Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
jaczak
Temat postu: Gedo Senki  PostWysłany: 10-12-2006 - 13:51
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 08-06-2003



anime, na które czekałem od dłuższego czasu. debiut młodszego Miyazakiego, ku wielkiemu rozczarowaniu autorki pięcioksięgu. rozczarowania - chyba niepotrzebnego.

z góry muszę uprzedzić - to nie jest ekranizacja. to film inspirowany, stanowiący dziwne połączenie 'Najdalszego brzegu' oraz 'Tehanu'. i albo jestem zbyt małym fanatykiem Ziemiomorza, albo mam zbyt dużą słabość do Studia Ghibli, albo po prostu wyszło to naprawdę całkiem nieźle (nie jak we Władcy, ale to już zupełnie inna para kaloszy, Razz).

grafika jest, jak zwykle przy Studiu, moim zdaniem cudowna (smoki!). muzyka - jeszcze lepsza, z przepiękną 'Pieśnią Teru' (「テルーの唄」) na czele.

teraz tylko prosić, by film się szybko w Polszcze pojawił~

_________________
hope you never grow old
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
jaczak
Temat postu: Gedo Senki  PostWysłany: 05-02-2007 - 04:06
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 08-06-2003



jeżeli jeszcze nie wiecie - już w maju będzie możliwość obejrzenia na większym ekranie, Mr. Green.

_________________
hope you never grow old
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
RaulOffline
Temat postu: Gedo Senki  PostWysłany: 05-02-2007 - 09:28
Admin Forum
Admin Forum


Dołączył/a: 05-01-2002



Status: Offline
Dziękuje, dodałem newsa o tym.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
LunasOffline
Temat postu: Gedo Senki  PostWysłany: 05-02-2007 - 10:10
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 25-09-2006



Status: Offline
:]
lubie ziemiomorze ale tego sie nie podziewalem.

_________________
0x5 0xA 0xF
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
jaczak
Temat postu: Gedo Senki  PostWysłany: 23-05-2007 - 13:26
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 08-06-2003



na większym ekranie film stanowczo zyskuje. gdybym miał więcej czasu na pewno bym się wybrał raz jeszcze [to już by był 4ty, Rolling Eyes].

_________________
hope you never grow old
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Refresh
Temat postu: Gedo Senki  PostWysłany: 23-05-2007 - 16:11
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 14-09-2005



Na Polskę jest 8 kopii filmu na 5 kin w tej chwili, do Gdańska jeszcze trochę minie zanim dojdzie :/

_________________
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
jaczak
Temat postu: Gedo Senki  PostWysłany: 23-05-2007 - 16:18
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 08-06-2003



biedactwo~

ja w ogóle byłem na przedpremierze, Razz.

_________________
hope you never grow old
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
USAGIOffline
Temat postu: Gedo Senki  PostWysłany: 23-05-2007 - 23:58
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 08-09-2005



Status: Offline
Smoki bajeczne Smile [spoiler:fe053243c0]szkoda ,ze było ich taaaaak mało ;< spodziewałam się ich więcej T_T[/spoiler:fe053243c0]

Muzyka ne była szczególnie szczególna ale za to Piosenka Teru baaaaardzo mi się spodobała ^^ musze sie na pamięć nauczyć xD

Nareszcie sie doczekałam i do kina poszłam i powiem ,ze sie tak jakoś rozczarowałam... Ne wiem czego sie spodziewalam ale troche sie wynudziłam...
Ogolnie animwe warte pooglądania ale ne jest jakieś super ekstra ani wciągające i ne będzie mi sie chcialo go oglądać po raz choć by 2gi =_= (czuje ,ze zaraz mnie ktos spiorunuje wzrokiem i zjedzie za te opinie xD) a np. Mononoke moge oglądać X razy i zawsze bede oglądać ją z zaciekawieniem.
[spoiler:fe053243c0]W ogole jakoś te Opowieści trącały mi tymi wielkimi produkcjami gdzie jest główny bohater z super mocami któremu zawsze sie wszystko udaje i ma "przy boku" swoją lubą O_o a szczegolnie chwila w ktorej Ona przybywa z mieczem do zamku i podczas rozmowy w komnacie pojawia sie w tle smok i scena jak potem dobywa miecza -_-[/spoiler:fe053243c0]

Jakoś tak kiepsko widze talent syna pana M ;P Mam nadziej z,e kolejne produkcje o ile będą, będą bardziej wciągające i żywsze Smile

_________________
Raju we śnie poszukując...
USAGI


Ostatnio zmieniony przez USAGI dnia 24-05-2007 - 11:28, w całości zmieniany 1 raz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
RaulOffline
Temat postu: Gedo Senki  PostWysłany: 24-05-2007 - 01:07
Admin Forum
Admin Forum


Dołączył/a: 05-01-2002



Status: Offline
Jest taka fajna funkcja na forum Kasumi do maskowania spoilerĂłw.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
JoshuaOffline
Temat postu: Gedo Senki  PostWysłany: 24-05-2007 - 08:17
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 24-10-2005



Status: Offline
Jeśli tylko zawędruje do kin w Szczecinie, ruszam do kina, tylko będę musiał jakąś załogę zebrać.

_________________
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ImposOffline
Temat postu:   PostWysłany: 04-06-2007 - 01:19
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 10-09-2005



Status: Offline
W Warszawie już tylko w 2 kinach grają... ale przynajmniej bez dubbingu.
Niestety film mnie nie zachwycił...
[spoiler:ed6bf544f5]Dla tych, co nie czytali książki, wiele rzeczy mogło być niezrozumiałych np. po co tak dokładnie były te smoki... (trochę przypomina mi to jeden wątek z Piratów z Karaibów 3; najpierw tyle gadania o uwolnieniu Kalipso, a potem tylko sterta krabów Wink ) Poza tym prawie zupełnie nie ruszono wątku utraty magii przez Geda.
Dosyć denerwujące było też podobieństwo postaci drugoplanowych do charakterystycznych bohaterów wcześniejszych produkcji Ghilbi; miałam wrażenie, że to jakaś parada starych znajomych...[/spoiler:ed6bf544f5]
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Refresh
Temat postu:   PostWysłany: 04-06-2007 - 13:15
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 14-09-2005



Byłem na tym w sobotę w kinie i jakoś szczerze to nudą mi zawiało...
[spoiler:f70154ab63]Podobnie do Usy odczuwam tak małą liczbę smoków, w końcu wg reklam niby miało byc tak o nich.
Podobnie jeśli chodzi o same walki, dwie, moze trzy sceny było godne uwagi: na początku smoki, potem dzieciak i wilki (chociaż jego "Nie warto żyć" rzuciło na kolana połowę kina) oraz odcięcie ręki mistrza mieczem.
Co do samego mistrza - ze znajomymi ciągle nie wiemy jakiej to on był płci, ostatecznie ustaliliśmy ze najbliżej mu do faceta o umysle kobiety na chwilę przed zmianą płci (pre-transwestyta), szczególnie z jego powiedzeniem: "Nie mam cierpliwości do kobiet", po którym całe kino wybuchnęło śmiechem xD
Ogólnie za dużo było dla mnie tych "boskich" uratowań - najpierw dzieciaka ratuje Arcymag, mimo ze ten galopował na... koniu?... a ten zasuwał na piechotę, ale i tak go dogonił i mu pomógł, Teru przymocowana do słupa przez pół dnia i nagle go wyrywająca z ziemi i sie oswobadzająca z więzów, później znajdująca otwarte wejście w zapewne jednym z najbardziej strzeżonych zamków w całym swiecie... Możnaby jeszcze.[/spoiler:f70154ab63]
Usagi pisała o tym jaka to piosenka teru była świetna, de gustibus non est dispudantum, ale była ona znacząco za długa i przynudzająca imho ;P
I jeszcze jedno - mielismy kopię z warszawskiego multikina. Ale kopia ta była jeszcze prędzej we... Francji O_o No halo, ale francuskie napisy przy tłumaczeniu pierwszych krzaków czy też tytuł filmu w tymże języku nie były zbyt ciekawym widokiem...
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ImposOffline
Temat postu:   PostWysłany: 05-06-2007 - 02:26
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 10-09-2005



Status: Offline
Na "mojej" kopii (Warszawa, Kinoteka) były napisy po francusku w trakcie piosenki Teru... Rolling Eyes
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
USAGIOffline
Temat postu:   PostWysłany: 05-06-2007 - 09:27
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 08-09-2005



Status: Offline
ta, u nas to poza tym ,ze na początku było kanji tłumaczone na francuski (polskiego tłumaczenia tego tekstu w ogole ne bylo O_o) to jeszcze ogólnie napisy w całym filmie były jakoś dziwnie skopane przez co były nieostre i czasem ne było ich prawie wcale widać -_-

Co do Teru i więzów sie zgadzam w 100% xD

_________________
Raju we śnie poszukując...
USAGI
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
DidaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 12-06-2007 - 15:56
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 24-02-2003



Status: Offline
W Poznaniu grają to w tej chwili w jednym kinie. Niestety przez budowę nowej trasy tramwajowej dojazd do niego jest utrudniony. Confused Chyba poczekam, aż Ziemiomorze wyjdzie na DVD, wtedy kupię i obejrzę.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits