Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
MagnusOffline
Temat postu: Silent Hill - Brudny, ohydny, klimatyczny, genialny  PostWysłany: 29-05-2006 - 12:12
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 21-10-2002



Status: Offline
Tak by zrecenzował filmową ekranizację tej gry.

Film jest genialny i ogółem wyszedłem pod wrażeniem z filmu. Jednak pokolej.

Fabuła - opiera sie głównie na wydarzeniach z SH1 z drobnymi zmianami dzięki czemu był ten efekt "zaskoczenia" czasami

Aktorzy - nie mam nic za złe. Tylko Dahliia mogła by być inaczej zrobiona.

Muzyka - miodzio

Efekty - Brudno, ohydnie czyli genialnie. Momenty "przejść" są wspaniale rozwiązane. Piramidhead Smile, pielęgniarki, dzieci Very Happy Very Happy Very Happy

Klimat - był, ale film nie straszył, czasami mógł obrzydzić ale o to chodziło poczęści

Moim zdaniem to najlepsza ekranizacja gry jaka powstała. Tylko zakończenie takie troche dziwne.

Fajne było też że część pomieszczeń była identyczna jak z gry.

POLECAM przez duże "P" o ile nie brzydzą was rzeczy rodem z hellraisera bo po filmie jakoś mi sie z tą serią skojazyło.

Nie będę pisał o czym film jest bo zachaczało by to o spilery trochę.

_________________
Mój "mały" internetowy spis komiksów
My DA
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
JoshuaOffline
Temat postu: Silent Hill - Brudny, ohydny, klimatyczny, genialny  PostWysłany: 29-05-2006 - 15:58
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 24-10-2005



Status: Offline
A komiks czytałeś? może się co do tego wypowiedz bo też super jest Smile

_________________
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MagnusOffline
Temat postu: Silent Hill - Brudny, ohydny, klimatyczny, genialny  PostWysłany: 29-05-2006 - 20:51
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 21-10-2002



Status: Offline
komiks super aĹź tak nie jest... chociaĹź zaleĹźy o ktĂłrym komiksie mĂłwisz...

_________________
Mój "mały" internetowy spis komiksów
My DA
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
JoshuaOffline
Temat postu: Silent Hill - Brudny, ohydny, klimatyczny, genialny  PostWysłany: 29-05-2006 - 22:48
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 24-10-2005



Status: Offline
Tym co kiedyś był dołączany do jakiejś gazety...od kumpla pozyczałem wiec nie wiem.Mnie sie podobał bardzo Razz

_________________
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
kateOffline
Temat postu: Odp: Silent Hill - Brudny, ohydny, klimatyczny, genialny  PostWysłany: 17-06-2006 - 16:44
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 25-12-2005



Status: Offline
heh...a ja się tak zbierałam i zbierałam, i wkońcu nie poszłam Confused Ale się jeszcze postaram...wkońcu sean bean tam gra Very Happy

Cytat:

POLECAM przez duże "P" o ile nie brzydzą was rzeczy rodem z hellraisera bo po filmie jakoś mi sie z tą serią skojazyło.


Po tym wszystkim, co z wami oglądałam...dam radę...Hellraiser mi nie straszny Wink

_________________
taaaa....moje Ĺźycie jest totalnie bezstresowe -_-'
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
kiyubiOffline
Temat postu: Odp: Silent Hill - Brudny, ohydny, klimatyczny, genialny  PostWysłany: 17-06-2006 - 17:25
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 31-01-2004

Skąd: warszawa, polska, europa, świat kuli, droga mleczna, wszechświat, przestrzeń, więcej przestrzeni....

Status: Offline
Ale niestety, wiadomo-kogo uczynili pozytywną postacią i jej cechami obarczono "evil twin". Doktorka wycieli, Lisy prawie wcale nie było, Cybil jest, a kult zmienił swój charakter.
Nie podobał mi się ten cały "witchhunting", ani też wytłumaczenie skąd się wzięły odgłosy syren przeciwlotniczych (banał). Ale i tak mi się podobało, taka wariacja na temat SH 1 (fabuła) i 2 (większość potworów).
Do tego komplikacja muzyki Akiry Yamanoki z czterech części, to najlepsze możliwe rozwiązanie. Rose nie posługiwała się żadną bronią, brak arsenału to bez wątpienia plus, nie wyobrażam sobie żeby wyrąbywała sobie drogę glazurką czy spluwą jak Harry czy Heather z trójki. Tylko siłą w nogach.
Piramid Head to chyba taki fanservice, w końcu to najpopularnejszy boss w całej seri, chociarz z kanonicznego punktu widzenia po grzyba on tam? PH ale i tak dobrze.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
issOffline
Temat postu: Odp: Silent Hill - Brudny, ohydny, klimatyczny, genialny  PostWysłany: 27-06-2006 - 12:26
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 16-02-2004



Status: Offline
Fajny film. Klimacik jest, krew jest, trupy są. Świetna zarówno warstwa audio jak i video. Głos za plecami podsumował całkiem trafnie SH -- "Ten film nie jest straszny. On jest okropny." Na dodatek film nadaje się nawet dla ludzi, którzy o SH nigdy nie słyszeli.

_________________
Gdyby ktoś chciał założyć konto na Dropboksie to ten (<--) link daje dodatkowe 0.5GB Tobie i mi.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits