Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
ciobanOffline
Temat postu: gitara  PostWysłany: 24-03-2006 - 15:47
Pisarz
Pisarz


Dołączył/a: 21-12-2005

Skąd: gdzieś tam koło Warszawy...

Status: Offline
Gra ktoś na gitarze? Bo ja postanowiłem zacząć i nie bardzo wiem od czego... Szukam jaiejś naprawdę prostej melodii do zagrania. Prosze o pomoc!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
DOffline
Temat postu: gitara  PostWysłany: 24-03-2006 - 17:03
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 18-10-2003



Status: Offline
na poczatek moge CI podac: www.911tabs.com stronka z tabami i zaciagnij sobie programik Guitar Pro Wink
a co do pierwszych utworow to moze byc np marsz imperialny Razz
SoaD - Lost in Hollywood
Nirvana - Breed, on a plain
Iggy Pop - The Passenger
itd itd itd Wink

p.s.
Ja gram na basie Wink
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ciobanOffline
Temat postu: gitara  PostWysłany: 24-03-2006 - 17:29
Pisarz
Pisarz


Dołączył/a: 21-12-2005

Skąd: gdzieś tam koło Warszawy...

Status: Offline
Guitar pro mam już od wczoraj i nawet potrafie poczatek od "nothing else methers" Tabów też sobie naściągałem ale wszystkie jakieś takie skomplikowane Razz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
DOffline
Temat postu: gitara  PostWysłany: 24-03-2006 - 17:42
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 18-10-2003



Status: Offline
wobec tego posciagaj te ktore Ci wymienilem - prostszych juz chyba nie ma xD

dodaj do nich: Mayhem - Deathcrush
Green Day - American Idiot
Sum41 - Still Waiting
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ciobanOffline
Temat postu: gitara  PostWysłany: 24-03-2006 - 17:44
Pisarz
Pisarz


Dołączył/a: 21-12-2005

Skąd: gdzieś tam koło Warszawy...

Status: Offline
Heh ok dzięki. Dodatkowo ściągnąłem sobie jeszcze z emula "how to play guitar for complet idiots" Razz Teraz napewno mi sie uda!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
DOffline
Temat postu: gitara  PostWysłany: 24-03-2006 - 19:18
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 18-10-2003



Status: Offline
to napisz jeszcze na jakiej gitarze grasz xP bo tego jeszcze sie nie dowiedzialem Razz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ciobanOffline
Temat postu: gitara  PostWysłany: 25-03-2006 - 09:45
Pisarz
Pisarz


Dołączył/a: 21-12-2005

Skąd: gdzieś tam koło Warszawy...

Status: Offline
na klasycznej. Nie sądziłem że to takie męczące... Wczoraj próbowałem naumieć się akordów przez jakieś 5 godzin i palce mi ssiniały Very Happy Do tego dzisiaj boli mnie jeszcze bark, a palce ciągle mam trochę odrętwiałe, ale się nie poddam! Very Happy
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MikeOffline
Temat postu: gitara  PostWysłany: 25-03-2006 - 10:35
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 07-01-2005



Status: Offline
"palce mi ssiniały"

Ale "ssninialy" czy "zsinialy"? Wink Bo jak ssinialy, to ich nie ssij...

"boli mnie jeszcze bark"

Grasz barkiem na gitarze? XD

[sorry, nie wyrobilem dziennej porcji zlosliwosci, wiec nadrabiam...]

_________________
Smile or Die!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
DOffline
Temat postu: gitara  PostWysłany: 25-03-2006 - 13:11
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 18-10-2003



Status: Offline
cioban - jesli palce zaczynaja CIe juz bolec to przerwij na chwile cwiczenia zajmij sie czyms innym i jak odpoczniesz to z powrotem do gitary - nie nadwyrezaj sie bo pozniej nie bedziesz mogl grac dluzej...

Ja gram na takim basie ktory mozna powiedziec jest "rozjechany" i trudno go nazwac "gitara" ale jakos mi idzie Razz
Na opuszkach palcow nie dlugo pozostanie tylko wspomnienie po liniach papilarnych Razz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ciobanOffline
Temat postu: gitara  PostWysłany: 25-03-2006 - 14:57
Pisarz
Pisarz


Dołączył/a: 21-12-2005

Skąd: gdzieś tam koło Warszawy...

Status: Offline
Nie gram barkiem na gitarze, ale jestem mocno początkujący i trzymam mięsnie lewej ręki mocno napięte jak naciskam na struny, a pare godzin w takiej pozie troche nadwyręża... Z tą ortografią to się trochę walnąłem "ssiniały" no cóż, powiedzmy, że przeżywałem załamanie jak po setnym razie zmieniania ustawienia palców gitara znowu nie zabrzmiała tak jak chciałem.... Troche mnie dziwi że tak mało osób gra... Liczyłem, że na tym forum będzie więcej zapaleńców...
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Losiul
Temat postu: gitara  PostWysłany: 25-03-2006 - 17:06
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 22-02-2005



hail dla gitarowych samouków ; ). Sam zaczynałem na akustyku i mogę powiedzieć narazie tylko tyle, że na początek gitara klasyczna jest lepsza - cioban tak trzymaj ; ). Co do początkowych utworków, to zaczynałem od Guitar Pro oczywiście i tabów do SoaD - Atwa, prościutkie i bardzo fajne jest też Soad - Roulette.
Co prawda SoaD nie gra na standardowym strojeniu, ale jeśli na to nie patrzeć to wstępniak (kurczę, jednen z najładniejszych metalowych wstępniaków) jest do zagrania.
Nie załamuj się - mi zajęło miesiąc nauczenie się jednej prostej melodii, ale za to potem idzie już coraz szybciej ; ).

Słuchaj co D pisze ; ) - nie wolno się przemęczać, bo będziesz musiał sobie robić kilkudniowe przerwy na leczenie zadrapań ; P. Po jakim tygodniu-dwóch regularniejszego grania powinieneś już stracić czucie w opuszkach, więc będzie lepiej ; ).

Koniecznie naucz się stroić ; ) - będziesz to robił później setki razy, więc to się przydaje, a do tego wyrabia słuch - bez dobrego słuchu zapomnij o graniu wogule ; ).

Sam też gram w tej chwili na basie, jeszcze do niedawna w zespole - zespół świetnie motywuje do grania, kiedy będziesz już coś potrafił (nie czarujmy się, najszybciej pewnie gdzieś za rok-dwa ; ) ) zacznij szukać ludzi, którzy grają to co ty lubisz ; ).

I życzę wytrwałości ; ).

_________________
http://img217.imageshack.us/img217/8008/1149595968350hv3.gif
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
DOffline
Temat postu: gitara  PostWysłany: 25-03-2006 - 18:16
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 18-10-2003



Status: Offline
Ja z kumplami jutro akurat robimy probe Very Happy jedna z pierwszych Very Happy - wypadaloby sie wreszcie "zgrac" Wink

Ale przede wszystkim wypadaloby zebym kupil sobie wreszcie jakis normalny abs a nie "gral" na tym zlomie =="
Najtanszy Samick kosztuje chyba 487 zl... i podobno calkiem fajny jest Smile Ew. jesli znajde jakas prace to zbieram na
Ibaneza/Dean'a Wink
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ciobanOffline
Temat postu: Re: gitara  PostWysłany: 25-03-2006 - 18:51
Pisarz
Pisarz


Dołączył/a: 21-12-2005

Skąd: gdzieś tam koło Warszawy...

Status: Offline
Losiul napisał/a:

Sam też gram w tej chwili na basie, jeszcze do niedawna w zespole - zespół świetnie motywuje do grania, kiedy będziesz już coś potrafił (nie czarujmy się, najszybciej pewnie gdzieś za rok-dwa ; ) ) zacznij szukać ludzi, którzy grają to co ty lubisz ; ).


Kurde, a przeczytałe że 3 tygodnie i nikt nie będzie mi mógł zarzucić tego że nic nie umiem... Sad

Teraz ucze sie akordów już potrafię e a C D tyle że nie wychodzi mi płynne przechodzenie między nimi... Razz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
DOffline
Temat postu: Re: gitara  PostWysłany: 25-03-2006 - 19:22
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 18-10-2003



Status: Offline
ja w tej chwili po jakis 5 tygodniach ?? "grania" Razz umiem juz calkiem calkiem Razz sam uczylem sie brzdakac z tabulatur Razz i jakos to wychodzi Very Happy biorac pod uwage ze nigdy nie gralem na zadnej gitarze a obecna jest taka, ze (jak to kumpel okreslil) :
"nauczysz sie grac na niej bedziesz umial grac na wszystkim lacznie z drutem kolczastym" Razz

p.s.
nieprawda jest ze do gry "do nauki/na poczatek" moze byc gitara niskiej/sredniej jakosci - taka gitara bedzie ukrywac nasze bledy i nie bedzie wiadomo czy gramy dobrze czy nie - lepiej sie wykosztowac na lepsza gitare (od 1000 zl wzwyz) i miec dobry sprzet do nauki Wink
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ciobanOffline
Temat postu: Re: gitara  PostWysłany: 25-03-2006 - 20:34
Pisarz
Pisarz


Dołączył/a: 21-12-2005

Skąd: gdzieś tam koło Warszawy...

Status: Offline
a według czego stroić gitare? Bo mam program, do którego gra się do mikrofonu, a program pokazuje o ile jest błąd dźwięku... Ale wolałbym coś bardziej polegającego na moim słuchu Razz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits