Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Ankieta
Czy oddasz swoje ciało (po śmierci) na przeszczepy dla chorych?
Tak - oczywiście
75%
 75%  [ 15 ]
Nie - potrzeba mi żołądka nawet w trumnie
25%
 25%  [ 5 ]
Wszystkich Głosów : 20


Autor Wiadomość
kateOffline
Temat postu:   PostWysłany: 24-01-2006 - 10:29
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 25-12-2005



Status: Offline
fakt, religia ma wiele do tego, ale jakbym wiedziała, że mogę komuś uratować życie, to bym się nie zastanawiała długo...

_________________
taaaa....moje Ĺźycie jest totalnie bezstresowe -_-'
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Brush
Temat postu:   PostWysłany: 24-01-2006 - 11:04
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 11-10-2002



No mówcie co chcecie, ale szacunek do swojej obudowy jakiś tam musi być. W końcu to kiedyś byłeś Ty.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
SinnerOffline
Temat postu:   PostWysłany: 24-01-2006 - 11:31
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 29-11-2002



Status: Offline
Pozwolenie, żeby robale zerzarły tę "obudowę" jest symbolem szacunku?

Myslę, że słowo "kiedyś" jest w tej wypowiedzi słowem kluczowym.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Brush
Temat postu:   PostWysłany: 24-01-2006 - 11:40
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 11-10-2002



Albo ostatecznie dać się spalić. No co prawda może nie jest tak źle przedłużyć sobie życie w czyiś bebechach. Można będzie, powiedzieć że występujesz w kilku osobach jednocześnie. Wink
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Refresh
Temat postu:   PostWysłany: 24-01-2006 - 13:55
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 14-09-2005



Cytat z 1-wszego postu:
Cytat:
DAJ ĹťYCIE PO ĹťYCIU.

wszystko sie streszcza w tych słowach.

_________________
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
TIGRAOffline
Temat postu:   PostWysłany: 24-01-2006 - 16:07
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 16-08-2003

Skąd: Odchłań duszy

Status: Offline
Po primo Ty nie dajesz życia (życie dali Ci rodzice), ty umożliwiasz kontynuacje procesu życiowego- raz umarłeś, ale żyjesz dzięki komuś, komu akurat to już różnicy nie robiło lub się na to zgodził lub (wstaw co chesz). To nie jest takie proste- etyka się kłania i osobiste odczucia.

_________________
Każdy ma gorszy dzień...
MĂłj trwa od roku...
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
IggIOffline
Temat postu:   PostWysłany: 24-01-2006 - 19:29
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 30-09-2002

Skąd: Don'tgonearthe Castle!

Status: Offline
Cytat:
Albo ostatecznie dać się spalić

to byłby IMHO szczyta chamstwa...
Możesz komus pomóc ale w imię "szacunku dla siebie" nie pomagasz...

_________________
Usunięto obrazki - złamanie regulaminu
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
nessOffline
Temat postu:   PostWysłany: 24-01-2006 - 19:48
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 20-03-2004

Skąd: spod 69

Status: Offline
Szczota swoj czlowiek Wink

Trzeba zejsc w taki sposob zeby nic nie zostalo do recyklingu Very Happy

_________________
my eye is a camera
my feelings film
one hour to develop into my own newsreel
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ThondorOffline
Temat postu:   PostWysłany: 24-01-2006 - 21:10
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 25-10-2005

Skąd: Bydgoszcz

Status: Offline
Jeśli chodzi o mnie to chętnie dopełnię wszelkich formalności, powiedzcie tylko gdzie.
Jako ateista nie mam żadnych oporów przed przeznaczeniem (po śmierci) mego ciała na przeszczepy, nie będzie mi wtedy już do niczego potrzebne. Nie mam też takich oporów jak Refresh - jeśli komuś ma to umożliwić w miarę normalne życie to moja skóra, płuca, a nawet zęby będą do wzięcia. Smile
Co do bycia "warzywem": jestem zdania, że umrę, gdy umrze mój mózg, więc w tej sytuacji byłbym już tylko lodówką pełną narządów do przeszczepu.
Zaś jeśli chodzi o szacunek do własnego ciała - sądzę, że po śmierci będzie mi naprawdę wszystko jedno czy będę miał tę nerkę, czy nie. Im więcej wykroją tym mniej zgnije pod ziemią.

_________________
Many that live deserve death. And some that die deserve life. Can you give it to them?
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MikeOffline
Temat postu:   PostWysłany: 24-01-2006 - 21:42
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 07-01-2005



Status: Offline
Wiedzialem, ze jak troche poczekam, to sie zrobi ciekawie nawet w tak sztywnym temacie... ;-P

"W religi egiptu ciało musiało byc kompletne, aby odejść do drugiego świata- może Szczota wychodzi z podobnego założenia."

Nie. Musialo byc zmumifikowane. A to nie oznacza kompletne. Z ciala usuwano wszystkie organy wewnetrzne i czesc z nich wyrzucano (np mozg, jelita), a czesc wkladano do osobnych naczyn (serce)

"to byłby IMHO szczyta chamstwa... "

Czy aby chamstwem nie sa wypowiedziane tu slowa... Ktos ma swoje przekonania, i juz. Jeden zbiera dla WOSP, a inny dla Caritasu. Jedni chodza do synagogi, inni do meczetu. Hindusi lubia kremowac zwloki. Czy wszyscy Hindusi to szczytowe chamy? Dzizas, Iggi, mowisz, jak jakis stalinowiec... Kto nie z Mieciem, tego zmieciem... Kto nie z Iggim, tego nazwiem chamem.

"Możesz komus pomóc ale w imię "szacunku dla siebie" nie pomagasz..."

Sa granice. Taka granica sa wlasne przekonania. Swiadkowie Jehowy nie pozwalaja na transfuzje krwi. Czy sa chamami? Nie. Takie maja przekonania. Zacznij zmuszac do transplantow, to na czym skonczysz?

_________________
Smile or Die!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
TIGRAOffline
Temat postu:   PostWysłany: 25-01-2006 - 09:58
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 16-08-2003

Skąd: Odchłań duszy

Status: Offline
Mike napisał/a:
Wiedzialem, ze jak troche poczekam, to sie zrobi ciekawie nawet w tak sztywnym temacie... ;-P

"W religi egiptu ciało musiało byc kompletne, aby odejść do drugiego świata- może Szczota wychodzi z podobnego założenia."

Nie. Musialo byc zmumifikowane. A to nie oznacza kompletne. Z ciala usuwano wszystkie organy wewnetrzne i czesc z nich wyrzucano (np mozg, jelita), a czesc wkladano do osobnych naczyn (serce)



No o chyba akurat się troszke mylisz hehe ^^
Owszem ciało musiało być poddane procesowi mumifikacji, jelita ok usuwano (zreszta komu by sie teraz przydały, takich zabiegów jest dość mało), ale serce, serce to zostawało i faktycznie było wkładane do specjalnie wypalanych pojemników przedstawiających poszególnych bogów. A teraz troche przesądów. Jesli pojemniki zostały skradzione, bądź uszkodzone delikwent nie miał szans (wg religii) dostać się do świata bogów i zasiąść po stronie Ra.

_________________
Każdy ma gorszy dzień...
MĂłj trwa od roku...
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Refresh
Temat postu:   PostWysłany: 25-01-2006 - 11:07
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 14-09-2005



@Thond
Ja nie mam oporów. Nie chcę jedynie oddać swojej skóry. Mam zamiar mieć pogrzeb normalny (a nie przez kremację) i sądzę, że chociaż dla rodziny coś takiego mogę jeszcze zostawić. No tak mniej więcej.

@Mike
Tak samo Żydzi. Oni wierzą, że nie będą zbawieni o ile nie zostaną pochowani. Jednak co do Iggiego, to muszę mu przyznac rację - nie pomagasz w imię szacunku do siebie, tylko aby innym pomóc. To jest bezinteresowne. Chęć zrobienia czegoś nawet po śmieci.

_________________
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MikeOffline
Temat postu:   PostWysłany: 25-01-2006 - 11:11
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 07-01-2005



Status: Offline
Tigra
"No o chyba akurat się troszke mylisz hehe ^^"

Ha! Il Duce ha sempre raggione. Wink Dowody ponizej.

"Owszem ciało musiało być poddane procesowi mumifikacji, jelita ok usuwano"

Skoro usunieto jelita (i inne wnetrznosci, i spuszczano rzecz jasna cala krew, ect), serce usuwano i wkladano gdzies tam indziej, i w ogole, to cialo nie bylo juz kompletne. Wnioski: ja mam racje, Wink i niescisloscia jest twierdzic, ze "w religi egiptu ciało musiało byc kompletne". Widzimy na maxa wyraznie, ze nie musialo - i nie moglo.

"ale serce, serce to zostawało i faktycznie było wkładane do specjalnie wypalanych pojemników przedstawiających poszególnych bogów"

Ale przeciez wlasnie tak napisalem, o, prosze, jak byk stoi: "Z ciala usuwano wszystkie organy wewnetrzne i czesc z nich wyrzucano (np mozg, jelita), a czesc wkladano do osobnych naczyn (serce)".

Tak wiec kurcze blade, skoro wszystko sie zgadza, to az bardzo pokornie prosze o wskazanie, gdzie sie "troszke myle". ;-P

Refresh:
"Tak samo Żydzi. Oni wierzą, że nie będą zbawieni o ile nie zostaną pochowani. Jednak co do Iggiego, to muszę mu przyznac rację - nie pomagasz w imię szacunku do siebie, tylko aby innym pomóc. "

To powiedz to wprost. Wg Ciebie wszyscy hinduisci, wszyscy Zydzi, wszyscy swiadkowie Jehowy i inni kremujacy zwloki i nie zezwalajacy na przeszczepy to chamy! Tak?

_________________
Smile or Die!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
kateOffline
Temat postu:   PostWysłany: 25-01-2006 - 11:23
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 25-12-2005



Status: Offline
postawmy się w takiej, jak na razie małoprawdopodobnej sytuacji:
powiedzmy, że koleś X miał wypadek, bardzo grożny, i zostało mu jakieś 5 godz życia (to oczywiście jest bardzo prowizoryczne, byleby sytuacje zobrazować)..w tym samym czasie jakiś koleś Y też miał wypadek (ktoś z rodziny, dobry kumpel, czy jakieś 10 letnie dziecko...) i żeby przeżyć potrzebuje przeszczepu jakiegoś organu....i co wtedy zrobiłby koleś X wiedząc o tym? co wy byście zrobili na miejscu kolesia X? tak czysto teoretycznie...

_________________
taaaa....moje Ĺźycie jest totalnie bezstresowe -_-'
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MikeOffline
Temat postu:   PostWysłany: 25-01-2006 - 12:34
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 07-01-2005



Status: Offline
O ile nie bylabys to Ty, Kate, to bym sie zgodzil. Wink A nawet Ty mialabys jeszcze 5 godzin, by mnie przekonac do zmiany zdania. ;-P

_________________
Smile or Die!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits