Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
chobi
Temat postu: Problem z Urd  PostWysłany: 24-07-2003 - 23:09
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 14-05-2003

Skąd: 707

Chodzi mi o problem z Urd...a dokładnie z jej powiązaniami z pozostałymi boginkami....Kosuke coś chyba namieszał....

W tomie 5 dowiadujemy się, iż Urd jest pół-boginią a pół-diablicą. O.K. W tym samym tomie możemy odnaleźć także fragment rozmowy Boga i Belldandy, gdy ta była przed mianowaniem na boginię pierwszej klasy.

Pan Bóg powiedział, iż Belldandy musi się wiedzieć, że kiedyś może pojawić się Wielki Król Strachu, a dokładnie jego następczyni (czyli córka!) - Urd. No i mamy "pół-diablicę"....

Pozostałe tomy to opowiastki o czymś innym, ale odnajdziemy także rozdział o rozdzielonych Urd - jedna całkowicie dobra, druga zła. Można wnioskować, że Urd była dobra po matce, która jednocześnie była matką Belldandy i Skuld, a zła po ojcu (toteż Urd była siostrą przyrodnią pozostałych dwóch boginek)....

I wszystko byłoby cacy, gdyby nie tom 21 i pojawienie się ni stąd ni zowąd Hild - która okazała się być matką Urd. Po wyglądzie, zachowaniu i funkcji, jaką Hild sprawuje w Pielke (Szefowa Piekła) w nijaki sposób nie można odgadnąć, co z niej Urd ma, że jest "pół-boginią"....

Wnioski są takie :

1) Fujishima gdy rysował na początku serii prawdopodobnie nie wiedział, że będzie ona tak długo trwać, więc namodził, a gdy wydano więcej niż 20 tomów wszystko pochachmęcił, że nie wiadomo nic zupełnie....

2) Rodzicami Urd byli Wielki Król Strachu oraz Hild (ze względu na ich "funkcje" możnaby sądzić, że się w sobie zakochali itd.itp.), a nasza pannica została adoptowana przez rodziców Belldandy i Skuld z jakichś (jeszcze) nie wiadomych powodów....

Powiedzcie, co Wy o tym sądzicie?

P.S. Sytuację komplikuje dodatkowo wypowiedź Hild z tomu 21 na stronie 156, gdzie Szefowa Piekieł przytula Belldandy i Skuld, mówiąc "Ach...jakie jesteście do NIEGO podobne"....jaki ON? Nie wiadomo....
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
jaczak
Temat postu:   PostWysłany: 25-07-2003 - 18:45
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 08-06-2003



Shocked [breathless]...
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Radagajs
Temat postu:   PostWysłany: 25-07-2003 - 19:40
Pisarz
Pisarz


Dołączył/a: 23-03-2003

Skąd: Warszawa

Zajrzyj na forum JPF - tam na to odpowiedziano.

_________________
Lailai Shugogetten!

I do not read that Potter slash.
I do not like it, Call-me-Trash.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
chobi
Temat postu:   PostWysłany: 26-07-2003 - 22:02
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 14-05-2003

Skąd: 707

Nie mogę, bo:

1) nie moge się ani zarejestrować ani zalogować, bo nonstop wysakuje mi invalid_session

2) nie lubię forum JPF. Za co? PW.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
jaczak
Temat postu:   PostWysłany: 27-07-2003 - 21:09
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 08-06-2003



2 --> za to ze jest Wink [just kiddin' Mr. Green]
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
deathOffline
Temat postu:   PostWysłany: 28-07-2003 - 23:34
Debiutant
Debiutant


Dołączył/a: 28-07-2003

Skąd: green mount

Status: Offline
Hmm...Napewno bylo napisane ze Urd jest corka Krola Strachu ? Mozliwe ze ja nie uwaznie czytam ale niczego takiego nie dostrzeglam. A samo to ze jest jego nastepczynia chyba nie musi oznaczac ze jest tesz jego corka ..
No nie wiem ..
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
chobi
Temat postu:   PostWysłany: 28-07-2003 - 23:36
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 14-05-2003

Skąd: 707

Nie powiedziałbym....

Już dawno, będąc jeszcze na forum JPF, nosiłem się z zamiarem zarejestrowania tu, ze względu, że jest takie rodzinne....a tam - chłód i profesjonalizm, kurde blanc!

Tu jest fajnie i tyle....a JPF wkurzyło mnie jeszcze bardziej zmianą adresu forum, przez co musiałem rejestrować się jeszcze raz i teraz przy logowaniu się nonstop, że mam "zły login i hasło" itp. itd. albo invalid_session....TRAGEDIA #evil #evil #evil
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Anime_Maniac
Temat postu:   PostWysłany: 29-07-2003 - 08:39
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 10-07-2003

Skąd: Lublin

to forum jest 100 razy lepsze od JPFu Very Happy

_________________
Mou Nido to akirametari wa shinai yo!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
nika
Temat postu:   PostWysłany: 29-07-2003 - 17:53
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 26-08-2002

Skąd: Warszawa

oczywiscie, ze to forum jest lepsze, bo jego wlasciciel traktuje Cie z szacunkiem nie jak smiecia, jak na JPF #Sniper mnie brzydko potraktowano, wiec go nie lubie
co do Urd to moze zdazyly sie jakies bledy w tlumaczeniu? a moze np. ojciec-aniol zostal krolem strachu? zreszta chyba w nastepnym tomiku pojawia sie nowe odpowiedzi?

_________________
gdyby ktoś przypadkiem chciał czegoś od mnie to mailem proszę - niestety raczej nie będzie mnie już więcej na forum
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Anime_Maniac
Temat postu:   PostWysłany: 29-07-2003 - 19:56
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 10-07-2003

Skąd: Lublin

nika napisał/a:
oczywiscie, ze to forum jest lepsze, bo jego wlasciciel traktuje Cie z szacunkiem
Własciciel tego forka jest super Very Happy
nika napisał/a:
zreszta chyba w nastepnym tomiku pojawia sie nowe odpowiedzi?
bardzo moĹźliwe

_________________
Mou Nido to akirametari wa shinai yo!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Radagajs
Temat postu:   PostWysłany: 30-07-2003 - 18:17
Pisarz
Pisarz


Dołączył/a: 23-03-2003

Skąd: Warszawa

Forwardując post Yoghurta :

Pare uwag:

chobit napisał/a:
Pan Bóg powiedział, iż Belldandy musi się wiedzieć, że kiedyś może pojawić się Wielki Król Strachu, a dokładnie jego następczyni (czyli córka!)


A kto powiedział, że córka? Jakoś nigdzie nie zauważyłem. Sam fakt, ze urd ma w sobie diabelski pierwiastek może ją klasyfikować jako kogoś, w kogo wcielić może się król strachu- w końcu przenosił się z osoby na osobę, nieprawdaż? Zresztą pierwiastek diabelski nie jest potrzebny- Król przejął naszego biednego Keiichiego. Cały bajzel z królem strachu spowodowała Marller, która go uwolniła, a nie fakt, ze Urd ma jakieś koneksje rodzinnę z tym bucem Smile

chobit napisał/a:
Pozostałe tomy to opowiastki o czymś innym, ale odnajdziemy także rozdział o rozdzielonych Urd - jedna całkowicie dobra, druga zła. Można wnioskować, że Urd była dobra po matce, która jednocześnie była matką Belldandy i Skuld, a zła po ojcu (toteż Urd była siostrą przyrodnią pozostałych dwóch boginek)....


A skąd pewność, że akurat po matce ma być dobre? A nie może mieć tego pierwiastak dobra po ojcu? Jakoś nigdzie nie zauwazyłęm, aby było napisane "Matka urd była bogini, ojcem diabelstwo" czy cuś w tym stylu Smile

chobit napisał/a:
I wszystko byłoby cacy, gdyby nie tom 21 i pojawienie się ni stąd ni zowąd Hild - która okazała się być matką Urd. Po wyglądzie, zachowaniu i funkcji, jaką Hild sprawuje w Pielke (Szefowa Piekła) w nijaki sposób nie można odgadnąć, co z niej Urd ma, że jest "pół-boginią"....


Jak już móiłem- nikt nie mówi, ze akurat po matce musi mieć cechy bogini. Matula akurat dała jej tą diabelską cześć.

chobit napisał/a:
1) Fujishima gdy rysował na początku serii prawdopodobnie nie wiedział, że będzie ona tak długo trwać, więc namodził, a gdy wydano więcej niż 20 tomów wszystko pochachmęcił, że nie wiadomo nic zupełnie....


Albo ktoś dorabia sobie własne rozdziały mangi, w któych stoi wyraźnie, ze urd ma matkę-boginie. Może jak zwykle nie mam dostepu do ukrytych niecnie przez autora części jego dzieła?

chobit napisał/a:
2) Rodzicami Urd byli Wielki Król Strachu oraz Hild (ze względu na ich "funkcje" możnaby sądzić, że się w sobie zakochali itd.itp.), a nasza pannica została adoptowana przez rodziców Belldandy i Skuld z jakichś (jeszcze) nie wiadomych powodów....


Dość głupia teoria, po co miałaby być adoptowana?

chobit napisał/a:
P.S. Sytuację komplikuje dodatkowo wypowiedź Hild z tomu 21 na stronie 156, gdzie Szefowa Piekieł przytula Belldandy i Skuld, mówiąc "Ach...jakie jesteście do NIEGO podobne"....jaki ON? Nie wiadomo....


Moja zdolnosć dedukcji drogi Łotsonie podpowiada mi, ze chodzi o miłość Hild i tatunia Belldandy, Skuld i Urd właśnie. Akurat to zdanie doskonale czytelnika utwierdza w przekonaniu, ze trzy boginki mają wspólnego ojca, nie matkę.

mam nadzieję, ze wszystko jasne.

_________________
Lailai Shugogetten!

I do not read that Potter slash.
I do not like it, Call-me-Trash.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
RaulOffline
Temat postu:   PostWysłany: 30-07-2003 - 20:43
Admin Forum
Admin Forum


Dołączył/a: 05-01-2002



Status: Offline
Nie chwalcie właściela forka Razz

chobit napisał/a:
1) Fujishima gdy rysował na początku serii prawdopodobnie nie wiedział, że będzie ona tak długo trwać,

Tak na pewno było. AMG są wielkim sukcesem i na pewno Fujishima ni emiał w planach nawet 10 tomów a co dopiero 2kilka. Smile
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
iolaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 31-07-2003 - 00:28
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 31-08-2002



Status: Offline
Cytat:
A skąd pewność, że akurat po matce ma być dobre? A nie może mieć tego pierwiastak dobra po ojcu? Jakoś nigdzie nie zauwazyłęm, aby było napisane "Matka urd była bogini, ojcem diabelstwo" czy cuś w tym stylu (...)
Jak już móiłem- nikt nie mówi, ze akurat po matce musi mieć cechy bogini. Matula akurat dała jej tą diabelską cześć.(...)
Albo ktoś dorabia sobie własne rozdziały mangi, w któych stoi wyraźnie, ze urd ma matkę-boginie. Może jak zwykle nie mam dostepu do ukrytych niecnie przez autora części jego dzieła?

Rad ty jesteś taki niekapowaty czy mi się tylko wydaje? Chyba oczywiste że tezę że Urd ma matkę boginkę Chobit wysnuł po tym iż stwierdził że to Król strachu był jej ojcem. Coprawda popełnił błąd w tym rozumowaniu, ale twoje czepianie się w tym przypadku jest bezsensowne O_o

_________________


- Nawet obcym należy się godny pochówek...
- To nie są obcy i zostaną tak jak leżą

-----The last of the Mohicans------
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
RaulOffline
Temat postu:   PostWysłany: 31-07-2003 - 00:47
Admin Forum
Admin Forum


Dołączył/a: 05-01-2002



Status: Offline
Proszę o nie forwardowanie odpowiedzi z innych forum.
A dlaczego - Radagajst forwardnął odpowiedź Yogurta i mamy zamieszanie kto co napisał. Dyskusji z tego nie będzie żadnej.
Mam banować za takie coś czy co? Smile
KaĹźdy niech pisze w swoim imieniu.

Dziekuję Smile
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
chobi
Temat postu:   PostWysłany: 01-08-2003 - 00:29
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 14-05-2003

Skąd: 707

iola napisał/a:
Chyba oczywiste że tezę że Urd ma matkę boginkę Chobit wysnuł po tym iż stwierdził że to Król strachu był jej ojcem. Coprawda popełnił błąd w tym rozumowaniu, ale twoje czepianie się w tym przypadku jest bezsensowne O_o


Dzięki za wstawiennictwo! Oczywiście mogłem się pomylić ale mógł tez zaistnieć błąd w tłumaczeniu, więc nie jedźcie po mnie od razu....

BTW >> To, że Urd mogła być adoptowana brzmi nawet fajniej, bo chce się poznać jej "traumatyczną" przeszłość.... Very Happy
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits