Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Ankieta
Czy IggI ukonczy tlumaczenie piatego tomu nim bedzie musial wyjechac?
Tak
50%
 50%  [ 2 ]
Nie
50%
 50%  [ 2 ]
Wszystkich Głosów : 4


Autor Wiadomość
OdolOffline
Temat postu: Re: Harry Spoiler - KOLEJNA REAKTYWACJA  PostWysłany: 18-07-2005 - 14:16
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 04-08-2003

Skąd: The Abyss of Eternity

Status: Offline
Mnie kusi ta wersja Adult - jest świetnie wydana... Aczkolwiek kompletnie nie komponuje się z pozostałymi pięcioma tomami w wersji Children's spoczywającymi na półce. Tak czy inaczej trzeba się będzie wybrać po to do sklepu, żebym po raz kolejny nie był narażony na spoilery...

_________________
This world may have failed you,
it doesn't give you reason why.
You could have chosen a different path in life.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
IggIOffline
Temat postu: Re: Harry Spoiler - KOLEJNA REAKTYWACJA  PostWysłany: 18-07-2005 - 15:05
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 30-09-2002

Skąd: Don'tgonearthe Castle!

Status: Offline
Do mnie powinna podjechać wersja adult... Na szczęscie nie mam problemu z umiejscowieniem...
To mój pierwszy Garncarz zakupiony z własnych środków i moja pierwsza ksiązka kupiona przez neta - pozostałe tomy oryginału czytałem albo w bibliotece IA (w tym również te wyżebrane od znajomych- kurde, a wykładowcy naprawdę sobie myśleli że taka fonologia fajniejsza jest od Więźnia Azkabanu ;P) British Council (pierwsze dwa tomy), albo w bibliotece/akademiku Uniwersytetu Konstanz am Bodensee Wink

_________________
Usunięto obrazki - złamanie regulaminu
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
OdolOffline
Temat postu: Re: Harry Spoiler - KOLEJNA REAKTYWACJA  PostWysłany: 18-07-2005 - 19:49
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 04-08-2003

Skąd: The Abyss of Eternity

Status: Offline
Heh... Ciekawe czy pani Rowling w końcu przekroczyła magiczne 1000 stron Wink

_________________
This world may have failed you,
it doesn't give you reason why.
You could have chosen a different path in life.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
IggIOffline
Temat postu: Re: Harry Spoiler - KOLEJNA REAKTYWACJA  PostWysłany: 19-07-2005 - 12:01
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 30-09-2002

Skąd: Don'tgonearthe Castle!

Status: Offline
Nie (607 tym razem, ale tłumaczenie bywa zwykle dłuższe), 30 rozdziałów, a książka jest dedykowana córce autorki, Mckenzie.
Z drugiej strony sądzę że dłuższa niż 1000 stron książka niesie ze sobą dla autora pułapkę w którą wpadali autorzy wielu anime i mangi rozciągając opowieści ponad miarę. Tym bardziej że książka jest dla dzieci a przyszłość autorki wygladałaby kiepsko gdyby zbyt długie opisy znudziły małych czytelników (mimo wszystko jest przecież wciąż autorką jednego, choć wielo-tomowego, przeboju). Tym bardziej że opisy oparte na dziecięcym postrzeganiu świata są najmocniejsza chyba stroną książki.
Czy nie myślicie że gdyby Duddleya opisano jako "kogoś bardzo otyłego" zamiast "grubego jak świnia" to "apel" książki byłby o wiele mniejszy? Wink

_________________
Usunięto obrazki - złamanie regulaminu
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
jaczak
Temat postu: Re: Harry Spoiler - KOLEJNA REAKTYWACJA  PostWysłany: 19-07-2005 - 18:26
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 08-06-2003



IggI napisał/a:
będzie czytał Dzieło

litości, =.=

Cytat:

A już całkiem na marginesie... którą wersję wybrać: Adult czy Childrens'?

którą wolisz, xD

Ranko napisał/a:
ZANIM PRZECZYTAM, TO MNIE LUDZIE SPOILERAMI ZASYPIĄĄĄĄ!!!

nie czytaj, Razz

Odol napisał/a:
Aczkolwiek kompletnie nie komponuje się z pozostałymi pięcioma tomami

no i o to chodzi - tylko niepełne jest naprawdę piękne!



ja z kupnem poczekam do jakiejś sensownej promocji. tom poprzedni dostałem gratis do 'the dark fields', Mr. Green

_________________
hope you never grow old
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
OdolOffline
Temat postu: Re: Harry Spoiler - KOLEJNA REAKTYWACJA  PostWysłany: 19-07-2005 - 22:00
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 04-08-2003

Skąd: The Abyss of Eternity

Status: Offline
Właśnie dorwałem Adult Version. Zapowiada się ciekawie, ale ze wszelkiemi spoilerami poczekam aż skończę... czyli pewnie do jutra Wink

_________________
This world may have failed you,
it doesn't give you reason why.
You could have chosen a different path in life.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
BerylOffline
Temat postu: Re: Harry Spoiler - KOLEJNA REAKTYWACJA  PostWysłany: 20-07-2005 - 09:45
Debiutant
Debiutant


Dołączył/a: 20-07-2005



Status: Offline
Fajna jest, aczkolwiek mogłaby być szyta, a nie klejona - przez te parę dni namętnego czytania już zaczynam widzieć pęknięcia.
Tysiąca stron nie przekroczy już raczej - Rowling pisała, że zdaje sobie teraz sprawę, że Zakon był stanowczo za długi i przegadany i że najchętniej by go poprawiła.
Hmm, co sądzicie o zakończeniu? Bo u nas trwają namiętne spory o to, po czyjej stronie tak naprawdę jest Książę. I czy zważywszy na to, że ciągle tam kogoś ktoś czymś częstuje, tytuł nie powinien brzmieć "Harry Potter i Zaczątki Alkoholizmu".
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
IggIOffline
Temat postu: Re: Harry Spoiler - KOLEJNA REAKTYWACJA  PostWysłany: 20-07-2005 - 11:40
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 30-09-2002

Skąd: Don'tgonearthe Castle!

Status: Offline
Faktycznie wszyscy się częstują a to miodem a to whisky a to elfim winem... Wink
A pozatym podoba ją mi się, jak zawsze "scenki komiczno-rodzajowe rodem z Nory" czyli "Ginny vs. Phlegm" Twisted Evil Widac że pani Rowling spędziła 3 lata studiów (btw. romanistycznych) we Francji bo genialnie opisuje mieszkańców tego kraju... Twisted Evil

_________________
Usunięto obrazki - złamanie regulaminu
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
yasiu777
Temat postu: Re: Harry Spoiler - KOLEJNA REAKTYWACJA  PostWysłany: 21-07-2005 - 22:35
Pisarz
Pisarz


Dołączył/a: 08-08-2004

Skąd: 127.0.0.1

Kto chce uświadczyć Harrego Spojlera i przeczytać 2 pierwsze rozdziały nieoficjalnego sposzczenia (tak tak już 2 rodziały Smile Very Happy niech pisze na PW to dam linka Very Happy
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
IggIOffline
Temat postu: Re: Harry Spoiler - KOLEJNA REAKTYWACJA  PostWysłany: 21-07-2005 - 22:41
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 30-09-2002

Skąd: Don'tgonearthe Castle!

Status: Offline
Daj, niech sprawdzę ile stronka wytrzyma... Wink

_________________
Usunięto obrazki - złamanie regulaminu
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
IggIOffline
Temat postu: Re: Harry Spoiler - KOLEJNA REAKTYWACJA  PostWysłany: 22-07-2005 - 01:34
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 30-09-2002

Skąd: Don'tgonearthe Castle!

Status: Offline
Chciałem to na poczatku dać na Zabawne...
ale zamiast tego moze od razu dam ostrzeżenie drodzy forumowicze lepiej siadajacie do nauki angielskiego i czytajcie nim skończycie jak ten pan.

P.S. "Just kiddin'" Wink

_________________
Usunięto obrazki - złamanie regulaminu
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
yasiu777
Temat postu: Re: Harry Spoiler - KOLEJNA REAKTYWACJA  PostWysłany: 22-07-2005 - 13:43
Pisarz
Pisarz


Dołączył/a: 08-08-2004

Skąd: 127.0.0.1

Macie stronke strona zawiera niedziałające linki do dwóch stron z krótrych jedna ma przkeroczony transfer a druga znajdowała się na niedostęnym serwerze ja wyjeżdżam na pare dni więc, rozpowszechnianiem w moim imieniu zajmie się iggi Smile Masz moje błogosławieństwo. Bóg z wami ;D

GTI EDIT: Zmieniłem adrews strony tak by prowadził bezpośrenio na forum z tłumaczeniami.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
OdolOffline
Temat postu: Re: Harry Spoiler - KOLEJNA REAKTYWACJA  PostWysłany: 26-07-2005 - 02:09
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 04-08-2003

Skąd: The Abyss of Eternity

Status: Offline
Żeby uniknąć samobójstw wśród forumowiczów nie będę spoilerował... Chociaż mógłbym sobie ulżyć, bo już dawno żadna książeczka nie trzymała mnie do 2 w nocy... ale w końcu skończyłem Wink
Mam tylko dwa pytanka do znawców: czy ktoś już rozszyfrował kim jest "R.A.B" oraz czy tylko mnie Potter zaczyna pod koniec przypominać Edwarda Elrica?

_________________
This world may have failed you,
it doesn't give you reason why.
You could have chosen a different path in life.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
IggIOffline
Temat postu: Re: Harry Spoiler - KOLEJNA REAKTYWACJA  PostWysłany: 26-07-2005 - 03:22
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 30-09-2002

Skąd: Don'tgonearthe Castle!

Status: Offline
Co do drugiego pytania to: Ano ,trochę tak
A co do 1go:
SPOILER WARNING!

R -egulus
A- ugustus (Nie jestem pewien jak mu dali na drugie ale biorąc pod uwagę kim był Książę*)
B- lack
----------------------------------------------------------------------------------------
*ciężkie zadanie stoi przed tłumaczem, nie?
Twisted Evil

_________________
Usunięto obrazki - złamanie regulaminu
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
RaulOffline
Temat postu: Re: Harry Spoiler - KOLEJNA REAKTYWACJA  PostWysłany: 26-07-2005 - 09:06
Admin Forum
Admin Forum


Dołączył/a: 05-01-2002



Status: Offline
Nomalnie was zatluke za te spoilery. Czy ta ksiazka musi byc tak droga?
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits