Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci Zobacz nastêpny temat
Autor Wiadomo¶æ
issOffline
Temat postu:   PostWys³any: 09-08-2007 - 12:35
Moderator
Moderator


Do³±czy³/a: 16-02-2004



Status: Offline
Ostatnio miałem okazję kilka godzin pograć na PS3 z telewizorem HD 32" - grafika bardzo dobra, a kierowanie autem poprzez przechylanie pada SixAxis daje dużo frajdy. Brakuje tylko wibracji. Poza tym PS3 jest najtańszym stacjonarnym odtwarzaczem BD (niestety filmy kosztują >130PLN).
Ale poczekam na wersjÄ™ slim, a na razie raczej kupiÄ™ rower.

_________________
Gdyby ktoś chciał założyć konto na Dropboksie to ten (<--) link daje dodatkowe 0.5GB Tobie i mi.
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
RaulOffline
Temat postu:   PostWys³any: 09-08-2007 - 14:02
Admin Forum
Admin Forum


Do³±czy³/a: 05-01-2002



Status: Offline
Chwilowo cena PS3 jest porazajaco wysoka. Mysle, ze w Polsce dopiero za rok lub poltora bedzie to sensowny zakup. I nie wiadomo czy nie wygra HD-DVD,wiec Blu-ray moze byc niepotrzebnym dodatkiem.
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MagnusOffline
Temat postu:   PostWys³any: 09-08-2007 - 16:12
Moderator
Moderator


Do³±czy³/a: 21-10-2002



Status: Offline
Co do BRD vs HDDVD to sprawa jest taka że będą oba wydawcy niektórzy będa wydawać jedno drudzy drugie... Już można nabyć hybryde LG za jedyne ~3000zł Wink


A co do filmów na BRD to ceny są od 109zł do 159 średnio czyli jakoś50-100zł drożej niż zwykłe dvd, HDDVD są w podobnych cenach

_________________
Mój "mały" internetowy spis komiksów
My DA
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
P-chanOffline
Temat postu:   PostWys³any: 10-08-2007 - 20:43
Czytelnik
Czytelnik


Do³±czy³/a: 31-07-2007



Status: Offline
Magnus napisa³/a:
Po półrocznej zabawie na konsoli Nintendo stwierdzam że to dobrze ulokowane pieniądze ale nie w naszym kraju... co jak co ale tylko chyba w Polsce ludzie sie dziwią że Nintendo króluje co powoduje szczątkową ilość dostępnych tytułów ale zawsze ratuje jeszcze gracza allegro gdzie jest większa ilość tytułó i za cene o połowe tańszą


I właśnie ta sytuacja pokazuje tylko tyle, że przeciętny Polak nie dorósł jeszcze do grania. I w tym aspekcie daleko nam do bardziej cywilizowanych krajów. Szczególnie, że w Polsce nadal króluje podejście przeciętnego pececiarza (bez obrazy), gdzie liczy się przedewszystkim grafika, a nie przyjemność z gry.
Druga sprawa, trzeba też zauwarzyć, że praktycznie promocja konsoli Nintendo u nas nie istnieje, a niby mamy oficjalnego dystrybutora produktów Nintendo, czyli firme Lucas Toys, która oczywiście daje ciała na całej lini.
Choć idą dobre czasy, a dobrym przykładem jest ta oto oficjalna strona konsoli Nintendo Wii, przetłumaczona na język polski, i zrobiona przez firme Stadlbauer Marketing & Vertrieb GmbH, która bieże się za promocje konsol Nintendo w naszym kraju. Oczywiście za pośrednictwem firmy Nintendo:

http://www.nintendo.pl/konsola_wii.php

Nie jest to może zbyt wiele, ale fakt jest warty odnotowania, bowiem nadchodzą zmiany nawet w kwestii konsol firmy Nintendo.

Raul napisa³/a:
Ja tam sobie kupie raczej DS Lite Very Happy


Również zastanawiam się nad zakupem tej konsoli, ale muszę unormować jeszcze kilka innych wydatków Laughing .

Raul napisa³/a:
Chwilowo cena PS3 jest porazajaco wysoka. Mysle, ze w Polsce dopiero za rok lub poltora bedzie to sensowny zakup. I nie wiadomo czy nie wygra HD-DVD,wiec Blu-ray moze byc niepotrzebnym dodatkiem.


Ja mam do tego natomiast stosunek następujący, i uwarzam, że PS3 jako odtwarzacz Blu-ray jest sprzętem nadzwyczaj tanim, patrząc na cene innych tego typu odtwarzaczy. Jeśli jednak biorąc pod uwage, że PS3 głównie przez wielu postrzegana jest jako konsola, na której głownie ludziska mają zamiar grać, a nie oglądać filmy. To trzeba przyznać, że jest za droga, szczególnie że możliwości oferuje podobne do X360, i te różnice zapewne będą minimalne. Raz na korzyść 360, a raz na korzyść PS3.

Co do boju w kwestii nośników czy wygra HD-DVD, czy Blu-ray, może się okazać jeszcze, że żaden tego starcia nie wygra. Szczególnie, że coraz głośniej mówi się o płytach hologramowych, które mają wejść na rynek pod koniec tego roku, lub w przyszłym. I adekwatnie do sytuacji mają mieć większą pojemność od Blu-ray'a, nie wspominając już o HD-DVD^^.

_________________

P-chan' s fan site
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MagnusOffline
Temat postu:   PostWys³any: 10-08-2007 - 21:54
Moderator
Moderator


Do³±czy³/a: 21-10-2002



Status: Offline
Nintendo musi być reklamowane u nas gdyż nie ma szans by było przez długi czas tak że coś co się sprzedaje na świecie bardzo dobrze u nas było na 3 czy 4 miejscu... to tylko kwestia czasu (kwestia jakiego) i oby nie było za późno...

Możliwości 360 są mniejsze niż PS3 moim zdaniem... tak samo jak nie ma jeszcze gry która by wykorzystała w 100% daną konsole... za krótki czas moim zdaniem (jeżeli chodzi o konsole stacjonarne)



Co do płyt holograficznych to jeszcze przyszłość i za droga technologia.

_________________
Mój "mały" internetowy spis komiksów
My DA
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
P-chanOffline
Temat postu:   PostWys³any: 16-12-2007 - 00:09
Czytelnik
Czytelnik


Do³±czy³/a: 31-07-2007



Status: Offline
Ja natomias ostatnio zakupiłem sobie Wii (pażdziernik), i nie załuje zakupu bardzo jestem zadowolony z tej konsoli. Teraz czekam tylko aż dojdzie do mnie zamówiony Super Mario Galaxy (grając w Valkyrie Profile 2^^), i nie ma mnie przynajmniej dokonca roku.

Natomiast po ostatniej obniżce PS3 (wymuszonej przez konkurencje), całkiem realne staje się, że do kwietnia przyszłego roku stanie u mnie również konsola Sony.

_________________

P-chan' s fan site
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MetAtroNOffline
Temat postu:   PostWys³any: 16-12-2007 - 01:10
MÅ‚odsza elita forum
MÅ‚odsza elita forum


Do³±czy³/a: 04-07-2003



Status: Offline
Na Wii miałem okazję zagrać, jako że mój kolega tę konsolę posiada. Sprawdzałem wiele tytułów, od Zeldy, poprzez Red Steel, na Trauma Center skończywszy. I jeszcze sportowe wybryki. I muszę stwierdzić, że jak do tej pory najbardziej wciągnęły mnie te sportowe gierki. Inne tytuły zaczynałem, ale szybko mi się nudziły i nie kończyłem ich. W moim odczuciu Wii jest genialną zabawką do grupowego wydurniania się przy grach do tego przeznaczonych. Jako konsola do grania samemu mi się nie widzi. Dochodzi jeszcze fakt, że po dłuższym graniu, np. w Red Steel zaczynała boleć mnie ręka.

Co się tyczy walki Blu-ray - HD-DVD, w tej chwili zdecydowanie wygrywa Blu-ray, w stosunku 7:3. I prawdopodobnie walkę wygra. Płyty holograficzne owszem zostały opracowane, ale na pewno szybko na rynku się nie pojawią. Najpierw musi rozstrzygnąć się powyższy spór i rynek musi nasycić się technologią, która wygra. Dopiero potem na ring zostanie rzucony następny zawodnik.

Po wejsciu na rynek 40GB wersji PS3 wcale nie jest takie drogie. Amazon.com oferuje je za 400$, podczas gdy x360 z dyskiem 20GB kosztuje 350$. Różnica w cenie raczej niewielka, ale w sprzęcie znacząca.
- awaryjność - x360 - 30%, PS3 - <3%
- PS3 ma napęd Blu-ray, x360 nie
- dostęp do sieci x360 jest płatny, PS3 - nie
- gry są w tej chwili sprawą względną, kwestia co kto lubi
- moc - PS3 jest 3x szybsze od x360 (developerzy Uncharted Drake's Fortune twierdzą, że ich gra wykorzystuje <30% mocy konsoli - jak gra wygląda można zobaczyć na gametrailers.com albo na youtube.com)
- w Japonii już są dostępne pady z wibracjami
- ceny gier są porównywalne
- w przyszłym roku planowane jest wprowadzenie usługi Home dla PS3 i PSP - co to jest obejrzeć można tutaj. Dostęp do usługi - free. Dodatki będą płatne, takie jak inne ubrania, większe domy itp.
- PS3 sprzedaje się coraz lepiej, w Japonii x360 przegrywa z kretesem (w ostatnim tygodniu ~9000 sprzedanych x360 przy ~36500 PS3, w Europie różnica jest mniejsza, ale dalej na korzyść PS3, tylko w US sprzedaje się jeszcze więcej x360)


PS. Tak, mam PS3. Kupiona 1 czerwca 2007. Nie żałuję ani jednej wydanej na nią złotówki Wink

Edit: Tak mi się przypomniało - dzień lub dwa dni temu w Japonii pojawiło się książka/pismo Cloud, a tam DVD ze świeżymi trailerami pewnej gry na F...
Do obejrzenia:
Final Fantasy XIII
Final Fantasy Versus XIII
Tylko na PS3.
Polecam także najnowszą reklamówkę Sony: Universe of Entertainment

_________________
Hear me, my chiefs. I am tired. My heart is sick and sad. From where the sun now stands, I will fight no more...

Chief Joseph of Nez Perce,1877
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MagnusOffline
Temat postu:   PostWys³any: 16-12-2007 - 01:51
Moderator
Moderator


Do³±czy³/a: 21-10-2002



Status: Offline
Cytat:
W moim odczuciu Wii jest genialnÄ… zabawkÄ… do grupowego wydurniania siÄ™ przy grach do tego przeznaczonych


Nie tylko w Twoim, ale i sami twórcy po to zrobili tą konsole by grać w grupie, a nie samemu (docelowo).

Cytat:
Dochodzi jeszcze fakt, że po dłuższym graniu, np. w Red Steel zaczynała boleć mnie ręka.


To już kwestia dobrego usadowienia sie do gry. chociaż wiem po sobie że pewne gry samoistnie każą podnosić ręce by zaimitować np karabin Smile jest lepszy klimat gry wtedy Wink

Cytat:
Co siÄ™ tyczy walki Blu-ray - HD-DVD, w tej chwili zdecydowanie wygrywa Blu-ray, w stosunku 7:3. I prawdopodobnie walkÄ™ wygra.


A moim zdaniem będą hybrydy. Jeżeli chodzi o rynek filmowy a nie gier.

Cytat:
- moc - PS3 jest 3x szybsze od x360 (developerzy Uncharted Drake's Fortune twierdzą, że ich gra wykorzystuje <30% mocy konsoli - jak gra wygląda można zobaczyć na gametrailers.com albo na youtube.com)


Twierdzić można wiele ale udowadniać to już inna sprawa... moim zdaniem aktualnie zadna z konsol nie pokazuje sie w 100% więc trudno porównywać.

Cytat:
- PS3 sprzedaje się coraz lepiej, w Japonii x360 przegrywa z kretesem (w ostatnim tygodniu ~9000 sprzedanych x360 przy ~36500 PS3, w Europie różnica jest mniejsza, ale dalej na korzyść PS3, tylko w US sprzedaje się jeszcze więcej x360)


...ale i tak nie umywa sie do sprzedanych Wii czy nie wspominając juz o "DeStrojerze" który prowadzi od dawna i nie zapowiada się by miał być zdetronizowany.


Ja tam polecać nie mam co bo Polska to tak dziwny kraj że sony sprzedaje się lepiej niż nintendo gdzie sytułacja w innych państwach jest odwrotna. No ale to kwestia dystrybutora.

_________________
Mój "mały" internetowy spis komiksów
My DA
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
JoshuaOffline
Temat postu:   PostWys³any: 16-12-2007 - 01:53
Elita forum
Elita forum


Do³±czy³/a: 24-10-2005



Status: Offline
Ostatnimi czasy stałem się szczęśliwym posiadaczem ps2 slim. Z konsoli jestem zadowolony, nie zaskakuje mnie niczym, bo miałem kilka okazji dłużej poużywać owej. Generalnie jest wielka różnica, jeśli człowiek całe życie grał na piecu, a dorwał wygodnego pada z dualshockiem, różnica jak między dniem a nocą. Miałem okazję przejść już kilka pozycji na swojej konsoli np. God Of War, def jam fight for new york, czy max payne 2 fall of max payne, w tej ostatniej troche do kitu się steruje, ale da się przeżyć. Równiez nie żałuję ani grosza wydanego na swoją konsolę i po przejściu tych kilku pozycji mam ochotę na więcej Twisted Evil

_________________
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MagnusOffline
Temat postu:   PostWys³any: 16-12-2007 - 01:58
Moderator
Moderator


Do³±czy³/a: 21-10-2002



Status: Offline
PS2 aktualnie jest genialną konsolą bo jest tania i ma niesamowitą biblioteke gier a to jest moim zdaniem największy plus.

_________________
Mój "mały" internetowy spis komiksów
My DA
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MetAtroNOffline
Temat postu:   PostWys³any: 16-12-2007 - 12:07
MÅ‚odsza elita forum
MÅ‚odsza elita forum


Do³±czy³/a: 04-07-2003



Status: Offline
Hybrydy raczej odpadajÄ…. Zostanie jeden format.

Porównać moc jest bardzo łatwo. Nie trzeba do tego gier. PS3 jest mocniejsze od x360 trzykrotnie jeśli chodzi o moc przerobową - ilość operacji zmiennoprzecinkowych jakie jest w stanie wykonać w ciągu sekundy. I o to mi chodziło. O czystą moc. A że jeszcze nie ma gier, które wyciskają 100% z konsol to inna sprawa. PS3 jest na rynku dopiero od roku. God of War 1 i 2 czy Final Fantasy XII, czyli gry które wyciskają z PS2 ostatnie poty pojawiły się dopiero po 7 latach od premiery konsoli.

OK, przegrywa z Wii, ale idzie do przodu. Sprzedaż Wii się stabilizuje, a x360 spada. W kontekście konsol PS3 i x360 o DS bym raczej nie wspominał, bo to zupełnie różne bajki. DS można ew. porównywać z PSP - ta sama branża. (DS - 59mln sprzedanych, PSP - 27mln)

Aha. Sony niedawno otworzyło polski Playstation Store i można robić zakupy płacąc naszymi kartami kredytowymi i w złotówkach. W US mają na święta pojawić się pre-paid'owe zdrapki, tak jak dla xbox live. A co jest w stanach, prędzej czy później i do nas dotrze.

_________________
Hear me, my chiefs. I am tired. My heart is sick and sad. From where the sun now stands, I will fight no more...

Chief Joseph of Nez Perce,1877
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
JoshuaOffline
Temat postu:   PostWys³any: 16-12-2007 - 12:43
Elita forum
Elita forum


Do³±czy³/a: 24-10-2005



Status: Offline
Metatron granie na ps3 nie opłaca się, jeśli nie masz telewizora full HD. Ja podłączyłem w domu do full HD ps2 to też nie wyglądały wszystkie gry zbyt łądnie (chodzi oczywiście o gry z mniejszą rozdzielczością). Dlatego wolę grać na swoim w pokoju 14 calowym, niż u siostry na 32.

_________________
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MagnusOffline
Temat postu:   PostWys³any: 16-12-2007 - 12:58
Moderator
Moderator


Do³±czy³/a: 21-10-2002



Status: Offline
To własnie jest też moim zdaniem minus PS3... żeby się cieszyć trzeba mieć odpowiedni sprzęt w postaci fullHD i to tego kino domowe... co jak co ale nie wiele osób posiada taki sprzęt... to będzie przez dłuższy czas "burżujska" konsola. Nie pisze tego w złym kontekście tylko w tym że nie będzie aż tak dostępna jak PS2 bo choć PS2 też swoje kosztowało ale nie miało aż takich wymagań telewizyjno, głośnikowych.


Co do nintendo to przewagą a zarazem minusem jest to że jest dużo gier dla graczy "okazjonalnych" (a ostatnio się do nich zaliczam, bo gram średnio jakoś może 2-4godziny w tygodniu)

Produkcja gier jest tania (to duży plus) wiec mają szanse małe firmy by wypłynąć na rynku gier choć niesie to za sobą też dużą ilość "gniotów"


Co do sprzedaży konsol to z ostatnich notowań jakie znalazłem na jednym z portali o nintendo ostatnio prowadzi a o X360 mozna zapomnieć:

Konsolki:

- Nintendo DS Lite - 124,591
- Wii - 74,764
- PSP - 74,626
- PlayStation 3 - 37,092
- PlayStation 2 - 13,703
- Xbox 360 - 6,632

Jednak trzeba pamietać że wyszło takie coś jak WiiFit więc jeżeli sie kontroler przyjmie to znów Wii ruszy do przodu.

Wii jest dobrym przykładem że w gry są już na wystarczającym poziomie graficznym tylko graczą trzeba innowacji i lepszej grywalności

_________________
Mój "mały" internetowy spis komiksów
My DA
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
RaulOffline
Temat postu:   PostWys³any: 16-12-2007 - 13:09
Admin Forum
Admin Forum


Do³±czy³/a: 05-01-2002



Status: Offline
A czasem nie trzeba nawt super grafiki byleby pomysł był świetny.

Zastanawiam sie nad PSP (zrezygnowałem z DS Lite), można na niej grac w gry z PS1 a to mi odpowiada Smile
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MagnusOffline
Temat postu:   PostWys³any: 16-12-2007 - 13:50
Moderator
Moderator


Do³±czy³/a: 21-10-2002



Status: Offline
Co do PSP i DS to moim zdaniem też dwie różne bajki... ja jak bym miał zakupić to jednak wolałbym DS ponieważ jest wiecej jRPGów i tacticsów... Do tego jest Trauma center Very Happy

Na DS'a jest więcej gier wymagajacych myślenia moim zdaniem, bądź gier z dużą ilością czytania, na PSP to zręcznościówki czyli bijatyki, sportowe i inne gry które ćwiczą kciuki. Co do tej "wojny" to PSP ma jeden DUŻY plus który nie ma DS - dodatki multimedialne. PSP jest świetnym przenośnym odtwarzaczem filmów, ma OGROMNY EKRAN. Widziałem kawałek "you got served" i sceny taneczne były (co mnie zdziwiło)naprawde wyraźne. DS jest tylko do gier niestety. No ale kto co lubi i wymaga od konsolki przenośnej.

_________________
Mój "mały" internetowy spis komiksów
My DA
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wy¶wietl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci Zobacz nastêpny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits