Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
sachielOffline
Temat postu: Pomoc potrzebna od zaraz!  PostWysłany: 06-05-2006 - 15:58
Debiutant
Debiutant


Dołączył/a: 06-05-2006



Status: Offline
Witam!
To mój pierwszy post, więc proszę szanowne grono forumowiczów o wyrozumiałość. W zwiążku z pisaniem pracy magisterskiej o wdzięcznym tytule " Komiks japoński w Polsce" mam wielką prośbę do wszystkich o podanie jakichś linków do obszernych stron zajmujących się tą tematyką. Szczególnie zależałoby mi na materiałach dotyczacych czytelnictwa mangi w PL (szeroko pojętego) oraz działalności fanowskiej ( póki co mam jedynie nieaktualne dane z kawaii) .
Wdzięczny byłbym także za informacje na temat podobnych prac czynionych przez moich poprzedników. Mam nadzieję, że znajdą sięosoby mogace mi pomóc.
Pozdrawiam
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
RaulOffline
Temat postu: Pomoc potrzebna od zaraz!  PostWysłany: 06-05-2006 - 17:32
Admin Forum
Admin Forum


Dołączył/a: 05-01-2002



Status: Offline
Przeczytaj newsy ze strony, bedziesz mial historię ostatnich 4 lat mangi w Polsce. Linki moze ktos Ci poda na priva bo na forum jest to zabronione.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
nika
Temat postu: Pomoc potrzebna od zaraz!  PostWysłany: 11-06-2006 - 11:16
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 26-08-2002

Skąd: Warszawa

co do pracy magisterskiej to może tylko mi się tak wydawało, broniłam się już kilka lat temu, ale chyba powinno się pisać na temat, na który ma się pewną wiedzę... w każdym razie mój promotor zemdlałby gdybym w pracy bądź co bądź naukowej posługiwała się danymi z pisma pokroju Kawaii - o ile pamiętam ankiety były dobrowolnie wypełniane przez czytelników pisma, co jest absolutnie niereprezentatywne, bo nie wszyscy mangomaniacy kupowali to pismo. chyba trzeba byłoby zebrać dane od sprzedawców - ile sprzedali mang w ubiegłych latach, co i tak nie będzie odzwierciedlało rzeczywistości, gdyż jest wiele osób pokroju Yoshiko, które wolą ściągnąć sobie skany z neta oraz trochę takich, które sprowadzają część mang z zagranicy oraz kupują na allegro. w każdym razie prowadzanie tak szeroko zakrojonych badań byłoby kosztowne i czasochłonne - to materiał na pracę doktorską, nie magisterkę.

_________________
gdyby ktoś przypadkiem chciał czegoś od mnie to mailem proszę - niestety raczej nie będzie mnie już więcej na forum
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits