Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci Zobacz nastêpny temat
Autor Wiadomo¶æ
Niebieska_Lain
Temat postu: Recenzje i opinie  PostWys³any: 01-12-2006 - 21:48
MÅ‚odsza elita forum
MÅ‚odsza elita forum


Do³±czy³/a: 15-10-2005



pawel_322 napisa³/a:
A co do recenzji to nigdy ich nie czytam bo są najzwyczajniej w świecie głupie bo wyrażają osobiste zdanie danej osoby a po co mi znać czyjeś tam zdanie.


To ja się może przyczepię...Tak,recenzje zawierają prywatną opinię autora,bo jest to ich nieodłączna część składowa.Jedna z nich.Ale są też inne,jak np.niepodważalne fakty z cyklu "Bohaterka ma na imię Ala i ma kota." a reżyserem był pan do "Sieotki co ma rysia". Jeżeli uważasz to za głupie-pretensje do rzeczywistości,a nie do recenzenta.
Po drugie-nie uważam żeby fikcyjna,narysowana dziweczynka mogła wzbudzać tak silne emocje jak nienawiść tylko dlatego że jest irytująca. No chyba że ktoś był zmuszany do oglądania jej i biczowany jednocześnie.Wtedy-spoko.
Czepiam siÄ™,jasne.Ale wkurzajÄ… mnie takie idiotyczne stwierdzenia.

_________________
Zrób mi jakąś krzywdę!
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
pawel_322Offline
Temat postu:   PostWys³any: 01-12-2006 - 21:54
Czytelnik
Czytelnik


Do³±czy³/a: 11-07-2006



Status: Offline
Ty to tak płytko przyjmujesz.
Napisałem to co inni mówili.Przecież to logiczne że anime wywołujące emocje i często większe niż filmy z prawdziwymi ludźmi.
A podważalnym faktem jest właśnie to że dla jednej osoby główna bohaterska się spodobała a dla drugiej nie.
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
IggIOffline
Temat postu:   PostWys³any: 01-12-2006 - 22:24
Elita forum
Elita forum


Do³±czy³/a: 30-09-2002

Sk±d: Don'tgonearthe Castle!

Status: Offline
Paweł 1:
Cytat:
A co do recenzji to nigdy ich nie czytam bo są najzwyczajniej w świecie głupie bo wyrażają osobiste zdanie danej osoby a po co mi znać czyjeś tam zdanie.

kontra
Paweł 2:
Cytat:
Napisałem to co inni mówili.

Szybko zmieniasz zdanie. A oba posty napisałeś przez niecałe półtorej godziny... Jeśli masz bierne prawo wyborcze to nie marnuj czasu... Twisted Evil

_________________
Usunięto obrazki - złamanie regulaminu
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Refresh
Temat postu:   PostWys³any: 01-12-2006 - 22:40
Moderator
Moderator


Do³±czy³/a: 14-09-2005



Czy ja gdzieś napisałem że czytałem je aby znać czyjeś zdanie? Nie, bo sam sie już do tego ustosunkowałem. Sprawdzałem czy jest tak jak myślałem.

W takim razie jaki byś inny gatunek temu zaproponował? Bo ja w zasadzie bardziej trafnego określenia znaleźć nie umiem: jeden facet + kilka sexi dziewczyn w jednym akademiku + jedna z nich się na niego złości + <tu wpisz kolejne cechy>.
Halo... czy my tego skÄ…dÅ› nie znamy?

Nie sądzę że można w czysty sposób nienawidzić kogoś narysowanego. Nawet w życiu codziennym ciężko jest takie uczucie znaleźć. Ja osobiście nic do głównej bohaterki po moich 4 odcinkach nie mam, ale z powodu liczby obejrzanych epizodów jestem mało kompetentny do wyrażania opinii na ten temat.

_________________
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
pawel_322Offline
Temat postu:   PostWys³any: 02-12-2006 - 13:29
Czytelnik
Czytelnik


Do³±czy³/a: 11-07-2006



Status: Offline
IggI w tym co napisałem nie ma żadnej sprzeczności.Przecież wcześniej mówiłem o recenzji ale typowej recenzji którą ktoś zamieścił na stronie a później pisałem tylko o opinię osób które pisały to na forum ,a nie formie recenzji.Wiec przykro mi to mówić ale ośmieszyłeś się to pisząc.

Refresh to chyba nie dziwne że się na niego złosci skoro jest taki natrętny i tak jest cierpliwa w stosunku do niego Very Happy
Powiem tylko tyle że to nie jest typowa komedia romantyczna a mogą ją obejrzeć nawet ci którzy nie lubią komedii romantycznych.
Co prawda to jest komedia romantyczna w otoczce sportowej ale nie jedna z wielu bo trochę się wyróżnia.
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Niebieska_Lain
Temat postu:   PostWys³any: 02-12-2006 - 16:25
MÅ‚odsza elita forum
MÅ‚odsza elita forum


Do³±czy³/a: 15-10-2005



Przepraszam,ale wydaje mi się,że napisałeś że powoływanie się na recenzje jest głupie,bo zawierają one czyjąś subiektywną opinię.I w tym momencie przestajesz twierdzić,że głupie są recenzje,ale głupie jest powoływanie się na cudze zdanie.Więc tego nie rób,bo w tym momencie wychodzisz na koszmarnego hipokrytę, który nie wie,co mówi.
Zresztą,co ja tu będę mwić,i tak nie przyznasz się do błędu.

_________________
Zrób mi jakąś krzywdę!
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
pawel_322Offline
Temat postu:   PostWys³any: 02-12-2006 - 17:55
Czytelnik
Czytelnik


Do³±czy³/a: 11-07-2006



Status: Offline
Chyba piszę zbyt skomplikowanym językiem dla niektórych Smile
Nie zmieniłem zdania odnośnie recenzji.Tylko że opinię innej osoby która wyraża swoje zdanie na forum nie biorę za recenzję.
Przecież wyjaśniałem że mam na myśli ogólne recenzje anime a nie opinie o poszczególnych postaciach.
Ile jeszcze razy mam to wyjaśniać ?
Pokażcie mi konkretnie gdzie napisałem co innego a potem na odwrót.
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Refresh
Temat postu:   PostWys³any: 02-12-2006 - 20:37
Moderator
Moderator


Do³±czy³/a: 14-09-2005



Chyba rozchodzi się o to że są recenzje typu umieszczone na forach oraz takie na aniDB lub tanuki. Nie ma co, zawsze sa one subiektywne i nie da rady inaczej.

@Lain: "przestajesz twierdzić,że głupie są recenzje,ale głupie jest powoływanie się na cudze zdanie"
1. nie zauważyłem takiego stwierdzenia w wypowiedzi Pawła
2. nawet jeżeli, to się z tym nie zgodzę, uważam że w ramach recenzji uznawanie: powoływanie się na recenzję = powoływanie się na cudze zdanie jest jak najbardziej prawidłowe, a co za tym idzie, jeżeli uważa się że na recenzjach nie powinno się polegać (są bowiem gusta i guściki), to samo tyczy się więc zdania osoby która ją napisała.

_________________
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
IggIOffline
Temat postu:   PostWys³any: 02-12-2006 - 21:52
Elita forum
Elita forum


Do³±czy³/a: 30-09-2002

Sk±d: Don'tgonearthe Castle!

Status: Offline
Recenzję niesubiektywną mógłby dać komputer... z tym że (tak jak już to Refresh napisał) byłby to zbiór niepodważalnych faktów,a to z kolei upodobniło by ją ponad miarę do notatki encyklopedycznej czyli wszystkiego tylko nie recenzji.
Ale, ale odbiegamy od tematu i jako mod dawno już powinienem był wydzielić tę dyskusję. Wink

_________________
Usunięto obrazki - złamanie regulaminu
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
KamalOffline
Temat postu:   PostWys³any: 03-12-2006 - 19:03
Czytelnik
Czytelnik


Do³±czy³/a: 08-10-2006

Sk±d: WrocÅ‚aw

Status: Offline
Imo recenzja=ocenianie, opis=częsciowe streszczenie (zeby nie wyjawiało zakończenia) Smile Każdy ocenia wg własnych kryteriów, a kryteria mamy różne, tak jak gusta, więc kłutnie w tym temacie odnośnie jakichś recenzji uważam tutaj jako nie na miejscu (nie czytalem calej "dyskusji" bo mnie nie interesuje zbytnio ta część nie związana z tematem Smile).

_________________

~15.02.2007~ - data, na którą wielu czekało... -> Naruto: Shippuuden!!!
しのび


Ostatnio zmieniony przez Kamal dnia 04-12-2006 - 21:57, w ca³o¶ci zmieniany 2 razy
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
KamalOffline
Temat postu:   PostWys³any: 03-03-2007 - 14:53
Czytelnik
Czytelnik


Do³±czy³/a: 08-10-2006

Sk±d: WrocÅ‚aw

Status: Offline
Aha, "End of Evangelion". Wspomniano obok NGE, stąd myślałem, że to jakieś zupełnie inne anime.
Odnosnie recenzji na Tanuki, to wg mnie nie są głupie. Nie zawsze zgadzam się w pełni z opiniami recenzentów, ale ich opinia bazuje na ich guście, który nie zawsze pokrywa się z moim, ale już wiem jak z tych recenzji wydobyć informacje, które mnie interesują, a są nimi głownie: jakiego typu jest dane anime i o czym opowiada; opinię recenzenta biorę z przymrużeniem oka Wink.

Odnośnie wspomnianych ostatnio pełnometrażowych anime to faktycznie "Appleseed" było fajne, no i zapowiada się jeszcze druga częsc filmu Wink

_________________

~15.02.2007~ - data, na którą wielu czekało... -> Naruto: Shippuuden!!!
しのび
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
pawel_322Offline
Temat postu:   PostWys³any: 03-03-2007 - 15:06
Czytelnik
Czytelnik


Do³±czy³/a: 11-07-2006



Status: Offline
A wiesz co.Mnie śmieszą ci ludzie co czytają recenzję i na podstawie tego wybierają co obejrzeć.
Dla mnie recenzje są czymś odwrotnym.To znaczy oglądam wpierw anime (najczęściej wybrany przypadkowo tytuł z tych które mam) ,a potem ewentualnie ocenię recenzję w jakim stopniu recenzent ma taką opinię o anime jak ja.
Tak było ze Scrapped Princess gdzie obejrzałem to i bardzo mi się spodobało.
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Refresh
Temat postu:   PostWys³any: 03-03-2007 - 16:56
Moderator
Moderator


Do³±czy³/a: 14-09-2005



Ja nie tyle czytam recenzje co oglądam oceny serii/filmu przez tych co już obejrzeli, zawsze daje to w pewien sposób bardziej obiektywny wynik bo są uwzględnione głosy wielu ludzi. Ponadto na tanuki są jeszcze przy samych ocenach takie dane jak średnia czy średnia ważona co daje jeszcze lepszy obraz o opinii ludzi.

_________________
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Losiul
Temat postu:   PostWys³any: 03-03-2007 - 20:31
MÅ‚odsza elita forum
MÅ‚odsza elita forum


Do³±czy³/a: 22-02-2005



@pawel_322 - hmm, w takim razie rozumiem że przed wyborem anime rzucasz monetą, oglądasz całe, czasem 2 razy, żeby być pewnym, że dobrze je zrozumiałeś, a potem dopiero stwierdzasz: no, faktycznie było głupie. W takim razie strasznie dużo anime oglądasz, skoro dotarłeś w końcu do czegoś ciekawego (zakładam że odsetek tych które Ci się podobają jest znikomy)..

_________________
http://img217.imageshack.us/img217/8008/1149595968350hv3.gif
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
pawel_322Offline
Temat postu:   PostWys³any: 03-03-2007 - 20:50
Czytelnik
Czytelnik


Do³±czy³/a: 11-07-2006



Status: Offline
Co ty gadasz za bzdury ?
Ja nie oglądam słabego ani głupiego anime nie licząc tych które w telewizji były emitowane.
Mam pełno anime na płytach ale jakoś nie mam kiedy oglądać.
Może niezbyt dokładnie napisałem ale te anime które mam to najczęściej są pozycje najwyżej oceniane przez fanów(np rankingi anidb czy opinie osób na forum).Ale nie mam nigdy w zwyczaju czytać jakiejś głupiej recenzji w której recenzent oceni za mnie grafikę muzykę i fabułę.To by mnie zniechęciło do oglądania nawet jeśli zachwalał by to anime.Mi wystarczy bardzo ogólna opinia bez słowa o fabule.Np jakaś średnia ocena.
Widziałem sporo anime chociaż większość jest jeszcze do obejrzenia.
A że wybieram jedne z najlepszych pozycji to już tak jest.
Bo anime nie ściągam raczej tylko się wymieniam.
Scrapped Princess to jedno z lepszych anime jakie powstało ale widziałem wiele innych i wcale nie gorszych.
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wy¶wietl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci Zobacz nastêpny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits