Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj si, by sprawdzi wiadomoci Zobacz nastpny temat
Autor Wiadomo
IggIOffline
Temat postu:   PostWysany: 30-08-2006 - 13:13
Elita forum
Elita forum


Doczy/a: 30-09-2002

Skd: Don'tgonearthe Castle!

Status: Offline
Zawsze gdy rozmawiam z ludźmi wątpiącymi w istnienie Boga cytuję kawałek "Nauki światat Dysku" gdzie J. Cohen i Terry Prachett rozstrząsają ten problem piszą że "skoro Bóg stworzył cały wszechświat to pewnie wie doskonale jak uniknąć bycia wykrytym". Tak jak z pewnoscią Bill Gates niemiałby problemu ze zhakowaniem Windowsa.

Co do dawania na tacę, Ness traktuje wiarę w boga jak pójście do szewca. Dajesz szewcowi buty, on naprawia, ty płacisz.
A Bóg, przynajmniej ten mój, nie działa na zasadzie "ty mi dajesz to ja ci dam". Bóg jest miłością, istnieje od zawsze i zawsze będzie istniał, ja mu nie jestem do niczego konieczny...
Na szczęście wiem że mnie kocha z własnej woli i chce bym kiedyś mógł żyć razem z nim. Takie jest moje credo. Każdy ma prawo do swojego, ale niech każdy pamieta że zanim zacznie innych nazywać nietolerancyjnymi -fobami najpierw niech sam się pozbędzie swoich -fobii i swojej niestolerancji. W przeciwnym wypadku niech zostawi klawiaturę w spokoju bo mu powiedzą ze widzi "źdźbło w oku brata swego, a kamienia w swoim nie widzi"
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
SinnerOffline
Temat postu:   PostWysany: 30-08-2006 - 22:41
Moderator
Moderator


Doczy/a: 29-11-2002



Status: Offline
Cytat:
"źdźbło w oku brata swego, a kamienia w swoim nie widzi"

To była cegła, a nie belka?
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
IggIOffline
Temat postu:   PostWysany: 31-08-2006 - 07:38
Elita forum
Elita forum


Doczy/a: 30-09-2002

Skd: Don'tgonearthe Castle!

Status: Offline
Belka, racja Sinner. Dzięki.
Co do fobo fobów to tak jak z Maciarewiczem czyli na leczenie.

_________________
Usunięto obrazki - złamanie regulaminu
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
nessOffline
Temat postu:   PostWysany: 31-08-2006 - 21:04
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Doczy/a: 20-03-2004

Skd: spod 69

Status: Offline
Daruj sobie wysylanie mnie do wikipedii bo chyba spisywanie z niej srednio ci wychodzi. Zanim wyedytowales posta mozna sie bylo z niego dowiedziec ze psychiatria i psychologia to specjalizacje medyczne ;o
No ale sie poprawiles wiec + dla ciebie.

Ok psycholog zajmuje sie mediacja miedzy stronami ale nie zawsze sa strony.
Nie zawsze przeciez jakis konflikt ktory wymaga mediacji jest przyczyna problemow. Do tego chyba mozna dojsc na wlasna reke bez googlowania e?
Dalej sie zgadzam tylko nie wiem jak to sie ma do tego co napisalem ;/

Prowokacja mowi o tym jak imo robi sie z igly widly.
Bez znaczacych przeslanek wysylanie kogos z dzieciakiem do psychologa.
Co z formalnego pktu widzenia nie jest niczym zlym, ale z praktycznego pkt widzenia szarego czleka ktoremu 'skierowanie' do psychologa kojarzy sie jednoznacznie (jak masz wyzej) jest mocno przesadzone.
Bycmoze ojeciec siedzi 24/7 przy telefonie i nie mial 20 lat kontaktu z otoczeniem i nie lapie co taka 'porada' za soba niesie.
To by sporo tlumaczylo ;/
Ofkoz matka pojdzie z dzieciakiem do psychologa, dowie sie ma sie wyluzowac i zwracac baczniejsza uwage co z ta joga sie dalej bedzie dzialo.
Tyle ze zanim pojdzie bedzie siedziala spanikowana jak na szpilach.
"Łojezu moja corcia pewnie wpadla w sekte"
Imo jako czlowiek 'zaufania publicznego/spolecznego' jesli nawet straszenie sektami to jego branza, powienien sie odpowiedziec troche inaczej.

Aha to wszystko na podstawie tego co jest w articlu zacytowane. Moze dodal 'bitch rest assured' etc , ale tego nie wiem wiec przyjmuje ze jest tak jak napisali i nic wiecej.

Wez sobie do serca to porownanie z metalem.
Osob cwiczacych joge zapewne duzo nie znasz (szczerze mowiac ja tez nie) ale sluchajacych metalu pewnie tak. Wysylalbys ich wszystkich do psychologa (bo dam sobie noge uciac ze ojciec takby wlasnie zrobil)?

Co do pegagogow to piszesz "w mojej szkole blablabla' przewin sobie do gory i jeszcze raz przeczytaj zwracajac wieksza uwage na slowko zazwyczaj.

Nastepna rzecz po samych studiach na psych pedagogiem nikt nie bedzie po studiach na pedagog keinen problem.

b'lain paluchy mnie bola wiec sorry ze poki co cie (twojego posta) oleje
najdzie mnie to editne ;p

aha padre powiedzial ze 'moga miec powiazania z new age a to juz jest grozne"
slowo w slowo cytowane (chyba :>)

a co z fobo-fobami Iggy?
Przynajmniej jednen by sie znalazl. Detektyw Monk o_O.

_________________
my eye is a camera
my feelings film
one hour to develop into my own newsreel
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
ArcticOffline
Temat postu:   PostWysany: 01-09-2006 - 12:38
Czytelnik
Czytelnik


Doczy/a: 24-07-2005

Skd: Stąd

Status: Offline
No i ness był byś bez nogi...Razz
Bo do dominikanów u mnie na osiedlu często przychodzą metale i spokojnie z nimi gadaja, więc czy by odsłał do psychologa tylko za muzykę. raczej za postawę jaką mogłby prezentować dany zespół musiała by być skrajnie niepokojąca.I nie zostałby wysłany za słuchanie metalu tylko za to że dany zespól może działać na psyche. #Scramble

Zakonnik daje porady pojscia do pschologa ale robi to poprzez rozmowę przez telefon z anonimową kobietą więc mamy "dyskrecje" przed innymi ludzmi. Dając rade pójścia do psychologa nie mówi że coś jest nie tak, tylko żeby to sprawdzić (u kogoś kto ma o tym wiedze).Powiedz mi czy "zwykły szaraczek" może mieć wiedze potrzebną do określenia tego że ktoś przeszedł "pranie" bądż psychomanipulacje.Więc co by dała jej rozmowa z dzieckiem,może było przygotowane na taką rozmowe? Miał to ująć innaczej, żeby sie nie martwiła? Ona już sie przecież martwi bo dzwoni. Czy żeby się nie marwiła powiedzieć że jest ok? Confused

Prowokacja mowi o tym jak imo robi sie z igly widly
No właśnie on ją do psychologa a ona robi z tego skandal. ;/

celem instnienia tej instytucji jest ostrzeganie przed tym jakich metod uzywają sekty i zaopiekowanie sie tymi co już mieli z nimi kontakt.(ps na to tez ida hajsy z tacy )

Cytat:
Czy autorka tekstu wie, że często pod ogłoszeniami zapraszającymi na ćwiczenia jogi kryją się grupy, które najzwyczajniej werbują w swoje szeregi? Tak było w przypadku źle osławionego Bractwa Zakonnego Himawanti, którego lider był oskarżany między innymi o zastraszanie swoich wyznawców?

_________________
Ciekawe co o tym powie historia?
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
Refresh
Temat postu:   PostWysany: 01-09-2006 - 16:55
Moderator
Moderator


Doczy/a: 14-09-2005



A co powiecie na temat tego artukułu?
Jak wierzą wierzący?

_________________
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
nessOffline
Temat postu:   PostWysany: 01-09-2006 - 18:36
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Doczy/a: 20-03-2004

Skd: spod 69

Status: Offline
Dominikanie z ktorymi troche mialem kontaktu (wwa sluzewiec) tez w miare normalni byli i nieglupi nawet ;]
Ale czlek czlekowi nierowny i watpie zeby babke ktora do nich przyszla z czyms takim wysylali do psychologa.

Nie chodzi mo o to zeby ja splawil. Chodzi mi o to ze jego reakcja nie jest adekwatna do sytuacji ;/
Mniej wiecej jak panika przy ptasiej grypie zupelnie niedawno.
2 ptaki na krzyz padly i trzebaby bylo sie bardzo postarac zeby sie od jakiegos zarazic a ludzie sie bunkrowali w mieszkaniach i rzucali kamieniami w golebie ;/
Golab mi usiadl na parapecie czy mam sie zaczac bac?
Ofkoz trzeba byc ostroznym szczegolnie jesli chodzi o wlasne dzieci ale jest chyba cos takiego jak zdrowy rozsadek... bo jest?
I jesli matka zdrowy rozsadek w tak waznej kwestii zostawila u kosmetyczki to imo powinien jej go ojciec uzyczyc. A tego imo nie zrobil tylko blablabla wyspiewal jej litanie ktora zapodaje kazdemu kto zadzwoni z haslem joga.

Zreszta nikt w sekte nie wpadnie z dnia na dzien, trzeba byc albo totalnie slepym albo zaniedbywac dzieciaka (jak w szkole + zrob porzadek on & on) zeby wpadlo w taki syf. Generalnie mocno sie to od dragow nie rozni.
Ofkoz na jakis wakacjach or sth niby moze prawie kazdy malolat (czy lekko podminowany emocjonalnie delikwent) wpasc w jakas grupe ale tutaj to nie o tym przeciez.
IMO i nie tylko.
Swoja droga nie robilbym z tego halo jak w tej gazecie bo to tez przesada lekka.

ciach Nika

_________________
my eye is a camera
my feelings film
one hour to develop into my own newsreel


Ostatnio zmieniony przez ness dnia 02-09-2006 - 15:10, w caoci zmieniany 1 raz
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
SinnerOffline
Temat postu:   PostWysany: 02-09-2006 - 01:40
Moderator
Moderator


Doczy/a: 29-11-2002



Status: Offline
W tym ostatnim artykule zaciekawiło mnie te 90% deklarujących się jako wierzący. Może obracam się w dziwnym towarzystwie, ale wśród moich znajomych to byłoby najwyżej 20% Rolling Eyes Odniosłem też wrażenie, że autor nie był do końca obiektywny, ale może to takie moje zboczenie.

Codo jogi i księdza przy telefonie - nie widze powdu, żeby robić z igły widły. Telefon nie jest odpowiednim sposobem do rozwiązywania takich problemów, podobnie jak ksiądz nie jest odpowiednią do tego osobą, stąd rada udania się do specjalisty.
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
nika
Temat postu:   PostWysany: 02-09-2006 - 08:56
Moderator
Moderator


Doczy/a: 26-08-2002

Skd: Warszawa

Amen, Sinner w dwóch zdaniach podsumował tę przydługą i niebezpiecznie agresywną dyskusję - koniec, bo wymoderuję całość

co do sekt, to nie zgodzę się, że "trzeba byc albo totalnie slepym albo zaniedbywac dzieciaka (jak w szkole + zrob porzadek on & on) zeby wpadlo w taki syf" - wystarczy być trochę ślepym, mieć dużo pracy i oczekiwać, że szkoła wychowa moje dziecko. to chore, ale większość rodziców prezentuje taką właśnie postawę roszczeniową. a co do braku czasu to po 8h pracy przychodzę do domu zmęczona i wiem, że ciężko jest brać się wtedy za poważne rzeczy.

co do artykułu to "93% ankietowanych" - może ankietowani byli ludzie pod kościołem? w każdym razie kiepsko dobrali tę "reprezentatywną grupę", ale wyniki wcale mnie nie dziwią. wystarczy, że jako ludzie wierzący przedstawiają się faszystowskie bojówki. jak można gnębić Żydów, kiedy był nim Twój Bóg? albo ziać nienawiścią wyznając religię, głoszącą miłosierdzie i przebaczenie.

_________________
gdyby ktoś przypadkiem chciał czegoś od mnie to mailem proszę - niestety raczej nie będzie mnie już więcej na forum
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
ArcticOffline
Temat postu:   PostWysany: 02-09-2006 - 13:46
Czytelnik
Czytelnik


Doczy/a: 24-07-2005

Skd: Stąd

Status: Offline
Jaką niebezpiecznie agresywną dyskusję?? O.o ja byłem grzeczny Very Happy

...ness czy ty sie do mnie zwróciłeś b.lain Confused

oni są ze służewia tak dla dokładności :] ale ciiicho

Możliwe że nie posłali by jej odrazu do psychologa jakby do nich przyszła.Zamiast tego pewno by z nią dokładnie porozmawiali i podejrzewam że podobna rozmowa miała miejsce przez telefon. Raczej watpię żęby ograniczyła sie do 2 zdań.
W kwestii tej rozmowy trzymasz się tekstu ale jednocześnie odbiegasz od tematu
Think Shame on you Razz
Sinner sprecyzował to co ja napisałem w ostatnim poście ani matka ani zakonnik nie mogł sprawdzić tej dziewczyny w fachowy sposób. Konsultacje z psychologiem i tak by ją czekała....najprawdopodobniej.
Wśrod wielu ludzi rośnie swojego rodzaju panaroja i bardzo dobrze że pytają czy się powinni bać. Confused

peace

_________________
Ciekawe co o tym powie historia?
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
LunarBirdOffline
Temat postu:   PostWysany: 18-09-2006 - 11:53
Czytelnik
Czytelnik


Doczy/a: 10-08-2005



Status: Offline
Cytat:

W tym ostatnim artykule zaciekawiło mnie te 90% deklarujących się jako wierzący. Może obracam się w dziwnym towarzystwie, ale wśród moich znajomych to byłoby najwyżej 20%

Tam skąd pochodzę to już nawet nie 90% sie deklaruje jako wierzący ale 99,99%. Problem w tym że stosunkowo niewielu traktuje swoją wiarę naprawdę poważnie i tym samym dają różnej maści antyklerykałom argumenty do ręki. Confused
Cytat:

jak można gnębić Żydów, kiedy był nim Twój Bóg? albo ziać nienawiścią wyznając religię, głoszącą miłosierdzie i przebaczenie.

Prawda. Ganianie za obywatelami żydowskiego pochodzenia to głupota. Ale to nie zmienia faktu że można mieć na ich temat jakieś tam zdanie, aczkolwiek do aktów przemocy czy nietolerancji absolutnie to nie uprawnia. Prywatnie nie ufam temu narodowi i wolę się trzymać od nich z daleka. Profilaktycznie.

_________________
Meet me at AnimeCore Forum
BOW TO NO MAN, TRUST NO ONE
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
IggIOffline
Temat postu:   PostWysany: 18-09-2006 - 12:00
Elita forum
Elita forum


Doczy/a: 30-09-2002

Skd: Don'tgonearthe Castle!

Status: Offline
To dokładnie taka sama postawa jak ktoś kto nie chodząc na wybory krytykuje rząd zaczynajac od słow "Aleśmy se wybrali..." zawsze wtedy wstaję i mówię że możebyśmy se lepiej wybrali jakby ten ktoś głosował

_________________
Usunięto obrazki - złamanie regulaminu
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
MikeOffline
Temat postu:   PostWysany: 18-09-2006 - 19:07
Elita forum
Elita forum


Doczy/a: 07-01-2005



Status: Offline
Hej, a mnie nieco zdziwila reakacja islamistow na wypowiedz BXVI, ze islam jest agresywny i ze nie wolno propagowac religii sila. Otoz, by zadac klam tym slowom, spalono pare kosciolow w Strefie Gazy i pozabijano pare zakonnic w Somalii prowadzacych szpital dla dzieci.

Oriana Falacci miala racje.

_________________
Smile or Die!
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
JoshuaOffline
Temat postu:   PostWysany: 18-09-2006 - 19:36
Elita forum
Elita forum


Doczy/a: 24-10-2005



Status: Offline
Ale przecież Benedykt XVI przeprosił oficjalnie islam, a im jeszcze mało. Nie rozumiem tego wszystkiego. Ludzie wierzą w jedną osobę, która stworzyła wszystko, tylko inaczej ją nazywają i mordują się dlatego, że inni nazywają Boga inaczej i że inaczej się do niego modla. Dla mnie to bezsens.

_________________
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
KrwawyOffline
Temat postu:   PostWysany: 18-09-2006 - 20:39
Nowicjusz
Nowicjusz


Doczy/a: 04-09-2006

Skd: Konin

Status: Offline
Hmmm ja tam wierzę że tak naprawdę częścią boga jest wszysto to co istnieje. Ja jestem częścią boga, wy jesteście częścią boga, słońce, księżyc, woda są częściami boga i cały świat jest w jakimś stopniu bogiem. Bóg jest osobą 1 ale my wszyscy się składamy na tą 1 osobę boską bo jesteśmy przecierz dziećmi bożymi. Mogę się zaliczyć do chrześcijan bo wierzę że Jezus Chrystus jest synem bożym (jak i każdy facet a każda kobieta jego córą) ale dodaktowo on był mesjaszem, rewolucjonistą religijnym i przewodnikiem. Osobiście boli mnie to co się dzieje na bliskim wschodzie bo giną niewinni ludzie którzy nikomu nic nie robili, pozatym skrajni islamiści chcą zniszczyć nasza zachodnią kulturę (łacińską, choć żal słowiańskich pogan czyli naszych dziadów gdy byli mordowani w imię Jezusa) ale teraz to jest nasza kultura, nas styl życia, nasza własność prywatna, nasze piękne kobiety (nie jako własność ale jako toważyszki życia), nasz europejski fiat i my chcemy to zachować a oni nam to nasiłę zabrać. Skoro oni tego nie mają chcą byśmy my też to stracili. Smutne... Jesli będzie wojna kultur stanę po stonie euopry przeciwko fanatyzmowi!

_________________
"Lepiej być nienawidzonym za to kim się jest niż być kochanym za to że jest się kimś innym."
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
Wywietl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj si, by sprawdzi wiadomoci Zobacz nastpny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits