Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
kitsuneOffline
Temat postu:   PostWysłany: 10-12-2005 - 16:11
Czytelnik
Czytelnik


Dołączył/a: 28-10-2005



Status: Offline
Chyba byłoby nieżle jakby Polska była bogatsza, ale nie chciałabym żeby była jakąś potęgą..

Pan Jezus mĂłwił: „Polskę szczegĂłlnie umiłowałem, a jeĹźeli posłuszna będzie woli Mojej, wywyĹźszę ją w potędze i świetności. Z niej wyjdzie iskra, ktĂłra przygotuje świat na ostateczne przyjście Moje”. (Dz. 1732)

To szczyt mażeń polaków, a przynajmniej chrześcijan.Czegóż chcieć więcej??

_________________
Reflection of fear makes shadows of nothing, shadows of nothing.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ThondorOffline
Temat postu:   PostWysłany: 10-12-2005 - 16:17
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 25-10-2005

Skąd: Bydgoszcz

Status: Offline
Jezus mówił coś o Polsce?! Ale co ja tam, ateista jeden wiedzieć mogę? Smile

_________________
Many that live deserve death. And some that die deserve life. Can you give it to them?
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
kitsuneOffline
Temat postu:   PostWysłany: 10-12-2005 - 16:18
Czytelnik
Czytelnik


Dołączył/a: 28-10-2005



Status: Offline
Oczywiście, że mówił... Chyba nie tylko ja słucham słowa Bożego??

_________________
Reflection of fear makes shadows of nothing, shadows of nothing.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ThondorOffline
Temat postu:   PostWysłany: 10-12-2005 - 16:19
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 25-10-2005

Skąd: Bydgoszcz

Status: Offline
Jak Jezus mógł mówić coś o Polsce?! Kitsune, mam nadzieję, że nie mówiłaś poważnie...
Co do szczytu marzeń to jako ateista się nie wypowiem, bowiem nie jestem w stanie oceniać marzeń osób wierzących. Ja nie mam marzeń związanych z siłami nadprzyrodzonymi.

_________________
Many that live deserve death. And some that die deserve life. Can you give it to them?
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
kitsuneOffline
Temat postu:   PostWysłany: 10-12-2005 - 16:27
Czytelnik
Czytelnik


Dołączył/a: 28-10-2005



Status: Offline
Wydaje się że to takie małe państwo... Ale naprawdę.. Powinniśmy się cieszyć.... To podobnie jak z 13 jeźdźcami.. Polska jechała na końcu pochodu aby wprowadzić 2 piechurów (2 państwa) do chrześcijaństwa. to Nam Bóg daje najważniejsze zadania...

_________________
Reflection of fear makes shadows of nothing, shadows of nothing.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ThondorOffline
Temat postu:   PostWysłany: 10-12-2005 - 16:52
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 25-10-2005

Skąd: Bydgoszcz

Status: Offline
Widzisz, problem w tym, że dla osób, których wiara w nauki Kościoła nie jest tak głęboka jak Twoja to nie jest takie proste. Po pierwsze dlatego, że nie każdy wierzy w te słowa, po drugie: niektórym zdarza się patrzeć na dzień dzisiejszy...

_________________
Many that live deserve death. And some that die deserve life. Can you give it to them?
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
kitsuneOffline
Temat postu:   PostWysłany: 10-12-2005 - 16:57
Czytelnik
Czytelnik


Dołączył/a: 28-10-2005



Status: Offline
Powiedzmy ze filozofia i religia to moje pasje... Bardzo mi pomogły w życiu.. Słowa te powiedział Jezus objawiając się Św. Faustynie gdy modliła się za ojczyznę... Zapisała to w swoim dzienniku (stąd Dz w nawiasie)

Co do jeźdźców, mówi się o tym w szkole w momencie omawiania Biblii

_________________
Reflection of fear makes shadows of nothing, shadows of nothing.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ThondorOffline
Temat postu:   PostWysłany: 10-12-2005 - 17:57
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 25-10-2005

Skąd: Bydgoszcz

Status: Offline
Nie chcę Cię dołować ale spróbuj przeczytać Apokalipsę wg. św Jana. Ona nie daje powodów do radości, co więcej daje marne szanse na zbawienie...

_________________
Many that live deserve death. And some that die deserve life. Can you give it to them?
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
kitsuneOffline
Temat postu:   PostWysłany: 10-12-2005 - 18:05
Czytelnik
Czytelnik


Dołączył/a: 28-10-2005



Status: Offline
Wierz mi, czytalam ją już 3 razy ze zrozumieniem. Gdyby nie wiara, nie rozmawialabym teraz tutaj z tobą... z nikim...

_________________
Reflection of fear makes shadows of nothing, shadows of nothing.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
IggIOffline
Temat postu:   PostWysłany: 10-12-2005 - 18:05
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 30-09-2002

Skąd: Don'tgonearthe Castle!

Status: Offline
Apokalipsa zawiera wspaniały, bardzo optymistyczny, fragment:

"I ujrzałem wielki tłum, ze wszystkich ludów, narodów i języków (...) którego nikt nie mógł policzyć.
(...)
Oto ci którzy opłukali swe szaty i wybielili je we krwi Baranka".

Ale, oczywiście reszta jest dośc pesymistyczna, ale tylko jeśli już wiesz że nigdy nie zmienisz zdania. Wink

_________________
Usunięto obrazki - złamanie regulaminu
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
kitsuneOffline
Temat postu:   PostWysłany: 10-12-2005 - 18:10
Czytelnik
Czytelnik


Dołączył/a: 28-10-2005



Status: Offline
Dla tych co się nawrócą jest jeszcze szansa więc ta przyszlość zależy od nas

_________________
Reflection of fear makes shadows of nothing, shadows of nothing.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
IggIOffline
Temat postu:   PostWysłany: 10-12-2005 - 18:23
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 30-09-2002

Skąd: Don'tgonearthe Castle!

Status: Offline
Pozwólcie ze zacytuję pania pisząca doktorat o miłosierdziu Bożym

Wizja Sądu Ostatecznego stanowi mocny argument dla tych, którzy na końcu świata spodziewają się tylko Bożej sprawiedliwości. Owce zostają w niej radykalnie oddzielone od kozłów i dostają to, na co zasłużyły. W liczących na miłosierdzie Boże wizja ta musi budzić wątpliwości.
ProblemĂłw nastręcza teĹź prĂłba identyfikowania się z sądzonymi. Nikt nie jest tak po prostu owcą czy kozłem. KaĹźdy ma coś „za uszami” i stanowi przypadek „mieszany”.
Zostanie odrzucony, bo nie jest „czysty” i „rasowy”? Jestem przekonana, Ĺźe skoro na końcu czasĂłw „ujrzymy Boga takim, jaki jest”, czyli „Ojcem miłosierdzia i Bogiem wszelkiej pociechy”, to w dniu Sądu okaĹźe się, Ĺźe BĂłg będzie sądził właśnie według miary miłosierdzia.
DostrzeĹźe i doceni w nas chwile, gdy byliśmy miłosierni dla głodnych, spragnionych, przybyszĂłw, a odrzuci całą naszą „kozłowatość”, czyli małość i grzech. Nie jest powiedziane, Ĺźe są jakieś granice stosowania przez Boga miłosierdzia i Ĺźe musi być ono przeciwstawione sprawiedliwości.
Czy prawdziwe może być zdanie, że ostatecznie Bóg będzie tak sprawiedliwy, że aż niemiłosierny? Sąd ostateczny nie będzie przypominał ludzkiego wymiaru sprawiedliwości. Na nim Chrystus-Sędzia będzie też naszym adwokatem, obrońcą wobec Złego.


Pozatym istnieje tez coś nawet dla tych nienawróconych ale dobrych czyli tzw. "Świętych Obcowanie"
W skrucie wygląda to tak:
-każda nasza modlitwa za zmarłych nie przebywający w Niebie pomaga im tam dotrzeć
a kiedy wreszcie im się uda będą się tam modlić do Boga za nas.
Zreszta ostatnio bardzo się ucieszyłem mogąc przeczytac że teolodzy katolicccy postanowili raz na zawsze skonczyć z twierdzeniem że dzieci które nie dożyły chrztu nie moga zostać zbawione i nie nalezy im się normalny katolicki pogrzeb.

_________________
Usunięto obrazki - złamanie regulaminu
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
gatsu_20
Temat postu:   PostWysłany: 10-12-2005 - 18:29
Nowicjusz
Nowicjusz


Dołączył/a: 07-12-2005

Skąd: Wroclaw _ Psie Pole

Wedlug mne slowo pesymistyczna nie psauje do tego co mialem okazje przeczytac w objawieniach sw. Jana, calosc to dla mne jest bardzo okrutna, przytlaczajaca. Perspektywa otchlani dla zlych ludzi nie jest wesola. Ja nie jestem osoba wiezaca, albo uscislajac blakam sie co jest spowodowane pewnie tym co dotchczasczlowiekowi udalo sie osiagnac( mam na mysli technologie, wojny i inne zle rzeczy ktore doswiadczamy). Duzo mysla przez to moja wiara jest zachwiana, mysle ze jest wiele takich osob. Apokalipsa tak czy inaczej jest intersujaca pod wzgledem literackim przynajmniej jak dlamnie.

ps. Polecam kazanie na gorze to tez kawal dobrego materialu do dyskusji. Wstep jest piorunujacy.

_________________
I cry when angel deserve to die....
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
IggIOffline
Temat postu:   PostWysłany: 10-12-2005 - 18:37
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 30-09-2002

Skąd: Don'tgonearthe Castle!

Status: Offline
Apokalipsa jest okrutna bo stawia nas przed faktem.
Ci co podobają się Bogu mają prawo do szczęscia, ci którzy odrzucili Boga (np. mając za nic jego przykazania) zostają zostawieni sami sobie.
To właśnie jest piekło - nie ogień, siarka czy tortury - tylko brak szczęścia którym jest Bóg.

_________________
Usunięto obrazki - złamanie regulaminu
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
gatsu_20
Temat postu:   PostWysłany: 10-12-2005 - 18:45
Nowicjusz
Nowicjusz


Dołączył/a: 07-12-2005

Skąd: Wroclaw _ Psie Pole

Pieklem jest otchlan w ktorym na tysiac lat zostana wrzuceni wszyscy nieprawi wraz z bestia. Ci co sie nawruca beda mogli zyc wiecznie, nie wiem gdzie tylko sie pomieszcza bo ziemia ne jest nie konczaca sie pewnie marsa zaludnimy, zreszta ostatnio o tym glosno na discovery.

_________________
I cry when angel deserve to die....
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits