Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
LinDOffline
Temat postu:   PostWysłany: 10-12-2005 - 22:28
Pisarz
Pisarz


Dołączył/a: 05-11-2005

Skąd: Boring Town

Status: Offline
IggI napisał/a:
Odważne słowa LinD...
Skoro to powiedizałes to pewnie bez problemu wytłumaczysz mi co oznaczają te trzy wersy. (Ap. 19, 01)
" I ukazał mi rzekę wody życia,
lśniącą jak kryształ,
wypływającą z tronu Boga i Baranka."


Jak już wczesniej powiedziałem nie jestem ekspertem, a nawet dla eksperta jest to bardzo wieloznaczne.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MikeOffline
Temat postu:   PostWysłany: 10-12-2005 - 22:37
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 07-01-2005



Status: Offline
Thondor:

"Nie odmawiam Izraelowi prawa do istnienia."

Alez odmawiasz. Jesli przyznajesz racje stronie arabskiej, to odmawiasz. A jesli nie odmawiasz, to nie przyznajesz racji stronie arabskiej. Zdecyduj sie.

"Chodzi mi raczej o agresywną politykę Izraela."

Podalem daty czterech wojen obronnych, jakie prowadzil Izrael. Bronienie istnienia panstwa i narodu uznajesz za agresywna polityke? To Polska we wrzesniu '39, broniac Warszawy, tez prowadzila agresywna polityke wobec Niemiec, nie?

"Dlaczego Żydzi odmawiają prawa do istnienia Palestynie?"

Alez bynajmniej. Kraj Palestynczykow juz istnieje. Nazywa sie Jordania. Izrael uznaje istnienie jego istnienie, a nawet utrzymuje z nim przyjazne stosunki dyplomatyczne. A ze Palestynczycy chca miec dwa panstwa - to juz wiecie... jakby... ich wewnetrzny problem?

"Razi mnie nazywanie terrorystami ludzi walczących o wolność."

HA! Arabowie w Izraelu maja trzy razy wiecej swobod demokratycznych, niz w najbardziej demokratycznych panstwach arabskich (Jordania, Tunezja). A co do walki o wolnosc - wysadzanie autobusow szkolnych moim zdaniem naprawde trudno nazwac "walka o wolnosc".

"Razi mnie buta i arogancja przedstawicieli państwa żydowskiego."

Przyklady, przyklady please...

"Do szewskiej pasji doprowadzają mnie czołgi i buldożery wjeżdzające do osad pełnych kobiet i dzieci."

W osadach tych Dzihad, Hesbollah i Hamas produkuja pociski rakietowe, ktorymi ostrzeliwuje sie osiedla. Ciekawe, jak Ty bys reagowal, gdyby ze trzy rakiery wybuchly Ci pod domem. Czy tez z szewska pasja protestowalbys przeciw usuwaniu fabryk tych pociskow?

Ja sie pytam - a czemu nie protestujesz przeciw temu, ze "wojownicy o wolnosc" wykorzystuja te kobiety i dzieci jako swoje zywe tarcze?

"Wściekam się gdy widzę statystyki - ilość ofiar po obu stronach"

Przytocz. Porownaj z iloscia ludnosci obu stron. Wylicz proporcje. I potem zabierz zdanie w tej kwestii jeszcze raz.

"i słyszę jak źli są Palestyńczycy."

To zle slyszysz, bo nie mowi sie o Palestynczykach jako calosci, ale o okreslonych ich grupach.

_________________
Smile or Die!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
IggIOffline
Temat postu:   PostWysłany: 10-12-2005 - 22:50
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 30-09-2002

Skąd: Don'tgonearthe Castle!

Status: Offline
Cytat:
Jak już wczesniej powiedziałem nie jestem ekspertem, a nawet dla eksperta jest to bardzo wieloznaczne.

acha...

Pamiętasz jak podałem anegdotke z zycia Einsteina?
Zachowujesz się jak ten jego kierowca...
Jasne, wszystko jest zrozumiałe, ale tego nie wyjaśnię bo nie mam wiedzy eksperckiej.
Smile
na tej samej zasadzie Lepper mówi "chcę być szefem państwa. Prezydentem, premierem, nieważne. Ważne jest to że mama ochotę a to że nie mam żadnych kwalifikacji mi wogóle nie przeszkadza. Balcerowicz musi ode...znaczy zostać."
Laughing

_________________
Usunięto obrazki - złamanie regulaminu
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
gatsu_20
Temat postu:   PostWysłany: 10-12-2005 - 22:56
Nowicjusz
Nowicjusz


Dołączył/a: 07-12-2005

Skąd: Wroclaw _ Psie Pole

Dobranoc Kitsune. Nie nalezy wypowiadac sie w tak jednoznaczny sposob o jakimkolwiek konfikcie, jezeli nie jest sie w centrum wydazen. Tak naprawde to o tych czy innych wydarzeniach wiemy to co nam laskawie w CNN powiedza, badz na innych kanalach tego typu. Czego zaluje to braku tolerancji miedzy roznymi religiami. Ile to juz razy slyszalem jak jakies prostaki krzyczaly za swiadkami Jehowy "koty" czy inne epitety. Jestem pelen szacunku i podziwu ze ci ludzie maja odwage pukac do drzwi nie wiedzac kto je zaraz otwozy.

_________________
I cry when angel deserve to die....
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MikeOffline
Temat postu:   PostWysłany: 10-12-2005 - 23:00
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 07-01-2005



Status: Offline
"Nie nalezy wypowiadac sie w tak jednoznaczny sposob o jakimkolwiek konfikcie, jezeli nie jest sie w centrum wydazen"

Tja... Wink Blackwater.

"Tak naprawde to o tych czy innych wydarzeniach wiemy to co nam laskawie w CNN powiedza"

Mow za siebie, Gats... Wink

_________________
Smile or Die!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
LinDOffline
Temat postu:   PostWysłany: 10-12-2005 - 23:03
Pisarz
Pisarz


Dołączył/a: 05-11-2005

Skąd: Boring Town

Status: Offline
IggI napisał/a:
Jasne, wszystko jest zrozumiałe, ale tego nie wyjaśnię bo nie mam wiedzy eksperckiej.
Smile


Tak Very Happy

Powiedziałem, że rozumiem Apokalipsę z własnego punktu widzenia, ale nie oczekuj ode mnie, że wyjaśnie ci te wersy, bo są dla mnie zbyt wieloznaczne i powtórzę: nie jestem ekspertem. Rozumiem, ale Ci nie opisze tego bo jest zbyt skomplikowane.

Cytat:
na tej samej zasadzie Lepper mówi "chcę być szefem państwa. Prezydentem, premierem, nieważne. Ważne jest to że mama ochotę a to że nie mam żadnych kwalifikacji mi wogóle nie przeszkadza. Balcerowicz musi ode...znaczy zostać."


Masz jednak poczucie humoru! Smile
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
gatsu_20
Temat postu:   PostWysłany: 10-12-2005 - 23:06
Nowicjusz
Nowicjusz


Dołączył/a: 07-12-2005

Skąd: Wroclaw _ Psie Pole

Wiec zalozmy ze ty utrzymujesz kontakt z ludzmi ktorych spotkaly tego typu tragedie, badz nawet miales mozliwosc byc w niewlasciwum miejscu w niewlasciwym czasie. Ilu ludzi tu jest co maja taka mozliwosc. Oczywiscie mozna byc wnikliwym rozmawiac zludzmi(tak jak zapewne ty to robisz), ale jedyne prawdziwe zdaine mozna miec jezeli sie cos przeylo samemu, dla tegow kwestiach konfliktow tak nie do konca oczyswistych dla mne jestem zmuszony pozostac bezstronny.

_________________
I cry when angel deserve to die....
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MikeOffline
Temat postu:   PostWysłany: 10-12-2005 - 23:10
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 07-01-2005



Status: Offline
Nadal mowimy o ogolnikach, czy juz powoli przejdziemy do odpowiedzi na konkretne wyzej wskazane kwestie? Wink

_________________
Smile or Die!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
nessOffline
Temat postu:   PostWysłany: 10-12-2005 - 23:35
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 20-03-2004

Skąd: spod 69

Status: Offline
Religia raczej nie jest przyczyna konfliktow
bardziej pretekstem
Bardziej licza sie zapedy materialne:
poszerzenie wplywow, stanu posiadania terytorialnego i "ludzkiego" a co za tym idzie ogolnie pojety ca$h.
Mozna to osiagnac na inne mniej drastyczne sposoby poboj religijny czy kulturowy tyle ze trwa to dluzej i jest mniej skuteczne.
czy ambicjonalne:
zlote zgloski na kartach historii etc
Od zarania dziejow tak bylo wiec mozna przyjac ze taka juz ludzka natura.
Ofkoz nie mowie tu o szarakach ktore ida na rzez tylko o tych ktorzy tym biznesem steruja.
A instytucje religijne poprzez swoich przywodcow/guru/mułłow (tak sie to odmienia? ;D)
staja po ktorejs ze stron.
Po ktorej to juz w zalezy jaki beda mieli w tym interes.

btw:
Co do religii to ktos (mike moze Very Happy) skrobnie elaborat o pogladach Kosciola na kwestie wolnej woli na przestrzeni dziejow.
Predyscynacja determinizm i takie tam zabawne rzeczy.

_________________
my eye is a camera
my feelings film
one hour to develop into my own newsreel
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MikeOffline
Temat postu:   PostWysłany: 11-12-2005 - 00:23
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 07-01-2005



Status: Offline
"Bardziej licza sie zapedy materialne:
poszerzenie wplywow, stanu posiadania terytorialnego i "ludzkiego" a co za tym idzie ogolnie pojety ca$h."


To szalone uogolnienie, a wrecz tworzenie reguly na podstawie wyjatkow. Swiadczy to albo o skrajnym cynizmie Elliota, albo o jego srednim rozeznaniu w temacie. Wink

"Co do religii to ktos (mike moze ) skrobnie elaborat o pogladach Kosciola na kwestie wolnej woli na przestrzeni dziejow"

Ja juz napisalem o pogladach Kosciolow chrzescijanskich na problem wojny sprawiedliwej. Teraz Twoja kolej, Elliot. Wink

_________________
Smile or Die!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
nessOffline
Temat postu:   PostWysłany: 11-12-2005 - 00:42
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 20-03-2004

Skąd: spod 69

Status: Offline
ok mike to wg ciebie jakie sa glowne przyczyny konfliktow zbrojnych? ;>

hmm skrajny cynizm
a wiesz moze kto jest na moim avie? Very Happy

z tym elaboratem chodzilo mi o kogos wierzacego - katolika (bo juz nie pamietam z religii jaki maja na ten poglad inne odlamy chrzescijanstwa)
Jak sobie to tlumaczy
nie chce mi sie pisac dokladnie :p poza tym chyba kojarzysz ogolny zarys problemu ne?

_________________
my eye is a camera
my feelings film
one hour to develop into my own newsreel
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MikeOffline
Temat postu:   PostWysłany: 11-12-2005 - 01:05
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 07-01-2005



Status: Offline
"ok mike to wg ciebie jakie sa glowne przyczyny konfliktow zbrojnych?"

A jakie sa glowne powody chorob? A jak uczynic czlowieka szczesliwym? Odpowiesz na to jednym zdaniem? Nie da sie. Tu by trzeba bylo dlugiej i sensownej rozmowy.

_________________
Smile or Die!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
nessOffline
Temat postu:   PostWysłany: 11-12-2005 - 01:35
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 20-03-2004

Skąd: spod 69

Status: Offline
zalezy jakich chorob :>
Bakterie, wirusy, pasozyty, wady genetyczne, czasami uszkodzenia mechaniczne ciala.
Jednen z nich lub ich kombinacja.
chyba ze chodzilo ci o to co ma bog przez duze "B" z tym wspolnego Very Happy

Tu by trzeba bylo dlugiej* i sensownej** rozmowy***.

*no tak z dluga to jest problem zamiast jednego posta moglbys naofftopowac z 15 Very Happy
**myslalem ze nie ma problemu bo nawet tobie zdarza sie pisac calkiem sensownie :p
*** a dlaczego rozmowy nie mozesz po prostu zaposcic swojego pogladu na ten temat?
Skoro piszesz "To szalone uogolnienie, a wrecz tworzenie reguly na podstawie wyjatkow. Swiadczy to albo o skrajnym cynizmie Elliota, albo o jego srednim rozeznaniu w temacie."
to chyba nie jest ci do tego potrzebna rozmowa. Masz na ten temat wyrobiony poglad i potrafisz go przedstawic.
Chyba ze przez rozmowe rozumiesz
Mike pisze dlaczego a my przytakujemy zeby nie wygladalo na wyklad Smile
Daruj sobie ten mentorski ton i przynaj sie ze ci sie nie chce spamerze ;D

_________________
my eye is a camera
my feelings film
one hour to develop into my own newsreel
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
IggIOffline
Temat postu:   PostWysłany: 11-12-2005 - 09:44
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 30-09-2002

Skąd: Don'tgonearthe Castle!

Status: Offline
LinD napisał/a:
IggI napisał/a:
Jasne, wszystko jest zrozumiałe, ale tego nie wyjaśnię bo nie mam wiedzy eksperckiej.
Smile


Tak Very Happy

Powiedziałem, że rozumiem Apokalipsę z własnego punktu widzenia, ale nie oczekuj ode mnie, że wyjaśnie ci te wersy, bo są dla mnie zbyt wieloznaczne i powtórzę: nie jestem ekspertem. Rozumiem, ale Ci nie opisze tego bo jest zbyt skomplikowane.

Cytat:
na tej samej zasadzie Lepper mówi "chcę być szefem państwa. Prezydentem, premierem, nieważne. Ważne jest to że mama ochotę a to że nie mam żadnych kwalifikacji mi wogóle nie przeszkadza. Balcerowicz musi ode...znaczy zostać."


Masz jednak poczucie humoru! Smile


1.Czyli, wg. ciebie co oznacza ten cytat? Nie pytam o zdanie ekspertĂłw. tylko ciebie. Powiedz mi jak ty go rozumiesz.
Very Happy
2. To nie miał być dowcip... Przykro mi, LinD chłopie, to była diagnoza...
Bo, widzisz jest spora różnica między znaczeniem słów zabawny i żałosny.

Dla przykładu: jesli któryś z moich uczniów upiera się że na obcokrajowca mówi się po angielsku "outlander" to dla mnie czy dla ciebie moze to być śmieszne, a wręcz przezabawne... Smile
Ale dla niego moze mieć to opłakane skutki (większość maturzystów musi w pewnym momencie egzaminu napisać list do "kolegi z zagranicy") i jego niewiedza zabierze mu kilka punktów, mogących decydować o jego studiach i dalszym życiu.

_________________
Usunięto obrazki - złamanie regulaminu
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
nika
Temat postu:   PostWysłany: 11-12-2005 - 16:03
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 26-08-2002

Skąd: Warszawa

Thondor napisał/a:
Zakładając, że Objawienie św. Jana jest prawdziwym obrazem Sądu, uważam, że nikt nie jest w stanie pojąć tej wizji, gdyż jak sądzę, wydarzenia te przekraczają to co człowiek jest w stanie pojąć.

Podpisuję pod tym obiema rękami.

kitsune napisał/a:
Ja nie przetłumaczyłam Apokalipsy, to jest trochę jak z wierszem- każdy interpretuje go inaczej... Co do mojego wieku- to, że jestem mloda nie oznacza, że gorzej coś rozumiem. Moja dotychczasowa wiedza pozwala mi na wypowiadanie się na takie tematy. O zamiarach Boga nikt nie wie nic, ale wiem trochę o Nim. Wszystko, co napisałam wcześniej nabyłam w prywatnych dyskusjach z moim księdzem i uważam, że mam rację przynajmniej w połowie...

Podobno tylko człowiek mądry wie, jaki jest głupi tzn. zdaje sobie sprawę z własnej ignorancji… Im więcej poznajesz jakiś temat, zgłębiasz go, tym bardziej odkrywasz, ile jeszcze pozostało rzeczy do poznania. Akurat miałam wielką przyjemność słuchać wykładĂłw wielkiej znawczyni Pisma Św. Prof. Anny ŚwiderkĂłwny. Uświadomiła mi ona np., Ĺźe przekład, ktĂłry się posługujemy tj. najczęściej Biblia Tysiąclecia roi się od błędĂłw albo niezbyt fortunnych tłumaczeń. NiektĂłre greckie wyrazy albo nie mają swojego odpowiednika w języku polskim albo są tak wieloznaczne, Ĺźe ciężko je przełoĹźyć. Poza tym wszyscy wiemy w jakiej formie biblia przetrwała do naszych czasĂłw tzn. nie zachował się aramejski orginał a jedynie duĹźo późniejsze kopie. Być moĹźe to, co znamy jako Apokalipsę Św. Jana, miało wcześniej zupełnie inną formę. Poza tym Apokalipsa jest najeĹźona symboliką a kaĹźdy symbol pozostawia wiele moĹźliwości interpretacji. To, co dziś rozumiesz w pewien sposĂłb być moĹźe za 10 lat będzie mieć dla Ciebie zupełnie inne znaczenie.
Nie neguję wiedzy i mądrości Twojego księdza, ale chyba sama nie uwaĹźasz go za człowieka nieomylnego, bo Alfą i Omegą jest Ktoś Inny. W ramach naszego kościoła nie panuje przecieĹź jednomyślność – pojawiają się róşne głosy w dyskusji. Tylko papieĹź moĹźe sobie rościć prawo do nieomylności a chyba jednak Ĺźaden mądry papieĹź by tego nie zrobił. Oczywiście, Ĺźe Twoja dotychczasowa wiedza pozwala Ci się wypowiadać w tym temacie, formułować własne opinie, ale nie pozwala Ci na wygłaszanie kategorycznych sądĂłw – skąd moĹźesz wiedzieć, Ĺźe jest właśnie tak, jak mĂłwisz? Jeśli tak czujesz to pisz: „tak właśnie czuję”, „tak uwaĹźam” a nie: „tak właśnie jest”, bo nie potrafisz wykazać, Ĺźe tak jest i chyba nikt tego nie potrafi. (Jak pisałam wyĹźej: nie jesteśmy nieomylni)
Co do interpretacji wiersza – tylko jego autor wie, co chciał powiedzieć a Ty moĹźesz jedynie powiedzieć, co Ci się wydaje, Ĺźe myślał czy czuł, prawda? KaĹźdy interpretuje go inaczej, ale wcale nie znaczy to, Ĺźe wszyscy mają rację. Zanim zinterpretujesz wiersz musisz się dowiedzieć, kim był autor, gdzie i jak Ĺźył, dowiedzieć się jak najwięcej o jego czasach i otoczeniu, o chwili w ktĂłrej wiersz powstawał, o charakterze i usposobieniu autora – są to czasem studia na wiele lat. Czy jako 16-letnia kobieta jesteś w stanie zrozumieć, co czuł 50-letni mężczyzna chory na nieuleczalną chorobę w ostatnich dniach swojego Ĺźycia, biedny i opuszczony, wygnany z ojczyzny do kraju, ktĂłry prześladuje jego wiarę? Ja mogę sobie to wyobraĹźać, ale wiem, Ĺźe nie jestem w stanie tego w pełni pojąć.

LinD napisał/a:
Hmm, tez czytałem Apokalipsę i nie widzę w niej nic niezrozumiałego. I też mam szesnaście lat.
Nikt nie mĂłwi, Ĺźe zna Boskie zamiary i nikt nie potwierdzi, Ĺźe BĂłg istnieje.
I nikt nie dyskutuje jakby był doktorem Kościoła.
I nikt nie będzie pisał z pokorą.

Podobnie jak Iggi uwaĹźam, Ĺźe przeczysz sam sobie. Skoro nie widzisz nic niezrozumiałego w Apokalipsie to albo jej nie czytałeś albo nie starałeś się jej zrozumieć. Ale skoro wiesz, co oznaczają te wszystkie miejsca, liczby, smoki, bestie to chylę czoła. Taka niewzruszona pewność i brak pokory dała początek wielu herezjom. Zawsze przyda się odrobina pokory tak na wypadek, gdyby ktoś jednak udowodnił Ci, Ĺźe się myli. Zakończę ten elaborat tym samym, czym go zaczęłam: tylko człowiek mądry wie, jaki jest głupi…

_________________
gdyby ktoś przypadkiem chciał czegoś od mnie to mailem proszę - niestety raczej nie będzie mnie już więcej na forum
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits