Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
kitsuneOffline
Temat postu:   PostWysłany: 10-12-2005 - 19:49
Czytelnik
Czytelnik


Dołączył/a: 28-10-2005



Status: Offline
A ja nie mam zamiaru Cię nawracać... Kiedy przyjdzie naprawdę cięzka chwila w Twoim życiu zobaczysz.. może coś się zmieni...

_________________
Reflection of fear makes shadows of nothing, shadows of nothing.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
gatsu_20
Temat postu:   PostWysłany: 10-12-2005 - 19:55
Nowicjusz
Nowicjusz


Dołączył/a: 07-12-2005

Skąd: Wroclaw _ Psie Pole

Wiesz Thondor nie masz racji bo porownaj sobie Pismo Świete z Koran-em i zobaczsz roznice ------ znaczne roznice wiara muzelmanow jest zupelnie inna katolicy, swiadkowie jehowy wieza w tego samego boga, Pismo swiete wydanie warszawskie( to uzywane orzez katolikow) nieznacznie sie rozni od wersji swiadkow jehowy---a jak myslisz jak rozni sie Koran wzgledem nich---tu masz moja odpowiedz.


PS. co sie tyczy rozmowy w dziale ANIME ----Mike nie jestem asertywny, poprostu nie mam powodu ciagnac dalej tej tragifarsy.

_________________
I cry when angel deserve to die....
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ThondorOffline
Temat postu:   PostWysłany: 10-12-2005 - 19:59
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 25-10-2005

Skąd: Bydgoszcz

Status: Offline
Myślisz, że to kwestia wiary? W moim życiu niedawno przyszła taka chwila. U mojej mamy wykryto guza, lekarze dawali jej pół roku życia. Zostałem sam z bratem na miesiąc w domu, mama trafiła do szpitala. Nie dość, że musiałem zająć się domem i odwiedzać mamę, to jeszcze brat zaczął sprowadzać dresiarzy do domu. Według mnie to dość ciężkie przeżycie, a mimo to na myśl mi nie przyszło, że mogę nie wytrzymać i załamać się. Jestem ateistą, więc nie mogłem polegać na mojej wierze. Sądzę, że to czy człowiek się załamie czy nie to kwestia charakteru. Bogowie nie mają tu nic do rzeczy. (Jest to oczywiście prywatna opinia.)

_________________
Many that live deserve death. And some that die deserve life. Can you give it to them?
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ThondorOffline
Temat postu:   PostWysłany: 10-12-2005 - 20:02
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 25-10-2005

Skąd: Bydgoszcz

Status: Offline
gatsu_20 napisał/a:
Wiesz Thondor nie masz racji bo porownaj sobie Pismo Świete z Koran-em i zobaczsz roznice ------ znaczne roznice wiara muzelmanow jest zupelnie inna katolicy, swiadkowie jehowy wieza w tego samego boga, Pismo swiete wydanie warszawskie( to uzywane orzez katolikow) nieznacznie sie rozni od wersji swiadkow jehowy---a jak myslisz jak rozni sie Koran wzgledem nich---tu masz moja odpowiedz.

Tu Ty się mylisz. Pogadaj z muzułmanami. Oni uznają Jezusa za proroka. Wierzą w tego samego Boga co chrześcijanie, tak jak chrześcijanie wierzą w tego samego Boga co Żydzi.

_________________
Many that live deserve death. And some that die deserve life. Can you give it to them?
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
IggIOffline
Temat postu:   PostWysłany: 10-12-2005 - 20:15
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 30-09-2002

Skąd: Don'tgonearthe Castle!

Status: Offline
Oglądałem program (Discovery) którego autor zadał sobie trud i wyjasniał wszystkie pomyłki autora:
np. jeden z pobocznych bohaterów zostaje zabity przez drugiego ciosem w głowę dokonanym 400-kilowym świecznikiem bedącym na stałe wmurowanym (z uwagi na swoją wagę) w ołtarz.
Co do Świadków Jechowy (poza Pismem Świętym) korzystają oni jeszcze z tzw. "Strażnicy" czyli pisma które mówi im co i jak interpretować.
Podobnie jak Mormoni czy Adwentyści Dnia Siódmego korzystają więc równiez z rzeczy "dopisanych" czyli apokryfów których katolicy pozbyli się już w XIII wieku (Sobór Konstancyjski np. odrzucił np. Ewangelię wg. Judasza, czy Ewangelię Dzieciątka Jezus opowiadająca o tym jak przebiegało życie Chrystusa od Znalezienia w Świątyni aż do jego wystąpienia przed Janem Chrzcicielem).
Jednak jednej rzeczy im zazdroszczę: tej siły i optymizmu bijącego z ich twarzy gdy pukają do drzwi i zapraszają na rozmowe o Piśmie Świętym. Nie twierdzę że każdy powinen być Świadkiem, ale zastanawaim się za kazdym razem czego brakuje katolikom że tego nie robią. Smile

_________________
Usunięto obrazki - złamanie regulaminu


Ostatnio zmieniony przez IggI dnia 10-12-2005 - 20:32, w całości zmieniany 1 raz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MikeOffline
Temat postu:   PostWysłany: 10-12-2005 - 20:39
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 07-01-2005



Status: Offline
Wyjatkowo musze stanac w pelni po stronie Kitsune. Wink W sumie to nawet nie chce powtarzac, wiec uznajcie, ze podpisuje sie pod jej slowami.

Rozszerzylbym to tutaj tylko o kilka dodatkowych aspektow. Po pierwsze, odbylem zbyt duzo debat teologicznych z Arabami, by upierac sie przy tym, ze Koran rozni sie od Biblii w sposob radykalny. Obie ksiegi to wariacja na ten sam temat. Natomiast sama interpretacja to juz kwestia dobrej woli. Gdy ja sie ma - wowczas nie ma problemu, peace and understanding. Natomiast przy jej braku, to chocby tekst byl najbardziej oczywisty i jednoznaczny, zawsze znajdzie sie ekipa, ktora go wykreci dla swoich korzysci.

Konflikt miedzy chrzescijanstwem a islamem ma wiec IMO podloze polityczne, a nie religijne. A to juz troche inny temat.

Troche inaczej jest z judaizmem. Po pierwsze, antysemici wystap, bym wiedzial, do kogo strzelac. Wink Po drugie, zadziwiajaca jest skala nienawisci islamsko-zydowskiej. Arabowie zwalaja na Zydow wine za wszystkie niemile rzeczy, jakie im sie wydarzaja. Wypadek na drodze? TO ZYDZI! Skala teorii spiskowych, jaka sie u nich skumulowala, jest po prostu oszalamiajaca. Na jednej z akcji, znajomy Arab zobaczyl opakowanie mydla, ktore przywiozlem ze soba z Polski. Byla na nim pokazana ladna kobieta - tylko szyja i glowa, ale widac bylo, ze nie ma na sobie ubrania. "Widzisz?" - powiedzial - "Zydzi produkuja takie opakowania, by Arabowie nie mysleli o wojnie z syjonizmem, ale o seksie". I mowil to powaznie...

O_o

_________________
Smile or Die!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ThondorOffline
Temat postu:   PostWysłany: 10-12-2005 - 20:43
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 25-10-2005

Skąd: Bydgoszcz

Status: Offline
Konflikt między islamem a judaizmem też nie ma podłoża religijnego...
Mike, daj znać jak antysemici wyjdą # sniper.

_________________
Many that live deserve death. And some that die deserve life. Can you give it to them?


Ostatnio zmieniony przez Thondor dnia 10-12-2005 - 20:44, w całości zmieniany 2 razy
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
kitsuneOffline
Temat postu:   PostWysłany: 10-12-2005 - 20:43
Czytelnik
Czytelnik


Dołączył/a: 28-10-2005



Status: Offline
Więc muszę przyznać ze to chore jest.. Tylko obrażają przez to Boga

_________________
Reflection of fear makes shadows of nothing, shadows of nothing.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ThondorOffline
Temat postu:   PostWysłany: 10-12-2005 - 20:45
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 25-10-2005

Skąd: Bydgoszcz

Status: Offline
Możesz rozwinąć swoją wypowiedź Kitsune? Brzmi dość dwuznacznie...

_________________
Many that live deserve death. And some that die deserve life. Can you give it to them?
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MikeOffline
Temat postu:   PostWysłany: 10-12-2005 - 20:46
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 07-01-2005



Status: Offline
Thondor, tu sprawa jest nieco bardziej skomplikowana, i nie da sie tego az tak prosto spuentowac... Osobiscie, w konflikcie Izrael-swiat arabski stoje (z drobnymi zastrzezeniami) po stronie Izraela, ale nie ma tu prostych odpowiedzi.

Kitsune - masz racje. Ale co robic? Taka jest wojna, taka jest polityka...

_________________
Smile or Die!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ThondorOffline
Temat postu:   PostWysłany: 10-12-2005 - 20:50
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 25-10-2005

Skąd: Bydgoszcz

Status: Offline
Ja stoję po stronie Arabów, aczkolwiek również nie bez zastrzeżeń.
Chodziło mi o to, że przyczyny sporu nie mają podłoża religijnego - przez setki lat między tymi nacjami nie dochodziło do większych konfliktów; to również spór polityczny, ew. polityczno - społeczny.

_________________
Many that live deserve death. And some that die deserve life. Can you give it to them?
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
kitsuneOffline
Temat postu:   PostWysłany: 10-12-2005 - 20:50
Czytelnik
Czytelnik


Dołączył/a: 28-10-2005



Status: Offline
Panie daj im mózg aby myśleć mogli.....

_________________
Reflection of fear makes shadows of nothing, shadows of nothing.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ThondorOffline
Temat postu:   PostWysłany: 10-12-2005 - 20:51
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 25-10-2005

Skąd: Bydgoszcz

Status: Offline
Kitsune, do mnie pijesz? Czy do ĹťydĂłw/ArabĂłw?

_________________
Many that live deserve death. And some that die deserve life. Can you give it to them?
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
kitsuneOffline
Temat postu:   PostWysłany: 10-12-2005 - 20:53
Czytelnik
Czytelnik


Dołączył/a: 28-10-2005



Status: Offline
Ty go raczej masz.. Mówię o tych co toczą wojny dla beznadziejnej sprawy

_________________
Reflection of fear makes shadows of nothing, shadows of nothing.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MikeOffline
Temat postu:   PostWysłany: 10-12-2005 - 20:55
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 07-01-2005



Status: Offline
Thondor: nie udawaj Gatsa, uzasadnij swoje stanowisko... :-]

_________________
Smile or Die!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits