Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
SinnerOffline
Temat postu: Feliksa W. Kresa powieści  PostWysłany: 02-02-2006 - 21:18
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 29-11-2002



Status: Offline
Czytam od jakiegoś czasu miesięcznik "Science-Fiction", w którym niejaki Feliks W. Kres prowadzi "Kącik Złamanych Piór", do którego pisza młodociani pisarze, których on albo chwali, albo miesza z błotem, a zawsze, calkiem konstruktywnie, radzi, co zmienic, a co zostawić, okraszając wszystko opowieściami i wspomnieniami z okresu, gdy sam był młodym gniewnym pisarzyną, którego znało trzech kolegów na krzyż . Przez dłuższy czas ciekaw byłem, czy jego przekonanie o własnej świetności istnieje jeno w głowie jego, czy też znajdzie uzasadnienie w rzeczywistości.
Niedawno wypatrzyłem u kolegi kilka tomików jego powieści, które (po wysłuchaniu peonów ze strony tegoż) zawłaszczyłem i przepadłem... Powieści są fantastyczne - na razie zaliczyłem dwie: "Północna Granica" oraz większość "Króla Bezmiarów" - historie są genialnie napisane, a co więcej, wiarygodne (pomijając, że to literatura fantasy) i świetnie napisane, więc czyta się genialnie.
Cała historia dzieje się w fantastycznym świecie, rządzącym się własnymi, sensownymi prawami, posiadającym własne prowincje, rządy, wewnętrzne niesnaski i mini-sojusze, wyglądającym dość spójnie pod każdym względem, a bohaterowie nie są, jak w wielu opowiadaniach fantasy, postaciami kryształowymi, tylko ludźmi "z krwi i kości", jedzącymi, pijącymi i chodzącymi do szaletów, co już samo w sobie jest miłą odmianą.

Krótko: bardzo polecam tego autora, świetnie się czyta i po skończeniu książki nie zostaje słodkawy posmak...
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ImposOffline
Temat postu:   PostWysłany: 03-02-2006 - 21:37
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 10-09-2005



Status: Offline
Północna Granica i Król Bezmiarów to, moim zdaniem, jego dwie najlepsze powieści. Uważam, że Tereza jest jedną z najbardziej realistycznych i przekonujących postaci kobiecych w fantastyce Smile
Potem jakby trochę traci poziom.
Tylko gdyby nie te rysunki w nowych wydaniach. Ani to ładne, ani mi do szczęścia potrzebne. A jeszcze jak się jakaś moherowa babcia spojrzy w autobusie, to od razu syczy Wink
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
SinnerOffline
Temat postu:   PostWysłany: 24-03-2006 - 23:26
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 29-11-2002



Status: Offline
Hmm... Mi się na razie najbardziej podobała "Pani Dobrego Znaku". Niecierpliwie czekam, aż dalsze części trafią do moich rączek.
A opinia i syki mocherowych babć mało mnie obchodzą.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ImposOffline
Temat postu:   PostWysłany: 24-03-2006 - 23:45
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 10-09-2005



Status: Offline
@Sinner
A nie sądzisz, że zakończenie było raczej mało realistyczne?
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Niebieska_Lain
Temat postu:   PostWysłany: 25-03-2006 - 11:34
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 15-10-2005



A propos ciekawostek o Kresie...Polecam felieton Lewandowskiego z marcowego numeru Nowej Fantastyki...Wink Trochę zmienił mój sposób patrzenia na Feliksa-san...Wink

_________________
Zrób mi jakąś krzywdę!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
SinnerOffline
Temat postu:   PostWysłany: 27-03-2006 - 17:02
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 29-11-2002



Status: Offline
Impos - mówisz o tej "bitwie"? No naiwne to było, ale cała książka była fajna.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ImposOffline
Temat postu:   PostWysłany: 27-03-2006 - 23:59
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 10-09-2005



Status: Offline
Cytat:
Impos - mĂłwisz o tej "bitwie"?

Dokładnie (a dalej to już chyba będzie spoiler Wink ). Czytając to mialam wrażenie, że autor postanowił rozprawić się w tej serii z Wiecznym Cesarstwem bez względu na okoliczności... Wink W przypadku Gromberlandu sprawa była jasna, ale Dartan... trudno mi było w to do końca uwierzyć.
No i jeszcze główna bohaterka jakoś mi się nie spodobala. W sumie to niewiele zrobiła, oprócz założenia modnego ręcznika... ale to już rzecz gustu...
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
SinnerOffline
Temat postu:   PostWysłany: 28-03-2006 - 22:06
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 29-11-2002



Status: Offline
[size=1]Hmm... A mnie odwrotnie - główna bohaterka bardzo przypadła do gustu, inaczej niż na przykład bohaterowie Pana Bezmiarów czy Legendy, z wyłączeniem kotów, które podobają mi się straszliwie :)
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ImposOffline
Temat postu:   PostWysłany: 28-03-2006 - 22:39
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 10-09-2005



Status: Offline
Może trochę za dużo się po niej spodziewałam... Oczywiście nie chodziło mi o to, żeby nagle odkryła u siebie tajemne moce albo została legendarnym szermierzem, ale o takie coś, co wyróżniłoby ją z tłumu...
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
SinnerOffline
Temat postu:   PostWysłany: 30-03-2006 - 21:58
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 29-11-2002



Status: Offline
[size=1]Została królową, to mało?
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ImposOffline
Temat postu:   PostWysłany: 30-03-2006 - 22:36
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 10-09-2005



Status: Offline
Ale sama się do tego niewiele przyczyniła, została odnaleziona, z lekka "odchamiona" Wink , wypromowana i dzięki szczęśliwemu zbiegowi okoliczności wprowadzona na tron... wszystko w "stronie biernej" Wink
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
SinnerOffline
Temat postu:   PostWysłany: 20-07-2006 - 14:10
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 29-11-2002



Status: Offline
Ostatnio wpadła mi w ręce "Piekło i Szpada". Klimat zupełnie inny, niż poprzednio dyskutowane. Świat dość mroczny i nieprzyjemny, brudne intrygi i bohaterowie biegunowo odlegli od ideału... Polecam, bo książka ma niesamowity klimat.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits