Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
alfistaOffline
Temat postu: haibene renmei  PostWysłany: 14-08-2003 - 21:15
Pisarz
Pisarz


Dołączył/a: 20-04-2002

Skąd: Lublin

Status: Offline
nio .. co sadzicie o symbolice tego anime . ja jestem dopiero po pierwszym epie, jakos nie ma czasu zbytnio obejrzec reszte Smile (mam do 7, reszta imo sie sciagnie do soboty/niedzieli), ale kilka takich spostrzezen ..

czym wlasciwie jest ten swiat i czym sa ci haibeni .. mam na to swoja teorie ... na samym paczatku ona spada w dol .. prubuja ja ratowac czarny kruk .. zastanawial sie ktos nad glebsza symbolika? .. czarny kruk to nie tylko zlo, symbol szatana .. ale czarny kruk byl i jest uwazany za opiekuna ludzi, cos w rodzaju bozej opatrznosci, przyjać ten punkt widzenia cala seria nabiera dosc dziwnego zabarwienia .. mianowiicie nalezy pamietac co to jest zlo i jak ono powstalo Smile .. czyli Bóg jak stawrzal swiat nie stowrzyl cos takiego jak zlo, dopiero pozniej to co stworzyl w to zlo sie przerodzilo (upadle anioly i pierwsza wojna w niebiosach - jak wiecie o co mi chodzi Razz) ..czyli najnormlanie w swiecie diabel jest aniolem, kiedys najwierniejszym sluga Boga .. czyli zakladajac ze dobrego aniola od zlego rozroznia aeroal .. co imo jest glupie i naiwne ale jak bedziemy dalje isc tym tropem dojdziemy do dosc fajnych skojarzen. poniewaz ta dziewczyna spadala ... a zawsze przyjmuje sie ze niebo jest na gorze a pieklo na dole .. wszystko po malu nabiera sensu i zaczyna zbierac sie do kupy. wracjac do aureoli .. zalozmy ze to to rozroznia aniola od upadlego aniola .. haibenie nie maja prawdziwych ... do tego .. nie pamietaj nic ze swoejej przeszlosci i jeszcze ten swiat nie zbyt przyjazny sie wydaje .. pierwsze moje skojarzenie w zadnym razie nie jest to niebo a ni nic temu podobne.. (kraina szczecia) .. ale pieklo to tez nie jest, czysciec? .. dunno .. co sadzicie?

_________________
alfi - nie tylko m&a : )
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
KellyOffline
Temat postu:   PostWysłany: 14-08-2003 - 21:28
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 22-02-2003

Skąd: Wrocław

Status: Offline
Nic nie sądzę o symbolice, ale seria jest zaczepista i strasznie nastrojowa. Zresztą wspomniałem o tym opisując w Encyklopedii. Trzeba przyznać, ze ma niezwykły klimacik. niby nic sie nie dzieje, a przecież, patrzymy na to z zainteresowaniem. Podobało mi się, w każdym razie mocno. Natomiast nie szedłbym tak daleko w opiniach. Według mnie twórcy anime po prostu postanowili zagrać symboliką i kolorystyką, scenografią tworząc klimat. udało im się to bez pudła, ale dalej idących wniosków bym nie wyciągał.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
alfistaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 14-08-2003 - 21:33
Pisarz
Pisarz


Dołączył/a: 20-04-2002

Skąd: Lublin

Status: Offline
poniewz jest to twroco lain .. ja bym wyciagal .. chyba takim z dosc komediowym podejsciem tych tworcow jest niea .. i tam to nie ma sie raczej co doszukiwac jakis wiekszych watkow. ake w hr imo mozna ..

tak samo mozna powiedziec ze i nie doszukuj sie symboliki zawartej w gits czy tez naprzykad w evie .. trohce imo lekcewazace podejscie ^^

_________________
alfi - nie tylko m&a : )
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
KellyOffline
Temat postu:   PostWysłany: 14-08-2003 - 22:15
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 22-02-2003

Skąd: Wrocław

Status: Offline
Mozliwe, ale po co szukać drugiego dna, jeżeli pierwsze jest całkiem fajne. przyznam Alfi, że jakoś nie mam tendencji, osobiście,do takiego poszukiwania ukrytych treści. dlatego zazwyczaj wolę filmy lzejsze, gdzie tego nie muszę robić. Ale przyznam, że ta seria mnie wciagnęła.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
alfistaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 14-08-2003 - 22:20
Pisarz
Pisarz


Dołączył/a: 20-04-2002

Skąd: Lublin

Status: Offline
bu .. a mnie juz nudza .. lubie takie w ktorych musze wysilis swojo muzgowniece .. zreszta lybie w takich przypadkach nawiazywac do wielu innych rzeczy .. nie wiem czy zwruciels uwage ale w pierwszym poscie dalem nawiadanie do "armi boga" (the prophecy - ang moglem przekrecic)

wiem ze czasem robie nadinterpretacje moze .. ale czy kazdy z nas ich nie robic na lekcjach jezyka polskiego ..?_?

_________________
alfi - nie tylko m&a : )
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
KellyOffline
Temat postu:   PostWysłany: 15-08-2003 - 00:04
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 22-02-2003

Skąd: Wrocław

Status: Offline
Zdecydowanie każdy, ale polski to ja miałem już ileś lat temu. Studiowałem ekonomię, a tam nie ma takiego przedmiotu. Wiesz, a tak po za tym to prosty ze mnie chłopak.
Co do odniesienia do owego filmu. zapewne Cię zaskoczę: nie oglądałem.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
alfistaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 15-08-2003 - 00:48
Pisarz
Pisarz


Dołączył/a: 20-04-2002

Skąd: Lublin

Status: Offline
hmm .. co od anime ..hmmm .. ja poprostu czasem wymagam czegos wiecej... a pl miales .. w liceum Smile ...

a co do armi boga .. fajna historia, to znaczy fajnie poprowadzona fabula .. mianowicie po stworzeniu czlowiwka Bógł wywyzszl go nad anioly, przez co niektore animoly sie zbuntowaly, i wybuchla ppierwsza wojna w niebie . potem zas po ukrzyzowaniu Chrystusa rownież znowu niektore anioly sie zbuntowaly i wybuchła druga wijna w niebie, ktora trtwa do dzis . wszystko to to trtilier .. bardzo fajnie i bardzo przyjemnie poprowadzony .. akcji samej w sobie nie ma za wiele, ale zaz to wlasie klimat i fabula rzadza imo ...

_________________
alfi - nie tylko m&a : )
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Lina_Inverse__Offline
Temat postu:   PostWysłany: 25-08-2003 - 00:33
Czytelnik
Czytelnik


Dołączył/a: 28-05-2003

Skąd: Olsztyn

Status: Offline
seria nieco dziwna...choc narazie obejrzalam 7 odcinkow... na reszte nie mialam czasu jutro obejrze ^___^ Tak jakos mam wrazenie ze w tym aniem sie nic nie dzieje... nie wiem czemu...

_________________
We are We are on the cruise!
We are!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Lina_Inverse__Offline
Temat postu:   PostWysłany: 30-08-2003 - 14:38
Czytelnik
Czytelnik


Dołączył/a: 28-05-2003

Skąd: Olsztyn

Status: Offline
Hurra! Obejrzalam juz wszystkie 13 odcinkow ;PPP

_________________
We are We are on the cruise!
We are!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
KellyOffline
Temat postu:   PostWysłany: 30-08-2003 - 17:18
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 22-02-2003

Skąd: Wrocław

Status: Offline
Gratuluję, ale jakie wnioski?
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits