Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomo¶ci Zobacz następny temat
Autor Wiadomo¶ć
SinnerOffline
Temat postu:   PostWysłany: 30-11-2005 - 18:14
Moderator
Moderator


Doł±czył/a: 29-11-2002



Status: Offline
Z broni krótkiej podobają mi się Desert Eagle, z trochę dłuższej - M16. Sympatią dażę też starego, dobrego AK-47.
Broń biała jakos specjalnie mnie nie pociąga.
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶ć  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
LinDOffline
Temat postu: Re: RozmĂłwki o broni wszelakiej  PostWysłany: 30-11-2005 - 19:16
Pisarz
Pisarz


Doł±czył/a: 05-11-2005

Sk±d: Boring Town

Status: Offline
Sinner napisał/a:


To jest Harrier?

A co do broni białej to ja uwielbiam wszystkie wielkie i ciężkie, czyli: - halabardy(wielka siekiera na długim trzonku(może miec nawet dwa metry)plus ostrze na samej górze (ale nigdzie nie znalazłem zdjęcia tej prawdziwej)
- zanbatou(ogromne ostrze na grubej drewnianej rękojeści, przeznaczone do przebijania opancerzonego samuraja razem z koniem, za ciężkie by ktokolwiek był w stanie prawidłowo się nim posługiwać)
- miecz Gatsa(dobrze napisałem?) z Berserka. Pierwszy raz widziałem tak realistyczne oddanie fizyki tak wielkiego oręża, poza tym najbardziej mi się podoba.

Cytat:
Z broni krótkiej podobają mi się Desert Eagle, z trochę dłuższej - M16. Sympatią dażę też starego, dobrego AK-47.
Broń biała jakos specjalnie mnie nie pociąga.


Desert Eagle to świetna broń(jak znajdę ładny obrazek to zamieszcze info).
Zakładam, że mówiłeś o M16A2:

Bardzo popularna odmiana M16 wyprodukowana przez Fabrique Nationale oraz Colt`a w milionach sztuk, która różni się od M16A1 przedewszystkim : wzmocnioną i cięższą lufą, lepszymi urządzeniami celowniczymi, odbijaczem łusek dla leworęcznych strzelców, okrągłą osłoną na lufę oraz rączką wykonaną na wzór pistoletowej. Dodano do niej, trzystrzałową serię, która zwiększyła skuteczność broni, zmniejszając znacznie amunicjożerność.

Ja wolÄ™ karabinek M4A1(pomniejszony M16)


A jeśli chodzi o Kałasznikowa, to jego nie da się nie kochać i powstało wiele jego wersji. Ja najbardziej lubię RPK-74 z bębenowym magazynkiem.


Ostatnio zmieniony przez LinD dnia 30-11-2005 - 19:18, w cało¶ci zmieniany 1 raz
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶ć Wy¶lij email OdwiedĽ stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Ranko
Temat postu:   PostWysłany: 30-11-2005 - 19:17
MĹ‚odsza elita forum
MĹ‚odsza elita forum


Doł±czył/a: 14-06-2005



hi hi
skoro o broni wszelakiej, to przyznam,
ĹĽe juĹĽ od jakiegoĹ› czasu przymierzam siÄ™ do kupna pistoletu, Wink
gdy go pierwszy raz ujżałam i wypróbowałam, to od razu pomyślałam, że to coś dla mnie Laughing
http://www.efgifts.com/efg/images/items/gluegunwax.jpg - amunicja
http://shopsite.nni.com/media/tools/DT700.jpg - broń Very Happy
che che Wink Wink

_________________
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶ć  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
LinDOffline
Temat postu:   PostWysłany: 30-11-2005 - 19:19
Pisarz
Pisarz


Doł±czył/a: 05-11-2005

Sk±d: Boring Town

Status: Offline
Co to jest, Ranko?
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶ć Wy¶lij email OdwiedĽ stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Ranko
Temat postu:   PostWysłany: 30-11-2005 - 19:26
MĹ‚odsza elita forum
MĹ‚odsza elita forum


Doł±czył/a: 14-06-2005



pistolet na klej Wink
jestem zagorzałą pacyfistką Very Happy

_________________
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶ć  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
LinDOffline
Temat postu:   PostWysłany: 30-11-2005 - 19:40
Pisarz
Pisarz


Doł±czył/a: 05-11-2005

Sk±d: Boring Town

Status: Offline
Fajna rzecz, można różne świństwa robić Twisted Evil
No i można komuś zakleić klawiaturę(Pasta-manowi) Wink


Ostatnio zmieniony przez LinD dnia 30-11-2005 - 19:41, w cało¶ci zmieniany 1 raz
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶ć Wy¶lij email OdwiedĽ stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ThondorOffline
Temat postu:   PostWysłany: 30-11-2005 - 19:41
MĹ‚odsza elita forum
MĹ‚odsza elita forum


Doł±czył/a: 25-10-2005

Sk±d: Bydgoszcz

Status: Offline
Jeśli chodzi broń biała, to nie ma jak klasyczny półtorak, ewentualnie morgensztern Smile. Co do broni palnej to rzeczywiście, DE wymiata.

_________________
Many that live deserve death. And some that die deserve life. Can you give it to them?
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶ć Wy¶lij email MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
DeithwenOffline
Temat postu: Re: RozmĂłwki o broni wszelakiej  PostWysłany: 30-11-2005 - 19:42
Nowicjusz
Nowicjusz


Doł±czył/a: 17-11-2005

Sk±d: od mamy. Gliwice.

Status: Offline
LinD napisał/a:
A co do broni białej to ja uwielbiam wszystkie wielkie i ciężkie, czyli: - halabardy(wielka siekiera na długim trzonku(może miec nawet dwa metry)plus ostrze na samej górze (ale nigdzie nie znalazłem zdjęcia tej prawdziwej)
A i owszem, dobry wybór ^^ Również jestem fanem halabard. Jeśli chodzi o zdjęcia, wizerunki etc, to naprawdę ładne są w Muzeum Czartoryskich w Krakowie, a poza tym odwołuję do literatury traktującej o broniach białych.
LinD napisał/a:
- zanbatou(ogromne ostrze na grubej drewnianej rękojeści, przeznaczone do przebijania opancerzonego samuraja razem z koniem, za ciężkie by ktokolwiek był w stanie prawidłowo się nim posługiwać)
Kenshin inspired.
Btw to wiadomo mi o istniejącej na pewno "wczesnej odmianie bojowej Miecza Tachi, zwanego no-dachi, który był kolosalnych rozmiarów, do 180 cm, noszony w piechocie przez wybranych żołnierzy, odznaczających się odpowiednią staturą i siłą, przewiązywany na plecach przez lewe ramię"
Coś w tę deseń, nie? ^^

_________________
Forum Artystyczne - Słowo, Obraz, Dźwięk.
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶ć OdwiedĽ stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
SinnerOffline
Temat postu:   PostWysłany: 30-11-2005 - 19:51
Moderator
Moderator


Doł±czył/a: 29-11-2002



Status: Offline
Cytat:
To jest Harrier?

Tak.

Gdybym musiał wybierac broń białą, to jakiś nie za długi miecz, mniejszy od półtoraka, wiekszy od sztyletu. Żeby można było machać jedną ręką.
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶ć  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ThondorOffline
Temat postu: Re: RozmĂłwki o broni wszelakiej  PostWysłany: 30-11-2005 - 19:52
MĹ‚odsza elita forum
MĹ‚odsza elita forum


Doł±czył/a: 25-10-2005

Sk±d: Bydgoszcz

Status: Offline
Sorry Deithwen, ale pod względem wielkości miecze chińskie wygrywają. Tyle, że tam takich używała jazda...

_________________
Many that live deserve death. And some that die deserve life. Can you give it to them?
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶ć Wy¶lij email MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
LinDOffline
Temat postu: Re: RozmĂłwki o broni wszelakiej  PostWysłany: 30-11-2005 - 20:05
Pisarz
Pisarz


Doł±czył/a: 05-11-2005

Sk±d: Boring Town

Status: Offline
Deithwen napisał/a:
A i owszem, dobry wybór ^^ Również jestem fanem halabard. Jeśli chodzi o zdjęcia, wizerunki etc, to naprawdę ładne są w Muzeum Czartoryskich w Krakowie, a poza tym odwołuję do literatury traktującej o broniach białych.


Bo widzisz, wszystkie, które widziałem wogóle nie odpowiadały temu opisowi.

Deithwen napisał/a:
Btw to wiadomo mi o istniejącej na pewno "wczesnej odmianie bojowej Miecza Tachi, zwanego no-dachi, który był kolosalnych rozmiarów, do 180 cm, noszony w piechocie przez wybranych żołnierzy, odznaczających się odpowiednią staturą i siłą, przewiązywany na plecach przez lewe ramię"
Coś w tę deseń, nie? ^^


Pewnie wzorowano na nim ten z Berserka.

Sinner napisał/a:
LinD napisał/a:
To jest Harrier?

Tak


To dobrze Wink
Uważam je najlepsze bo mogą utrzymywać się w miejscu i są szybkie i uzbrojone jak myśliwiec. Poza tym nie potrzebują lądowiska.

Sinner napisał/a:
Gdybym musiał wybierac broń białą, to jakiś nie za długi miecz, mniejszy od półtoraka, wiekszy od sztyletu. Żeby można było machać jedną ręką.


Z odpowiednią siłą mógłbyś i półtoraręcznym skutecznie machać jedną ręką.


Thondor napisał/a:
Sorry Deithwen, ale pod względem wielkości miecze chińskie wygrywają. Tyle, że tam takich używała jazda...


Hmm, poza tym chińska broń jest ładniejsza od japońskiej.
Mógłbyś może podać parametry tych mieczy?
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶ć Wy¶lij email OdwiedĽ stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
SinnerOffline
Temat postu: Re: RozmĂłwki o broni wszelakiej  PostWysłany: 30-11-2005 - 20:40
Moderator
Moderator


Doł±czył/a: 29-11-2002



Status: Offline
Cytat:
Uważam je najlepsze bo mogą utrzymywać się w miejscu i są szybkie i uzbrojone jak myśliwiec. Poza tym nie potrzebują lądowiska.

I poprostu Ĺ‚adnie wyglÄ…dajÄ… Wink
Cytat:

Z odpowiednią siłą mógłbyś i półtoraręcznym skutecznie machać jedną ręką.

Może źle się wyraziłem. Żebym JA mógł machac jedną ręką Wink
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶ć  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
LinDOffline
Temat postu: Re: RozmĂłwki o broni wszelakiej  PostWysłany: 30-11-2005 - 20:57
Pisarz
Pisarz


Doł±czył/a: 05-11-2005

Sk±d: Boring Town

Status: Offline
Ja powiedziałem, że jeśli będziesz ćwiczyć to poradzisz sobie jedną reką i z półtoraręcznym.
Ale dla Ciebie teraz dobre byłoby te o którym powiedziałeś, czyli krótki miecz, poząbkowany najlepiej, albo zatruty, żeby zwiekszyć obrażenia i zrekompensować wymiary.(Hmm, takiej broni złodzieje używają, czyżbyś? Wink )
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶ć Wy¶lij email OdwiedĽ stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Brush
Temat postu:   PostWysłany: 01-12-2005 - 09:45
Moderator
Moderator


Doł±czył/a: 11-10-2002



Sinner napisał/a:
Cytat:
To jest Harrier?

Tak.

No ale Harrier nie koniecznie może być bronią. Po demontażu uzbrojenia, może tez pełnić rolę ciekawego środka przemieszczania się, albo może stanowić efektowną ozdobę na trawniku Wink
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶ć  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MikeOffline
Temat postu:   PostWysłany: 01-12-2005 - 10:24
Elita forum
Elita forum


Doł±czył/a: 07-01-2005



Status: Offline
A co powiecie na takie dzielo sztuki?

FA 1046, wloska robota, waga 5 kg. Model bebenkowy, do 1000 obrotow na minute! Moc jednostkowa 0.85kWh, funkcja opóźnionego startu...

Mozna uzywac zarowno jako broni indywidualnej przeciwpiechotnej miotanej (mozna rzucic na wcale daleki dystans!), jak rowniez przeciwpancernej - zrzucona na wiezyczke czolgu zniekszlalca wlasna blaszana obudowe, co powoduje zasloniecie wizjerow i wymusza otwarcie wlazu - a wtedy mozna rzucic druga, prosto do srodka...

Idealna bron do srednioprecyzyjnych bombardowan lotniczych terenow miejskich, rowniez do dywanowych (wyobrazcie sobie ten dewastujacy efekt, zwlaszcza po zrzuceniu tysiaca sztuk w terenie zabudowanym!).

Nie nadaje sie tylko jako bron przeciwlotnicza, chyba, ze samolot jest jeszcze na ziemi (mozna wepchnac w lopaty silnika odrzutowego - potem juz na pewno nie wystartuje).

All bow to it!

http://www.electro.cz/obrazky/zanussi/zanussi_FA1026Hydro.jpg

_________________
Smile or Die!
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶ć Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wy¶wietl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomo¶ci Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits