Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
dehiraOffline
Temat postu:   PostWysłany: 05-04-2004 - 18:18
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 26-08-2002



Status: Offline
hehe, ja tez czytałam to dawno - jakies 5 lat temu co najmniej, ale ..hm, "zagłada rodu usherów" była dobra na poczatek, nie bardzo straszna, nie za długa, taka w sam raz^^

a z reszta wszytsko co napisał było takie dosc lekkie w odbiorze, i czyta sie bardzo szybko. jeden tomik na jeden wieczór.
a ze starej grozy - czytales moze frankensteina?^0^ to było tez super!! zadna ekranizacja nie dorówna oryginałowi.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
kiyubiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 05-04-2004 - 18:22
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 31-01-2004

Skąd: warszawa, polska, europa, świat kuli, droga mleczna, wszechświat, przestrzeń, więcej przestrzeni....

Status: Offline
Frankensteina czytałem(dobre) , podobnie też inne dzieła z tego okresu. Bryona i Shelleya. Tzw. powieść gotycką. Przepełniona stereotypami, itd. ale ciekawe. Czytałem równierz Drakulę.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Angel_YukariOffline
Temat postu: ^^  PostWysłany: 05-04-2004 - 18:45
Pisarz
Pisarz


Dołączył/a: 01-02-2004

Skąd: z Gorzowa ^^

Status: Offline
1. Anne Rice
2. Dorota Terakowska
3. ta co pisze cykl ksiązek fantasy o Anicie Blake (chyba Hammilton)
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
RazzinOffline
Temat postu:   PostWysłany: 26-05-2004 - 13:42
Czytelnik
Czytelnik


Dołączył/a: 03-05-2004



Status: Offline
1 R.A.Salvatore
2 J.R.R. Tolkien
3 Terry Pratchet
4 duet Margaret Weis & Tracy Hickman
5 Mercedes Lackey
6 Herman Hesse (ale to nie fantasy Wink

Ursule K. le Guin dopiero zaczynam czytać więc jeszcze nie wiem

I książkę "Po słowiczej podłodze" gorąco polecam, ale nie pamiętam autorki...
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
chaos_spawnOffline
Temat postu:   PostWysłany: 29-05-2004 - 21:28
Czytelnik
Czytelnik


Dołączył/a: 29-05-2004

Skąd: KrakĂłw...much much warpstone there

Status: Offline
Co do mnie to podam tylko jednego autora: Robert Jordan. Po prostu geniusz nic dodać nic ująć... i wciąż nie moge uwierzyc że on swoje ksiazki pisze sam a nie ze sztabem ludzi którzy analizują każde słowo i tworzą DZIEŁO które potafi wbić (dosłownie) czytelnika w fotel i sprawic że zapomni o całym swiecie jaki go otacza ... Smile
To nie tak ze nic innego nie czytam , po prostu pozostali pisarze są ok ale nie spotkałem takiego który mógłby sie równać z Jordanem ( oczywiście mam na uwadze tych których mozna wogóle porównywać w kategoriach twórczości ).
A taki Salvatore który został tu wymieniony to dla mnie przykład pisarza który tworzy to co powie mu wydawca tak aby czytelnik sie nie nudził i wydał kase ...po prostu typowa produkcja taśmowa Sad .
Dzięki wszystkim którym chiciało sie doczytać do końca Wink

_________________
"Tylko Bóg wie o co chodzi w niektórych ustawach... a jeśli chodzi o polskie ustawy to nawet bóg nie wie..." prof.S
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
leiahOffline
Temat postu:   PostWysłany: 08-06-2004 - 09:20
Debiutant
Debiutant


Dołączył/a: 25-05-2004

Skąd: Niederschlesien

Status: Offline
kilka nazwisk:

Philip K. Dick
Arthur C. Clarke
Stanisław Lem
Arkadij i Borys Strugaccy
Kir Bułyczow

_________________
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
dehiraOffline
Temat postu:   PostWysłany: 08-06-2004 - 17:35
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 26-08-2002



Status: Offline
chaos_spawn napisał/a:
A taki Salvatore który został tu wymieniony to dla mnie przykład pisarza który tworzy to co powie mu wydawca tak aby czytelnik sie nie nudził i wydał kase ...po prostu typowa produkcja taśmowa Sad .


dla mnie takim pisarzem jest koontz. znacie tworczosc tego pana?

laiah - jeee! strugaccy!! tez ich baardzo lubie^^. ktore ich ksiazki podobały sie Tobie najbardziej?
o Bułyczowie nic nie wiem, nie słyszałam/nie czytałam. co ma ciekawego?
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
chaos_spawnOffline
Temat postu:   PostWysłany: 08-06-2004 - 18:23
Czytelnik
Czytelnik


Dołączył/a: 29-05-2004

Skąd: KrakĂłw...much much warpstone there

Status: Offline
Co do Koontza to miałem styczność tylko z jedna ksiażką tego pana... ale wierze ci na słowo i po następną juz nie sięgne. A oprócz Salvatore to do tej samej kategorii zaliczyłbym część (tą którą czytałem) ksiazek z serii Forgotten Realms ( zauważyłem że ma tu kilku wielbicieli ?! ) , co do samego swiata nie miałbym zastrzezeń chodzi mi głównie o to te cieniutkie pozycje o watpliwej wartości literackiej za które trzeba słono zapłaćić żeby najpierw poznać ten świat. Dużo bardziej wciagające są gry ze stajni Black Isle na ich podstawie. Np. taki Baldurs Gate którego skromnie powiem przeszedłem 12- razy Twisted Evil

_________________
"Tylko Bóg wie o co chodzi w niektórych ustawach... a jeśli chodzi o polskie ustawy to nawet bóg nie wie..." prof.S
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
leiahOffline
Temat postu:   PostWysłany: 08-06-2004 - 22:36
Debiutant
Debiutant


Dołączył/a: 25-05-2004

Skąd: Niederschlesien

Status: Offline
dehira napisał/a:
laiah - jeee! strugaccy!! tez ich baardzo lubie^^. ktore ich ksiazki podobały sie Tobie najbardziej?
o Bułyczowie nic nie wiem, nie słyszałam/nie czytałam. co ma ciekawego?

Strugaccy > "Ślimak na zboczu", "Fale tłumią wiatr", "Poniedziałek zaczyna się.."

Byłyczow > cykl "Opowiadań Guslarskich" (polecam!), albo np. "Osada"

_________________
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
dehiraOffline
Temat postu:   PostWysłany: 11-06-2004 - 11:19
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 26-08-2002



Status: Offline
nie no, chaos_spawn - sięgnąc możesz Wink, jego ksiązki nie sa wcale takie znów nudne, przeczytałam chyba z 10 zanim mi się znudziły XD chodziło mi o taśmowośc ich produkcji. Ten pan wydaje nowe tytuły w zastraszającym tempie, tak jakby rzeczywiscie pisał tylko na zamówienie, - no co pół roku książka.
Strugaccy - ich najlepsza ksiązka to wg mnie "trudno być bogiem" absolutny moj no. 1 ^^
jest i ciekawa, i zabawna łaczy sf i fantasy (ale takie dark, średnowiecze^^) jak żadna inna. szkoda ze nie było wznowienia.... Chciałam to kupic, ale znalazłam tylko okropne wydanie sprzed kilku..nastu? lat XD
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Zombiak
Temat postu:   PostWysłany: 11-06-2004 - 12:02
Nowicjusz
Nowicjusz


Dołączył/a: 06-04-2004

Skąd: łódzkie

Kurczę... Kto by przypuszczał, że C.S. Lewis pisał traktaty filozoficzno - religijne??? Co prawda w Narni daje się odczuć pewna "biblijność" ale... Doznałam szoku gdy odwiedziłam ostatnio Empik i w dziale filozoficznym znalazłam dzieło tego pana pt. "Chrześcijaństo po prostu. - Dla tych, którzy chcieliby wierzyć ale intelekt im nie pozwala" Shocked Wszechstronny człowiek - tu baśnie (fakt, z przesłaniem chrześcijańskim) a tu taki kwiatek... Oczywiście nioczym w transie wysupłałam te dwie dychy i teraz od czasu do czasu spoglądam krzywo na tą książkę zastanawiając sie, czy zdoła mnie nawrócić #Evil Bat

Chyba robię się monotematyczna...

_________________
Calm down,
--------sloooowly...
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
chaos_spawnOffline
Temat postu:   PostWysłany: 11-06-2004 - 20:38
Czytelnik
Czytelnik


Dołączył/a: 29-05-2004

Skąd: KrakĂłw...much much warpstone there

Status: Offline
Cytat:
Ten pan wydaje nowe tytuły w zastraszającym tempie, tak jakby rzeczywiscie pisał tylko na zamówienie, - no co pół roku książka.


Też zauważyłaś że z tymi najlepszymi książkami jest tak że przeczytasz w pół dnia a później czekasz pół roku na następna część podczas gdy na półkach jak grzyby po desczu wyrastaja wszelkiego rodzaju komercyjne paście Brick wall ?
Ciekawe czy to jest jakaś zorganizowana akcja wydawnictw całego swiata majaca na celu zmuszenie biednych czytelników aby w akcie desperacji kupili właśnie takiego paścia ? Rolling Eyes ( Chyba przemawia przeze mnie desperacja w związku z brakiem nowego tomu Koła czasu #Mad )

_________________
"Tylko Bóg wie o co chodzi w niektórych ustawach... a jeśli chodzi o polskie ustawy to nawet bóg nie wie..." prof.S
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
chaos_spawnOffline
Temat postu:   PostWysłany: 11-06-2004 - 20:44
Czytelnik
Czytelnik


Dołączył/a: 29-05-2004

Skąd: KrakĂłw...much much warpstone there

Status: Offline
Btw: krakowski empik dorobił sie prawie całej wieeeelkiej półki na której nie ma prawie nic poza tytułami Salvatore , najgorsze jest to że zawsze jest tam spor tłumek który uniemozliwa mi dotarcie do regału z rpgami... ech jak ten świat nisko upadł Sad

_________________
"Tylko Bóg wie o co chodzi w niektórych ustawach... a jeśli chodzi o polskie ustawy to nawet bóg nie wie..." prof.S
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
skankaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 03-03-2005 - 01:08
Nowicjusz
Nowicjusz


Dołączył/a: 14-02-2005



Status: Offline
leiah napisał/a:
kilka nazwisk:

Philip K. Dick
Arthur C. Clarke
Stanisław Lem
Arkadij i Borys Strugaccy
Kir Bułyczow


gratuluje gustu i podpisuje sie pod ww autorami zaliczajac ich do moich faworytow. Dodam jeszcze Gombrowicza, Witkacego,Kafke.., ale to juz troche inny gatunek...

_________________
brave little toster
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MetAtroNOffline
Temat postu:   PostWysłany: 03-03-2005 - 21:29
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 04-07-2003



Status: Offline
a ja zauwazylem ze ktos tu o Koontz'ie mowil.... :]
ksiazek napisal sporo, owszem, moze to i produkcja tasmowa, ale mnie sie ta linia produkcyjna calkiem podoba Smile czasem dobrze jest przeczytac taka ksiazke w oczekiwaniu na cos lepszego Wink

_________________
Hear me, my chiefs. I am tired. My heart is sick and sad. From where the sun now stands, I will fight no more...

Chief Joseph of Nez Perce,1877
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits