to byla pszczolka maja... tylko u mnie byla roza wersalu...ale nie wiedzialam ze to anime

a tak wogole kto powiedzial ze chine nie, ja interesuje sie wszystkim , ale tylko mangowcy sa tak liczna grupa ludzi ... dziwnych czyli ciekawych

_________________
mori e ikimashou musume san
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
SplashOffline
Temat postu:   PostWysłany: 29-03-2007 - 19:58
Nowicjusz
Nowicjusz


Dołączył/a: 06-06-2005



Status: Offline
Jest cos takiego ze nawet dzwięk w anime, sam pomysł na design postaci, technika eksponowania emocji, czy też samo poruszanie sie postaci, czy tez szczegolny rodzaj fizyki, chodzby nawet w muminkach dziala to na mnie jak magnes. Mozna powiedziec ze jest to kwestia gustu, bo odbieram to w pewien sposob indywidualnie, komus rownie dobrze sie to moze nie spodobac i nie zawsze jest tak że technika i trud w jaki wlozono by takie anime powstalo nie przeklada sie na specyficzny klimat ktory poprostu musial sie urodzic w japanie. Tak juz poprostu jest ze ten "smak" najbardziej mi odpowiada.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
LunasOffline
Temat postu:   PostWysłany: 30-03-2007 - 17:51
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 25-09-2006



Status: Offline
hmmm
Czyzby dla niektorych liczyl sie jedynie fakt ze dana produkcja jest anime?
Znaczyco byscie wybrali kiepskiego animca czy swietny film?

_________________
0x5 0xA 0xF
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits