Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
ThondorOffline
Temat postu:   PostWysłany: 10-12-2005 - 18:48
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 25-10-2005

Skąd: Bydgoszcz

Status: Offline
IggI napisał/a:
Apokalipsa jest okrutna bo stawia nas przed faktem.
Ci co podobają się Bogu mają prawo do szczęscia, ci którzy odrzucili Boga (np. mając za nic jego przykazania) zostają zostawieni sami sobie.
To właśnie jest piekło - nie ogień, siarka czy tortury - tylko brak szczęścia którym jest Bóg.

Widzisz IggI problem w tym kto będzie się podobał Bogu. Jeśli się okaże, że Bóg nie uzna Cię za godnego Królestwa Niebieskiego to delikatnie mówiąc masz przechlapane. A co jeśli okaże się, że w naukach Kościoła jest błąd? Że powinniśmy świętować w sobotę, a nie w niedzielę? Mi zawsze bliższe było starotestamentowe wyobrażenie Boga. Wyobrażenie Boga nie jako Miłości, lecz Sprawiedliwości. Jako surowego sędziego, który nie powie, że "w gruncie rzeczy byłeś dobry", ale przejrzy każdy Twój najmniejszy grzeszek, nim zdecyduje czy zasłużyłeś na Niebo. I podejmie decyzję, surową i nieodwracalną jak wtedy, gdy spalił Sodomę, czy zatopił świat.

_________________
Many that live deserve death. And some that die deserve life. Can you give it to them?
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
kitsuneOffline
Temat postu:   PostWysłany: 10-12-2005 - 18:59
Czytelnik
Czytelnik


Dołączył/a: 28-10-2005



Status: Offline
Wiesz to jest tak... Bóg nie wybacza nam grzechy bo jesteśmy tylko ludźmi... Łatwiej wybaczyć te które są niezamierzone.. Msza sobotnia jest już z homilią na niedzielę.. jeśli nie pójdziesz w niedzielę do kościoła, nie będzie to grzechem jeśli pójdziesz w tygodniu... Nie chodzi o dzień tygodnia, czy wybieranie ludzi -bo ten jest fajniejszy.. Jesteśmy postrzegani u Boga na swój indywidualny sposób. On bie porównuje jednych z drugimi... Najlepiej po prostu Go kochać a On to doceni...

_________________
Reflection of fear makes shadows of nothing, shadows of nothing.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
gatsu_20
Temat postu:   PostWysłany: 10-12-2005 - 19:00
Nowicjusz
Nowicjusz


Dołączył/a: 07-12-2005

Skąd: Wroclaw _ Psie Pole

O to chodzi ze wedle tych wszystkich przepowiedni, nakazow, zakazow przestalem wiezycponiewaz zaczelo to mi sie wydawac tak surowe i rygorystyczne ze milosierdzia w tym to ja niewidze. Nie chce nikogo moja surowa opinia obrazic ale czasami ne wiem co o tym wszystkim myslec.


ps. Kitsune teach me----chce patrzec na wszystko tak optymistycznie jak ty. Very Happy

_________________
I cry when angel deserve to die....


Ostatnio zmieniony przez gatsu_20 dnia 10-12-2005 - 19:07, w całości zmieniany 1 raz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
IggIOffline
Temat postu:   PostWysłany: 10-12-2005 - 19:01
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 30-09-2002

Skąd: Don'tgonearthe Castle!

Status: Offline
Otchłań... Tak w sumie to słowo chyba najlepiej oddaje komasację własnej samotności, braku nadziei na poprawę i nadejście czegos lepszego oraz gorycz ze przegapiło się jedyną w życiu najwazniejszą szansę.

Co do Nieba to mylisz pojęcia, gatsu. Niebo to nie miejsce. To raczej możliwość przebywania z Bogiem który jest miłością. Doświadczania szczęścia.
Co prawda Pismo mówi że będzie "dusza nowa i ciało nowe" ale nic nie jest wiadome co do lokalizacji Nieba, a nazywanie go Jeruzalem Nowym to licentia poetica św. Jana.
Podobnie jak z druga nazwą Apokalipsy czyli Armagedon'em (Arme)Gedon to nazwa miasta na górze w Plaestynie, które ze względu na swoje strategiczne położenie było świadkiem wielu bitew. Tak samo, "Niewiasta uciekająca na Pustynię" nie koniecznie musi oznaczać kobietę biegnącą w stronę piasków bo słowo "pustynia" znaczy po herbajsku to samo co "odosobnienie" lub "więzienie".

_________________
Usunięto obrazki - złamanie regulaminu
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ThondorOffline
Temat postu:   PostWysłany: 10-12-2005 - 19:11
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 25-10-2005

Skąd: Bydgoszcz

Status: Offline
kitsune napisał/a:
Wiesz to jest tak... Bóg nie wybacza nam grzechy bo jesteśmy tylko ludźmi... Łatwiej wybaczyć te które są niezamierzone.. Msza sobotnia jest już z homilią na niedzielę.. jeśli nie pójdziesz w niedzielę do kościoła, nie będzie to grzechem jeśli pójdziesz w tygodniu... Nie chodzi o dzień tygodnia, czy wybieranie ludzi -bo ten jest fajniejszy.. Jesteśmy postrzegani u Boga na swój indywidualny sposób. On bie porównuje jednych z drugimi... Najlepiej po prostu Go kochać a On to doceni...

A co jeśli się mylisz Kitsune? Jeśli Bóg spyta "dlaczego nie miałaś dla mnie czasu w Niedzielę? Prosiłem tylko o ten jeden dzień. A Ty nie przyszłaś. Dlaczego?". Co mu odpowiesz Kitsune? Co zrobisz jeśli Twoje wyobrażenie okaże się błędne i Bóg zacznie Cię rozliczać z praw przez Niego ustanowionych? Co wtedy?

_________________
Many that live deserve death. And some that die deserve life. Can you give it to them?
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
kitsuneOffline
Temat postu:   PostWysłany: 10-12-2005 - 19:14
Czytelnik
Czytelnik


Dołączył/a: 28-10-2005



Status: Offline
Iggl zaskakujesz mnie... Co do optymizmu, jak już mówiłam, gdyby nie wiara która podtrzymywała mnie na duchu i bojaźń przed gniewem Pana pewnie bym nawet nie doczekała dzisiejszego dnia.. Wierzcie mi, nie ma nic lepszego niż odczówać spokój w świątyni.. w rozmowie...

_________________
Reflection of fear makes shadows of nothing, shadows of nothing.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
gatsu_20
Temat postu:   PostWysłany: 10-12-2005 - 19:16
Nowicjusz
Nowicjusz


Dołączył/a: 07-12-2005

Skąd: Wroclaw _ Psie Pole

Widze Iggl ze odrobiles zadanie domowe:) Nigdy nie powiedzialem ze niebo to miejsce, pozatym szczesliwy to ja bym byl tylko zyjac na ziemi w przyjazni z wszystkimi czy to ludzmi czy natura. Gdzie mialbym kobieta ktora pkocham, dzieci ktore by dorosly i mialy potem swoje dzieci i moich wnokow, gdzie bym sie zestazal i odszedl w objecia matki ziemii. Perspektywa nieba w postaci aniolkow i chmurek uwazam za nudny gniot i nigdy nie powiedzialem ze chcialbym tam trafic. Pozatym kazdy z nas ma szanse stwozyc sobie taki przytulek szczescia nawet teraz trzeba tylko szeroko otwozyc oczy. Dobra zeszlem troche z tematu, chyba sie rozmazylem.

_________________
I cry when angel deserve to die....
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ThondorOffline
Temat postu:   PostWysłany: 10-12-2005 - 19:17
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 25-10-2005

Skąd: Bydgoszcz

Status: Offline
kitsune napisał/a:
Co do optymizmu, jak już mówiłam, gdyby nie wiara która podtrzymywała mnie na duchu i bojaźń przed gniewem Pana pewnie bym nawet nie doczekała dzisiejszego dnia.. Wierzcie mi, nie ma nic lepszego niż odczówać spokój w świątyni.. w rozmowie...

Polemizuję. Czym spokój w Świątyni przwyższa naturalną pogodę ducha? Czy Twoim zdaniem ludzie nie wierzący nigdy nie osiągną takiego szczęścia i radości jak chrześcijanie?

_________________
Many that live deserve death. And some that die deserve life. Can you give it to them?
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
kitsuneOffline
Temat postu:   PostWysłany: 10-12-2005 - 19:23
Czytelnik
Czytelnik


Dołączył/a: 28-10-2005



Status: Offline
Nie powiedziałam tego. Mówię na własnym przykładzie.. Kiedy jest mi smutno idę do kościoła. Posiedzę parę minut w ciszy i już mi lepiej... Jeśli jestem w podłym nastroju idę porozmawiać z moim księdzem. On mnie zawsze wspiera słowem. Patrząc na niego zauważam, jak dobry może być człowiek przez miłość do Boga, nie mając praktycznie nic poza modlitwą i obowiązkami... Ateiści też w jakiś sposób potrafią osiągnąć szczęście i bezpieczeństwo. Tylko ja niestety nie jestem w stanie powiedzieć jaki to sposób..

_________________
Reflection of fear makes shadows of nothing, shadows of nothing.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
gatsu_20
Temat postu:   PostWysłany: 10-12-2005 - 19:28
Nowicjusz
Nowicjusz


Dołączył/a: 07-12-2005

Skąd: Wroclaw _ Psie Pole

Tzn, uwazasz ze czlowiek ktory jest niewiezacy nie moze zaznac szczescia?? Spotkalem sie z opinia i to nieraz ze tylko z wiara w boga mozna zaznac pelnie szczescia. A moze jestem szczesliwy dlategoze obchodze swieta chodze do kosciala na uroczysttosci typu komunia lub gdy mnie dzewczyna naciska. Tam tragicznej nocy gdy zmarl papiez tez bylem, taka odczulem potrzebe by sie pomodlic i skierowalem sie w strone kosciiola. Nie podobaja mi sie naukiw jaki sposob przekazuje je kosciul, niestety w dzisiejszych czasach jest wielu nieprawych kaplanow, moj proboszcz przerobil pieniadze parafian w kasynie....

_________________
I cry when angel deserve to die....
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ThondorOffline
Temat postu:   PostWysłany: 10-12-2005 - 19:28
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 25-10-2005

Skąd: Bydgoszcz

Status: Offline
Heh, Ty przynajmniej nie wyskakujesz z pytaniami w stylu:
Jak możesz w nic nie wierzyć?
To po co Ĺźyjesz?

_________________
Many that live deserve death. And some that die deserve life. Can you give it to them?
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
kitsuneOffline
Temat postu:   PostWysłany: 10-12-2005 - 19:36
Czytelnik
Czytelnik


Dołączył/a: 28-10-2005



Status: Offline
Też zawiodlam się na paru kaplanach. Niestety nie każdy ma dar... Ale wiara daje mi uczucie którego nie potrafię wam wyjaśnić. Kiedy jestem po spowiedzi czuję się czysta, wszystko mnie cieszy, mam ochotę robić mnóstwo rzeczy... Znam 2 ateistów i 2 świadków Jehowy... Naprawdę rozumiem ich pogląd, ale ja bym nie potrafila wierzyć, (lub nie) w to co oni..

_________________
Reflection of fear makes shadows of nothing, shadows of nothing.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ThondorOffline
Temat postu:   PostWysłany: 10-12-2005 - 19:38
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 25-10-2005

Skąd: Bydgoszcz

Status: Offline
Ja (już) nie potrafię wierzyć w to co Ty...

_________________
Many that live deserve death. And some that die deserve life. Can you give it to them?
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
gatsu_20
Temat postu:   PostWysłany: 10-12-2005 - 19:46
Nowicjusz
Nowicjusz


Dołączył/a: 07-12-2005

Skąd: Wroclaw _ Psie Pole

A w co twoim zdaniem wieza swaidkowie Jehowy?? Wiesz z calym szacunkiem ale swiadkowie Jehowy wieza w tego samego Boga co ty tylko ze maja swoje podejscie do tego w inny sposob czuja powolanie, ale sens jest ten sam moja droga:)

_________________
I cry when angel deserve to die....
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ThondorOffline
Temat postu:   PostWysłany: 10-12-2005 - 19:49
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 25-10-2005

Skąd: Bydgoszcz

Status: Offline
Gatsu, pewne różnice są i mogą one odrzucać katolików. A w tego samego Boga wierzą nawet muzułmanie.

_________________
Many that live deserve death. And some that die deserve life. Can you give it to them?
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits